Přejít na obsah


Fotka

Hodnoceni kesi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
234 odpovědí na toto téma

#161 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 5:34

Předává se blbě username. Znak & se používá jako oddělovač parametru a pokud je součástí posílané hodnoty, tak se musí překódovat. Pokud se nepřekóduje, tak se jako uživatelské jméno pošle jen bob a to bobek je jméno dalšího posílaného parametru, který nemá žádný význam.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#162 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 5:36

HuntBehind napsal/a:
Vzhledem k tomu, že počet hodnocení je cca 10 500 (pravděpodobně 10 tisícovkářů konečně ohodnotilo svoje nálezy :D), což takhle po čase nějaké statistické shrnutí?

Jsou nebo budou nějaké změny s pokusnou mapou http://www.geocaching.cz/mapa10.php a řazením podle sloupců v přehledu hodnocení?

Bohužel nějak neni čas :-)
Statistiky časem možná vygeneruju.
V mapa10 probíhal nějaký další vývoj, ale zatim to nějak na dokončení nevypadá, takže to co je nějak výhledově přesunu jako ostrou mapu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#163 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 8:29

pepa.z.pocernic napsal/a:
Statistiky časem možná vygeneruju.

Když už v tom budeš, nešlo by z těch dat vycucnout něco jako je přírůstek nalezených keší za posledních pět dní, tak přírůstek založených keší dejme tomu za poslední 3 měsíce?
  • 0

#164 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 11:02

pepa.z.pocernic napsal/a:
Předává se blbě username. Znak & se používá jako oddělovač parametru a pokud je součástí posílané hodnoty, tak se musí překódovat. Pokud se nepřekóduje, tak se jako uživatelské jméno pošle jen bob a to bobek je jméno dalšího posílaného parametru, který nemá žádný význam.


Díky za zprávu.
Jak to mám teda udělat aby to fungovalo?
  • 0

#165 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 11:05

buď zatlač na autora gm skriptu, aby správně překódoval hodnoty parametrů, nebo zkus dát jako username tohle: bob%26bobek
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#166 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 15:23

pepa.z.pocernic napsal/a:
buď zatlač na autora gm skriptu, aby správně překódoval hodnoty parametrů, nebo zkus dát jako username tohle: bob%26bobek

Jo, tahle kombinace zabrala.
Díky
  • 0

#167 Hobbit_

Hobbit_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 18:57

Technicka - kdyz mam v listingu ikonu vytazenou z hodnoceni, rad bych tam prihodil primy odkaz na zhodnoceni kese (lidi jsou liny hledat, kde se neco ohodnoti). To problem neni, proste udelam href na http://www.geocaching.cz/hodnoceni.php Ale: da se predat jako parametr/promenna ID kese, kterou ma dany clovek hodnotit? Typicky treba odkaz na http://www.geocachin...php?wpt=GC1R3W0 aby clovek nemusel vyplnovat IDcko kese, kterou chce zhodnotit. Procet jsem toho dost, ale nejak jsem si nikde niceho nevsimnul :-(
  • 0
...tady by asi melo bejt neco inteligentniho...

#168 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2009 - 19:19

Tento cesky system hodnotenia kesi je sice fajn, ale nemecky http://dosensuche.de...te/index_en.php je zrejme pouzivanejsi (aktualne obsahuje vyse 400 000 hodntoeni pre viac ako 130 000 kesi). Neuvazovali ste o migracii do tohto systemu? Javi sa mi zbytocne, aby taketo systemy existovali popri sebe ako alternativy. Lepsia by bola synergia - viac hodnoteni v jednom.

Kiko
  • 0

#169 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 21:34

Taky si myslím, že GCvote (http://gcvote.com/) je lepší řešení. Je lépe integrovaný do stránek gc.com, snadněji se používá a hodnotí v něm daleko více lidí (i když zatím bohužel hlavně v zahraničí). Sám jsem tento server objevil teprve nedávno, ale plánuju ho používat místo hodnocení z gc.cz... Přidej se taky. Čím více bude ohodnocených keší, tím bude systém použitelnělší a časem se k nám snad přidají další lidé ;-)
  • 0

#170 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 7:52

to Hobbit_: Přímý odkaz na hodnocení konkrétní kešky nám v listingu funguje ve tvaru: http://www.geocachin...ni.php?w=GCxxxx
  • 0

#171 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 10:29

Mám nainstalované zdejší hodnocení i GCVote, a podle mě je to naprosto nesrovnatelné. Opravdu nechci shazovat ničí práci, ale myslím, že než pracně vynalézat vynalezené, je mnohem lepší využívat (a propagovat) dobré existující řešení. Doufám, že jsem se někoho necitlivě nedotknul :-) U GCVote je mimo jiné skvělé, že "prosákne" i do seznamů, takže ohodnotit 20 nálezů z minulého víkendu se dá během chvilky na jedné stránce, bez rozklikávání jednotlivých listingů.
  • 0

#172 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 11:27

GCVote nepodporuje GG a to je problém :P vnu´tme světu GG a náš český systém - je lepší B)
  • 0

#173 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 11:28

nejak tu michate dve veci, ktere se michat nedaji. 1) hodnoceni kesi jako takove. 2) technicke provedeni prezentace toho hodnoceni Vy tu u GCVote porad basnite, jak je uzasne zaintegrovane. Jenze na tu integraci pouziva "mazanouopicku", coz pro nase hodnoceni existuje take. A toto reseni ma sve nevyhody, jako omezena platforma prohlizecu, atd. Na to, abych moh pracovat s hodnocenim, musim dioprohlizece neco instalovat, atd, atd. Jenze at je zaintegrovani sebelepsi, jde ve skutecnosti o to hodnoceni, ne? Kdyz bude nekdo chtit, tak uplne stejne zaintegruje naprosto jakekoliv hodnoceni! Ba co hur, napriklad ja jsem nikdy zadnou takovou integraci nepotreboval a nepouzivam ji. Proc? protoze nemam potrebu to hodnoceni nastavovat a sledovat na gc.com webu. Mnoho lidi pracuje s hodnocenim zcela mimo web. I pres sebelepsi integraci - s hodnocenim se pohodlne pracuje v Geogetu, v GSAKu, ale i v Mozigu.
  • 0

#174 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 30 červenec 2009 - 11:38

Souhlasím s HaLuMou. Naše hodnocení umožňuje jej stáhnout a naimportovat do jakékoliv offline aplikace. Dá se nad tím třídit apod ... Což jsem u GCVote nenašel. A provázané s GC to není, aby se nad tím dalo vyhledávat ... nebo ano?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#175 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 13:04

XiXi_team napsal/a:
Souhlasím s HaLuMou. Naše hodnocení umožňuje jej stáhnout a naimportovat do jakékoliv offline aplikace. Dá se nad tím třídit apod ... Což jsem u GCVote nenašel. A provázané s GC to není, aby se nad tím dalo vyhledávat ... nebo ano?


Vzhledem k tomu, jaký je poměr mezi počtem logů a počtem hodnocení, tak jsou oba systémy asi tak stejně užitečné.

A pokud chci nějakou keš hodnotit, tak se na ní stejně jdu podívat, ať má % kolik chce. Maximálně si vyberu tu lepší, pokud volím někde trasu výletu, ale jinak je to celkem fuk ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#176 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 13:31

Souhlasím, že by se nemělo míchat vlastní hodnocení (1) a jeho technické provedení (2). 1) Co se týče vlastního hodnocení, tak je podle mě nejdůležitější počet jeho uživatelů a mezinárodnost. Počet uživatelů je jistě vyšší u GCvote, ale v Česku stále vede gc.cz. To je asi jediná věc, kde gc.cz vyhrává. V mezinárodnosti jednoznačně vede GCvote. Gc.cz vyžaduje totiž registraci na stránkách, které jsou pouze v češtině, což je pro většinu lidí téměř nepřekonatelná překážka ;-) 2) Co se týče technického zpracování, tak integrace do gc.com je u GCvote podstatně lepší. U gc.cz mi velmi chybí možnost hodnotit ve výsledcích hledání a ve výpisu nalezených keší. Navíc integrace GCvote do mapy je pro mě skvělá věc, jelikož když vyrážím na lov, tak si keše vybírám právě na mapě. Že by GCvote nešel použít v nějakém offline programu, podle mě není pravda. Přímo na stránkách totiž nabízejí makro pro GSAK. (GSAK ale nepoužívám, takže jeho kvalitu posoudit nemůžu.) Udělat něco i pro GeoGet by snad mělo být možné také, ne?
  • 0

#177 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 13:59

nily napsal/a:
Že by GCvote nešel použít v nějakém offline programu, podle mě není pravda. Přímo na stránkách totiž nabízejí makro pro GSAK. (GSAK ale nepoužívám, takže jeho kvalitu posoudit nemůžu.) Udělat něco i pro GeoGet by snad mělo být možné také, ne?


No, tak jsem se na to podival, a mohu souhlasit s tvrzenim, ze v offline programu to pouzit nejde! Ani v tom GSAKu to nejde pouzit offline. To makro pro GSAk dela totiz jen a jen to, ze kdyz se zobrazuje HTML listing kese, tak tam vpasuje webovy dotaz na hodnotici system a v vpasuje do toho HTML prislusna hejblatka.

Ze by se to hodnoceni u tebe nejak ukladalo offline a mohl jsi s tim offline pracovat, to asi ne... (Na to by bylo potreba API, kterym bych si stahl hromady hodnoceni podle nejakych kriterii a naopak tam mohl najednou hromadu mych hodnoceni nahrat...)

Takze i z hlediska technickeho mi prijde cesky system lepsi. Nejen ze umoznuje online praci stejne jako GCvote, navic umi hromadne ziskavani dat pro offline pouziti, davkovy upload dat, atd.

A v neposledni rade - GCvote je jen petistupnovy. Neni to tak davno, co nam tu nekolik lidi vysvetlovalo, ze petistupnove hodnoceni je nepouzitelne. Takze nase hodnoceni umoznuje hodnotit podle podrobnejsi stupnice.

A ze zdejsi system pouzivaji hlavne tuzemaci? Vsak pro ne je to delane. Pro mnoho z nich je naopak prekazkou ten cizi hodnotici system, ne? A kdo je nejvetsim navstevovatelem nasich kesi? Zase tuzemaci! Takze par chybejicich hlasu od cizincu mi neprijde jako takovy problem. Problem by to byl, kdybychom chteli rozsirit system dal. Ale pokud bychom to nekdy chteli, tak nepochybne vzniknou jazykove verze, to snad neni zadny problem!
  • 0

#178 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 8:49

Chci tímto připomenutím tohoto vlákna podpořit hodnocení pomocí GCVote http://gcvote.com/

Integrace do přehledové mapy, kde vidíte počet hvězdiček a už můžete vybírat rovnou podle hodnocení je bezvadná věc!

Potíž zatím je, že je stále málo uživatelů... proto to podpořte prosím ! :)

Jinak využívám jak GCVote tak i gc.cz
  • 0

#179 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 6:00

HaLuMa napsal/a:

nily napsal/a:
Že by GCvote nešel použít v nějakém offline programu, podle mě není pravda. Přímo na stránkách totiž nabízejí makro pro GSAK. (GSAK ale nepoužívám, takže jeho kvalitu posoudit nemůžu.) Udělat něco i pro GeoGet by snad mělo být možné také, ne?


No, tak jsem se na to podival, a mohu souhlasit s tvrzenim, ze v offline programu to pouzit nejde! Ani v tom GSAKu to nejde pouzit offline. To makro pro GSAk dela totiz jen a jen to, ze kdyz se zobrazuje HTML listing kese, tak tam vpasuje webovy dotaz na hodnotici system a v vpasuje do toho HTML prislusna hejblatka.

Ze by se to hodnoceni u tebe nejak ukladalo offline a mohl jsi s tim offline pracovat, to asi ne... (Na to by bylo potreba API, kterym bych si stahl hromady hodnoceni podle nejakych kriterii a naopak tam mohl najednou hromadu mych hodnoceni nahrat...)

Takze i z hlediska technickeho mi prijde cesky system lepsi. Nejen ze umoznuje online praci stejne jako GCvote, navic umi hromadne ziskavani dat pro offline pouziti, davkovy upload dat, atd.

A v neposledni rade - GCvote je jen petistupnovy. Neni to tak davno, co nam tu nekolik lidi vysvetlovalo, ze petistupnove hodnoceni je nepouzitelne. Takze nase hodnoceni umoznuje hodnotit podle podrobnejsi stupnice.

A ze zdejsi system pouzivaji hlavne tuzemaci? Vsak pro ne je to delane. Pro mnoho z nich je naopak prekazkou ten cizi hodnotici system, ne? A kdo je nejvetsim navstevovatelem nasich kesi? Zase tuzemaci! Takze par chybejicich hlasu od cizincu mi neprijde jako takovy problem. Problem by to byl, kdybychom chteli rozsirit system dal. Ale pokud bychom to nekdy chteli, tak nepochybne vzniknou jazykove verze, to snad neni zadny problem!


Ked som pred casom pouzival cesky hodnotiaci system a stahoval si hodnotenia do GSAKu, vzdy mi to stiahlo vsetky hpdnotenia kesi, ktore kto kedy zadal, hoci v GSAKu som z nich mal iba cast. Z GCVote stahuje GSAKOve makro udaje len pre tie kese, ktore su vyfiltrovane. pri tom pocte hodnoteni by to ani inak neslo. A stahuje sa pocet hodnoteni, priemerne hodntoenie a este aj distribucia hodntoeni medzi jednotlivymi znamkami. Takze nesuhlasim, ze sa nedaju tieto udaje pouzit offline.

Posledny odstavec je takym zvlastnym argumentom, ked najprv hovoris, ze je jedno, ak v ceskych kesiach chybaju hodnotenia cudzincov (plati to ale aj naopak) a zaroven pripustas moznost vytvorit jazykovu verziu, aby rozumeli aj cudzinci. Nie je naozaj lepsie zintegrovat tie systemy a pouzivat jeden? Predstavte si, ze by takto vznikli dalsie narodne systemy hodntoenia,.. Geocaching je medzinarodna hra, tak je IMHO lepsie mdzinarodne spolupracovat a ni esa izolovat. Verim, ze je tazke vzdat sa vlastneho riesenia a prebrat cudzie, ale v tomto pripade mi to pripada byt tak trochu truc podnik, lebo vsetky argumenty su v propsech GCVote.

Inak, pre GSAK existuje makro, ktore zaintegruje GCVote do offline listingu pre takych, ktori nepouzivaju FireFox, resp. nechcu instalovat tu "opicu"

Kiko.
  • 0

#180 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 7:11

Je to fakt roztomile, ze kdyz jsme my navrhli petibodove hodnoceni, byli jsme za blbce, protoze to pry neni pouzitelne. Kdyz ted ma petibodove hodnoceni nekdo jiny, tak je to krasny vyhovujici system? :o

A s temi argumenty - nemyslim si, ze bych to napsal tak nepochopitelne, abys to takto prekroutil. Psal jsem jasne, ze kdybychom chteli, tak udelat jazykove varianty neni problem.

Cele GCVote ma jedno jedine plus:
- pouziva se i nekde jinde

Zatimco hodnoceni na gc.com ma spousty vyhod:
- jemnejsi hodnotici stupnice
- mensi sance na podvadeni
- lepsi moznosti pro strojove zpracovani
- lepsi integrovatelnost do software
- umi prezentovat hodnoceni, aniz by bylo nutne mit "opici" (I kdyz i to existuje!)
- na nasem uzemi je jim ohodnoceno jiz 87% kesi!

A k tomu GSAKu - na strankach GCvote je jen jedno makro, ktere se roubuje jen do toho listingu. Nejake makro na offline stahovani tam nevidim. Kde je?

Zkratka - je uplne jedno, jak je ktera hra mezinarodni, protoze to je pro hodnoceni kesi uplne jedno. Dulezite je kdo hodnoti a pro koho hodnoti. Drtivou vetsinu nasich kesi hodnoti cesi a hodnoti je zase pro cechy, takze je zcela irelevantni, ze nekde jinde existuje nejaky jiny system. K cemu je, ze jej pouzivaji statisice uzivatelu, ale nekde jinde?

Nevim, proc tohle nazyvat trucpodnikem. Ten by to byl, kdybychom hodnoceni zavedli ted. Jenze ono to nase hodnoceni uz nejaky ten patek bezi... A pro prechod chybi ty zakladni argumenty - kolik lidi u nas gcvote vubec pouziva a kolik kesi je jim u nas ohodnoceno?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama