Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko "napájení"

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#1 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2014 - 15:54

ahoj,
jak by se dalo opravit hlavní tlačítko u navigace Garmin Oregon? (na obrázku je vidět, jak teď tlačítko vypadá-propadlo se)
Vím, že to je častá závada, ale nemůžu najít tady na fóru odpověď.
Tlačítko ještě stisknout jde, ale už to chce grif...
Kdyby se to povedlo, chtěla bych zachovat aspoň částečnou voděodolnost, třeba aspoň při dešti, potápět se s GPSkou nebudu:)

Vzhledem k tomu, že moje navigace už je "babička", nechci moc investovat...
Děkuju!

Přiložené miniatury

  • oregon tlacitko.jpg

Tento příspěvek byl upraven od lemrousek: 10 říjen 2014 - 15:55

  • 0

#2 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2014 - 16:10

Zde jsou dvě vlákna, kde se to řešilo

http://www.geocachin...min-oregon-550/

http://www.geocachin...8855-oregon-300


  • 0

#3 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2014 - 19:51

Děkuju, kouknu na to...


  • 0

#4 geo.luki

geo.luki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 12:41

Nemá někdo nějaký nápad jak opravit propadlou gumu na power tlačítku? Nemá někdo nějakou fotku jak to vůbec vypadá uvnitř? Případně fotky z opravy a doporučený materiál. 

Budu rád za každý nápad.

 

Díky za odpovědi.

Přiložené miniatury

  • WP_20150721_13_28_18_Pro.jpg

Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 21 červenec 2015 - 13:58
sloučeno s threadem k tomuto účelu již založeným

  • 0

#5 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 12:57

To tlacitko je tvorene dvema vrstvama, mezi kteryma je hlavicka takoveho "pripinacku" a hrot macka mikrospinac. Ta spicka je "kurvitko", ktere se odstipne nebo zlomi, takze uzivatel to nasledne macka vice a dochazi k takoveto totalni destrukci. Za predpokladu pozadavku zachovani vodotesnosti mas asi 3 moznosti:

1) Nechat si to vymenit u garmina zhruba za 1800,- (lonska cena)

2) Sehnat si predni panel garmina (cca 1000,-) a vymenit si to sam.

3) Nekdo psal, ze to resil prelepenim dusi z kola. Pokud by jsi v tomhle pripade nezprovoznil zapinani tlacitkem (s trochou sikovnosti by to ale melo jit), tak muzes garmina zapinat/vypinat treba pres powerbanku nebo napajecim kabelem do auta.

 

http://www.geocachin...čítko-napájení/

 

Edit> Oprava ceny opravy.


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 11 duben 2016 - 11:33

  • 1

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 13:05

Ad 3) resil jem to tak, ze misto toho "priinacku" jsem tam dal valecek o malo mensiho prumetu nez je ta dira a cele prelepil vystrizkem duse (zaplatou). Funguje mi to tak bez problemu prinejmensim 2 roky.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 13:05

Pokud by jsi v tomhle pripade nezprovoznil zapinani tlacitkem (s trochou sikovnosti by to ale melo jit), tak muzes garmina zapinat/vypinat treba pres powerbanku nebo napajecim kabelem do auta.

 

 

já ho zapínám druhou stranou tužky a taky to jde .-)))


  • 0

#8 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 22 červenec 2015 - 21:04

Měl jsem ten samý problém a nakonec jsem to pořešil párem součástek ze zapalovače,gumou a lepící páskou. Ze zapalovače jsem použil prstenec, kterým si přidává/ubírá plyn.Když se mu ufikne zobáček,sedí přesně do otvoru v navigaci. Zevnitř jsem ho trochu vybrousil,aby v něm budoucí "tlačítko" nechodilo tak těsně. Na tlačítko jsem použil součástku, na níž je standardně osazený právě ten prstenec.Je na ní závit a tím jak se přidává nebo ubírá se buď povoluje/utahuje o otevírá nebo přivírá ventil,co pouští plyn. S ním sem nedělal nic,jen ho stačilo lehce zkrátit a nasadit.Nikam se nehýbe,protože ten upravený prstenec funguje jako vodítko a zároveň vymezovací kroužek. Pak už jsem jen nahoru nasadil kus gumičky ze starého autodržáku na telefon a přelepil páskou.Byť to beru spíš zatím jako provizorium a chystám se to předělat.Mám doma píchlou duši z kola,takže nařežu pár podložek o velikosti té krycí gumy,která tam teď je. Dám jich tam tolik,aby se to výškově srovnalo s obvodovou gumou na oregonu a pak to nahoře celé přelepím širším a delším pruhem gumy. Pak už se s tím nebudu bát ani do vody :)

A teď pár ilustračních obrázků...

zap.png

1. je ten prstenec, který se upraví 2. součástka, z niž se dělá tlačítko. Přijde to dírkou dolů. Ta dírka tam ničemu nevadí, mikrospínač je větší,ale kdyby tě iritovala, přesně do ní pasuje gumový čepík na který ukazuje šipka.Stačí kapka lepidla a je po dírce :)

1.jpg

Takhle to vypadá vevnitř.Šipka ukazuje na ten upravený prstenec, který už je vevnitř.

2.jpg

Tady už je tlačítko na svém místě.

3.jpg

Krycí gumička.

4.jpg

A zalepeno. Normálně to teda není takhle otrhaný,ale potrhalo se to,když jsem to sundaval.Přecejen,už je to tam provizorně skoro rok :)

 

Toť vše.


Tento příspěvek byl upraven od brizak: 22 červenec 2015 - 21:10

  • 2
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#9 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 21:50

Nakonec jsem to opravovala hodně podobně jako píšou lidi nade mnou.
Prasknutou gumu jsem odřízla a vyčistila okolí spínače.
Snesli jsme doma všechny propisky, co jsme měli a zkusili jsme, kterej vršek dovnitř nejlíp pasuje. Ten jsme uřízli, přelepili páskou a hotovo.
Funguje to už asi 7 měsíců bezproblémově:)


  • 0

#10 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2015 - 7:48

To tlacitko je tvorene dvema vrstvama, mezi kteryma je hlavicka takoveho "pripinacku" a hrot macka mikrospinac. Ta spicka je "kurvitko", ktere se odstipne nebo zlomi, takze uzivatel to nasledne macka vice a dochazi k takoveto totalni destrukci. Za predpokladu pozadavku zachovani vodotesnosti mas asi 3 moznosti:

1) Nechat si to vymenit u garmina zhruba za 2800,- (lonska cena)

2) Sehnat si predni panel garmina (cca 1000,-) a vymenit si to sam.

3) Nekdo psal, ze to resil prelepenim dusi z kola. Pokud by jsi v tomhle pripade nezprovoznil zapinani tlacitkem (s trochou sikovnosti by to ale melo jit), tak muzes garmina zapinat/vypinat treba pres powerbanku nebo napajecim kabelem do auta.

 

http://www.geocachin...čítko-napájení/

Výměna mi psali včera 1800 řeším podobný problém.


  • 0

#11 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 23 červenec 2015 - 14:00

Ta cena je fakt šílená. Navíc vzhledem k tomu, že je to vyhlášené kurvítko a při častějším používání se to po čase objeví znovu. Pokud nějaké nebastlící řešení, podíval bych se spíš po ebay, jestli se tam nebude válet nějaká maketa a z ní to vzít. Garmin se s těmi díly moc nemaže. Já teď řešil prasklý digitizér. Z ebay za 300,- tady tuším pětinásobek :)


  • 0
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#12 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2015 - 14:03

No zatím se mi tam povedlo objevit jen nějakej z Ruska asi z rozbité navigace a nevypadal moc lákavě a cena přes 900


  • 0

#13 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 23 červenec 2015 - 14:22

To nic mo.Hlavně jak říkám, je to věc, která se časem objeví znovu. Osobně bych to vyřešil tak, že bych použil jeden z bastlících postupů, při nichže není problém to případně opravit za nula prd a pokud bys měl problém s tím, že to nevypadá esteticky, tak na to švihnout origo pouzdro. Je poměrně paradoxní, že pouzdra tu máme řádově levnější, než se dají koupit třeba na ebay :)

Já tam mám toto http://goo.gl/rcw8TJ

Za 250,- je to láce a vidět není zhola nic :)


  • 0
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#14 geo.luki

geo.luki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 10:42

Já vám děkuji za nápady a podněty, už mám taky opraveno. Nakonec jsem z takový ,,světelný tyče" demontoval spínací plastový gombík, ten jsem patřičně seříznul a celé jsem to zapatlal hmotou Sugru. Teď to tvrdne a zítra ráno otestuju funkčnost, ale mělo by to být v pohodě.

Přiložené miniatury

  • WP_20150724_08_30_52_Pro.jpg
  • WP_20150724_08_47_46_Pro.jpg
  • WP_20150724_08_47_59_Pro.jpg

  • 0

#15 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 24 červenec 2015 - 10:47

Híml, vypadá to docela pěkně. Tak pak dej info. Hlavně by mě zajímalo, jestli se ta hmota nebude trhat od kraje toho původního otvoru.


  • 0
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 12:21

Hned jsem se podíval na tu hmotu. Vypadá to pěkně, i když to dost zavání reklamou. Např. opravdu neznám hmotu, kterou by bylo možno trvanlivě zalepit podrážku.

Asi se to tu neprodává a cena je dost vysoká, vychází mi to na cca 500 za 8 barev a nikde jsem nedohledal, kolik toho je.

Jediný český odkaz byl na fleru a byla tam jen cena za poštovné.

Podle teplotního rozsahu to určitě bude něco na bázi silikonu, běžný zalepí všechno, ale na ničem namáhaném nedrží.

A největším problémem bude, že to za půl roku ztvrdne samo.


  • 0

#17 geo.luki

geo.luki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 10:12

Ano je to drazsi, jeden sacek má 5g a prodavaji je v ruznych paketech, ale udela se z toho dost. Koupit se to da primo z anglie od vyrobce a nemaji problem s shippingem do CR. Tohle, s cim jsem delal bylo pres rok v lednici a nic se tomu nestalo (trvanlivost do května 2014).
Uz vcera jsem to pokusil a tlacitko jsem zmackl a funguje to paradne. Dokonce bych si troufal rict ze je zase vodotesnej, ale pokouset to radeji nebudu :D

A finální podoba:

WP_20150725_00_15_18_Pro.jpg


  • 1

#18 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 25 červenec 2015 - 20:37

Doufám, že mě stejný problém se zapínacím tlačítkem nečeká u u eTrexu 30. Vypadá podobně.


  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 21:08

Mohu te ujistit, ze te ten problem ceka! Zrovna se na tuto opravu u jednoho etrexu chystam.
  • 1

#20 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 22:20

Taky si myslím, že tenhle problém čeká téměř všechny podobný navigace po odžití určitýho věku:(

ještě reaguju na: "Např. opravdu neznám hmotu, kterou by bylo možno trvanlivě zalepit podrážku." ...vzpomněla jsme si na jednu akci. Cestou na Fatru mi praskla podrážka mejch jedinejch turisticejch bot, dost brutálně. Nebyly nový, ale perfektně rozchozený. A nebyl čas ani peníze na nový. Tak jsme zašla do nejbližší trafiky, koupila vteřinový lepidlo a nalila do do tý praskliny, že to třeba ten tejden vydrží.
A vono to vydrželo ještě několik let:)))


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama