Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#661 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 9:23

ProKesTom - Huawei dělá technoligicky vyspělé produkty, ale je to z komunistické Číny a proto jejich věci nemají v pro stát strategických úlohách co pohledávat. Mobilní sítě a páteřní Internetové spoje, elektrárny jsou pro nás určitě důležité. Naopak, jestli si "Lojza z Kotěhůlek" používá jejich mobil nebo Wi-Fi router pro sebe, je čistě na něm a žádné bezpečnostní riziko to není. Šmíruje nás všechno kolem, něco se dá přenastavit a trošku si tím soukromí chránt, jenže skoro to nikdo nedělá. Každý vše tupě odkliká, hlavně, když to nějak funguje a stojí co nejméně.

Druhá čistokrevná Čína - Xiaomi jde s cenou bezkonkurenčně dolů a stále to jsou funkční stroje. Jen jsem u kamaráda na Redmi Note 4 nerozchodil Endomondo a podobné aplikace. Ten jejich systém to stále násilně ukončoval a jak to dát do vyjímek v nastavení powermanagementu, jsem nezjistil. Musí používat jejich vnucenou aplikaci.

 

Aktuálně se mě osobně nejvíc líbí něco z projektu Android One např. Nokia 7 Plus.

 

Taháme ty elektronické krabičky všude sebou, kolikrát za den je bereme do ruky, nahrazují foťák, rádio, MP3, diktafon,.... tak snad do toho nějakou korunu navíc můžeme dát?


  • 0
VSA

#662 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 10:52

ProKesTom - Huawei dělá technoligicky vyspělé produkty, ale je to z komunistické Číny a proto jejich věci nemají v pro stát strategických úlohách co pohledávat. Mobilní sítě a páteřní Internetové spoje, elektrárny jsou pro nás určitě důležité. Naopak, jestli si "Lojza z Kotěhůlek" používá jejich mobil nebo Wi-Fi router pro sebe, je čistě na něm a žádné bezpečnostní riziko to není. Šmíruje nás všechno kolem, něco se dá přenastavit a trošku si tím soukromí chránt, jenže skoro to nikdo nedělá. Každý vše tupě odkliká, hlavně, když to nějak funguje a stojí co nejméně.

Ano, souhlasím. Vlastně jsem to tak myslel: Navrhovat tady ve vlákně Huawei je OK, ale uvádět ho jako "bezpečný mobil" (obecně - odkazovaný článek) už OK není. Ani např. manažerovi či vývojáři v technologické firmě (průmyslová špionáž) bych ho nedoporučil.


  • 0

#663 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 15:10

On vlastně žadný mobil nebo technologie přenosu dat není bezpečné zařízení. Je jen otázka kde končí získaná data, zda na východě, či západě, či severu či jihu nebo nikde a zda je správné, že někdo ta data nějak využívá a k čemu. Myslím, že všichni jsou na tom stejně, jen ty data pokaždé jdou jinam.

 

Zrovna předevčírem jsem měl mobil položený u televize, sám se zapnul, naskočil google, zapnul se mikrofon a začal poslouchat. V televizi zrovna běžela reklama na žehličky a sušičky a na displeji googlu naskočil text: "Žehličky a sušičky" a hned mne to nabídlo spoustu odkazů kde to zboží prodávají. A já jen čuměl :o.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#664 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 18:27

Proto tyhle ficury hned vypinam. A je uplne jedno co je to za znacku.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#665 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2018 - 18:32

Uvažuji o výměně chytrého mobilu a Huawei P6 mi schválil odborník jako lepší než odpovídající Xaomi. Můžete je někdo srovnat z hlediska navigování?


To uz je dost stary telefon. Se starym androidem, do toho bych nesel. Koukni se po necem novejsim. Dobra vec je treba rychlonabijeni. Zapomenes si pred keskovanim nabit telefon a nenemusis cekat nekolik hodin.
  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#666 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 23:40

Uvažoval jsem, ale kvůli absenci NFC v Xiaomi jsem nakonec šel do Nokia 6.1, v akci byla chvilku za 4 tis.

NFC pro lovení keší není potřeba. Xiaomi umí protokol ANT+ a ten umí načíst Chirp v dosahu pár metrů.


  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#667 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 23:43

Když se někde píše o telefonech, tak lidi často řeší starý android, nový android. Může mi někdo osvětlit, v čem je nový a starý? Já když přijdu o telefon a koupím si nový, tak pravděpodobně po dvou letech bude už jiný android, ale já v tom žádný rozdíl většinou nevidím. Někdy jsou trošku jiné ikony.


  • 0

#668 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2019 - 23:56

Jde o bezpecnost a taky o podporu. Dneska koupit telefon s A6 je nesmysl, s A7 nejakeho levnejsiho vyrobce taky, protoze se vsi pravdepodobnosti update na A8 nebude.
Co se tyka bezpecnosti, tak cca 2-3 roky zpatky jsem cetl statistiku, ze vznika v prumeru 250tis viru na android mesicne. Nevim jestli je to real, ale dokazes si predstavit jak bezpecny bude telefon, ktery uz neni ze strany vyrobce updatovan.
Podporu chapej tak, je se ti bude libit nejaka appka, ale autor uz nechce delat pro archaicke modely, takze minimum bude API 23, tzn A7.
Me osobne prijde, ze Android s kazdou generaci zraje. Osmicka mi prijde uz hodne dobra po strance vykonu, ale treba k IOSu to ma jeste hodne daleko. Ale to ber jen jako muj subjektivni pocit.
  • 0

#669 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 6:01

NFC pro lovení keší není potřeba. Xiaomi umí protokol ANT+ a ten umí načíst Chirp v dosahu pár metrů.

 

NFC keše ale přeci jinak než s NFC neodlovíš.


  • 1

#670 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 8:50

NFC pro lovení keší není potřeba. Xiaomi umí protokol ANT+ a ten umí načíst Chirp v dosahu pár metrů.

Ano, ale jak chirp, tak NFC je pro GC využito jen velmi okrajové.
Ale NFC využiji i mimo GC.

Je to o osobních preferencích. Navíc se mi celokovová Nokia líbila, Xiaomi nokoliv, neb vypadá stejnějako 90% ostatních.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 06 leden 2019 - 8:51

  • 1

#671 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:06

Mam Samsung A5(2017) a naprosta spokojenost. V praci mi ho uz chteli vymenit za A6, ale ta nema zadne kryti. Naproti tomu A5 ma IP68, coz uz se mi osvedcilo nekolikrat.
  • 1

#672 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 10:29

Smrk - Škoda Fabia 2018 oproti 2014 je taky skoro stejná. Motor vepředu, kulatý volant, 4 kola. Jen třeba airbag navíc, ABS+TC a jinak tvarovaná přední maska.

Dát si vyhledat text "Novinky Androidu 6" a pak 7, 8 a 9 ti odpoví přesněji.

 

Např aktualizace na ver.

4.4 - přinesla drastické omezení zápisu na externí SD kartu, což nebylo moc příjemné

6 - možnost ovládat oprávnění aplikací, kam můžou a kam ne (číst tvé SMS, kontakty, odposlouchávat mikrofonem)

7 - dvě aplikace běžící v oknech

8 - oddělení systému od ovladačů a tím snadnější záplatování bezpečnostních děr

9 - omezení aplikací běžících na pozadí

 

Android se liší ještě dle výrobce hardwaru, který si ho upravuje, přidává další funkce a překopává i vlastní vhled celého prostředí. Jenže toto aktualizovat na novější verzi je více pracné a proto to trvá déle a nebo se na to výrobce úplně.... Proto vznikl https://www.android.com/one/ , což je tzv. čistý Android, tak jak ho uvolňuje Google.

 

Říkáme tomu stále mobil, ale je to hlavně počítač dost často trvale připojený k Internetu (telefon je jen jeho jedna malá část). Celé to běží na upraveném operačním systému Linux. Co je +, že se vše odehrává pod účtem "uživatel" a ne tak jak to má asi většina domácností u PC s Windows, kde se přihlašují na vše jako "Administrátor" (v UNIXu "root").

 

Bezpečnostních děr je a bude stále dost, proto je třeba je opravovat, což se u starších přístrojů neděje. Pak se stačí připojit k nějaké WiFi, kterou chytneme na ulici a s pocitem, že je to zdarma už nevědomky poskytujeme svá data nebo chytáme nějakou breberku.

 

Používat při přihlašování ke službám 2FA

Šifrovat úložiště i komunikaci (jasně, nemáme co tajit, ale naštěstí se na tohle uživatelů nikdo neptá a houfně se zavedlo alespoň HTTPS)

Používat VPN


  • 0
VSA

#673 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2019 - 13:55

@smrk
Tak uz ted nektere android aplikace na GC podporuji android 4.4, nebo 4.2 a vys. A ta hranice se bude posouvat. Tyka se to teda spis tech kaceru, kteri maji jeden telefon hodne dlouho. Jinak je to asi jedno.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#674 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 14:31

Před lety jsem na dobrou radu zde vyměnila svůj starý HTC Desire za Sony Xperia Z3, se kterým jsem byla doposud a vlastně svým způsobem stále jsem velice spokojená. Ale nastal asi čas na další výměnu - baterka slábne, android zastaralý, málo místa pro aktualizace...
Najde se tu dobrá duše, která mi doporučí, s čím jsou v poslední době dobré zkušenosti hlavně ohledně geocachingu a GPS?
Oba zmiňované mobily byly v tomto směru super, dovedli mně většinou na krok ke kešce. Což třeba můj manžel s jinými mobily ani náhodou...
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#675 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 15:02

Před lety jsem na dobrou radu zde vyměnila svůj starý HTC Desire za Sony Xperia Z3, se kterým jsem byla doposud a vlastně svým způsobem stále jsem velice spokojená. Ale nastal asi čas na další výměnu - baterka slábne, android zastaralý, málo místa pro aktualizace...
Najde se tu dobrá duše, která mi doporučí, s čím jsou v poslední době dobré zkušenosti hlavně ohledně geocachingu a GPS?
Oba zmiňované mobily byly v tomto směru super, dovedli mně většinou na krok ke kešce. Což třeba můj manžel s jinými mobily ani náhodou...


Letos jsem že stejného důvodu vyměnil po 5 lezech Sony Z1 compact (telefon je ale stále funkční a synovi stačí, pouze jsem v telefonu vyměnil baterií a zadní kryt) za Sony XZ2 compact a spokojenost. Pouze je telefon těžší, ale vodotěsný, rychlý, gps v pohodě a baterie vydrží dlouho.
  • 1

#676 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 15:19

ProKesTom - Huawei dělá technoligicky vyspělé produkty, ale je to z komunistické Číny a proto jejich věci nemají v pro stát strategických úlohách co pohledávat. Mobilní sítě a páteřní Internetové spoje, elektrárny jsou pro nás určitě důležité. Naopak, jestli si "Lojza z Kotěhůlek" používá jejich mobil nebo Wi-Fi router pro sebe, je čistě na něm a žádné bezpečnostní riziko to není. Šmíruje nás všechno kolem, něco se dá přenastavit a trošku si tím soukromí chránt, jenže skoro to nikdo nedělá. Každý vše tupě odkliká, hlavně, když to nějak funguje a stojí co nejméně.
Druhá čistokrevná Čína - Xiaomi jde s cenou bezkonkurenčně dolů a stále to jsou funkční stroje. Jen jsem u kamaráda na Redmi Note 4 nerozchodil Endomondo a podobné aplikace. Ten jejich systém to stále násilně ukončoval a jak to dát do vyjímek v nastavení powermanagementu, jsem nezjistil. Musí používat jejich vnucenou aplikaci. Konkrétně aby Xiaomi Redmi Note 4 Global neukončoval za žádnou cenu aplikace, tak je třeba udělat dvě věci: 1) V Nastavení>SYSTÉM A ZAŘÍZENÍ>Baterie a výkon>SPOŘIČ BATERIE>Vybrat aplikace (Úspora energie na pozadí)>ze seznamu vybrat danou app a rozkliknout ji>NASTAVENÍ NA POZADÍ>vybrat "Žádné omezení". Nyní z celého Nastavení vycouvat. 2) Z plochy zvolenou app z plochy spustit. Pod displejem kliknout na levou kontextovou klávesu tří čárek pod sebou. Otevře se Správce spuštěných aplikací. Na okně (bublině) s danou spuštěnou aplikací dlouze podržte prst, až vyskočí nabídka tří možností. Vybrat, kliknout na možnost, ikonu visacího zámku. Tímto krokem, okamžikem je tato app zamčena proti ukončování v souvislosti uvolňování RAM. Stále bude spuštěna a pojede na pozadí od chvíle zapnutí telefonu.

Aktuálně se mě osobně nejvíc líbí něco z projektu Android One např. Nokia 7 Plus.

Taháme ty elektronické krabičky všude sebou, kolikrát za den je bereme do ruky, nahrazují foťák, rádio, MP3, diktafon,.... tak snad do toho nějakou korunu navíc můžeme dát?

ProKesTom - Huawei dělá technoligicky vyspělé produkty, ale je to z komunistické Číny a proto jejich věci nemají v pro stát strategických úlohách co pohledávat. Mobilní sítě a páteřní Internetové spoje, elektrárny jsou pro nás určitě důležité. Naopak, jestli si "Lojza z Kotěhůlek" používá jejich mobil nebo Wi-Fi router pro sebe, je čistě na něm a žádné bezpečnostní riziko to není. Šmíruje nás všechno kolem, něco se dá přenastavit a trošku si tím soukromí chránt, jenže skoro to nikdo nedělá. Každý vše tupě odkliká, hlavně, když to nějak funguje a stojí co nejméně.Druhá čistokrevná Čína - Xiaomi jde s cenou bezkonkurenčně dolů a stále to jsou funkční stroje. Jen jsem u kamaráda na Redmi Note 4 nerozchodil Endomondo a podobné aplikace. Ten jejich systém to stále násilně ukončoval a jak to dát do vyjímek v nastavení powermanagementu, jsem nezjistil. Musí používat jejich vnucenou aplikaci. Aktuálně se mě osobně nejvíc líbí něco z projektu Android One např. Nokia 7 Plus. Taháme ty elektronické krabičky všude sebou, kolikrát za den je bereme do ruky, nahrazují foťák, rádio, MP3, diktafon,.... tak snad do toho nějakou korunu navíc můžeme dát?


  • 0
bobasso

#677 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 16:01

Mám Xiaomi a mám ho ráda, i když na krok od keše mě nedovede, je na obsluhu spolehlivý a bezproblémový, ale příště chci něco, co na rozdíl od Xiaomi má i NFC a ANT+. Abych si mohla dolovit keše tohoto typu.


  • 0

#678 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 16:38

Mám Xiaomi a mám ho ráda, i když na krok od keše mě nedovede, je na obsluhu spolehlivý a bezproblémový, ale příště chci něco, co na rozdíl od Xiaomi má i NFC a ANT+. Abych si mohla dolovit keše tohoto typu.

Ant+ většina Xiaomi umí. NFC ne.
  • 0

#679 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 16:57

Android mě tedy vůbec neuchvátil. Je už to pár let, ptám se kámoše, co si mám koupit za mobil, už mě ten iPhone sere. Tak mi poradil Samsunga za nějakejch 15 litrů, že je nejlepší. Docela dobrej, dokonce i telefonoval a dělal pěkný fotky. Asi po měsíci začal bejt takovej pomalejš a kdž jsem pak za dalších pár dnů jel s mojí mámou do nákupního centra, tak mi začaly chodit SMS a maily s nabídkama nákupů, pak se mi začal sám zapínat a tak jsem opět navštívil kámoše, že ten telefon je nějakej blbej. Byl jsem poučen, že Androida si musím nastavit a naladit podle sebe a že to je spousta práce a že pravidelně musím čistit mezipaměť a já nevím co ještě. Tak nějak mi přišlo to samé musíš a musíš ... a měsíc starý telefon šel do šuplíku a koupil jsem si opět okousané jablko pro blbce. Jediné co musím, je občas telefon nabít. Nemůžu tam dát žádnou paměťovou kartu, nemůžu si nainstalovat nic mimo Apple obchod, ale telefon funguje a dobře, necpe se mi tam žádná reklama. Mám vypnuté všechny cloudy a jiné úložiště a pracuju pouze s tím, co má telefon v sobě a jsem spokojenej.


  • 0

#680 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 17:19

To: None

Vidíš a já jsem jako dlouholetý uživatel Androidu spokojen. Poslední telefon mám skoro 2 roky Xiaomi Redmi Note 4 - 64GB s baterkou 4100mAh. Stál něco kolem 5000kč. A dodnes šlape na výbornou. 

Když ho srovnám se stejně starým pracovním iPhone6, který stál minimálně dvojnásobek a neumí vůbec nic navíc. Čtečka otisku prstů začala zlobit po pár měsících, neustále přenastavování až jsem se naštval a vypnul ji.

Do jablka nenainstaluješ skoro žádné aplikace a mám v okolí pár kačerů, kteří nákup jablka litují. Nefunguje wherigo nebo hned padá, na lovení taky není moc použitelných aplikací (když srovnám s androidem kde vládne c:geo a Locus).

Pokud po iphonu nic moc nechci a tahám jej v kapse, vydrží pár dní bez nabíjení. Ale běda jak pustím navigaci (třeba v autě), tak baterka zmizí během chvilky. 

Na mém androidu dám na baterku celý den lovení keší a večer budu mít ještě minimálně 25-50% baterky (samozřejmě že nebude pořád zapnutý displej). A když se telefon pokazí nebo ho rozbiju? Tak si za nějakých 5000kč koupím další za zlomek ceny iphonu.

Jediné co mě trochu chybí je NFC, ale zase zvládám ANT+ tedy i Chirp.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama