Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
347 odpovědí na toto téma

#161 Brgul

Brgul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2011 - 13:30

Zdravím, nevíte někdo zda je již k dispozici držák na montanu na kolo. Či jde-li připevnit držák na motocykl na představec řídítek kola a odpojit nepotřebné kabely?
  • 0

#162 Brgul

Brgul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2011 - 13:35

Tak jsem psal i přímo na GArmin a odpověděli mi: "originální držák na kolo pro Montanu Garmin nedodává. Předpokládáme, že na podzim bude k dodání držák na kolo od firmy RamMouts". Takže uvidíme. Motocyklový držák se na kolo nehodí - odpověď na základě jiného dotazu dodavateli držáků moto.
  • 0

#163 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2011 - 14:26

Brgul napsal/a:
Zdravím, nevíte někdo zda je již k dispozici držák na montanu na kolo. Či jde-li připevnit držák na motocykl na představec řídítek kola a odpojit nepotřebné kabely?


Brgulos, ty sis pořídil tuhle cihlu a chceš to vozit na kole? Uff, Samsungovi to asi nědělalo dobře co?
  • 0
www.povetrnik.cz

#164 Brgul

Brgul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2011 - 14:59

[/quote]Brgulos, ty sis pořídil tuhle cihlu a chceš to vozit na kole? Uff, Samsungovi to asi nědělalo dobře co?[/quote] To víš, jen si tak zwesela testuji teorii, že sebelehčí žena časem ztěžkne a sebetěžší garmin časem zdechne. PS. pořídil jsem si příliš lehké kolo, tak ho musím něčím zatížit :D
  • 0

#165 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1061 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 20:20

tak sem si dneska ověřil že Monana 650 neumí pracovat s chirpem .. prostě nenašla :( (oregon ownera zvládl bez potíží)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#166 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 21:24

definuj "nenasla" pokud je v menu zapinatko "vyhledavani chirp" (s aktualnim FW), tak by to melo fungovat, ne?
  • 0

#167 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1061 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2011 - 11:13

mikrom napsal/a:
definuj "nenasla" pokud je v menu zapinatko "vyhledavani chirp" (s aktualnim FW), tak by to melo fungovat, ne?


stál jsem u toho i s ownerem, jemu bez problému nalezlo (Oregon 450 nebo 550 si teď nejsem jistý), já měl vše nastaveno, ale našel jsem kulové (už jsem kdysi hledal s Dakotou, o nastavení vím) .. teď mě poslali z Garminu návod na master reset .. tak to chci o víkendu znova otestovat (ano 3.6 mám)

mimochode pořizoval si někdo držák do auta? zkušenosti? doporučení?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#168 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2337 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2011 - 11:27

A není možné, že Chirp umí komunikovat vždy jen s jednou GPS ? Takže jestli jste to zkoušeli oba současně, tak se možná "spojil" s kolegovým Oregonem a Ty s Montanou už měl smůlu.
  • 0

#169 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 20 October 2011 - 23:52

Tak uz je doma, prvni dojmy vynikajici.
  • 0

#170 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 21 October 2011 - 18:01

michal_a_jana napsal/a:
Tak uz je doma, prvni dojmy vynikajici.

Můzeš sem pak nějak nahodit postřehy z praxe? Po pár dní keškování, jízdy v autě atd. atd. atd.? Myslím na ni...
  • 0

#171 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 21 October 2011 - 19:13

Prechazim z 60CSx, takze obrovska spousta vymozenosti je pro me sok (pozitivni) uz z pohledu 60CSx vs Colorado/Oregon (napr pocet tras 200x10000bodu oproti 60CSx 20x500bodu), rastrovy mapy, satelitni mapy, vyskovy profil planovane trasy, 3-osy kompas, fotak atd. Nevim jestli Oregon uz ma v poslednim firmware vymozenosti popisovane zde, tj. plne uzivatelsky nastavitelne menu, zkratky, atd, to taky hodnotim hodne pozitivne: http://garmin.blogs....-for-speed.html Montanu jsem krome geocachingu/turistiky kupoval taky kvuli jizde na ctyrkolce a v aute, tam si myslim ze ji nebude co vytknout. Drzak s nabijenim do auta a na ctyrkolku je na ceste (z USA za polovicni cenu), tak to vyzkousim dodatecne, ale co uz dopredu potesi je fakt ze Montana pozna jestli je v autodrzaku nebo v motodrzaku a podle toho nastavi adekvatni profil. U Garmin Zumo byl problem v nemoznosti importovat trasy naklikane v mapsourcu (Zumo je prevadel na route), tato chyba v Montane odpada. Montana ma oproti oregonu o 20% vic pixelu a o 40% vetsi plochu a je to hodne znat. Na displej se vejde vic a navic je to lip videt (vetsi roztec bodu). Zaroven i lepsi citelnost displeje. Byl jsem prekvapen ze s trochou snahy se da displej Montany cist i bez uplne nutneho zapnuti podsviceni. Na druhou stranu taky maximalni podsviceni sviti vic nez u Oregonu, coz je taky plus. Rotace displeje je taky dobra vec napr pro cteni mapy ve vetsim oddaleni (jako na papire, nalezato) nebo navigaci v aute. Kdyz to shrnu tak na auto/motorku/ctyrkolku/lod oproti Garmin Zumo super super dvakrat podtrzeno. Co se tyce turistiky/geocachingu tam uz je to horsi, je to opravdu cihla, je to siroke, vysoke, tluste a tezke. A to to srovnavam s 60CSx ktera je sama o sobe velka a tezka (oproti Oregonu). Clovek ma pocit ze s Montanou ma v ruce cinku, ma tendenci to ovladat obema rukama protoze nekdy palec nedosahne uplne doleva na displej (kde je zrovna tlacitko zpet). Dost skoda je taky absence uchytu na klip za opasek (jako mela 60CSx) nebo karabinu (jako ma Oregon). Trosku mam taky vuli krytu baterky, mozna proto ze kryt nelezi primo na tuzkovkach, ale je kryt pak 3mm nic a pak Lion baterka. Cena teda taky ne zrovna lidova. Kdyz vezmu ze Oregon 450 je dnes za 6300, Montana 600 za 11000, tak ja jsem dal za Montanu 650 13100 coz je dvojnasobek Oregona a jeste vyplaznu 2 tisice celkem za nove drzak na kolo, ctyrkolku, auto, opasek, plus pripadne nova nabijecka ktera zvladne nabijet lichy pocet baterii (3). Ale faktem je ze jsem to kupoval hned po uvedeni, ono by to byvalo cenove trosku spadlo. Celkove ale zatim nelituju. Na ctyrkolku/auto/kolo je to naprosto super, na chozeni horsi (idealni by byl trosicku prifouklej Oregon) ale zase je to kompenzovano velikosti a citelnosti displeje.
  • 0

#172 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 21 October 2011 - 19:18

Brgul napsal/a:
Zdravím, nevíte někdo zda je již k dispozici držák na montanu na kolo. Či jde-li připevnit držák na motocykl na představec řídítek kola a odpojit nepotřebné kabely?


Drzak na kolo od RAM Mounts ma byt k dispozici 11. listopadu. Cena $18+$2 postovne=360kc. Ten motorkovy za 1200kc bych na kolo nekupoval...
http://www.gpscity.c...74-1-ga46u.html

Toto jsou dalsi drzaky co planuju poridit ja:

Na motorku: http://www.gpscity.c...ower-cable.html
Za opasek: http://www.gpscity.c...-hol-ga46u.html
http://www.gpscity.c...mond-plate.html
Do auta: http://www.gpscity.c...th-speaker.html
  • 0

#173 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 21 October 2011 - 22:54

Taky jsem pořídil 650-ku a zatím jsem spokojený i když jsem zdaleka nenastudoval co vše to umí. Ovšem už prvním zapnutí bylo překvapením, že domácí souřadnice Montana našla i doma v obýváku u stolu a to během chvíle. Venku se dá celkem rozumně držet i ovládat a na nošení mám parádní opaskový pouzdro z australské hověziny ;) Držák do auta budu řešit takže rozhodně díky za jejich seznam.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#174 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 22 October 2011 - 9:41

Muzes poslat odkaz na to opaskovy pouzdro?
  • 0

#175 Brgul

Brgul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 October 2011 - 18:58

Už aby ten držák na kolo byl. Vožení v brašničce na řídítkách není to pravé ořechové. Ale alespoň jsem si nechtěně ověřil výdrž Montany 600, když mi v plné jízdě z kopce dolů po kamenité cestě vyskočila ze špatně uzavřené brašny a skončila v kotrmelcích na zemi. Všiml jsem si, že mi chybí asi po 2 km. Tak rychle do kopce jsem už dlouho nejel :-). Naštěstí bylo tenkrát v kopcích mudloprázdno. Montana to odnesla jen 2 škrábanci na plastu.
  • 0

#176 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 24 October 2011 - 21:04

No myslim ze nez drzak prijde tak spis prijdou mrazy a na kole se prestane jezdit:)
  • 0

#177 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2011 - 18:14

Podarilo se nekomu z vas zjistit, co je v tom za GPS chip? Vsude pisou jenom neco o vysoce citlivem, ale jaky tam je to uz ne. Nebo tam je take STM Cartesio ST2062 jako v oregonu?
  • 0

#178 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2011 - 18:16

Citlivy je to neuveritelne. Chyta me to standardne 4-5 carek signalu z 5 i v baraku 2-3 metry od okna. 30cm zdi. Jak se to da zjistit jake cip to ma?
  • 0

#179 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2011 - 18:23

Rozebranim :D Muzu se zeptat jaka je presnost v m v normalnim terenu? Carky signalu nic nerikaji. 60CSx sem mel kolem 2-3m Oregon je kolem 4-8m
  • 0

#180 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2011 - 19:03

Pri volnym vyhledu na oblohu je udavana presnost na Montane stabilne 3m. 60CSx jsem mel teda 5 let, ale presnost 2m jsem nikdy nevidel. Minimum jsem mel taky 3m.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama