Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#601 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2017 - 9:41

Zásilky se rentgenují, takže co je na obalu napsáno, je úplně jedno. A to, že na zásilku z mobilem se píše MP4 přehrávač je dávno profláknutý, takže pro celníka je to jako upozornění. 

Jen mi není jasné s čeho počítají doplatek DPH, protože jsem cenu doložil, včetně výpisu platby a stejnak mi napočítali DPH z čásky vyšší. Dopravu jsem měl zdarma. Samozřejmě k tomu ještě to jejich výpalný.

Pokud se urednicek spatne vyspi a rekne si, ze tebou dolozena cena se mu nezda(nebo ji nedodas), dopocita to z nejake odhadovane ceny a ty pak platis vic.


  • 0

#602 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2017 - 10:12

Pokud se urednicek spatne vyspi a rekne si, ze tebou dolozena cena se mu nezda(nebo ji nedodas), dopocita to z nejake odhadovane ceny a ty pak platis vic.

Myslel jsem si to ...


  • 0

#603 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2017 - 11:21

 

Jen mi není jasné s čeho počítají doplatek DPH, protože jsem cenu doložil, včetně výpisu platby a stejnak mi napočítali DPH z čásky vyšší. Dopravu jsem měl zdarma. Samozřejmě k tomu ještě to jejich výpalný.

Možná připočítali do výpočtu celní hodnoty tabulkový poštovný (u telefonů 10 $). S tou dopravou zdarma to není jednoduchý, je to o slovíčkaření.

viz. Stanovisko Celní správy https://www.ceskapos...by/celni-rizeni


  • 0

#604 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2017 - 11:49

Možná připočítali do výpočtu celní hodnoty tabulkový poštovný (u telefonů 10 $). S tou dopravou zdarma to není jednoduchý, je to o slovíčkaření.

viz. Stanovisko Celní správy https://www.ceskapos...by/celni-rizeni

Tak přesně tohle + to výpalné České Pošty je důvod, proč už objednávat u telefonů a ostatní elektroniky jen z "EU skladu" a ostatních drobností - zatím - od přeprodejců ve Velké Británii.

Objednávala jsem dříve spoustu drobností, a i vzorně deklarované včetně vložené faktury zvenčí se mi zasekávaly na celnici k výzvě k doložení ceny, nejprve fakturou a později i výpisem z účtu.

Kromě toho se stávalo, že zásilka podle sledování dorazila za necelý týden na Ruzyni, pak zmizela na měsíc (celnice jí oficiálně nepřijala do zpracování), pak se objevila na celnici, tam jí skoro měsíc evidovali a nakonec těsně před vypršením lhůty poslali tu výzvu k doložení ceny. 

Fakt by mi ani nevadilo tu DPH zaplatit pokud reálná cena zboží (klidně včetně poštovného) přesáhne i ten nízký limit - ale opravdu netuším, proč bych měla akceptovat nějakým pofidérním způsobem stanovenou cenu 3x vyšší než za co je to skutečně nakoupeno a dopraveno do Prahy.


  • 0

#605 bobkul

bobkul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 16:59

Hezký den všem,

 

rozhodl jsem se pro zakoupení chytrého mobilu. Dosud mám jen obyčejný a kešky hledám s navigací Garmin Oregon 600. Ta má ale své dny, kdy něco začne aktualizovat v nejméně vhodnou chvíli, vypíná se samočinně a dlouho pak nabíhá, neumí wherigo a lab keše (nebo nevím jak na to).   

S chytrými mobily zkušenost nemám žádnou a nevím, zda jsou lepší ty, které mají i GPS nezávislou na internetu, musejí umět něco co je pro geocaching důležité. Nebo je to prakticky jedno a důležité je jaké aplikace se do mobilu pak stáhnou?  Předem díky za jakoukoli info

rmaci. Bobkul


  • 0

#606 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 19:57

Napíšu to sem. Mobil s GPS závislou na mobilním signálu (čili i internetu - datech) bych nedoporučoval. V současné době to mají například iPhony. 1. - musíš platit data; 2. - pokud jsi v lese kde není mobilní signál (je to dost časté) a nebo máš slabý signál dat, tak ti GPS nefunguje. Dále je dobré koukat na to, zda má mobil kompas (bez kompasu toho taky moc nenajdeš). V současné době specifikacím vyhovuje například Samsung galaxy a5 2017. Pokud máš prémiové členství, tak doporučuji oficiální aplikaci Geocaching. Pokud ne, tak například c:geo.
Edit: pro wherigo keše doporučuji aplikaci WhereYouGo

Tento příspěvek byl upraven od Kvíčala: 25 září 2017 - 21:08

  • 0

#607 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 22:37

GPS jako takové je nezávislé na datech z internetu. Přijímač si musí čas od času stáhnout data o aktuální poloze družic. GPS si data stáhne sama, ale příjem dat je velmi pomalý. Proto pokud je na zařízení přítomen internet, stáhne si tato data rychleji z internetu. Jedná se zanedbatelný objem dat - desítky kB za den. A-GPS se tomu říká. Takže přítomnosti AGPS se nebraň, pokud nebudeš na síti, budeš čekat dlouho na zjištění polohy, pokud budeš na síti, zjištění polohy bude otázka sekund. Myšleno první zjištění polohy. Další fixace bude rychlejší. Data pro AGPS se dají načíst i předem treba na Wi-Fi.
Na Androidu to takto funguje.
Kompas doporučuji, na lov pak doporučuji skvělou mapovou aplici Locus. S tou uděláš všechno možné i nemožné, co potřebuje s mapami vyletník, cestovatel i keškař.
  • 5

#608 Hokarul

Hokarul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2017 - 22:18

Ahojte, hledám smartphone s použitelnou GPSkou a kompasem na keškování. Cena do 10k. Poradíte prosím?


  • 0

#609 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 9:06

Ahojte, hledám smartphone s použitelnou GPSkou a kompasem na keškování. Cena do 10k. Poradíte prosím?

Dnes bych volil bych tento https://mobilni-tele...a5-2017-a520f/#


  • 0

#610 Hudra

Hudra

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 9:24

pokud muzes, pockej na tohle

 

http://www.zive.cz/b...92/default.aspx


  • 0

.....


#611 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 10:58

pokud muzes, pockej na tohle

 

http://www.zive.cz/b...92/default.aspx

:D takových slibů už bylo...

To by mohl čekat donekonečna.


  • 1

#612 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 13:28

Mám stejný názor jako dr.vota. Navíc v GC primárně záleží s jakou přesností je keš uložená. Pokud je o pár metrů vedle vůči udaným souřadnicím, což není výjimkou, nepomůže sebelepší přesnost.

A kdyby takový telefon šel do prodeje, nebude stát pár tisíc. Živě si umím představit jak prodejci začnou masírovat lidi. Pro mě by bylo třeba lepší, kdyby prodejci zapracovali na výdrži baterie.


  • 4

#613 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 14:39

Mám stejný názor jako dr.vota. Navíc v GC primárně záleží s jakou přesností je keš uložená. Pokud je o pár metrů vedle vůči udaným souřadnicím, což není výjimkou, nepomůže sebelepší přesnost.

Osobně mám nově Redmi Note 4X, spokojenost velká, přesnost GPS pro mě výborná, výdrž ideál proti předchozímu telefonu.

Jen bych ještě potřebovala, aby to občas za mě přemýšlelo - nedávno se mi celkem dlouho nedařilo najít keš, zaměřenou a ukázanou pomalu na centimetr. Takhle přesně ukázané umístění jsem viděla poprvé. Nakonec mi to došlo, ale až ve chvíli, kdy už jsem se pomalu pakovala. Obtížnost 1.5/1.5, málem jsem si ze zoufalství na keš sedla :)


  • 2

#614 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2017 - 17:54

Ano, Xiaomi Redmi Note 4 Global je rozhodně dobrá volba. Celkově kvalitní provedení a hlavně velká baterka (4100 mAh).


  • 2

#615 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2017 - 18:47

Ano, Xiaomi Redmi Note 4 Global je rozhodně dobrá volba. Celkově kvalitní provedení a hlavně velká baterka (4100 mAh).


Mohu potvrdit
  • 1

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#616 Hokarul

Hokarul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2017 - 21:24

 Díky všem za rady.
 

pokud muzes, pockej na tohle

 

http://www.zive.cz/b...92/default.aspx

Čekat se mi opravdu nechce, navíc, kdo ví kdy, jestli a za jakou cenu to přijde :)
 

 

Dnes bych volil bych tento https://mobilni-tele...a5-2017-a520f/#

Po tomhle samsungu jsem pokukoval, ale podle téhle recenze https://www.notebook...w.196566.0.html ta GPS nebude nic moc.
Můj současný telefon má  přesnost "jen" 5m a s ním lovím krabky v pohodě, ale nechci si pohoršit.
 

 

Osobně mám nově Redmi Note 4X, spokojenost velká, přesnost GPS pro mě výborná, výdrž ideál proti předchozímu telefonu.

Jen bych ještě potřebovala, aby to občas za mě přemýšlelo - nedávno se mi celkem dlouho nedařilo najít keš, zaměřenou a ukázanou pomalu na centimetr. Takhle přesně ukázané umístění jsem viděla poprvé. Nakonec mi to došlo, ale až ve chvíli, kdy už jsem se pomalu pakovala. Obtížnost 1.5/1.5, málem jsem si ze zoufalství na keš sedla :)

 

 

Ano, Xiaomi Redmi Note 4 Global je rozhodně dobrá volba. Celkově kvalitní provedení a hlavně velká baterka (4100 mAh).

Na Xiaomi jsem se taky trošku díval, přeci jen za tu cenu je bezkonkurenční. Má srovnatelnou výbavu se samsungem, ale stojí zhruba poloviční cenu. Navíc mají servisní centrum v Brně, což se počítá.
Jen by mě zajímala kvalita toho telefonu a konkrétní přesnost.

 


Tento příspěvek byl upraven od Hokarul: 04 říjen 2017 - 21:39

  • 0

#617 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2017 - 21:38

Je v něm procesor Qualcomm Snapdragon 425. Stejný mám ve svém LG Zero a lovím naprosto v pohodě, přesnost taky kolem těch 5 metrů.


  • 0

#618 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 10:31

K tomu Xiaomi - mám ho opravdu velmi krátce, takže je těžko komentovat kvalitu.

Osobně tam pár much (spíš mušek) vidím, ale ne takových, za které bych si tloukla hlavu - zaoblené sklo je módní, ale nepraktické pokud se chce dát krycí sklo - je to spíš jen na fólii. Osobně mi velmi vyhovoval rámeček u předchozího mobilu - přece jen poskytoval určitou ochranu jak v případě pádů, tak i dával "kraj", za který se mobil dal lépe držet bez nechtěných doteků.

GPS v některých aplikacích blbne při nastavení "velká přesnost", údajně stačí dát "jen GPS" a je po problému. Ta velká přesnost nejprve ukáže na moment přesné místo podle WIFI, a pak hodí na 0,0 podle (nezapnuté) GPS. U mě to dělají mapy.cz, co mám nainstalované víceméně navíc, takže to neřeším. V Locusu, A:drake ani c:geo tenhle problém není. Hodně jsem ze začátku bojovala se systémem (předchozí zařízení byly nejvíce na Androidu 4.1, jedna výjimka byl Android 5.1, který mě mimořádně štval). Po pár dnech jsem si zvykla a případně na internetu dohledala potřebné...

Přesnost je minimálně těch 5 m, na volném prostoru nebo ve městě (dohledávání podle WIFI) ještě mnohem lepší. Chytá se i uvnitř budov, první zaměření celkem bleskové.


  • 0

#619 Hokarul

Hokarul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 17:20

K tomu Xiaomi - mám ho opravdu velmi krátce, takže je těžko komentovat kvalitu.

Osobně tam pár much (spíš mušek) vidím, ale ne takových, za které bych si tloukla hlavu - zaoblené sklo je módní, ale nepraktické pokud se chce dát krycí sklo - je to spíš jen na fólii. Osobně mi velmi vyhovoval rámeček u předchozího mobilu - přece jen poskytoval určitou ochranu jak v případě pádů, tak i dával "kraj", za který se mobil dal lépe držet bez nechtěných doteků.

GPS v některých aplikacích blbne při nastavení "velká přesnost", údajně stačí dát "jen GPS" a je po problému. Ta velká přesnost nejprve ukáže na moment přesné místo podle WIFI, a pak hodí na 0,0 podle (nezapnuté) GPS. U mě to dělají mapy.cz, co mám nainstalované víceméně navíc, takže to neřeším. V Locusu, A:drake ani c:geo tenhle problém není. Hodně jsem ze začátku bojovala se systémem (předchozí zařízení byly nejvíce na Androidu 4.1, jedna výjimka byl Android 5.1, který mě mimořádně štval). Po pár dnech jsem si zvykla a případně na internetu dohledala potřebné...

Přesnost je minimálně těch 5 m, na volném prostoru nebo ve městě (dohledávání podle WIFI) ještě mnohem lepší. Chytá se i uvnitř budov, první zaměření celkem bleskové.

Mapy.cz docela používám jak pro navigaci, tak pro trackování. Jsou tedy použitelné ?


  • 0

#620 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2017 - 18:19

Mapy.cz mi fungují na tomto founu naprosto luxusně
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama