Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#181 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2011 - 22:19

Zdravím všechny. Právě jsem vydal novou verzi 2.0.6 CacheListu. Je obohacena o nějaké drobnosti, ale především přináší možnost přímého nahrávání obsahu CacheListu do GPS navigací Garmin. Protože sám ani navigaci Garmin nemám, prosím co nejvíce lidí o otestování!!! Snad to poběží napoprvé, díky. Jinak pro motty.rt mám špatnou zprávu. Chtěl jsem opravit nahlášenou chybu, ale u mě se tato chyba nikdy na žádném PC nevyskytne. Problém je v tom, že většině lidí se zobrazuje položka kdy byla cache založena ve formátu např. 15/6/2011, ale tobě se zobrazuje pravděpodobně něco s Jun atd. Pravděpodobně se bude jednat o nějaké adhoc nastavení Geocaching.com, jako jsou nastavení do češtiny nebo nějaké formáty datum které znemožní moje parsování. Zkus to prosím nějak probádat a zkusit ponastavit. Díky
  • 0
John Viking

#182 sdrax

sdrax

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 23 June 2011 - 6:48

Otestováno nahrávání cache přímo do garmina (GPSmap 60CSx) - funguje zatím výborně. do poznámky k bodu se vloží hint takže super!!
  • 0

#183 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 23 June 2011 - 9:08

Uzasny, to abych to co nejdriv vyzkousela! :)
  • 0

#184 jostix

jostix

    jostix

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2011 - 4:43

Vidím verzi 2.1.1 a tleskám. Vyzkoušel jsem novou možnost nahrání do G Vista HCx a - plně funkční!! Maličko tápu v nastavení, nevím přesně co který parametr v buňkách(?) způsobuje, ale na to asi nebude universální odpověď, mám metodu pokus-omyl... Díky moc, dobrá práce.
  • 0

#185 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2011 - 6:17

Zdravím. Jsem moc rád, že nové věci vlastnosti CacheListu fungují a líbí se, tak snad mi dáte hodnocení 5 z 5 ;)
  • 0
John Viking

#186 BurMa

BurMa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2011 - 11:07

Ahoj, CacheList jsem objevil až dnes, a vypadá moc dobře i bez přímého exportu do GPS, nicméně díky problémům s Coloradem bych rád zkusil přímo export GPX do navigace. Ale mám trošku problém. Test Garmin pluginu proběhne v pořádku, ID zařízení mi to vrátí, ale CacheList stále hledá a nic. Je to nějak vázané na typ GPS od Garminu, nebo verzi používaného SW, případně verzi Chrome? U mě: Garmin Colorado, verze SW 3.70 Chrome - 12.0.742.100 Díky za pomoc a radu.
  • 0

#187 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2011 - 11:17

Ahoj BurMa :-)
Na stránkách Garminu je tabulka podporovaných zařízení http://developer.gar...support-matrix/. Colorada jsou zde s otazníkem, chápu to tak, že si nejsou jisti sami se kterou verzí to pracuje a se kterou ne, takže já osobně nevím jak pomoct, možná někdo jiný z diskuze?
  • 0
John Viking

#188 BurMa

BurMa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 June 2011 - 12:44

John Viking napsal/a:
Ahoj BurMa :-)
Na stránkách Garminu je tabulka podporovaných zařízení http://developer.gar...support-matrix/. Colorada jsou zde s otazníkem, chápu to tak, že si nejsou jisti sami se kterou verzí to pracuje a se kterou ne, takže já osobně nevím jak pomoct, možná někdo jiný z diskuze?

No problém je, že pokud si nechám poslat cache přímo ze stránek Groundspeaku, tak mi to v pohodě projde a do GPS se uloží, takže ten plugin v tomto případě funguje, ale prostřednictvím CacheListu se nenajde zařízení GPS a na tom kolabuju...
  • 0

#189 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2011 - 20:35

Pro BurMa.
Vyzkoušej prosím, jestli Ti funguje přímý upload z testovací stránky na Garminu. http://developer.gar...MethodCall.html.

Pokud ano, můžu plugin upravit. Pokud ne, tak pravděpodobně hodně vyladili Garmin plugin programátoři z geocaching aby jim to chodilo a tak daleko se asi já nedostanu.
  • 0
John Viking

#190 BurMa

BurMa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2011 - 8:46

John Viking napsal/a:
Pro BurMa.
Vyzkoušej prosím, jestli Ti funguje přímý upload z testovací stránky na Garminu. http://developer.gar...MethodCall.html.

Pokud ano, můžu plugin upravit. Pokud ne, tak pravděpodobně hodně vyladili Garmin plugin programátoři z geocaching aby jim to chodilo a tak daleko se asi já nedostanu.


Tak po připojení a odeslání do GPSky mám vráceno - Geocache saved successfully... v Coloradu mám nove vytvořený GPX soubor - myData.gpx
Myslíš, že bys na CacheList tedy ještě juknul a pokusil se to nějak vyladit?
:-)
  • 0

#191 venca93

venca93

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2011 - 13:56

Zdravím, rozšíření je to ůžasné a moc za něj děkuju :), Mluvilo se tady o tisknutí mapek z listeningu ... a co takhle tisknout těch x keší na jedné mapě? jako to má třeba "konkurenčni" Geoseznam? nevím jak ostatním ale mě by se to určitě hodilo ... na tradicinálky je často zbytečné podle mapy gps zapínat ;)
  • 0

#192 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2011 - 14:22

Děkuji za tento úžasný plugin. Těší mě, že je zrova pro GCh - používám jej od první betaverze :D Co se týče využítí, je skvělý. V GG mám databázi, v cachelistu si naklikám lov, importuji jej do GG, tam se všechno zaktualizuje a já aktuální keše hodím do mobilu...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#193 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 28 June 2011 - 6:11

Ahoj. V další verzi 2.1.3 by mělo jít kliknout na možnost přímého nahrávání bez detekce zařízení. Prosím o vyzkoušení jestli to na Colorado pomůže, zdrojový kód je kopií z příkladu, který fungoval. Jinak na mapky v tisknutelném seznamu jsem nezapomněl, jen stále nemám rozmyšleno jak to udělat, aby to bylo přehledné, pěkné a efektivní (a líbilo se mi to). "Konkurenční" Geoseznam to všechno zobrazí v jedné mapě na mapy.cz a nějak se mi nelíbí, především těch kliků, nepřijde mi to intuitivní atd.
  • 0
John Viking

#194 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 28 June 2011 - 6:48

Vidím, že skrývání nalezených asi jednoduše udělat nepůjde, GS to asi dává ne po ikonkách, ale po celých dlaždicích, generovaných pro konkrétního uživatele. A hlídají si to, jednoduchý skriptík, který ve FF nastavil proměnné na hodnotu PM, už nechce fungovat. Ale co by se mi hodilo - kdyby se v beta mapě nějak zvýraznily už naklikané keše, jako v "normální" to zčervenání čísla. Naklikával jsem si před dovolenou oblast kolem Lednice a mrzí mě, že jsem na některé zapoměl, kolem kterých jsem chodil.
  • 0

#195 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2011 - 19:44

Dá se někde nastavit, aby byly v listingu (při označení zobrazení pouze Textu) uvedeny Additional Waypoints? Díky
  • 0

#196 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 29 June 2011 - 20:31

Prozatím v tisku ne, ale aby by OKá to tam asi dodělat.... v GPX by additional waypoints měly standardně být.
  • 0
John Viking

#197 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2011 - 6:56

Pokud si totiž do gpx souboru (pro Garmin extrex Legend - Béďu Tr.) ukládám kešky pod jejich názvy (a nikoliv GCxxxx), tak je pak složitější v navigaci dohledávat ty waypointy, protože ty jsou pojmenovány jinak. Doplněk je to fakt skvělej a tohle je snad jediná věc, která mi trošku chybí :) ...díky.
  • 0

#198 BurMa

BurMa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 June 2011 - 7:42

BurMa napsal/a:

John Viking napsal/a:
Pro BurMa.
Vyzkoušej prosím, jestli Ti funguje přímý upload z testovací stránky na Garminu. http://developer.gar...MethodCall.html.

Pokud ano, můžu plugin upravit. Pokud ne, tak pravděpodobně hodně vyladili Garmin plugin programátoři z geocaching aby jim to chodilo a tak daleko se asi já nedostanu.


Tak po připojení a odeslání do GPSky mám vráceno - Geocache saved successfully... v Coloradu mám nove vytvořený GPX soubor - myData.gpx
Myslíš, že bys na CacheList tedy ještě juknul a pokusil se to nějak vyladit?
:-)


Po testech a pomoci od Radka, můžu prohlásit, že export pro Garmin Colorado je funkční a bez problémů.
Řešením se nakonec ukázalo až přeinstalování Chromu a Garmin
pluginu.
Díky za pomoc.
  • 0

#199 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 July 2011 - 17:54

Už je mi to blbé, ale opět se vracím s jednou nekompatibilitou, tentokrát s GG. Problém je jednoduchý - gpx nelze načíst. Připojuji chybovou hlášku, snad pomůže. Edit: Náhradou jsem použil loc, kde jsem si všimnul, že nebere v potaz název souboru.
  • 0

#200 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 July 2011 - 20:19

Zdravím. Ani při sebelepší vůli nedokážu opravovat chyby z GG ani nevím co má znamenat jeho log. Nevím jestli je chyba u GG nebo CacheListu. Napadá mě, jestli CacheList dobře tvoří datumy jak již někdo do diskuze psal, ale nepomohl mi dořešit problém s chybou gpx souborů a datumem v netradičním formátu. K chybě - nevím jestli to dělá u všech cachí, u jedné, porovnání s jinými programy jaké jsou rozdíly v XML atd... :(
  • 0
John Viking




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama