Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#161 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 17:44

Legend asi opravdu z toho GPX využije minimum. Ale třeba Oregon natáhne všechno, text, hint, logy... v omezeném rozsahu (text asi do 8000 znaků). Tobě by vyhovovalo asi exportní makro geogetu, optimalizované pro Legenda a Vistu. gpx_etrex_short.gge.pas Pokud máš geoget, zkus se do toho podívat, co se tam exportuje, je to sice v pascalu, ale asi pochopitelné. Já eTrex nemám, tak tohle řešit nebudu.
  • 0

#162 jardap

jardap

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 5:52

To Empik: Geoget nemám, chtěl jsem něco jednoduchého, co lze používat na obou platformách (Win-Lin) a v ideálním případě se nemusí na Win instalovat. To mi zatím splňoval Skrýšotlač (import gpx do GPS + vytvoření gpx pro statistiky pro basic člena). CacheList se zdá, že by mohl splnit první úkol (jen se mi tam nedaří bez úprav dostat ten hint :) ) Možná nakonec nezbyde než hledat dál (v čem by asi Geoget byl jeden z prvních kandidátů), ale jak říkám hledám něco multiplatformního, něco v jave, plugin pro prohlížeč, atp. Zatím, ale autor CacheListu velice rychle reaguje na připomínky, tak je nutno toho využít ;) - a za to mu patří můj dík a obdiv.
  • 0

#163 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 6:28

jardap napsal/a:
To Empik: Geoget nemám, chtěl jsem něco jednoduchého, co lze používat na obou platformách (Win-Lin) a v ideálním případě se nemusí na Win instalovat.


GeoGet se v podstatě neinstaluje, tj nedělá se při instalaci žádná změna v systému. Instalace je jen rozbalení do určeného místa takže může být s úspěchem na flešce.
  • 0

#164 Jabar Team

Jabar Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 6:47

jardap: já používám kombinaci Cachelist + EasyGPS + Myfound a spokojenost :-) Geoget je na naše keškování (pár keší při výletech apod.) zbytečně komplikovaný... Jinak chválím Cachelist, je to super udělátko - jen by se hodila možnost instalace i do Opery :-)
  • 0

#165 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 7:09

Ahoj Jardo. Abych se přiznal, moc Tě nechápu. Pokud si nainstaluješ CacheList jako plugin do Chromu, bude multiplatformní. Pokud na Win i Lin budeš mít shodnou verzi a hlavně shodné nastavení co generovat do GPX, mělo by to fungovat shodně. Celý plugin je jen hromada JavaScriptů, které jsou multiplatformní. Pokud z CacheListu dostaneš dva shodné souboy, musí to navigace neimportovat zase shodně. Nevím jestli zde nedošlo k nedorozumění, ale nastavení CacheListu se nepřenáší mezi PC(nebo OS). Na každé instalaci Chromu s CacheListem, který používáš, je nutné si nastavit ty dvě jednoduché volby, protože ty se ukládají lokálně. Prosím, vyzkoušej to a ujisti se například že nastavení je uložené a v pořádku. :)
  • 0
John Viking

#166 jardap

jardap

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 20:46

Johne, asi jsem se nevyjádřil dost přesně. Chrome mám na obou platformách i stejnou konfiguraci Cachelistu (a to je to co hledám). Zkoušel jsem natáhnout JEDEN gpx soubor jednou na Win a jednou na Lin a pokaždé je výsledek jiný. To ale jen u gpx souboru z CacheListu. U souboru ze Skrýšotlače je výsledek stejný. Pro nahrání do GPS používám GPSBabel (existuje pro obě platformy). Samozřejmě to nemusí být problém Tvého doplňku, jen se to předtím neobjevilo. Když se mi tohle podaří vyřešit, tak budu rád CacheList používat. Je to nádherně jednoduché.
  • 0

#167 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 21:49

Ahoj Jardo. Velice rád bych ti pomohl s řešením problému a opravil případnou chybu, proto jsem vydal další verzi 2.0.4. Tato nová verze přidává do generovaných souborů číslo verze a hlavně loguje nastavení. To by mělo odhalit chybu. Pro ostatní nepřináší žádný další užitek a nemusí si jí stahovat. Prosím, aktualizuj si na tuto novou verzi, zkontroluj nastavení a následně a pošli vygenerované GPX pro jednu shodnou vybranou cache. Potřebuji porovnat soubor z Linuxu a Windows, zdali se neliší a když, tak v čem. Na základě toho budeme vědět víc. ;)
  • 0
John Viking

#168 jardap

jardap

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 18:28

Ahoj Johne, odzkoušeno a hlásím, že verze 2.0.4 šlape bezva. Ořez mezer je OK. Rozdíl mezi nahráním souboru do GPS z různých platforem lze vyřešit různým nastavením elementů přímo v nastavení CacheListu. Díky za úpravy a jen tak dál :)
  • 0

#169 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 20:37

Tak automatické přepnutí do personalizovaných betamap je už zbytečné. Ale ničemu asi nevadí, v další verzi Cachelistu je ho možno asi vypustit. Ty mapy jsou už personalizované napevno. Zase ale skončila personalizace u těch starých. Nevadí mi to, ty nové jsou lepší. Jen se nějak neaktualizují online, u těch starých jsem měl smajlíka hned po refreši, když jsem zapsal found It. Ale to asi bude časem taky.
  • 0

#170 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 22:39

Nenašel jsem odpověd, tak se ptám..Nefunguje mi to s beta mapami na GC serveru jen se starou verzí map. Bude se s tím něco dělat? Jinak super
  • 0

#171 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 6:08

Ahoj Petan7 :)
Nevím jestli máš poslední verzi, nebo čím by mohla být způsobena nefunkčnost, ale mě to normálně funguje. Napiš prosím co konkrétně ti nefunguje, pošli screenshoty apod. ať to můžeme vyřešit.

V nových betamapách je změna, že se kliká na ikonku CacheListu v bublině - viz screenshot: http://www.redbutton...download/yjggll
  • 0
John Viking

#172 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 7:47

Funguje to ve starých i nových, dokonce i do starých se zase vrátila personalizace. Jen nefunguje skrývání v nových. Předpokládám, že to tam tak jednoduché nebude. To, že se nové mapy stále nechovají tak jak by měly (občas ztráta personalizace v určitém měřítku, nejsou stále zcela online), to není chyba cachelistu.
  • 0

#173 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 9:45

Filtr/skrývání do nových map slibuji dodělat až beta verzi odladí a prohlásí jí za finální a funkční, snad to pak půjde. :) Teď by to bylo zbytečné blbnutí...
  • 0
John Viking

#174 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 11:25

Nepoužívají alespoň v určitých měřítcích přednačtené dlaždice i s ikonami? Pak by to asi vůbec nešlo. Ale nestudoval jsem to.
  • 0

#175 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2011 - 12:24

Jsem rád že se na tomto pluginu stále pracuje, jeden z nejlepších co jsem viděl. Příprava do terénu hotová za 5 minut, super.
  • 0

#176 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2011 - 15:30

Nevím, jestli něco změnil GS nebo je problém u mě, ale v betamapě teď v bublině nemám ikonku cachelistu.
  • 0

#177 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2011 - 15:45

A ještě jeden problém - dřív se tu řešilo, že gpx nejde importovat do mapsource, pak se to opravilo, ale dnes mi to opět nejde. Neměnilo se něco ve formátu gpx? Pro potřeby opravy posílám gpx jedné keše jak v originálním tvaru, tak v cachelist gpx:
http://monttacek.ic.cz/Jested2.gpx - cachelist gpx
http://monttacek.ic.cz/GC1DMMD.gpx - origo gpx
Díky za opravu, rád si tímto nástrojem nachystám svoje prázdninové toulky.
  • 0

#178 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 7:43

mám dotaz šlo by udělat do description takový mix GC KODU a Atributu CACHE ? Něco ve stylu GCXXXXX-TS22 (tradiční/small/diff2/terén2).
myslím že by to neměl být takový problém
  • 0

#179 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 16:08

Ahoj. Pro motty.rt - nevím jestli to zlobí ještě někomu, ale mě ani v nových betamapách to nedělá problémy, uvnitř bubliny se zobrazí ikonka a na tu lze kliknout. Ohledně importu do mapsource jsem zaslal upravený soubor, který prosím otestovat, zda je to špatným formátem datumu. Pokud ne, nevím moc co s tím dělat, nevím jak se vlastně chová a co hláší mapsource při chybném importu, jestli nějaké chyby, nebo jestli se neumportuje všechno? Prosím o bližší popis. Pro Trauma_Zero - O tom mixu uvažuji už déle, bojím se aby to více lidí spíš nemátlo, uvidíme co vybádám. Aktuálně řeším požadavek na přímý upload celého GPX do Garminů - jako to je v gc.com pro placené účty, ale moje počáteční nadšení z Garmin API vystřídal hněv, protože po víc jak dnu práce se mi to nepodařilo rozchodit protože mě Garmin pořád nějak blokuje či co.
  • 0
John Viking

#180 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 16:14

Upravený soubor to vzalo v pohodě, díky. V bublině v mapě se mi to stále nezobrazuje, uvidíme, jestli to dělá ještě někomu. Verzi mám 2.0.5.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka