Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#141 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 19:20

mpik napsal/a:
Pokud chceš větší množství najednou, stáhni si geoget a nauč se s ním dělat. Tam je možností spousta. Já ho používám jen na statistiky.

Geoget není urcen na stahování kesí.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#142 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 19:38

Pro Nitrosnb: Cílem CacheListu je vyplnit scénář: 1. chci jít na kešky, třeba podél řeky kde jsem na dovolené. 2. zobrazím si mapu a naklikám si kešky na které chci jít, případně si je naklikám z detailu keše, protože si o nic předem něco čtu. 3. provedu tisk vybraných cílových keší (snadno a rychle, ne jako dřív kopírovat do wordu) a nebo, když mám super navigaci, překopíruji přímo do navigace. Mezi bodem 2 a 3 může dojít ještě k dodatečným editacím souřadnic, listingu nebo mých vlastních poznámek. Cílem CacheListu není přenést 760 keší najednou někam pryč. I kdybyste to někdo chtěl tímto způsobem využít, nebude to technicky možné, protože GPX soubor se stovkami keší může kvůli logům a listingům generovat i gigový soubor. Abych udělal pomocí Javascriptů uživatelsky příjemné generování souborů k Vám přímo na disk, posílá se bokem soubor na server a zpětně se hned automaticky nabízí ke stažení - a gigový by to jen tak nedalo. Jiný způsob, který by GPX soubor jen zobrazil by nebyl uživatelsky příjemný, protože by si uživatel musel dávat "uložit jako" a další úkony s prohlížečem a polovina lidí by nevěděla co s tím a soubor by z toho nevykřesali. Nehledě nato, že ani stomegový soubor Chrome stejně jen tak nedá. Tak jsem to snad trochu objasnil z technického hlediska a doufám, že i přes neschopnost přenášet stovky keší najednou bude CacheList užitečný svému poslání i nadále se schopností přenášet jen několik desítek keší najednou (mě osobně to dává 30 v pohodě, víc jsem nezkoušel).
  • 0
John Viking

#143 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 20:07

Aha, to jsem netusil. Jsem dostal prave v jinem vlaknu tip na tohle vlakno. Sem netusil ze jich nemuzu natukat tolik :-)) Dekuji za objasneni Ja jsem prave chtel do telefonu ulozit nekolik stovek kesi abych to nemusel tahat z netu pres mobil kdyz se ocitnu nekde na zajimavem miste, samozrejme kdyz jdem na geovylet tak si to planujeme do predu, takze tenhle skript se bude hodit uz jenom kvuli spotrebe papiru :-) Diky
  • 0

#144 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 6:59

Nevíte někdo - Vytvořím Cachelistem gpx, které pak importuji do programu GCZ. Umí pak GCZ ty kešky aktualizovat, když zrovna funguje? (teď zrovna totiž nefunguje.) Ď
  • 0

#145 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 8:04

poohDA napsal/a:
Nevíte někdo - Vytvořím Cachelistem gpx, které pak importuji do programu GCZ. Umí pak GCZ ty kešky aktualizovat, když zrovna funguje? (teď zrovna totiž nefunguje.)
Ď


GCzII potrebuje pro import PQ v originalni podobe - tedy skladajici se ze 2 souboru, kde jsou waypointy zvlast, tedy napr.: kesky.gpx a kesky-wpts.gpx. V opacnem pripade z .gpx sice nacte kesky, ale waypointy ignoruje. Reseni je prohnat to geogetem a pouzit to GPX original exportni makro. Jinak tento import fungoval vzdy, problem s nefunkcnosti se tykal jen prihlaseni/parsovani...

EDIT:

V pripade jednoho .gpx souboru a importu do GCzII i s waypointy existuje i jednodusi reseni, soubor zkopirovat s priponou -wpts, tedy napr: kesky.gpx zkopirovat do kesky-wpts.gpx. Z techto 2 souboru GCzII uz nacita v pohode, z prvniho kesku a z -wpts prislusne waypointy :)
  • 0

#146 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 8:44

Archi1 napsal/a:

mpik napsal/a:
Pokud chceš větší množství najednou, stáhni si geoget a nauč se s ním dělat. Tam je možností spousta. Já ho používám jen na statistiky.

Geoget není urcen na stahování kesí.

Geoget má spoustu exportních maker optimalizovaných pro různé navigace. Stahovat z něj jde. Jen je třeba si předem z té velké databáze vyfiltrovat, co se bude exportovat. Co se týče stahování listingů, to geoget sám opravdu neumí, ale umí to jeho plugin geojarry.
Já export nepoužívám proto, že se mi nechce nastavovat příslušné filtry, a proto,že jich nikdy nestahuju tolik najednou. Proto mi vyhovuje cachelist.
  • 0

#147 jardap

jardap

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 22:18

Chtěl bych používat rozšíření se svou navigací Legend Cx, jenomže při vytvoření gpx souboru a jeho nahrání do GPS se mi zobrazuje místo názvu kód (GC...) a v poznámce název - tam bych ale chtěl hint (nebo ideálně velikost:hint). Zkoušel jsem měnit nastavení, ale výsledek je vždy stejný. Po přečtení vlákna jsem zkusil i zobrazení informace při navigaci na cache, ale je tam stále jen název. Řešil jste někdo stejný problém?
  • 0

#148 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 8:59

Pro jardap: Ahoj Jardo. Záleží na tom, jaký element z GPX používá tvoje navigace pro název. Můžeš to vyzkoušet například tak, že si ručně zedituješ GPX soubor v nějakém textovém editoru jako je PSPad a změníš obsah elementů pro název, kód, desc nebo cmt. Předpokládám, že jsi zkoušel měnit nastavení CacheListu v jeho nastavení/možnostech kde je již teď možné pro úpravy různých navigací nastavit generování elementů desc (popis) a cmt (komentář). Případně by šlo změnit nastavení i dalšího hodnot aby to vyhovovalo i tobě, když napíšeš jaký xml element to je.
  • 0
John Viking

#149 jardap

jardap

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 12:47

To John: zkoušel jsem různá nastavení, ale můj Legend Cx ani jedno pole v popisu cache nepoužívá. Vyzkoušel jsem, která pole se mi zobrazují. Jsou to "name" pro název cache a "groundspeak:name" pro popis. Pro jistotu přidávám dva soubory pro stejnou cache: originální a upravený, kde jsem velkým písmem vyznačil pozice, které používá moje GPS. Obecně musím řící, že se mi rozšíření líbí, hlavně pro jeho jednoduchost. Dokud, ale fungoval Skrýšotlač, tak jsem ho použil jen příležitostně. Aby pro mne byl plnohodnotnou náhradou funkcí, které jsem využil, potřeboval bych dvě vlastnosti: 1) vytvoření gpx souboru s několika cachemi pro nahrátí do GPS před odlovem (tady, ale abych se vyhnul zdlouhavé ruční editaci mi chybí zobrazení popisu a hintu ve "správných" polích) Ideální by bylo mít v popisu i velikost cache (např pro Regular "R:geopařez") 2) možnost vytvoření gpx souboru s mnou nalezenými cachemi pro vytvoření statistik (kromě informací o názvu, poloze, velikosti, obtížnostech, ..... i datum vlastního logu Díky za komentář a ještě jednou oceňuji doplněk i autora za komunikaci a zohledňování připomínek.
  • 0

#150 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 22:06

Ahoj Jardo. Když jsi to tak pěkně vyzkoušel a popsal, tak jsem Ti musel vyhovět :) Nový CacheList 2.0.2 má v nastaveních přidány volby pro určení, co generovat v elementech name a groundspeak:name. Sice mi přijde podivné vkládat do elementu groundspeak:name popis, ale když si to tak někdo nastaví a vyhovuje to jeho navigaci - proč ne. Prosím o co nejdůkladnější otestování! Jinak nové verze se i nějakou dobu distribuují po Google Web Storech, tak prosím pár hodin strpení s Googlem. Díky za zpětnou vazbu jestli všechno jede.
  • 0
John Viking

#151 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 23:47

Kazdou dalsi aktualizaci se stava toto rozsireni vic genialni! Diky. Stejne jako Jarda, po nefunkcnim skrysotlaci, zacinam toto pouzivat cim dal tim vic.
  • 0

#152 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 8:04

Jen dotaz - tak jak je to teď distribuováno přes Google - při aktualizaci to musím nejdřív odinstalovat, aby mi to povolilo nainstalovat znovu? Píše mi to že už mám nainstalováno a odkaz ke stažení chybí. Pokud v této verzi je jen rozšířené nastavení GPX, tak ji ale vlastně nepotřebuju, do Oregona je to teď správně.
  • 0

#153 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 8:26

Jestli jsem správně pochopil Johna V. a Jardu P., poslední úprava by mohla vyřešit i můj problém s generováním gpx pro Edge 705. Až otestuji, dám vědět. Ten pravý soft pro export pořád hledám, ale už před poslední úpravou patřil cachelist k tomu nejlepšímu, co jsem vyzkoušel. Autorovi velké díky! mpik: udělal jsem to zrovna takhle, jinou možnost jsem při aktualizaci nenašel.
  • 0

P%C5%88ov.png


#154 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 8:40

Zdravím všechny.
Ohledně aktualizací to má Google vymyšlené tak, že při aktivním používání Chrome na běžnou práci, třeba surfování na seznamu apod., vyhledává jednou za cca 2hodiny aktualizace a udržuje rozšíření automaticky aktuální na nejnovější verzi (pokud se nezmění odsouhlasení práv). Pokud chcete provést aktualizaci okamžitě, můžete použít popsaný postup odinstalovat a nainstalovat, nebo jednodušeji vynutit aktualizaci ve správci nastavení - viz screenshot: http://www.redbutton...download/fppmiz

Jinak jsem rád, že se CacheList líbí a mohu dodělat i případné další důležité požadavky. Dodělám i ty méně důležité, jen co bude čas :D


  • 0
John Viking

#155 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:41

John Viking napsal/a:

Jinak jsem rád, že se CacheList líbí a mohu dodělat i případné další důležité požadavky. Dodělám i ty méně důležité, jen co bude čas :D


Co se tyce tech mene dulezitych pozadavku :-). Kdyby dokazal cachelist genreovat gpx soubory tak, aby se zobrazil v gpsce zobrazil nazev cache jako TM12Nazev (tj. typ vel obtizn teren nazev) a v popisku hint, plus vse bez mezer (tak aby se tam veslo co nejvice textu). Tak to by bylo naprosto perfektni! :-) Velka pouzitelnost pro vsechny Garmin stroje typu Legend, GPSMap60 ...
  • 0

#156 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:46

Zajímavé, mě se to automaticky neaktualizuje. Ale vynutit se to dá. Co se týče požadavků, hodilo by se skrývání i pro betamapu, ale vidím, že tam to už tak jednoduché nebude.
  • 0

#157 jardap

jardap

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 21:13

John Viking napsal/a:
Nový CacheList 2.0.2 má v nastaveních přidány volby pro určení, co generovat v elementech name a groundspeak:name. Sice mi přijde podivné vkládat do elementu groundspeak:name popis, ale když si to tak někdo nastaví a vyhovuje to jeho navigaci - proč ne.


Ahoj Johne,
chvíli to tady už testuju. Mám trochu problémy, protože jsem se do toho pustil na Linuxu a nemám u jednotlivých keší čísla, kterými lze přidávat do CacheListu. Není ani ikonka v "bublině", objeví se až ikona v listingu (to ale asi nebude Tvůj problém). Zkouším verzi 2.0.2 a NEmám zaškrtnuté "Zakázat automatické zobrazení čísel". Nevidím ani filtry keší. Jak říkám nemusí to být chybou CacheListu. ještě to zkusím později na Win.

A teď k tvým úpravám. Je to na dobré cestě. Ještě maličkost: v elementu cmt se před text vkládá několik mezer a asi i odskok na nový řádek. Co to udělá v GPS přikládám na fotce spolu s vytvořeným gpx souborem.

BTW: původně jsem nechtěl v elementu groundspeak:name popis, ale ten hint. Ve svém příspěvku jsem se vyjádřil nepřesně (já vím, já vím: 2x čti a jednou piš :) ). Co je ale ještě divnější, že nyní mi element cmt zobrazuje v GPS hint (což potřebuju!). Zkoušel jsem to minule několikrát!!. Takže jsem to zkusil ještě teď a hint mám ve správném poli (i když s mezerama..). Tak nevím, jestli to dělá ten Linux. Zítra to zkusím na Win
Případně pokud by někdo mohl vyzkoušet upload dnešního souboru gpx a dvou souborů z mého příspěvku z 15.05.2011 13:47 na Garminu Legend Cx (HCx, atp).
  • 0

#158 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 22:05

Ahoj Jardo. Přidal jsem možnost pro element groundspeak:name generovat hint. Také jsem provedl pokus o ořezání v elementech cmt i name při zobrazení názvů nebo hintů. Tak snad to bude fungovat. Nové funkcionality k testu v 2.0.3 - Google rozdistribuuje za pár minut/hodin. Kdyby to nejelo, napište.
  • 0
John Viking

#159 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 13:59

Ahoj, program se mi moc líbí, jak jsem už doufám psal dřív, ale ještě jsem tam našel cosi, co tam chybí: A to je ta věc, že ve výpisu pro tisk se nevypíší waypointy ani jejich souřadnice (pokud teda nejsou přímo v listingu napsané, myslím pokud jsou jen v té tabulce dole). V navigaci (GPX) totiž nejsou rozumně pojmenované (takže nevím, který z nich je třeba STAGE1) a ten, kdo je do navigace nenatáhne vůbec je nahranej úplně. Toť jen takový návrh na vylepšení, že by do výpisu pro tisk přibyla i nějaká jednoduchá tabulka s Additional Waypoints.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#160 jardap

jardap

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 17:36

Ahoj Johne,
2.0.3 zdá se jede. Zkusil jsem dnes nahrát stejný gpx soubor (vytvořený CacheListem) na Win a na Linuxu a nechápu proč, ale pokaždé mi to do GPS nahraje v poli Poznámka něco jiného. Na Win je tam kód a na Linuxu je tam hint - stále s mezerami. Nepsal bych to pokud bych si nemyslel, že se to týká jen programu, kterým to tam nahrávám:

Zkusil jsem vzít gpx soubor vytvořený Skrýšotlačem (mimochodem je mnohem menší a používá méně elementů a mě informace v něm stačí - nevím co všechno potřebují ostatní) a výsledek je v obou systémech stejný!

Soubor je v příloze. Nevím, jestli se všechny informace, které CacheList dnes do gpx souboru využijí. Neznám přesně specifikaci, ale nemohl by jsi přidat možnost vytvořit jednodušší gpx soubor na základě přiloženého?

Zajímalo by mne, co ostatní uživatelé potřebují za elementy (informace) v gpx souboru? Používá ho někdo na něco jiného než zadání do GPS navigace?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama