Přejít na obsah


Fotka

Locus (Online/Offline map klient - Android OS)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3837 odpovědí na toto téma

#3481 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 9:43

Taky bych měl jedno otravné oznámení, jen nevím jestli je z Locusu nebo z Geocaching4Locus, každopádně zobrazení na 7 sekund je moc.

 

fc0304dd-76dc-47de-95b1-ccc5ce28c3fa_l.p

 

 

A pokud bych si mohl vymýšlet, tak oznámení o úspěšném zálohování by taky mohlo jít vypnout ;)

 

Díky

 

PS Beta s novou API funguje zatím skvěle. Už se těším, až bude Locus umět ukládat upravené souřadnice na server.


  • 0

#3482 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 9:54

To mě ty oznámení otravné nepřijdou a alespoň vím, jestli bylo vše úspěšné. Je dobré vědět, co aplikace dělá.
Když už jsou tady ty přání a připomínky, tak by bylo super, kdyby šlo přidat do statistik na výstupu trasy i počet kroků ještě k metrům. 
Díky za skvělou práci :)


  • 1

#3483 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 10:00

No panstvo vy si teda navymýšlíte :)

 

@Y&MD , díky za testování Geocachingu, to je to co mě aktuálně zajímá nejvíce.

 

Jinak podle mě drobnosti, které i jak je vidět někomu vadí, někomu ne, řešíme pak většinou přes náš help desk a za druhé aktuálně chystáme verzi k vydání a šahat do ní, kromě oprav, už raději nechci, znám se jak to pak dopadá.

 

Takže díky za feedback, řešte si zde co potřebujete mezi sebou :), nicméně na mě prioritně problémy/nedokonalosti v poslední betě, díky a pěkný víkend!


  • 0

#3484 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 10:35

Když se tu řeší to oznámení. Není naopak možné zobrazit oznámení při přiblížení ke keši?

Jde mi o to, že pak bych si mohl místo zvuku nebo vibrace telefonu nechat zavibrovat náramek na ruce.

 

Další funkce > Upozornění na POI 

 

Není to to co hledáš?


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#3485 ds1_2006

ds1_2006

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 11:39

Další funkce > Upozornění na POI 

 

Není to to co hledáš?

Tohle používám. Ale neumím donutit náramek, aby na to reagoval vibrací.


  • 0

#3486 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 14:24

Takže to oznámení, co tam zůstane viset v levém horním rohu displeje, to zrušit v nastavení nejde, to jsem chtěl slyšet, protože už jsem si připadal jak blbec, když jsem nastavení opakovaně prolejzal a hledal kde to zrušit. Chtělo by to ale něco s tím udělat. Kdyby to samo zmizelo po pár sekundách, tak mi to nevadí, ale otevírat to a mazat po každém uložení trasy, to se mi zdá už hodne uživatelsky nepřívětivé. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 16 březen 2019 - 14:30

  • 0

#3487 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 15:10

Ja se take pridam :-) Bylo by fajn mit moznost smazat obsah slozky (body) bez toho, abych je predtim vsechny musel dat zobrazit. Vim ze jde smazat cela slozka i s obsahem, ale to si pak zase musim vytvorit tu slozku znovu.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3488 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 17:00

Člověče menione, asi jsem lopata, ale nenašel jsem způsob jakým by sis přál poslat chyby z beta verze, tak ti to hodim sem.

 

Mám u sebe geocoin, který bych chtěl vyzvednout z keše, dám Zalogovat trackable -> zvolím Vyzvednout z... a hodí to tuhle chybu:

 

c0d89923-8614-4a24-909b-0c9bb7763e1b_l.p


  • 0

#3489 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 627 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 21:00

@ds1_2006

no jo, ale to já taky netuším jak lze udělat :). Ten náramek ti reaguje vždy když naskočí nová notifikace v telefonu že? Takže kdyby se ta stará "POI varování" notifikace komplet smazala a pak udělala nová, mohlo by to fungovat. Jenže to moc dobře nejde u takovéhle služby, prekérka.

 

@jidis

"notifikační centrum" slouží pro více věcí, ne jen info o exportu. Spadá pod něj veškeré stahování z Locus Storu, stahování map, zálohy, novinky z našeho webu a další a další (a další přibudou). Jelikož to prozatím vidím jako velmi praktickou věc a jelikož kromě tebe, neregistruju větší množství stížností, tak zatím bohužel.

 

@DogVader

zkus otevřít složku, klíč vpravo dole, fajfka nahoře > vybrat vše > koš dole. No moc si nepomůžeš ale může to být rychlejší

 

@Y&MD

lopata nejsi, nikde to extra popsané není. Většinou vše řešíme na fóru podle verzí zde: https://forum.locusm....php?board=25.0

Nicméně díky, tohle tuším proč se stalo, opravím!


  • 0

#3490 ds1_2006

ds1_2006

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 21:22

@ds1_2006

no jo, ale to já taky netuším jak lze udělat :). Ten náramek ti reaguje vždy když naskočí nová notifikace v telefonu že? Takže kdyby se ta stará "POI varování" notifikace komplet smazala a pak udělala nová, mohlo by to fungovat. Jenže to moc dobře nejde u takovéhle služby, prekérka.

 

 

Ano náramek reaguje na novou notifikaci. Mazat by se to nutně nemuselo. Hromadilo by se to na telefonu.

Samozřejmě by bylo ideální rovnou komunikovat s náramkem. Ale to by z hlediska Locusu asi nebylo univerzální. To odchycení notifikace nejspíš zvládne většina náramků.


  • 0

#3491 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2019 - 22:04

@menion
ano vim, oba postupy jsou stejne rychle, resp. stejne pomale.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3492 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2019 - 21:29

@menion mám tu pro tebe pár bugů z aktuální Pro verze. Možná by někdo mohl ověřit, jestli se to projevuje i u něj.

 

1. Nedochází k přesunu ikony na mapě, pokud nějaký doplněk změní upravené souřadnice.

Používám Locus Solver, který doteď fungoval bez problémů. Teď když upraví souřadnice, tak ikonka je furt na stejném místě, ale jakoby tlačítko se posune. Pomohl vždy až restart appky.

 

bfd3b71d-b182-4532-a983-9787e8460f48_l.p

(finální souřadnice nesouhlasí, záměrně jsem je posunul)

 

 

2. Možná to souvisí s 1. bodem. Zůstaly mi několikrát na screenu viset ty popisky nebo bubliny nebo jak bych to nazval. Kliknu na jednu keš otevře se bublina s D/T atd., kliknu na druhou zobrazí se další bublina, ale ta předchozí je tam pořád. Takhle i s různými POI. Většinou to funguvalo normálně, ale několikrát se to chovale takhle podivně. Screenshot bohužel nemám.

 

 

3. Ve Field Notes jsem měl ter.logy. Dal jsem odeslat do draftů, všech 7 logů se odeslalo bez problémů a najednou vyskočila ta chyba z minula. Divný je, že jsem s cestovaly nic nedělal. Nevím jestli tam někde uvnitř v db neležel nějaký log z minula, ale teď podruhé už to neudělalo.

 

92aade4d-eb68-479d-a288-eefce12073d9_l.p


  • 0

#3493 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 8:37

Po aktualizaci na 3.37 mi nejde zalogovat online ani nahrát draft.
Oboje vypíše hlášení "Není dostupná žádná aplikace" a nekonečné hlášení Načítám.

Navíc mi při zobrazení detailu keše a volbě zobrazit na webu z nabídky aplikací zmizel browser (Opera). Netuším, jak jej tam dostat zpět.

 

(Android 9.0 + update 2/2019, Nokia 6.1)

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20190321-082336.png

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 24 březen 2019 - 16:21

  • 0

#3494 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 11:09

Po dnešní aktualizaci mi Locus zhruba každých pět vteřin otvírá v telefonu zapnutí polohy.Po vypnutí Locusu a opětovném spuštění to nedělá a znovu začne když se pokusím načíst keše z databáze Geogetu přes doplněk.

Tento příspěvek byl upraven od Toulavej Hypnos: 21 březen 2019 - 11:12

  • 0

#3495 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 13:12

Keše z GeoGetu nenačítám a taky na mě nově vyskakuje Andoidí menu Poloha.


  • 0
Vložený obrázek

#3496 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2019 - 15:00

Ja teda musim zaklepat, ale Locus po updatu ZATIM funguje normalne.... Ale nervozni jsem, o tom zadna....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#3497 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2019 - 8:11

Tak to radsi nebudu aktualizovat  :(


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3498 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2019 - 8:38

Mně se to z locusu přepíná do nastavení polohy mobilu každých 5 vteřin i po restartu, v případě zapnutí locusu bez zapnuté polohy. Při zapnuté poloze tento problém nemám.
Tento problém mi nezačalo dělat hned po aktualizaci, ale až po načtení tokenu pro online načtení poznámek ke keši.
Xiaomi Redmi 3S s Android 6 a nadstavbou MIUI 10


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 24 březen 2019 - 10:18

  • 0

#3499 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2019 - 9:00

Měl bych taky jeden bug. Byl už v předchozí verzi a nová verze ho neopravila.
Na mapě mám vlastní rychlý bod. Kliknu na něj, z jeho menu vyberu Upravit a otevře se mi obrazovka nastavení, ale u polohy je modře podbarvené hlášení "signál GPS není dostupný".

Pokud z jeho menu ale vyberu Podrobnosti a v nich dám Upravit, poloha se zobrazuje bez toho klamného hlášení.

(Signál GPS mám po celou dobu OK).

 

Mobil: Xiaomi Redmi Note 4

Android:  7.0 NRD90M


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 24 březen 2019 - 17:03

  • 0

#3500 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2019 - 9:48

Napište k popisu chyb i co máte za mobil a Android. Mě to popsané chyby s GPS nedělá (Android 9, Samsung Note 8).
  • 0
VSA




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama