Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#581 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 22:59

Tak jsem myslím s koupí tohoto telefonu/počítače neprohloupil. AnTuTu Benchmark skoro 64000 plus LTE dělá s tohoto stroje docela rychlou mašinu pro práci venku. Signál drží i v lese i v nádražní budově. Při zapnutí programu je pozice nalezena okamžitě. Nemám ještě nahrané offline mapy, takže jsem jel na online mapy (data neřeším). Odezvy a nahrávání takřka okamžité. Akorát rozlišení mám na nich jen 100m. Vyzkouším ještě ty offline mapy.

 

Náhodou nějaké nové poznatky nejsou? Uvažuji také o koupi nějakého nového telefonu.

Jen mě od tohoto odrazuje to, že prý se nedá vyměnit baterie. A já bych rád, aby mi mobil vydržel alespoň tak 3-4 roky, což se obávám, že bez výměny baterie moc nepůjde...

 

PS.: A co nějaké kryty? Ty tu někdo neřešil?

 

Krom toho u TSBohemia teď měli nějakou 


  • 0

#582 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2017 - 23:42

Náhodou nějaké nové poznatky nejsou? Uvažuji také o koupi nějakého nového telefonu.
Jen mě od tohoto odrazuje to, že prý se nedá vyměnit baterie. A já bych rád, aby mi mobil vydržel alespoň tak 3-4 roky, což se obávám, že bez výměny baterie moc nepůjde...

PS.: A co nějaké kryty? Ty tu někdo neřešil?

Krom toho u TSBohemia teď měli nějakou


Ja do toho telefonu nakonec šel, koupil jsem ho ještě před gigáčem. Nemám mu co vytknout, absolutní spokojenost, fachá vše, nač si vzpomeneš. S tou baterkou je to teda fakt, dovnitř se nedostaneš. Co se týče krytí, tak ho mám v silikonu a na displeji mám tvrzené sklo.
  • 1

#583 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 5:51

S tou baterkou to je celkem snadný, do telefonu se dostaneš i nehtem. I když tady je popsaný Redmi Note 3SE, ale myslím, že je to konstrukčně shodné.

https://androidforum...a-baterie-76783

 

edit: Redmi Note 4  https://www.youtube....h?v=YFfJzeebKqc


Tento příspěvek byl upraven od miki6: 15 září 2017 - 5:54

  • 0

#584 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 7:47

 

edit: Redmi Note 4  https://www.youtube....h?v=YFfJzeebKqc

Uff, ani jsem to nedokoukal. Tohle si nechám, až budu chtít svůj telefon zabít. Ostatně, telefon z videa už to měl taky zjevně za sebou.

 

Jinak, mám Xiaomi Redmi Note 4GB/64GB a přijde mi (až na zmiňované chybějící NFC) naprosto perfektní. GPS je rychlá a přesná. Zvládá i Chirp. (A pády z 11m  :ph34r: ).

Pouzdro mám tohle: https://www.kvalitni...ote-4-global-1/

Mám pod ním plechovou destičku pro magnetický držák v autě a vejde se mi i do (pečlivě vybíraného) držáku na kolo: https://drzaky-mobil...er-hlbkio102gp/


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 15 září 2017 - 7:48

  • 2

P%C5%88ov.png


#585 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 8:03

Redmi note 4 bez NFC zvlada chirp?
  • 0

#586 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 8:12

Já když vidím ty ceny v českých e-shopech za tvrzená skla, obaly a ostatní doplňky, tak je mi fakt blbě. Já si na svůj Redmi 3S koupil obal zde: http://www.ebay.com/...872.m2749.l2649  a tvrzené skla http://www.ebay.com/...872.m2749.l2649 , naprostá spokojenost, všechno v pořádku, když chcete ušetřit a to dost a nevadí Vám si na zboží počkat 2-3 týdny, tak není co řešit. Kde myslíte, že nakupují české e-shopy, no v Číně. Mají tu nehoráznou marži, kterou nehodlám podporovat.


  • 0

#587 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 8:17

Redmi note 4 bez NFC zvlada chirp?

Ano, viz můj log: https://www.geocachi...04-cf68d366b98c

Následně to ověřila kamarádka se stejným telefonem.

NFC s tím nesouvisí. Je potřeba ANT+.


  • 1

P%C5%88ov.png


#588 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 8:45

Ano, viz můj log: https://www.geocachi...04-cf68d366b98c
Následně to ověřila kamarádka se stejným telefonem.
NFC s tím nesouvisí. Je potřeba ANT+.

To mne zaujalo. Můžeš prozradit, jak to čteš?
  • 0

#589 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 9:08

Uff, ani jsem to nedokoukal. Tohle si nechám, až budu chtít svůj telefon zabít. Ostatně, telefon z videa už to měl taky zjevně za sebou.

Ty jsi nějaký cíťa. Před měsícem jsem do nového notebooku přidával harddisk (bylo v něm jen SSD) a musel jsem postupovat velice podobně. Dokonce byl postup popsán v dokumentaci od výrobce.


  • 0

#590 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 9:15

To mne zaujalo. Můžeš prozradit, jak to čteš?

V Locusu jsem šel do menu, vybral jsem "Další funkce", následně "ANT manažer". Otevře se rolovací menu s různými senzory. Vyberu "KEŠ", zapnu přepínač. Následně mne to "donutilo" postupně stáhnout z Google Play asi tři různé ovladače. Od té doby už stačí jen stačí při hledání Chirpu zapnout ten přepínač.

Mám Locus Map Pro. V neplacené verzi je použití ANT+ časově omezené (to hlásil mobil mé kamarádky).

Na Google Play je i aplikace Chirp. Po úspěchu s Locusem jsem jí bez vyzkoušení zase smazal.


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 15 září 2017 - 9:16

  • 0

P%C5%88ov.png


#591 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 9:27

V Locusu jsem šel do menu, vybral jsem "Další funkce", následně "ANT manažer". Otevře se rolovací menu s různými senzory. Vyberu "KEŠ", zapnu přepínač. Následně mne to "donutilo" postupně stáhnout z Google Play asi tři různé ovladače. Od té doby už stačí jen stačí při hledání Chirpu zapnout ten přepínač.

Mám Locus Map Pro. V neplacené verzi je použití ANT+ časově omezené (to hlásil mobil mé kamarádky).

Na Google Play je i aplikace Chirp. Po úspěchu s Locusem jsem jí bez vyzkoušení zase smazal.

Ty jo to jsem netušil, že mi na tom fachá chirp. Mám teda platformu 3/32 GB, ale to asi nebude nic znamenat


  • 1

#592 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 10:09

Díky. Mám Locus Pro, nastavil jsem. Vyzkouším to v terénu.
  • 1

#593 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 12:09

..všechno v pořádku, když chcete ušetřit a to dost a nevadí Vám si na zboží počkat 2-3 týdny, tak není co řešit. Kde myslíte, že nakupují české e-shopy, no v Číně. Mají tu nehoráznou marži, kterou nehodlám podporovat.

 

Tady se plati za to pohodli, nemusis cekat az to za mesic prijde, resit clo a DPH, kdyz to skonci na celnici. No a drzet 2 roky zaruku take neni zadarmo...


  • 0

#594 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 12:19

Tady se plati za to pohodli, nemusis cekat az to za mesic prijde, resit clo a DPH, kdyz to skonci na celnici. No a drzet 2 roky zaruku take neni zadarmo...

Měsíc to většinou opravdu netrvá, clo a DPH se řeší u výrobku nad 5 tisíc, čínani navíc tyhle balíčky označují jako dárky. Co se týče záruky, mobil bych si tam asi taky nekoupil. Ovšem princip e-shopu ebay je na recenzích a v případě, kdy ti dojde vadné zboží, stačí ofotit a napíšeš prodejci a on ti obratem pošle peníze zpět, jasně dá se to zneužít, ale to už je o něčem jiném. V případě nereagování prodejce ještě do hry vstupuje společnost Paypal, která tě zastupuje a v případě problému ti vrátí peníze Paypal. Protože při zřizování účtu na ebay je prakticky nutnost si zřídit i účet u Paypal.


  • 0

#595 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 13:13

Měsíc to většinou opravdu netrvá, clo a DPH se řeší u výrobku nad 5 tisíc, čínani navíc tyhle balíčky označují jako dárky.

Clo a DPH se vztahuje na výrobky v hodnotě nad 150€, což není 5000Kč. Označení zásilky jako "gift" na to nemá naprosto žádný vliv...


  • 3

#596 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 17:31

Když ani MiraRouta neví, tak to už je něco :-)

Tento příspěvek byl upraven od ubuster: 15 září 2017 - 17:32

  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#597 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2017 - 19:34

Měsíc to většinou opravdu netrvá, clo a DPH se řeší u výrobku nad 5 tisíc, čínani navíc tyhle balíčky označují jako dárky....

 

S tímhle bych tak uplně nepočítal. Jednou mi na celním řízení skončily knihy které ani zdaleka takovou cenu neměly a podruhé se mi tam zasekly objednané součástky pro použití s Raspberry a ty taky nebyly ani zdaleka takhle vysoko naceněné... Navíc ani celník není "blbej" a je mu jasné, že tolik dárků z Číny do Čech asi taky nepůjde. A s tím clem a daní je to, pokud se nepletu takhle:

do 22 euro - neřeší se clo ani daň

od 22 do 130 euro - neřeší se clo ale platí se daň 21%

od 130 euro - platí se clo cca 15% a daň 21%

 

A v případě toho celního řízení pokud nechcete lítat Vy sami, tak zaplatíte Český Poště skoro 200,- Kč za zastupování v celním řízení. Pokud je v celním řízení zjištěno, že hodnota zásilky je skutečně pod 22euro, zaplatíte jen 100,- Kč.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 15 září 2017 - 19:37

  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#598 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2017 - 18:36

Můj přes 4 roky starý telefon se pomalu poroučí do věčných lovišť, a tak se musím poohlédnout po něčem novém. Máte někdo z vás zkušenosti s novými telefony od Nokie (Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6)?


  • 0

#599 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2017 - 5:44

Co se týče mobilů z Číny, jeden můj známý si řekl, že se stejně všechny dělají v Číně, tak si ho tam objednal. A v pořádku. Za cenu, kdy záruku nemusí řešit. Ale on tomu rozumí, tak objednal něco, o čem věděl, že mu tady bude fungovat. Já koupil skoro nejlevnější tady u nás a umí toho polovinu, co jsem chtěl (hlavně neumí OTG, což mě silně štve, přitom v tom, co píšou, se psalo buď, že to umí, nebo se o tom nepsalo vůbec).


  • 0

#600 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2017 - 8:23

S tímhle bych tak uplně nepočítal. Jednou mi na celním řízení skončily knihy které ani zdaleka takovou cenu neměly a podruhé se mi tam zasekly objednané součástky pro použití s Raspberry a ty taky nebyly ani zdaleka takhle vysoko naceněné... Navíc ani celník není "blbej" a je mu jasné, že tolik dárků z Číny do Čech asi taky nepůjde. A s tím clem a daní je to, pokud se nepletu takhle:

do 22 euro - neřeší se clo ani daň

od 22 do 130 euro - neřeší se clo ale platí se daň 21%

od 130 euro - platí se clo cca 15% a daň 21%

 

A v případě toho celního řízení pokud nechcete lítat Vy sami, tak zaplatíte Český Poště skoro 200,- Kč za zastupování v celním řízení. Pokud je v celním řízení zjištěno, že hodnota zásilky je skutečně pod 22euro, zaplatíte jen 100,- Kč.

Zásilky se rentgenují, takže co je na obalu napsáno, je úplně jedno. A to, že na zásilku z mobilem se píše MP4 přehrávač je dávno profláknutý, takže pro celníka je to jako upozornění. 

Jen mi není jasné s čeho počítají doplatek DPH, protože jsem cenu doložil, včetně výpisu platby a stejnak mi napočítali DPH z čásky vyšší. Dopravu jsem měl zdarma. Samozřejmě k tomu ještě to jejich výpalný.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 18 září 2017 - 8:27

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama