Přejít na obsah


Fotka

FTF - jak rychle zalogovat?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
92 odpovědí na toto téma

#61 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 0:10

_Tom napsal/a:
Mně to odložení logování přijde jako vtipné, ale protože nepatřím k závodníkům, tak vlastně nemám nárok se k tomu vyjádřit.

No, pokud vyjde má sáhodlouhá komunikace s reviewerem, tak si každopádně zase budete moci zazávodit - uvidíme, po jaké době mi začnou chodit první logy :-)

T.


Trapnych 45minut, ale FTF je nase :) Diky za ni
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#62 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 8:21

trotakcz napsal/a:
No, napr. Kaspaja me zpatecni cestu zakazal jet stejne jako tam, pry se ve 200 boji :D

Nojo to když to valíš 200 po okreskách a u toho si jednou rukou zavazuješ tkaničky a druhou hledáš keše na navigaci tak se nediv :-D

trotakcz napsal/a:
Trapnych 45minut, ale FTF je nase :) Diky za ni

Zrovna jsme se vrátili domu, ale na výjezd nebylo pomyšlení, byl jsem rád že jsem trefil do postele :-)
Kas
  • 0

#63 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 8:55

Ahoj, já loguju obvykle hned po návratu, obzvláště FTF. Taky koukám na logy a vyrážím , když ještě není FTF logováno. Pokud je, může keš upadnout v zapomění na "někdy příště":-))) Takže pozdní logování považuji za zlomyslné, takže to nedělám. Protože nechci, aby to dělali mě:-))) Včera v noci pípla keš u Záp - Tři studánky. Mám to daleko, ale zkusil jsem to. Po velkých peripetiích s objížďkama na silnici jsem dorazil druhý. Kolega právě odcházel... Zapisoval jsem se druhý:-( Jenže už ani na místě (cca 50 min po publikaci) mi keš HG nenašel, GC.com hlásil error. A to hlásí i teď. Takže keš zalogovat nejde:-((( Prostě není:-((( Myslím, že při logování dlouho po nálezu se toto ryziko ještě zvyšuje. A každý bod dobrý že, i ten STF:-))))) Nevíte někdo něco o této keši? Bude zase oživena?? Jo a ještě drobnost, nejsem z Liberce, i když z Libereckého kraje FTF mám:-))) A hned moje první:_)
  • 0

#64 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 10:27

kas.paja napsal/a:
Nojo to když to valíš 200 po okreskách a u toho si jednou rukou zavazuješ tkaničky



Ideální kačer nosí alespoň jednu tkaničku najust rozvázanou, aby měl v pádě potřeby co uzlit před mudly. :D :D

A mám-li k tématu pár slov taky přidat, pak v souhlase s Jezci-sokolov řeknu, že jsem radši za informace nakolik možno aktuální, podle nichž si člověk může keš s klidem vyšetřit do příhodnějších okolností.
  • 0

#65 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 12:11

technická - a ostatní logy kromě FTF už se můžou logovat hned, nemusí se čekat, že ne? :D:D

Čekat se nemusí...zaloguj třeba "Need maintenance"...nemusíte spěchat, přišel jsem 3hodiny po publikaci, logbook už je plnej, není se kam napsat...B)
  • 0

#66 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 12:17

trotakcz napsal/a:
Trapnych 45minut, ale FTF je nase :) Diky za ni


No, po publikaci jsem věděl, že nemůžu stihnout FTF a přesto se nestala obyčejnou krabkou na indy. Byl jsem tam 20min po FTF.
Myslím, že záleží i na kvalitě krabky a na očekáváních.
Každopádně 2x, 3x se nas..t po zbytečně projetým FTFku za krabkou, která stojí jen za to FTF, tak buď začnu dělat naschvály, kazit hru ostatním nebo to zabalím. ( zatrpknu, zahořknu a no, ale to je můj problém, že jsem cholerik).;)
  • 0

#67 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 1:29

Pnov napsal/a:
Určitě nerozumím většině věcí, o kterých se na tomto fóru píše, ale tomuhle doufám ano. Mluví se tu o logování na Geocaching.com, ne o tom "papírovém" v terénu. Tam vám nikdo nebrání vyrazit hned. Autorovi jde zřejmě o to, dostat do terénu (k nové keši) co nejvíce lidí, ve snaze ulovit FTF.


Presne takhle to je, mas pravdu!!!;):DB)
  • 0

#68 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 1:33

dr.vota napsal/a:
a ta lokální "pravidla" se určují všelidovým místním referendem, nebo to nařizuje nějaký guru? :D
Jinak tedy...nebudu si před výjezdem někam za humna pokaždé zjišťovat, jaké extra "pravidlo" mají zavedené v té které vesnici... *smajlík ťuk-ťuk-na-hlavu*


tak tohle me rozesmalo, diky!!!:D:D:D hlavne ten smajlik;)
  • 0

#69 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 1:36

ssva napsal/a:

technická - a ostatní logy kromě FTF už se můžou logovat hned, nemusí se čekat, že ne? :D:D

Čekat se nemusí...zaloguj třeba "Need maintenance"...nemusíte spěchat, přišel jsem 3hodiny po publikaci, logbook už je plnej, není se kam napsat...B)


Asi si tady budu cist casteji. Takhle jsem se dlouho nenasmal.:D:D:D
  • 0

#70 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 1:41

Tiskar94 napsal/a:

naceste napsal/a:
Já si myslím, že pokud v okolí Liberce pípne nová keška, tak když člověk není do deseti minut v autě, tak už první nebude. Jen naiva by si mohl myslet, že může bejt 24 hodin po zveřejnění na bedně :)

No jo, to vysvětluje proč všechny FTFka co jsem ulovil mám na mysterkách :D

Toz asi ti to dobre lusti.B) Nejis takhle nahodou hodne lusteniny?!B)
  • 0

#71 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 2:01

vitablondak napsal/a:
Ahoj, já loguju obvykle hned po návratu, obzvláště FTF. Taky koukám na logy a vyrážím , když ještě není FTF logováno. Pokud je, může keš upadnout v zapomění na "někdy příště":-))) Takže pozdní logování považuji za zlomyslné, takže to nedělám. Protože nechci, aby to dělali mě:-)))
Včera v noci pípla keš u Záp - Tři studánky. Mám to daleko, ale zkusil jsem to. Po velkých peripetiích s objížďkama na silnici jsem dorazil druhý. Kolega právě odcházel... Zapisoval jsem se druhý:-( Jenže už ani na místě (cca 50 min po publikaci) mi keš HG nenašel, GC.com hlásil error. A to hlásí i teď. Takže keš zalogovat nejde:-((( Prostě není:-((( Myslím, že při logování dlouho po nálezu se toto ryziko ještě zvyšuje. A každý bod dobrý že, i ten STF:-)))))
Nevíte někdo něco o této keši? Bude zase oživena??
Jo a ještě drobnost, nejsem z Liberce, i když z Libereckého kraje FTF mám:-))) A hned moje první:_)


Cau. Ten kolega co byl o fous rychlejsi na Trech studankach jsem byl ja. Takze te dodatecne zdravim. Tam uz jsem nejak vzhledem k pokrocile hodine nemel silu se moc vybavovat. Taky to nemam uplne blizko a zejmena RZ Popovice - Drevcice byla dost vyzivnaB) Jo, taky mi bylo divny (kdyz jsem valil 200 po okresce, jednu rukou zavazoval tkanicky a druhou lovil kes ve founu;) ) ze mi nejde stahnout listing. Ale casto se to deje kvuli nefunkcnimu serveru, blbymu pripojeni atd, takze jsem se nenechal rozhodit a nasel to jen podle notifikacni SMS.

Konzultoval jsem to s ownerem a stala se klasika. Reviewer to pustil a az potom zjistil ze je v kolizi. Tak dal unpublish, jenze to uz jsme sedeli v autech. Takze tam kde jsme ji nasli tak nezustane. Autor ma snahu ji posunout, pokud se to povede tak o logy neprijdem. Doufejme ze to dobre dopadne. Rozhodilo mi to statistiky pac mam nezalogovanej nalez, taky jsem tam otocil nejaky GC ktery nemuzu zalogovat, nemam z toho radost. Navic se mi dnes povedly jeste dve dalsi FTF, tak doufam ze o tohle neprijdu, abych mel 3 za den:)

Ale nejhorsi na cely veci je ten snek:( Chudak jeden krupnul a padnul za obet FTF, kdyz mi neocekavane vbehnul pod nohy, a ted navic hrozi ze mozna polozil zivot zbytecne. Uz jen kvuli nemu by to meli zprovoznit.
  • 0

#72 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 07 únor 2012 - 12:09

Odlovili jsme GC389H3 a - chtěje se vyhnout lynči - zalogovali ještě večer... no a od tý doby tam nikdo nebyl a přitom taková hezká keš to je B):D Skutečně je u nás rozšířenejší logování až 24 h po odlovu než hned z mobilu?:P
  • 0

#73 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 12:25

JJ, taky jsem u GC34Q51 logoval hned jak to slo a to zahrnovalo asi hodinove litani po horach ahledani signalu. Ale nikdo nas nedohonil :)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#74 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 12:38

Jak tak mám vypozorováno, je to různý kraj od kraje. GS (pravidla) oficiálně ani FTF nezná, takže to je hra ve hře. No a aby to mělo šťávu, tak je lepší, když do poslední chvíle nevím, zda jsem 1st nebo ne. Z čehož plyne, že ti co se musí za každou cenu pochlubit kazí radost ostatním - je po tom adrenalinu. Druhý efekt je, že když ostatní vidí, že už to padlo, tak se tam přece nepoženu, když to není drajvka (viz Ištván). Z toho důvodu se kloním k +24h. Ale co je výsměch úplný, tak svolávačka telefonama (na multině): pojeď rovnou sem, kde seš, už tady hodinu až 2 čekáme nebo FTFkaře doveze "jako náhodouů owner. Tihle pak logem "FTF - více později" v podstatě ukončují nelogovatelný FMM. Asi je to baví a řídí se heslem "V jednotě je síla". Ovšem první může být jen jeden. Logy "FTF..." se většinou zpětně nedoeditují a jako owner z nich mám radost podobnou jako TFTC.
  • 0

#75 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 13:35

Omyl - logovat až po24h je zlomyslnost - pokud to jde tak se snažím logovat co nejdříve. Každý výjezd na FTF je risk, každý hunter dotoho jde na své vlastní riziko, takže nevidím důvod ostatní ještě víc rozčilovat pozdním logem.
  • 0

#76 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 14:43

FTF žádné nemám, jen STF a TTF, ale taky ocením, když už tam log vidím a vím, jestli mám vyrážet s adrenalinem nebo to nechat na ráno :-) (případně kde se zrovna vyskytuje Banjo5 :D)
  • 0

#77 Erikaerik

Erikaerik

    EaErik

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 15:06

FTF se snažím logovat co nejrychleji , znám ten adrenalin pod jehož vlivem se FTF loví .Co mě ale jednou překvapilo bylo na podzim v Itálii se škrábu pro STF cca. 33 dní po publikaci. Jaké bylo mé překvapení ,že jsem byl až 3. FTF měl jeden kačer z Čech :) Kontaktoval jsem ho po příjezdu do ČR jestli nezapomněl. Ujistil mě že ne protože to byla prý asi nejhezčí keš jeho putování. V FTF indexu jí měl... Takže možno logovat i po několika měsících …
  • 0

#78 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 19:24

To já bych zavedl pravidlo, že kačer, který nezaloguje FTF ihned, zaplatí pohonné hmoty všem, co vyrazili na domnělé FTF díky zlomyslnosti prvního nálezce, který včas nezalogoval... A kdo se přidá? ;-)
  • 0

#79 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 19:25

A co absenci v zaměstnání? To by také měli proplácet :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#80 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 20:04

Nejak nevim co tady resite... me osobne by to tedy nastvalo, kdyby po pul dne nic nepadloa ja tam letel a tam uz X lidi...... ale kdyz nekoho bavi vyhanet tam narychlo vsechny kacery se zajmem o FTF tak je to jeho vec.... ale je vam to k nicemu??? prijdu hodinu po vas, tam uz FTF, STF i TTF... prijdu domu a normalnim zpusobem se zaloguju, ze jsem kesku navstivil... k cemu pak bude toto vase pravidlo... kdyz uz nekdo vidi, ze v logu nemam FTF, uz ani nemusi vyjizdet...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama