Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#701 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 14:28

díky za odpovědi, asi jsem se blbě zeptal. Nepotřebuji poradit jaký typ telefonu, to si vyberu sám. Směřoval jsem to, zda u Vás ze zkušenosti je pro geocaching podstatný atribut "voděodolný" ..... nemyslím příležitostné kačery, kteří když spadne pár kapek dají telefon do kapsy, jdou domu a přijdou jindy. Ale nějaké častější lovce, kteří prostě loví i když prší a občas ten telefon prostě vyndat z kapsy musí, příklad jsem na nějaké více-km procházce (multině), nebo třeba víkendový vandr atd, kdy to nezabalím při mírném deští a budu kešovat dál. Tedy, pokud máte nějaký "ne-voděodolný" telefon, jaké máte zkušenosti s deštěm? Pokud na něho spadne pár kapek, nenastávají nějaké potíže?Bubliny pod displeyem, špatný kontakt nabíjení atd? Nebo naopak máte zkušenost, že Vám díky dešti odešel telefon atd?

Prvni 3 telefony co jsem na GC mel odesly vsechny v podstate na vodu. Postupne HTC HD2, EVO3D a jeste jeden EVO3D. Obcas mi nekde spadly do vody, sice to zdanlive prezily, ale postupne je to rozlozilo. Pripadne "jen" zmokly, ale ve finale je to totez. Pak jsem presel na vodotesny (2x S5 mini) a vydrzely mnohem dele, prvni dojel az na mechanicky zniceni (zlomil jsem ho v roure), druhej jsem dostal uz polofunkcni a jen jsem ho dorazil. Vysledek je ze telefon kterej neni vodotesnej uz bych si nekoupil ani na normalni pouzivani, natoz na GC. To je lepsi si trochu priplatit.

 

Jinak ted mam OnePlus 6T, certifikaci na vodotesnost oficialne nema, ale vodotesnej je. Ten je v mnoha ohledech vybornej (treba bezkonkurencni velikost pameti, vykon procesoru a neuveritelne dobra GPS)


  • 0

#702 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 14:29

Taky si myslím. Na první pohled možná dobrý, ale u těchto noname výrobců bych měl velkou obavu o odladění systému na daný (dnes už slabší HW) a taky o bezpečnost.

Blackview GBV5500
Nevím, asi by se tady zhádali příznivci různých značek. Má s tímto konkrétním někdo zkušenosti? Protože parametry má ve všech ohledech lepší, než to, co aktuálně mám. Každý chce něco. Mě nejde o reproduktory, nejde mi o foťák (i když alespoň ostřit by mohl, fixfocusem nevyfotím malá čísílka), nejde mi o počet procesorů a výkon na hry, nejde mi o NFC... ale rád bych měl kompas, OTG, slušnější paměť a výdrž delší než 2 dny v klidu. Asi zatím skončím u toho co mám (Archos Titanium a O450). Co se týče noname, kolega si řekl že se všechno stejně vyrábí v Číně, objednal ho odtud a spokojenost. On tomu ovšem rozumí, tak si vybral.

A co se týče odolnosti proti dešti, telefon se dá ovládat i přes igelitové desky na zip. Jak dobře, nevím, nikdy nepršelo tolik, abych to vyzkoušel v reálu.


  • 0

#703 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 14:45

Blackview GBV5500
Nevím, asi by se tady zhádali příznivci různých značek. Má s tímto konkrétním někdo zkušenosti? Protože parametry má ve všech ohledech lepší, než to, co aktuálně mám. Každý chce něco. Mě nejde o reproduktory, nejde mi o foťák (i když alespoň ostřit by mohl, fixfocusem nevyfotím malá čísílka), nejde mi o počet procesorů a výkon na hry, nejde mi o NFC... ale rád bych měl kompas, OTG, slušnější paměť a výdrž delší než 2 dny v klidu. Asi zatím skončím u toho co mám (Archos Titanium a O450). Co se týče noname, kolega si řekl že se všechno stejně vyrábí v Číně, objednal ho odtud a spokojenost. On tomu ovšem rozumí, tak si vybral.
A co se týče odolnosti proti dešti, telefon se dá ovládat i přes igelitové desky na zip. Jak dobře, nevím, nikdy nepršelo tolik, abych to vyzkoušel v reálu.


Zkušenosti mám.Telefon nefoti zrovna nejlip,ale fotí.Verze jsou 2-2gb ram+16gb úložiště nebo dražší o cca 500kč 3gb ram+32gb úložiště což je akorát.Kompas má.Neseka se.Pokud by tě zajimalo neco dalsiho tak se zeptej.
  • 0

#704 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 17:10

Za mě hlasuji pro voděodolnost. Už jen proto, že nemusím řešit případnou nehodu, vykoupání. Ale i jen vlhkost elektronice škodí a snižuje životnost. Něco může řešit kvalitní obal.
Pokud ale chceš voděodolnost, výkonný hardware a kvalitní foťák dohromady, připlatíš si.
  • 0

#705 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 18:18

Xaomi Redmi7 byl už párkrát v dešti a bez problémů - jen jsem ho několikrát otřela papírovou utěrkou ( ty mám při ruce stále ), abych na něj viděla. Ovládání dál fungovalo, žádnou změnu jsem nezaznamenala. Podobně při zatím slabém mrazíku fungoval běžně. Obal mám "knížku", takže po nakouknutí je částečně chráněný.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 11 prosinec 2019 - 18:20

  • 0

#706 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 18:26

Jak zmínil mpik igelitové desky, nezkoušeli jste někdo sáčky z IKEA na dvojitý "zip"? Ty by mohly před vzdušnou vlhkostí za deště chránit docela dobře a mám je doma ve čtyřech velikostech. Používám je od sušeného ovoce po mokré plavky na kdeco. Mobil by byl dobře chráněný. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 11 prosinec 2019 - 18:26

  • 1

#707 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 9:26

Proti dešti stačí paraple. Proti delší vlhkosti nic, jak je vidět na mokrých logbookách v LockLock krabičkách. Řekl bych, že elektronika trpí i vlhkostí z potu, když ji nesu v kapse u bundy. Zipový sáček by to možná řešil.


  • 0

#708 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 9:33

Momentálně bez problémů provozuju ještě slabší HW, bohužel neodolný. A ti "noname výrobci" vyrábějí i značkové telefony, jen na ně namalují těch pár písmenek, za které si řádně připlatíš. Kromě toho znám pár kačerů, kteří se staršími Blackview telefony loví a nestěžují si.

 

BlackVIew P2 Lite máme vysoutěžené v práci v počtu asi 50 ks. Dobrá polovina už byla na reklamaci. Nejčastěji přestane nabíjet. Zajímavé, že se z nám z reklamací pravidelně vrací s poznámkou že závada se neprojevila, ale už nabíjejí v pohodě. ;). Osobně mi tahle značka telefonu nesmí do baráku...


  • 0

#709 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 12:52

Xaomi Redmi7 byl už párkrát v dešti a bez problémů - jen jsem ho několikrát otřela papírovou utěrkou ( ty mám při ruce stále ), abych na něj viděla. Ovládání dál fungovalo, žádnou změnu jsem nezaznamenala. Podobně při zatím slabém mrazíku fungoval běžně. Obal mám "knížku", takže po nakouknutí je částečně chráněný.

Mám Xiaomi Redmi note 4. Pořídil jsem si na něj pouzdro + tvrzené sklo. Tvrzené sklo první po pár dnech se samo odlepilo. Neřekl, bych, že bych ho špatně lepil, prostě nepřilehlo. Přitom to bylo přímo psané na tento typ telefonu (myslím i s přídomkem 3D). Pak jsem si nechal dát na to tvrzené sklo od profesionála, to vydrželo pár měsíců, než mi po nějakém pádu asi z metru se na něm udělala pro změnu velká pavučina (myslím ale, že už taky se pomalu odlepovalo). Než jsem se dokopal k pořízení dalšího, už jsem si stihl udělat malou pavučinu přímo na displeji a to už do tvrzeného skla nemělo ani cenu chodit, takže od té doby mi spadl telefon několikrát a těch pavučin tam je více. Kolega se mi vysmívá, že na tom není nic vidět. Ale po dvou a půl letech se mi ještě nechtělo moc vyhazovat peníze za nový mobil. Krom toho, když jsem dal možná čtvrtinu za jeho ochranu před rozbitím, která byla stejně na prd. Horší je, že poslední dobou se mi už občasnenabíjí (špatný kontakt) a hlavně už skoro 3/4 roku mám problém s horším signálem (doma, kde starý tlačítkový telefon signál normálně má, tak občas vypadne a signál nemá vůbec, jen u okna).

 

I když teď už delší dobu taky přemýšlím, jaký zvolit nejlépe odolný telefon, při mém stylu zacházení. Případně, jestli by stačil takový ten zaklapovací kryt...


  • 0

#710 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 13:14

Přesně z toho důvodu vždycky koukám po levnějších typech telefonů, protože při neúmyslném crash testu není škoda až tak velká. Snáz oželím kousek do pěti, šesti tisíc než "značku" za dvanáct a výš...


  • 2

#711 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 13:59

Dotaz: co udělá zaklapovací kryt s magnetickým zapínáním s magnetickým kompasem? Nemám ani kompas, ani magnetický kryt. Osobně si myslím, že ho celý rozhodí, asi jako Oregon na železném mostě ukazoval kam zrovna chtěl a obyčejná buzola za výkladem obchodu udělala čtvrt otočky, když kolem přejela tramvaj.


  • 0

#712 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 14:44

Určitě to rozhodí kompas a všechny cesty pak povedou do Říma ať se otočíš kamkoliv. Kdysi jsem dělal test jak je citliva GPSka a buzola na magnet a GPSka byla cca 4x citlivejší. To jest u buzoly třeba 3° u GPS pak 12°.

Myslim, že to magneticky zapínané pouzdro je pro lidi, kteří netuší, že mají v mobilu kompas.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#713 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 14:53

mpik:

Kryt sice nevedu, ale v autě mám magnetický držák a na telefonu nalepený plíšek. Funguji takto přes rok a vše naprosto spolehlivě funguje, GPS, navigace v autě, ... je pravda, že kompas nepoužívám (ač v telefonu je), raději se dívám na mapu.

 

Roman_Jaromer:

Taky mám přes 2 roky Redmi Note 4 a naprostá spokojenost. 3D sklo je k ničemu, taky jsem ho zkoušel, drahý, krásně pasuje, ale stačil pád a sklo se odlepilo. Od té doby používám obyčejné z číny za pár korun, které sice na okrajích 100% nedosedá, ale drží krásně a zatím je vše v kupě (sklo i telefon). 

 

Až odejde asi zůstanu věrný značce, kde za něco málo přes 5000 koupím nadupaný telefon, min. 64GB úložiště, 4000mAh baterku a svižný stroj pro cokoli. A jeho případná ztráta nebude tolik bolet jako předražené TOP modely, které jsou dobré hlavně na machrování první měsíce po vydání.


  • 0

#714 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 14:59

Myslím že i remanence toho plechu bude stačit na zmatení kompasu. Ale v autě se kompas nepoužívá, za pohybu se počítá ze satelitů, i mě bez kompasu to může směr za chůze ukazovat. Kompas se používá při stání, aby se šipka nebo mapa natočila do směru. A dost mi to chybí, když musím hledat s telefonem, pravidelně dohledávám na druhou stranu. A když ještě při tom signál lítá, je to veselé pobíhání.

Kompas je taky nutný na virtuální realitu, jako je promítání názvů kopců, mapa hvězdné oblohy, atd. Kdo to nepoužívá, kompas mu nechybí. Navíc některé telefony mají gyroskop, kompas nezávislý na magnetu, který ale ukazuje jen úhlovou rychlost, myslím, že bez kalibrace mag. kompasem je k ničemu. Taky ho tam nemám.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 12 prosinec 2019 - 15:01

  • 0

#715 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 20:02

V obchodech na mě koukali divně, že nechci pouzdro s magnetem - chvíli trvalo než jsem našla obchod s obyčejným obalem bez magnetu, dokonce bylo jen za dvě stovky. Zatím jsem spokojená, na sklo jsem nic nelepila - jednou jsem kdysi zkusila a moc mě to nenadchlo. S telefony a technikou obecně zacházím jemně, při rizikových akcích jako je překonání potoku apod. uklízím do kabely....když jsem v úterý padala s mobilem v ruce, chránila jsem ho podvědomě víc než sebe - já skončila zmazaná s nějakou modřínou, mobil bez škrábnutí.
Knížku mám i na tablet, žen během dvou let někde po asfaltu klouzal, má nějaký škrábanec, ale sklo drží. Teď se už rychle vybije,ale stejně nosím PWB, takže to moc neřeším. Za dva tisíce mi udělal dobrou službu - vybírám si věci podle funkce,kterou od nich potřebuji, ne abych byla in.
To nejvýš tak u oblečení a plavek ( na paddleboard na eventy bude spotřeba - mám z podzimních výprodejů asi patery za desetinu původní ceny, 600 a 58 Kč je docela rozdíl) technika zásadně podle funkce.
  • 0

#716 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 20:55

Proti dešti stačí paraple. Proti delší vlhkosti nic, jak je vidět na mokrých logbookách v LockLock krabičkách. Řekl bych, že elektronika trpí i vlhkostí z potu, když ji nesu v kapse u bundy. Zipový sáček by to možná řešil.

Podle toho jaký déšť. Před lety, když jsem u Teplic lovil Martu, tak mně chytil takovej slejvák, že nepomohlo vůbec nic. Neměl jsem tehdy mobil ale PDA (ono je to skoro to samé) a po návratu do auta bez funkce trvalo to asi hodinu, než se to se mnou aspoň trochu začalo bavit.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#717 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 7:02

Takhle jsem měl problémy i se svou GPSkou, ale dlouhodobější. Garmin Vista CSx. Jeden den několik hodin pršelo a my jeli v dešti na kole Českým lesem a keškovali. Outdoorová Vista měla být voděodolná, tak jsem předpokládal, že bude. Druhý den ještě stále jela. Přes den sluníčko a vedro tak 25°C (červenec). Ale odpoledne zase bouřka a opět jsme pěkně zmokli (bouřka). Další den ráno jsem ji chtěl zapnout - nenaběhla. Vyměňoval jsem baterie, nic. Zkoušel jsem ji startovat na kabelu zapnutém do počítače, aby jela na napájení z kabelu, nic. Další zbytek dovolené 5 dní jsem odlovil jen 1 kešku podle nápovědy na jasném místě (před 12 lety holt jsem neměl chytrý mobil ani vytištěné mapy,jen vytištěné listingy).

Jaké překvapení, když mi ji vrátili ze servisu s tím, že je v pořádku a "mám používat nabité baterky" nebo něco takového stálo v reklamačním protokolu. Ještě dnes jakž takž funguje, ale má horší signál...

 

To jen tak pro zajímavost.


  • 0

#718 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 8:10

Pro případ velkého slejváku mám v batohu igelitku. Jednou v Chorvatsku nás chytil slejvák, že po cestě teklo 10cm vody, my byli durch, batoh taky, ale foťák a doklady přežily v igelitce bez pohromy.

A vodotěsnost elektroniky? Jakmile to má nějaké konektory, je to podezřelé. Většinou mají krytky, které po čase netěsní, nebo se dokonce utrhnou.


  • 0

#719 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 9:01

Myslím že i remanence toho plechu bude stačit na zmatení kompasu. Ale v autě se kompas nepoužívá, za pohybu se počítá ze satelitů, i mě bez kompasu to může směr za chůze ukazovat. Kompas se používá při stání, aby se šipka nebo mapa natočila do směru. A dost mi to chybí, když musím hledat s telefonem, pravidelně dohledávám na druhou stranu. A když ještě při tom signál lítá, je to veselé pobíhání.

Kompas je taky nutný na virtuální realitu, jako je promítání názvů kopců, mapa hvězdné oblohy, atd. Kdo to nepoužívá, kompas mu nechybí. Navíc některé telefony mají gyroskop, kompas nezávislý na magnetu, který ale ukazuje jen úhlovou rychlost, myslím, že bez kalibrace mag. kompasem je k ničemu. Taky ho tam nemám.

Nebude. Mam to taky, jestli to ukazuje v aute kdyz je to primagnetovany nevim, to neresim. Ono to v ocelovym aute mozna neukazuje ani bez magnetu.Aale kdyz to sundam a jsem venku, kompas funguje normalne, i kdyz ten plisek tam zezadu je.


  • 0

#720 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 9:03

Pro případ velkého slejváku mám v batohu igelitku. Jednou v Chorvatsku nás chytil slejvák, že po cestě teklo 10cm vody, my byli durch, batoh taky, ale foťák a doklady přežily v igelitce bez pohromy.

A vodotěsnost elektroniky? Jakmile to má nějaké konektory, je to podezřelé. Většinou mají krytky, které po čase netěsní, nebo se dokonce utrhnou.

S5 mel nekolik konektoru, vsechny bez krytek a presto byl vodotesnej. Tesneni bylo az za konektorama, ty se normalne zatopily vodo a nevadilo to. Bylo to dost sileny, ale bez problemu to fungovalo nekolik let.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama