Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
2086 odpovědí na toto téma

#141 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 12:12

nosferatu XIII. napsal/a:(mimochodem pro ty, kteri miluji dvacetistranne listingy - existuje odkaz Related web pages )



No vidíš, já zase nemám moc rád tohle ukázání prstem přes rameno, zbytečné otevírání a zdlouhavé načítání dalších externích stránek, o hledání konkrétní záležitosti na nich nemluvě. Vždycky jsem radši, pokud mi soustředěné informace podává přímo kolega kačer ze zřetelem naší věci či wikipedista v neutrálním encyklopedickém stylu, než abych četl něco subjektivního od třetí strany. Prakticky to stejně dopadne tak, že si ke keši hromadu zdrojů otevřu, ale to už dělám jaksi dobrovolně a navíc. Dlouhý a propracovaný listing zpravidla ocením.
  • 0

#142 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 12:33

nosferatu XIII. napsal/a:
Ach jo :( proc sakra, kdyz nekdo dela multinu, nemuze do pr.ele v tom listingu, ktery je zpravidla dlouhej jak prase, udelat normalne waypointy tak, aby se to dalo stahnout v HC a nemusel jsem to pul hodiny opisovat?! Kdyz se nekdo dela s listingem na 4 A4 a rve tam tri pr.ele fotek nemuze venovat 2 min casu zadanim waypointu?!
Ergo please, delejte waypointy!! (engry smiley)


... no vida, mám naprosto opačnou zkušenost. Když jsme u multin začali důsledně vypisovat úkoly pro jednotlivé stage pouze do tabulky s WP tak se na nás okamžitě snesla sprška negativních reakcí a téměř všechny nás osočovali z porušování zavedeného pravidla, že úkoly a zadání + všechny případné vypočy se přece musí uvádět zásadně a jedině rovnou do listingu a to nejlépe na jeho začátku aby se v něm už pak víc nemuselo otravně hledat, aby se to vešlo do některých strojoven a vůbec jsou nějaký WP jen zbytečnej vopruz navíc a kdo tam do toho má koukat. A navíc ještě skrytý WP - úplná hrůza. Jako kdybychom snad mohli za to, že existují. ;)

Takže asi tak jako všude - co kačer, co jiný HW/SW, to jiný názor a jiná preference čehosi "úžasného" před něčím "otravným". Sjednotit to nejde, všem se owner taky nezavděčí (ten je přece jen od toho aby tu krabku udělal a udržoval) a pomalu zjišťuji, že napsat k něčemu názor je téměř žádanka o ukamenování od těch co mají názor docela opačný, ale umí víc křičet. :(

Ale zatím ještě pár krabek založíme. Naštěstí se pokaždé najde i někdo koho potěšila a kdo poděkuje. A proto to ostatně děláme.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#143 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 12:45

Tak zrovna s tema WP se skoro zavdecit vsem da, staci mit popis normalne v listingu a k tomu mit "funkcni" (cili s popisem) WP. Osobne je mam radsi, ale v ramci moznosti si zase rad doma prostucuju multinu jako takovou a tam je pak listing lepsi, ale v terenu preferuju info primo u WP.
  • 0

#144 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 12:57

No, Preseko, hezkys to tu vytmavil nám nevděčníkům a poplakal sis, jak sme sobecký a zlý... a tak hezky manipulativně. Hele, nikdo ti nehanil krabičky, pokud si pamatuju, chválili jsme je. Dokonce jsem ti to snad i dvakrát smířlivě u píva vysvětloval. Takže do třetice: je nějakej důvod to nenapsat na takový místo v listingu, aby se to zobrazilo i těm paperless lovcům, co loví náhodně a bez přípravy? Nic víc jsme nikdy neříkali. Takže nikoli že krabice s dlouhým listingem a informace ve WP jsou špatný, natož ty vaše; akorát že se bez patřičných informací jaksi špatně hledaj. Fakt je problém to napsat I do horní části listingu? Anebo jde speciálně o vytrestání Oregonistů, taková kategorie Non-paperless Home-prepare Only?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#145 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 13:04

Citecka napsal/a:
Fakt je problém to napsat I do horní části listingu? Anebo jde speciálně o vytrestání Oregonistů, taková kategorie Non-paperless Home-prepare Only?


Ano ano, tohle jse si taky nekolikrat uz rikal, proc nejsou ukoly na zacatku listingu...
Stahuju totiz kese v jednom velkem gpx z PQ (bez waypointu - coz teda ne vzdy je idealni, ale to je jina) a obcas se vyskytnu na miste, kde zacina multinka a rikam si "Proc ne"Ale uz kolikrat nastalo to, ze jsem si sice pocetl (lisitngy docela ctu), ale co mam pocitat atd. ne....ale chapu, ze kazdej owner bude mit na toto jinej nazor...

edit: každej kačer :-))
  • 0

#146 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 13:06

Beru to obecně - na týmové kešky. A tam jsou i takové, kde listing není delší než A4 a stejně by se tam měly úkoly psát na začátek a nebo nejlépe všechno naservírovat pro všechny třeba 3x ? Pete, možná to vyřešíme tak, že se použijeme tvého nápadu a listingy vynecháme rovnou celé :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#147 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 13:08

No ale zas na druhou stranu, když VÍM, že Oregon nezobrazuje dlouhé listingy celé, a VÍM, že budu chtít lovit bez domácí přípravy a to i multiny, tak ten problém řeším primárně u sebe, ne? Já ho třeba vyřešený mám, mám u sebe kromě Oregonu ještě mobil s aplikací, která dlouhé listingy zobrazí.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#148 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 13:52

Myslím, že s dlouhými listingy mají problém jen kačeři hrající stylem "hodně bodů s co nejmenším úsilím" ;) My jsme většinou rádi, že se z listingu něco zajímavého dozvíme, takže je i před lovem čteme. A pokud je třeba, tak si ten listing vytiskneme. Na svůj Oregon prostě ve všem nespoléháme.
  • 0

#149 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 13:58

hrabosata napsal/a:
Myslím, že s dlouhými listingy mají problém jen kačeři hrající stylem "hodně bodů s co nejmenším úsilím" ;)

to je blbost, proc bych v hledal multiny? :-)) Zkratka nevim kde budu az budu mit cas a opacne az budu mit cas kam se dostanu....takze nastudovat dopredu neni vzdycky realny
  • 0

#150 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 14:14

A co teprv, že mi nejede WIG na 60CSx.


Nezakládejte WIGy!

// v Openstreetmap se říká: "nemapujeme pro renderery". Já nedělám listingy pro Oregon. A dělat nebudu. To, že je tu polofunkční přístroj fakt není můj problém.


(Přesto mám všechno info o lovu samotné keše vždy nahoře v listingu.)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#151 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 14:59

ja05 napsal/a: To je blbost, proc bych v hledal multiny? :-)) Zkratka nevim kde budu az budu mit cas a opacne az budu mit cas kam se dostanu....takze nastudovat dopredu neni vzdycky realny

Presne tak, pod to se podepisuju - taky casto cestuju a nevim presne kdy a kde se vyskytnu, proto jsem odkazan na listing v Oregonu.
I kdyz dlouhy listingy me az tak casto netrapi, vic mi vadi ta diakritika.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#152 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 15:44

hrabosata napsal/a:
Myslím, že s dlouhými listingy mají problém jen kačeři hrající stylem "hodně bodů s co nejmenším úsilím" ;)


Nemyslíš. Kdybys myslel, nenapíšeš takovouhle blbinu.

honny napsal/a:
Já nedělám listingy pro Oregon. A dělat nebudu. To, že je tu polofunkční přístroj fakt není můj problém.[/i]

No vidíš, a já myslel, že listingy se dělaj pro lidi. Asi mám problém.

Jestli si správně, byť matně, pamatuju, tak na Presekovic novely jsme dojeli tehdy, kdy po změnách na gc.com nechodil Handy a o wap.geocaching.com jsem ještě nevěděl. Takže to odskákal Pitovo, kterýho jsem prvního sehnal na telefonu, a on nám ta zadání přečet.
Stejně tak nás tam Přeseko nakrklo, že jsme se nedočetli, jestli mu jí z tý věže unes šamstr nebo jak vůbec skončila ta romanťyka :)
Takže jo, tehdá jsme to nakonec dolovili. Jindy jinde od jiných ne.

Taky už si dokážu pomoct, i když ne všude je signál a takovej, aby uměl udržet web. No a třeba v městský zástavbě aby jeden koumal, kterej WP je od který keše... nebo když jsou fakt daleko od sebe. (BTW, zobrazujou se v GPX od GC.com i skrytý WP? Nějak jsem si to neověřoval.) Stejně tak jako je milý propojovat se na net kvůli takovým drobnostem třeba v Alpách.

Nemanipulujte mejma motivama. Ani náhodou nic NEVYŽADUJU. Jen si myslím, že je dobrý odladit detaily natolik, aby vaše/naše keše rozladily co nejmíň lidí - páč se dělaj právě a přece pro to, aby je lidi našli, ne? Ale je to, koneckonců, každýho věc. Já to jen navrhoval.

Nechápu, proč by mě měl někdo "nesnášet" za to, že mám nemlich Oregona B) - to už je zas na honnyho. Nesněds něco ze špatnejch hub?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#153 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 15:53

Citecka napsal/a:
No vidíš, a já myslel, že listingy se dělaj pro lidi. Asi mám problém.

Já je dělám pro lidi. :]

Citecka napsal/a:Nechápu, proč by mě měl někdo "nesnášet" za to, že mám nemlich Oregona B) - to už je zas na honnyho. Nesněds něco ze špatnejch hub?

Nesnáším tebe? Odkdy? Tebe mám tady z té diskusní skupiny docela rád.

Nemám rád zbastlený SW na relativně snesitelným hardwaru.
Oregon používám docela často.

// Houby jím jak kdy a jak kerý. :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#154 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 16:17

[quote]Citecka napsal/a:
[quote]hrabosata napsal/a:
Myslím, že s dlouhými listingy mají problém jen kačeři hrající stylem "hodně bodů s co nejmenším úsilím" ;)[/quote]

Nemyslíš. Kdybys myslel, nenapíšeš takovouhle blbinu.

[quote][b]

Ten smajlík tam nebyl bezdůvodně.

Mimochodem uvítal bych od tebe trochu obyčejné slušnosti, ale to chci asi příliš.
  • 0

#155 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 16:26

hrabosata napsal/a:
Mimochodem uvítal bych od tebe trochu obyčejné slušnosti, ale to chci asi příliš.


Omlouvám se. Nenapadlo mě, žes na tu blbinu potřeboval přemejšlení B)

-- moc koukám na House. :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#156 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2011 - 18:23

Citecka napsal/a:
Jen si myslím, že je dobrý odladit detaily natolik, aby vaše/naše keše rozladily co nejmíň lidí - páč se dělaj právě a přece pro to, aby je lidi našli, ne? Ale je to, koneckonců, každýho věc. Já to jen navrhoval.


A nebylo by tedy dobré aktualizovat příslušné stránky geowiki s tipy pro tvůrce stránek? Tam by veškeré rady i s vysvětlením proč mohli padnout na úrodnější půdu, než je tato diskusní, velmi rychle zapadávající. Rád pomohu, něco jsem se už také naučil.
  • 0

#157 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 20:02

Chjo - ZA CO? Dneska: RMK1-4 Listing: Rychlá mestská keška Jedná se o jednu z rychlých mestských kešek, urcených pro sberatele bodu. V keši není tužka! FUCK! Sorry, ale je tohle fakt zapotrebi? Nemame tady kurna tech krabek uz tak dost? S kazdou takovouhle zhuverilosti to ve me peni. Nejvic lituju reviewera, ktery ma povinnost takovou pablbinu pustit a jeste ji musi kontrolovat.
  • 0

#158 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 20:10

LukasX napsal/a:
Chjo - ZA CO?
Dneska: RMK1-4
Listing:

Rychlá mestská keška

Jedná se o jednu z rychlých mestských kešek, urcených pro sberatele bodu.
V keši není tužka!


FUCK! Sorry, ale je tohle fakt zapotrebi? Nemame tady kurna tech krabek uz tak dost? S kazdou takovouhle zhuverilosti to ve me peni. Nejvic lituju reviewera, ktery ma povinnost takovou pablbinu pustit a jeste ji musi kontrolovat.


Nejsem proti. Každý bodař to ocení. Naopak chudák owner, snášet takový kecy jako je tvůj přspěvek.
  • 0

#159 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 20:15

Tiskar94 napsal/a:

LukasX napsal/a:
Chjo - ZA CO?
Dneska: RMK1-4
Listing:

Rychlá mestská keška

Jedná se o jednu z rychlých mestských kešek, urcených pro sberatele bodu.
V keši není tužka!


FUCK! Sorry, ale je tohle fakt zapotrebi? Nemame tady kurna tech krabek uz tak dost? S kazdou takovouhle zhuverilosti to ve me peni. Nejvic lituju reviewera, ktery ma povinnost takovou pablbinu pustit a jeste ji musi kontrolovat.


Nejsem proti. Každý bodař to ocení. Naopak chudák owner, snášet takový kecy jako je tvůj přspěvek.


Ok, jsem tu spravne v geodepresivnim kutku? Tak si snad muzu podristat co mi vcil vadi no ni? CHUDAK owner - no jo, takovou drinu si s tim dal a clovek si jeste dovoli o nej hubu otrit.
  • 0

#160 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 20:20

Mě zase jeden takovej týpek (záměrně neuvádím nick) našel moji sérii, s kterou jsem se mazlil fakt dlouho, než jsem ji vypustil...všem kačerům se dost líbila, ale on to děsně zkritizoval :(:@...rozklik jsem si jeho profil, má 7 založených, z toho 3 archivovaný a u dvou z těch archivovaných měl napsaný log ve znění "vyližte si pr..."...proč mi práci kritizuje, když se neumí chovat a starat se o ty svoje?:(
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama