Přejít na obsah


Fotka

Vykradani CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#161 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 8:44

Sám topím dřevem celou zimu a tak se každé suché dřívko hodí a pokud se ke všemu nemusí řezat a štípat.... ;) Tu hrst CWG co jsem dostal, dvě i koupil a část jak teď čtu "ukradl", jsem nakonec nasypal do třech lepších pixel v zahraniči. Pokud chcete, aby se měnilo kus za kus, tak je nadávejte z ruky a měnte jen na Eventech či při náhodném setkání a máte po starostech B) Je zajímavé, kolik lidí si potřebuje něco napsat do fóra i když to je jen o tom, aby se něco napsalo, ač je hodnota "0" - právě teď jesm obohatil vaše řady :D
  • 0
VSA

#162 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 11:14

Pro Zegu a ostatní mravokárce:

Vážení:

1. Zde máte z wiki stažená pravidla o trejdu, ok:
Pokud nálezce v cache neobjeví žádný předmět na výměnu, nebo se mu žádný nelíbí, nemusí si jej vzít. Může v cache ale zanechat jiný takový drobný předmět.

Rozhodně by si ale neměl vzít žádný předmět z cache, aniž by do cache jiný předmět výměnou vložil.


... je napsáno NEMĚL - nikoliv NESMÍ VZÍT, ok?

Vhodnost konkrétních předmětů pro vložení do cache je dána jednak velikostí schránky, ale také představou, že nejčastějšími geocachery, kteří se na výměnu těší, jsou malé děti. Naprosto nevhodné jsou tedy předměty jako peníze (s výjimkou symbolických platných mincí jako např. jednotlivé mince cizích měn),

... vy pořád mluvíte o 10,- CZK, či 1 - EUR - to je také dle vašeho pohledu v rozporu s pravidly.

cigarety, předměty s nemravným vyobrazením apod. Nepřípustné je vkládání jakýchkoliv potravin (žvýkačky, sušenky...).

2. Jak jsem napsal výše, že si ty vaše placky občas vezmu a nic tam nedám, že tam cpu ty hračky jen, když chodím s dětmi, bo v mém věku mi ty čínský cetky a ty bejkárny z těch dětskejch vajíčkovejch překvapení přijdou trochu infantilní. Ty vaše dřevěný kolečka si beru, bo ty moje děti je sbíraj. Nikdy jsem neuvažoval nad tím, že když tam něco dám, tak že pak budu sledovat, zdali to někdo trejduje nebo nee. Samozřejmě nehovořím o TB a GC. Většinou se fakt setkávám jen s větším bordelem v keškách - místo s "pokladem".

3. Zde uvádím, co je krádež:

Krádež je obecně neoprávněné přisvojení si cizí věci či hodnoty. Zákonodárství všech zemí ji hodnotí jako trestný čin, přičemž ovšem v řadě z nich jsou vyčleněny jako zvláštní trestné činy různé speciální případy přisvojení si cizích věcí či hodnot, jako jsou např. zpronevěra či podvod.
Některé formy přisvojení cizího majetku mohou být v některých obdobích či společnostech zákonem či zvykovým právem tolerovány či podporovány. Ty pak v tomto kontextu nejsou, minimálně z právního hlediska, chápány jako krádež (konfiskace, válečná kořist). Morální pohled nebo pohled různých skupin se také může od právního pohledu v některých případech a dobách lišit.
[editovat]Krádež podle zákonů České republiky

Trestní zákon (č. 140/1961 Sb.) pojednává o krádeži v § 247:
„ Krádež
§247 (1) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a
a) způsobí tak škodu nikoli nepatrnou,
B) čin spáchá vloupáním,
c) bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí,
d) čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, nebo
e) byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
§247 (2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu nikoli malou.
§247 (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, nebo
B) způsobí-li takovým činem značnou škodu nebo jiný zvlášť závažný následek.
§247 (4) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu.


PAKLIŽE máte pocit, že je vám způsobena škoda - nikoliv nepatrná, pak je lepší vartovat u keše a čekat, až přijde kačer a hezky si ho prověřit!:D:D:D

P4E
  • 0
PUNK 4 EVER!

#163 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 11:20

... je napsáno NEMĚL - nikoliv NESMÍ VZÍT, ok?

Jelikož mě maminka slušně vychovala,tak si nedovolím sprostá slova.
Ty si prostě dělej co chceš,je to tvoje svědomí,tvůj boj.Já jsem ráda když někomu udělám radost,ať už kolečkem či něčím jiným a ráda vím kdo si to vzal.Nedovolila bych si něco jen tak vzít a nic za to nedat,pak se podivuj nad tím že je v keších takovej bordel,máš asi stejně smýšlejících kolegů.Je to prostě jen hra,hra ze které bohužel ty co nerespektují pravidla fér trade nemohou být diskvalifikováni
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#164 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 11:22

KazanTheFirst napsal/a:
Osobne si sbirku CWG zakladam tez. Protoze se mi drevena kolecka nebo spise namety na nich (invence majitelu) libi. Myslim, ze je to proste dobry napad a timto vzdavam hold tomu, kdo se zaslouzil o to, ze vznikla. Jejich hodnotu bych nijak neprecenoval a myslim, ze nesrovnatelne vetsi ztratu musi pocitovat majitele GC, kdyz jim nekdo ukradne jejich "milacka" :(. Sam vkladam sve CWG vzdy, kdyz se tam vejde :) a nedelam s tim zadny problem, kdyz si ho nekdo jen vezme a nesmeni, proto aby ho mel ve sbirce, muze me to mrzet jen kvuli dalsim kacerum, kteri jsou timto ochuzeni, ze tam nenajdou mnohdy nic k vymene, ale jinak s tim problem nemam. Ma to jeden aspekt, ktery tu asi zminen nebyl. Takto lehce nabyte CWG muze pak pro "zlodeje" mit az tak nulovou hodnotu, ze si ho vlastne nijak zvlast nevazi. Takze pokud u nekoho skonci doma ve sbirce a ma z nej radost, proc ne, ale kdyby s nim nekdo mel topit v krbu :( :), to by me mrzelo.


Díky za tvou odpověď. Samozřejmě spalování CWG jsem nemyslel vážně a ze sbírky se moje děti těší...
Nějak mi tu uniká apsekt jedné věci - myslel jsem si, že CWG si člověk nechá vyrobit proto, že s nim chce potěšit či obdarovat jiného. Pokud je někdo sbírá a nemá zrovna nic, co by za CWG v keši vyměnil, nepřijde mi to jako krádež. Opakuji, myslím, že tím svým CWG chci někomu udělat radost. A pokud s tím má někdo problém, nechť je vyměňuje na burze či eventech. Ale nazývat to krádeží mi přijde trochu přitažený za culík. P4E
  • 0
PUNK 4 EVER!

#165 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 11:25

vsa napsal/a:
Sám topím dřevem celou zimu a tak se každé suché dřívko hodí a pokud se ke všemu nemusí řezat a štípat.... ;)
Tu hrst CWG co jsem dostal, dvě i koupil a část jak teď čtu "ukradl", jsem nakonec nasypal do třech lepších pixel v zahraniči. Pokud chcete, aby se měnilo kus za kus, tak je nadávejte z ruky a měnte jen na Eventech či při náhodném setkání a máta po starostech B)
Je zajímavé, kolik lidí si potřebuje něco napsat do fóra i když to je jen o tom, aby se něco napsalo, ač je hodnota "0" - právě teď jesm obohatil vaše řady :D


Vítku, mám jich asi sedumdesát :D:D:D
  • 0
PUNK 4 EVER!

#166 forces1

forces1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 12:47

[quote]spuzva napsal/a:
[quote]KazanTheFirst napsal/a:
Pokud je někdo sbírá a nemá zrovna nic, co by za CWG v keši vyměnil, nepřijde mi to jako krádež. Opakuji, myslím, že tím svým CWG chci někomu udělat radost. A pokud s tím má někdo problém, nechť je vyměňuje na burze či eventech. Ale nazývat to krádeží mi přijde trochu přitažený za culík. P4E[/quote]

Já si myslím, že pokud jde někdo na keše bez věcí na směnu, tak nemá počítat s tím, že si tam něco veme. Mělo by mu tedy stačit to, že ji našel. A pokud nenosí ke keším nic úmyslně a bere si z nich, tak to tedy krádež je. To je to samé, jako kdybych schvaloval krádeže keší a mohlo by se v logu objevit in: - , out:keš. Není přece povinnost při nalezení keše něco směnit. Stačí ji nalézt a zalogovat. Směna je pouze dobrovolná záležitost.
  • 0
http://www.geocachin...yp=crkrajemesta Oregon + TopoCzech 3 Pro, Nuvi 765 City navigator NT 2013.10, Iphone + Geocaching v3.0.1

#167 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 12:50

forces1 napsal/a:
Já si myslím, že pokud jde někdo na keše bez věcí na směnu, tak nemá počítat s tím, že si tam něco veme. Mělo by mu tedy stačit to, že ji našel. A pokud nenosí ke keším nic úmyslně a bere si z nich, tak to tedy krádež je. To je to samé, jako kdybych schvaloval krádeže keší a mohlo by se v logu objevit in: - , out:keš. Není přece povinnost při nalezení keše něco směnit. Stačí ji nalézt a zalogovat. Směna je pouze dobrovolná záležitost.

Moje řeč. Narazil jsem ale na případy, kdy majitel keše dává do krabice schválně svoje CWG jako dárek... tedy možnost vzít si ho bez směny.
  • 0

#168 forces1

forces1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 13:17

sobikovi napsal/a:
quote]Moje řeč. Narazil jsem ale na případy, kdy majitel keše dává do krabice schválně svoje CWG jako dárek... tedy možnost vzít si ho bez směny.


Jasně, pokud je to dárek pro první, nebo je to výslovně uvedeno jako dárek, tak ať si to veme kdo chce.
  • 0
http://www.geocachin...yp=crkrajemesta Oregon + TopoCzech 3 Pro, Nuvi 765 City navigator NT 2013.10, Iphone + Geocaching v3.0.1

#169 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 13:19

Vkládám text o výměně v keších z GeoWiki, dále se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Je to zde řečeno zcela jasně, žádné mělo by se zde není. Pokud někdo potřebuje zákazy a rozkazy s vykřičníky aby něco respektoval, pak je škoda že ho fotr raději nevystříkl do zdi. „Měň fér, nebo neber nic“ Pravidla geocachingu jsou jednoduchá: Najde-li cacher cache, může si z její obsahu něco odnést, avšak pouze pokud tam také sám protihodnotou něco vhodného vloží. Přitom se doporučuje postupovat podle principu „Měň fér, nebo neber nic“, anglicky „Trade up, trade equal or don't trade“. Znamená to, že pokud vezmu dva předměty, nezanechám pouze jeden, to by vedlo k ochuzení obsahu keše tzv. Downtrade. To je způsob výměny nevhodný. Proti tomu máme postupy vhodné: nevezmu si nic a nechám pro ostatní jednu nebo více věcí. To vede k obohacení obsahu, tzv. Uptrade. Nejběžnější způsob výměny (Trade equal) znamená, že měníme stejné počty věcí, např. máme s sebou tři děti, vezmeme tři věci a vložíme také tři věci. Pritom se doporučuje, aby užitná hodnota věcí vkládaných odpovídala zhruba hodnotě věcí, které si chceme odnést. Nepovažuje se za vhodné vkládat věci poškozené nebo přespříliš opotřebené a už vůbec ne výměnou za nové. Dále není dovoleno vkládat jídlo (možnost poškození nádoby hlodavci), zapalovače, sirky, nože, spreje (prevence proti ohrožení dětí v případě náhodného nalezení keše). Nevkládáme vyložený brak bez estetické hodnoty. I např. označené jízdenky, prošlé vstupenky, kameny z okolí keše, věci organického původu (fauna a flora z okolí keše) a podobné „suvenýry“ jsou pro další nálezce bezcenné a jen zbytečně zabírají místo. Proto jejich vkládání do keše nebo dokonce výměna za věci vhodné není považována za fér výměnu. Častým omylem začátečníků je výměna tzv. Travel Bugů a Geocoinů za běžný obsah keše. Platí zásada, že tyto trasovatelné předměty nejsou objektem směny a není nutno za jejich odebrání něco vkládat, naopak není dovoleno za jejich vložení něco odnášet (jednalo by se o Downtrade) Dodržením těch několika nepovinných, ale praxí ověřených a užitečných zásad přineseš radost všem."
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#170 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 14:24

Zegga napsal/a:
Vkládám text o výměně v keších z GeoWiki, dále se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Je to zde řečeno zcela jasně, žádné mělo by se zde není. Pokud někdo potřebuje zákazy a rozkazy s vykřičníky aby něco respektoval, pak je škoda že ho fotr raději nevystříkl do zdi.


„Měň fér, nebo neber nic“ Pravidla geocachingu jsou jednoduchá: Najde-li cacher cache, může si z její obsahu něco odnést, avšak pouze pokud tam také sám protihodnotou něco vhodného vloží. Přitom se doporučuje postupovat podle principu „Měň fér, nebo neber nic“, anglicky „Trade up, trade equal or don't trade“. Znamená to, že pokud vezmu dva předměty, nezanechám pouze jeden, to by vedlo k ochuzení obsahu keše tzv. Downtrade. To je způsob výměny nevhodný.
Proti tomu máme postupy vhodné: nevezmu si nic a nechám pro ostatní jednu nebo více věcí. To vede k obohacení obsahu, tzv. Uptrade.
Nejběžnější způsob výměny (Trade equal) znamená, že měníme stejné počty věcí, např. máme s sebou tři děti, vezmeme tři věci a vložíme také tři věci. Pritom se doporučuje, aby užitná hodnota věcí vkládaných odpovídala zhruba hodnotě věcí, které si chceme odnést.

Nepovažuje se za vhodné vkládat věci poškozené nebo přespříliš opotřebené a už vůbec ne výměnou za nové. Dále není dovoleno vkládat jídlo (možnost poškození nádoby hlodavci), zapalovače, sirky, nože, spreje (prevence proti ohrožení dětí v případě náhodného nalezení keše). Nevkládáme vyložený brak bez estetické hodnoty. I např. označené jízdenky, prošlé vstupenky, kameny z okolí keše, věci organického původu (fauna a flora z okolí keše) a podobné „suvenýry“ jsou pro další nálezce bezcenné a jen zbytečně zabírají místo. Proto jejich vkládání do keše nebo dokonce výměna za věci vhodné není považována za fér výměnu.
Častým omylem začátečníků je výměna tzv. Travel Bugů a Geocoinů za běžný obsah keše. Platí zásada, že tyto trasovatelné předměty nejsou objektem směny a není nutno za jejich odebrání něco vkládat, naopak není dovoleno za jejich vložení něco odnášet (jednalo by se o Downtrade)

Dodržením těch několika nepovinných, ale praxí ověřených a užitečných zásad přineseš radost všem."

Ty máš hodně vostrý šavle - prej fotr nevstříknul... hmm, hustý..:D



  • 0
PUNK 4 EVER!

#171 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2009 - 6:36

Zegga napsal/a:
.... kameny z okolí keše, věci organického původu (fauna a flora z okolí keše) a podobné „suvenýry“ jsou pro další nálezce bezcenné a jen zbytečně zabírají místo.

Na pláži sbírali mušličky. Některé menší, některé o něco větší. Ale největší a nejhezčí mušličku jsme našli v keši, jenž byla kousek od pláže a vyměnili jsme ji. I když avidentně dle typu byla z okolí keše, tak potěšila, neboť bylo těžké něco takového najít.

Při výměně věcí se musí hlavně používat rozum a ptát se: "Udělalo by mně radost, kdybych toto v keši našel?"
  • 0

#172 Sun-Man

Sun-Man

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 21:00

Zegga napsal/a:

spuzva napsal/a:Zegga?? :-))


PUNK IS DEAD




Punk's not dead! Posloucháš snad hip-hop či co? :o
  • 0

#173 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 21:04

souhlasím PUNK IS DEAD a já poslouchám Evu a Vaška:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#174 Sun-Man

Sun-Man

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 21:06

Dain a Olik napsal/a:
hele mladej, nemel bys tatovi vratit konto a prestat prudit? asi mu poslem smsku. to se o tech prazdninach tak moc nudis? :D
jinak H+ bych neprovokoval, nebyl bys prvni virtualni hrdina, ktery byl opravdu velice prekvapen ze setkani s nim na zivo :P nebo tebe zachrani tatinek?




Heleď já sice mám prázdniny ale že bych seděl za počítačem a řešil kdo si někde nechal vyřezat kolečko a teď tady řeší jestli mu ho někdo ukrad nebo ne....
Myslel jsem si že geocaching je o tom že někdo chce ukázat pěkný místo ostatním a ne že si někdo hraje na policajty nebo chce druhýmu předkládat jakýsi "zákoník" pravidel.
Jinak přeju hodně štěstí truhláři, vyřezávejte si po nocích dál svoje kolečka, nebo můžete začít vyřezávat lodičky jako malí kluci a na plachty dávat svoje fotky s cenovkou za kolik se mění. ;)
  • 0

#175 Sun-Man

Sun-Man

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 21:09

pepega napsal/a:
tak aby bylo jasno..odsuzuju si brát z keše něco aniž bych tam cokoliv dal... jen ale z těch koleček nedělejte kdo ví co... to že mizí si děláte podle mého názoru sami vy,kolečkáři, co je sbíráte.
ale je to prostě to jako by někdo začal dávat svoje vizitky.. ty by mě potěšily víc, kdysi jsem je sbíral a táta dělal v tiskárně, ke se tiskly, takže jsem jich měl hafo včetně členů tehdejšího parlametu i vlády, ředitelů různých firem... a některé z nich stály víc než jedno kolečko..pak se mi to válelo doma (objevil jsem jinačí věci) a nakonec jsem to prodal..za celkem slušný peníze..
je to jen o pohledu na věc...
a i štíplý lístek může mít pro někoho cenu....větší než když byl nový




Aspoň někdo kdo je rozumnej a nedělá z gc věc na kterou člověk potřebuje vysokou školu. :)
  • 0

#176 Sun-Man

Sun-Man

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 21:32

fanfulik napsal/a:
souhlasím PUNK IS DEAD a já poslouchám Evu a Vaška:D


Is not DEADB)
  • 0

#177 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 22:40

Se nam tady nejak prohodily nicky, ne? :)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#178 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 6:43

hplus napsal/a:
Se nam tady nejak prohodily nicky, ne? :)


vše je v nejlepším pořádku, plyšáku ;)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#179 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 6:46

Sun-Man napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
hele mladej, nemel bys tatovi vratit konto a prestat prudit? asi mu poslem smsku. to se o tech prazdninach tak moc nudis? :D
jinak H+ bych neprovokoval, nebyl bys prvni virtualni hrdina, ktery byl opravdu velice prekvapen ze setkani s nim na zivo :P nebo tebe zachrani tatinek?




Heleď já sice mám prázdniny ale že bych seděl za počítačem a řešil kdo si někde nechal vyřezat kolečko a teď tady řeší jestli mu ho někdo ukrad nebo ne....
Myslel jsem si že geocaching je o tom že někdo chce ukázat pěkný místo ostatním a ne že si někdo hraje na policajty nebo chce druhýmu předkládat jakýsi "zákoník" pravidel.
Jinak přeju hodně štěstí truhláři, vyřezávejte si po nocích dál svoje kolečka, nebo můžete začít vyřezávat lodičky jako malí kluci a na plachty dávat svoje fotky s cenovkou za kolik se mění. ;)


hele nehulis uz nejak moc? :D nejak nechapu souvislosti tveho postu s tim, ze jsem zadal mladyho spuzvu, aby tady prestal provokovat.
  • 0

#180 Ignacius73

Ignacius73

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 7:43

Já jsem si ty kolečka nechal udělat pro to, abych měl co dávat do kešek a zároveň aby to byla moje vizitka. Když se mi keš líbí, je dostatečně velká, tak tam to kolco pustím a je. Pokud je tam jiné na výměnu, tak měním, pokud ne, tak nechám bez výměny. Baví mě potom sledovat, kdo si to moje kolco vzal, a pokud ještě napíše, že mu udělalo radost...no paráda. Jen pokud je se mnou můj syn, tak ten si za moje CWG něco vezme z keše na oplátku...a to ještě ne vždycky, bo mu říkám, že tem maras z kidervajec je na prd. Rozhodně nemám ty kolca na to, abych se na ně doma díval...Jen mě opravdu zamrzí, když je v kešce těch CWG víc, a někdo je prostě sebere bez výměny svého, nebo nevezme si jedno a druhé nechá pro dalšího nálezce...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama