Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#181 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 23:11

přídám se.. vyrazil jsem na údržbu svých keší a nestačím se divit.. krabička se šroubovým uzávěrem, a někdo ji nedokáže dotáhnout. nejen ty skleničky, ve kterých mimochodem původně tekutina byla, ale ani ostatní. vrcholem toho co jsem našel, byla půlka keše. vrtalo mi hlavou , proč někdo v logu píše, že keš nemá dno.. když jsem ji našel, mimochodem úplně jinde než byla původně, ale to už mě ani nepřekvapuje, byla přeřízlá vejpůl! prostě tuba od šumivých celaskonů, poměrně i vodotěsná, byla přeřízlá napůl a zůstala jen půlka s víčkem. že by se ten spodek někomu na něco hodil??? tohle mi fakt hlava nebere.... logbook pochopitelně mokrý,i když na původním místě ukrytí by nezmokl ani kdyby tam byl jen tak...
jo, mám dost keší, prostě mě to baví, díky jiné prací na ně nemám tolik času, ale i kdybych jich měl jen 10 a byl každý den doma, nemůžu stát u každé keše a mlátit klackem přes pracky každého, kdo je neumí zavřít. ale hlavně že ON ji našel v pořádku... někdy je mi fakt z některých nálezců na blití...

  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#182 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2011 - 23:27

Ivank napsal/a:
Checht, vy toho naděláte! Mrkněte na naši Libereckou ZOO, tam se dějí věci...čáry a kouzla! :o A to v lesíku mezi ZOO a botanickou nevegetují žádní bezdomovci! :D:D:D

Tahle se nám moc líbila.
  • 0

#183 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 8:00

WAW napsal/a:

Popina napsal/a:
jen tak pro doplnění flamu na WAWa, má jich 5 archivovaných :-P

Ty se radši ani neozyvej Chaluho. celkem jsem měl keši patnáct ale osm jsem dal k adopci.

Jasně, jen do mě.... Kdybys to byl bejval věděl, tak bys to byl bejval nezakládal... Četl jsem si celou aférku noční multinky... Chováš se jako dítě, kterému vzali hračku. Klidně si to užij...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#184 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 8:25

To už je opravdu konec s Geocachingem?
Poslední cache v okolí co jsem našel založil owner, který má 25 odlovených keší a založených 5. Vložený obrázek Ukázka jeho SUPER krabky
  • 0
Vložený obrázek

#185 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 9:00

Popina napsal/a:

WAW napsal/a:

Popina napsal/a:
jen tak pro doplnění flamu na WAWa, má jich 5 archivovaných :-P

Ty se radši ani neozyvej Chaluho. celkem jsem měl keši patnáct ale osm jsem dal k adopci.

Jasně, jen do mě.... Kdybys to byl bejval věděl, tak bys to byl bejval nezakládal... Četl jsem si celou aférku noční multinky... Chováš se jako dítě, kterému vzali hračku. Klidně si to užij...

Nic o tom nevíš tak mlč Chaluho :)
  • 0

#186 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 9:44

jako vlastník 11 ruznych krabiček starších 4 let musím říct:

Vážení, běžte se svými jednoslovnými logy DO PRDELE !
  • 0

#187 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 10:11

hrabosata napsal/a:
Myslím, že s dlouhými listingy mají problém jen kačeři hrající stylem "hodně bodů s co nejmenším úsilím" ;) My jsme většinou rádi, že se z listingu něco zajímavého dozvíme, takže je i před lovem čteme. A pokud je třeba, tak si ten listing vytiskneme. Na svůj Oregon prostě ve všem nespoléháme.


Bohužel nemohu zcela souhlasit. Mé osobní zkušenosti jsou takové, že u spousty keší je listing buď naprosto ubohý a owner si s tím nedal žádnou práci, nebo je to jen zkopírovaná nevyfiltrovaná informace z internetu. Někteří lidé prostě nechápou, že nikoho naprosto nezajímá např. pětistránkový výklad o historii hradu. Tím mne autor akorát umoří a znechutí celé čtení.

Stručnost, to je to co takovým listingům chybí. Vybrat jen zajímavé informace popř. nabídnout doplňující zdroje informací. Např. stučný popis hradu, ještě stručnější historii a hlavně doporučení na co se určitě podívat, jaké jsou otvírací doby, vstupné apod. Většinou stačí jen hyperlink na wikipedii či jiné webovky.

Takže jinými slovy, pokud dlouhý listing přímo nesouvisí s luštěním, tak ho nečtu a roluji až dolů, zda-li nejsou uvedeny nějaké dodatečné informace ke keši.

Hraboší listingy jsem ale četl vždy celé :-) A u jednoho se i pobavil.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#188 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 10:28

Ivank napsal/a:
Checht, vy toho naděláte! Mrkněte na naši Libereckou ZOO, tam se dějí věci...čáry a kouzla! :o A to v lesíku mezi ZOO a botanickou nevegetují žádní bezdomovci! :D:D:D


Z této keše jsme byli celkem na rozpacích. Asi jsme měli o kolečko méně, takže jsme ji nepochopili a neodlovili :-)

Naopak mi ale zvedla náladu keš v Zoo Plzeň. A po tolika letech stále maximálně kvalitní. Co vy na to vy černovidci :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#189 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 14:14

U krabky mám T3, v atributech vyznačeno že je nelovitelné s kočárkem, na vozíku atd a dnešní log "S kočárem nelze. Díky." Dívá se na to někdo? I když je trochu omlouvá 35dosavadních nálezů... Jen takový aktuální postesk...
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#190 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 14:39

Rogosak napsal/a:
To už je opravdu konec s Geocachingem?
Poslední cache v okolí co jsem našel založil owner, který má 25 odlovených keší a založených 5. Vložený obrázek Ukázka jeho SUPER krabky




Za kritiku jeho keše mne napsal email, že 95procent keší ve městě se nedá udělat hezky. K jedné keši se ho ptám "Proč to neposuneš o sto metrů, vždyť je tam krásný kostel?" On "Je to keš k té čtvrti."
Z toho pro mne vyplívá: Kontejnery a smrad k té čtvrti patří, kostel ale ne.

Druhá keš byla přemístěna ca po 14 dnech od založení. Autor nechal na keši magnet ikdyž ho nepotřebovala.
píši: "proč jsi tam máš ten magnet když ho keš nepotřebuje?" on v emailu: " kdyby jsi četl listing tak víš, že jsem tu keš přesunoval" Tak proč ten magnet neoddělal?



Našel jsem před týdnem keš, byla pod střechou v pytlíčku (tom zavíracím) a v něm tvrdé kartičky. Říkám si proč ne, keš je pod střechou, tak není třeba krabice. Zapsal jsem se a po dvou dnech byl můj log smazán a ani jsem nedostal žádnou odpověď. Píši autorovi "Proč byl můj log smazán?"
odpověď došla v angličtině, že to ta keš nebyla a že jsem ji nenašel.

Jak nenašel? Keška to byla, souřadnice mne ukazovaly tam kam měly.
Znovu se zaloguji, protože přístup autora mne opravdu namíchl.
Log smazán. Tak Loguji znovu s dodatkem, že pokud bude můj log znovu bez udání důvodu smazán, tak že kontaktuji Reviewera.
Reviewera kontaktoval owner.
Zjistilo se to, že asi nějaký dobrotivec keš nenašel, protože tam nebyla, tak vzal pytlíček a dal tam tvrdé papíry aby se mohlo logovat, než autor obnoví originální.
Bohužel pravidla Groundspeaku toto neuznávají a jsou z mého hlediska špatně napsaná. Sám reviewer mi řekl, že kdyby to byla jeho keš, tak mi log povolí, ale že nekteří berou tuto hru příliš vážně.

Kde jsou super městské kešky a jejich správcové :( ???
  • 0
Vložený obrázek

#191 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 14:49

Mám tedy otázku na ostatní: Je pravda, že 95 procent městských keší není na pěkném místě a že nejsou hezky udělané?
  • 0
Vložený obrázek

#192 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 15:05

Za me bohuzel musim konstatovat, ze se mi posledni dobou stava, ze potkavam mnoho mestkych krabicek, ktere by staly za archiv nebo alespon predelani. Copak listing jeste jde. Na miste ovsem pochcana mikro v krovi bezdomovcu logbook mokrej a plnej a kes je stara napr rok a autor kesuje a je aktivni na gc ? tak proc mu tam visi NM log takovou domu. Pritom by se dalo posunout treba o 20-30 metru dal. jasne nevim jestli tam neni kolize s nejakou mysterkou, ale je tam mnohem lepsi flek klidnejsi hezka skrys. Nastesti kdyz clovek uz casem zjisti kteri autori maji dobre kese pripadne dostane tip, tak pak si spravi chut na nejakych vymazlenych krabkach nejsem si jist jeslti je pomer tak vysoky rekl bych ze procento hnusnych krabicek je mensi a ze hezci krabky se dostavaji alespon u tech lovcu co to berou vazne vic do mody neda se ovsem cekat ze od 14 leteho mladeznika s 80 nalezy za rok a pul vzejde na prvni pokus super krabka, aspon, kdyby nebyli tak tvrdohlavi a nechali si poradit :(
  • 0

#193 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 15:32

Co se týče městských - nemám odloveno vše abych mohla procentovat, ale z deseti je tak jedna nebo dvě která měla nějaký nápad v provededení. I když na jednu stranu to zase nejsou závody kreativity (samozřejmě každá taková potěší). Ale s povděkem ve městě přijímám každou byť obyčejnou, ale čistou udržovanou a nerozbitou krabici. A je fakt že jsou jména, která drží laťku a jejich díla jsou jedno lepší jak druhé.
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#194 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 15:47

Irillee:tak vidis tento uzivatel ma odlovenych 25 kesek a tvrdi ze 95% kesi ve meste je skaredych.
  • 0
Vložený obrázek

#195 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 16:26

Rogosak: jednoducha rada, nesbirej jeho kese.

- Ad kes a papirky, to je podle mne zcela pochopitelne a nechapu proc te to tak namichlo a vybudilo se s nim hadat.

- Jeste ze existuji logy a hodnoceni kesi na gc.cz :-) Podle toho se da pripravit jake kese jsou skutecne hodne odloveni a jake jsou hodne tak archivace ci ztraceni.



Osobne se mne problematika mestskych kesi moc netyka, protoze mam mesta plne zuby a beru geocaching jako formu zajimaveho vyletu do okoli, hlavne prirody. Z tech malo co jsem ale zatim odlovil to az tak tristni nebylo. Ctvrtina kesi by se dala ohodnotit jako vysoce kvalitnich, polovina jako dostacujicich a zbyvajici ctvrtina jako prisernych :-) Pravda, ze posledni dobou se mi favorite pointy udeluji hure a hure, takze jich mam par v zasobe.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#196 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 16:31

Skurakai: GC pravidla říkají, že má pravdu, nicméně jsme lidi a já jsem si celé tři dny myslel, že jsem keš našel a po rozumném vysvětlení by mohl uvolnit a říct, tak si to teda zaloguj.
  • 0
Vložený obrázek

#197 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 17:05

Trauma_Zero napsal/a:
jako vlastník 11 ruznych krabiček starších 4 let musím říct:

Vážení, běžte se svými jednoslovnými logy DO PRDELE !


:D:D
Podepisuju;)
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#198 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 18:53

Trauma_Zero napsal/a:
jako vlastník 11 ruznych krabiček starších 4 let musím říct:
Vážení, běžte se svými jednoslovnými logy DO PRDELE !

Souhlas.

Rogosak napsal/a:
Mám tedy otázku na ostatní: Je pravda, že 95 procent městských keší není na pěkném místě a že nejsou hezky udělané?

Ano, to je svatá pravda.
  • 0

#199 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 21:31

Rogosak napsal/a:
Mám tedy otázku na ostatní: Je pravda, že 95 procent městských keší není na pěkném místě a že nejsou hezky udělané?


A co si přestavuješ pod "pěkné místo" a "nejsou hezky udělané"? Všechno nemůže být pěkné a bez chyby.
Zeptej se sám sebe: Jsou všechny mé keše na pěkném místě a hezky udělané?

To už je takový zažitý folklór: "Ano, ano ve městech jsou to všechno jen mikra za okapem, jsou to hrozné keše, ale lovíme je a zakládáme. Body jsou potřeba a pak o tom na fóru plkáme."

Samozřejmě, že raději najdu nějakou propracovanější keš, ale neohrnuji nos ani nad obyčejnou keší na obyčejném místě.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#200 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 22:14

Co je to hezky udělaná keška? Já osobně hodnotím keš ze 4 pohledů: nápad (jedinečnost), obsah listingu (dozvěděl jsem se něco?), místo uložení (čistota, bezpečí, výhled), provedení schránky (krabička nebo něco extra).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama