Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.6.4


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
164 odpovědí na toto téma

#61 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2012 - 12:33

námět na doplnění textu "prázdné obrazovky": Možná bys mohl/měl přidat odkaz na "Databáze-Import...", k naplnění databáze po instalaci.
  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2012 - 12:39

??? "Databaze je prazdna! Nejdrive musite naimportovat data s body ze souboru nebo z geocaching.com (databaze -> import) abyste mohli vyuzit vsech moznosti programu..."
  • 0

#63 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2012 - 12:53

Nechce se mi verit, ze jsi to nenasel, kdyz jsi to hledal. At zadas hledat cokoli rozumneho na toto tema, vybehne spousta odkazu. Ale k veci: Tebou zminovany format jako u nas klasicky (dd/mm/yyyy) rozhodne u nas klasicky neni. U nas je zvykem jako oddelovac pouzit tecku (a typograficky spravne jeste s mezerou za ni). Pokud pouzijes tento format neni podle ceho zjistit, zda je na zacatku den nebo mesic a proto se predpoklada standardni americky format. Pro GG je tedy dd/mm/yyyy nepouzitelny.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#64 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2012 - 13:46

HaLuMa napsal/a:
??? "Databaze je prazdna! Nejdrive musite naimportovat data s body ze souboru nebo z geocaching.com (databaze -> import) abyste mohli vyuzit vsech moznosti programu..."

aha - sorry, přehlédl jsem, že pro prázdnou databázi tam je text jiný, jelikož ji prázdnou nemám. Beru zpět :) a už fakt nechápu, jak to někdo může označit za "neintuitivní"...
  • 0

#65 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2012 - 13:52

To je jednoduche. Za neintuitivni to oznacuji jen ti, co to v zivote nevideli. B)
  • 0

#66 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2012 - 23:50

Tak jsem se k tomu konečně dostal. To Gc.Live je pěkné, ještě by tam GS mohl přidat stahování keší podle států a krajů a až se to skoro vyrovná GeoJarrymu. ;) No, nechci vypadat jako notorický kverulant, ale ve skrytu duše jsem doufal, že se tam objeví ta slibovaná podpora pro inkrementální stahování logů (tzn. checkbox Zastavit při dosažení nejmladšího logu z databáze). Takhle i když potřebuju jenom dotáhnout ty nejnovější logy z posledního měsíce, tak třeba k Terezce jich musím stáhnout všech skoro 10 tisíc. Taky se snažím využít Gc.Live ve skriptu - konkrétně stažení keší z blízkých okolí několika různých bodů, což řeším cyklem. Bylo by pěkné, kdyby jak pro stahování, tak i pro následný import existoval pro použití ve skriptu nějaký silent mode, aby nemusel pořád dokola stokrát odklikávat ty samé hlášky.
  • 0
Vložený obrázek

#67 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 8:41

bluetracer napsal/a:
Bylo by pěkné, kdyby jak pro stahování, tak i pro následný import existoval pro použití ve skriptu nějaký silent mode, aby nemusel pořád dokola stokrát odklikávat ty samé hlášky.


Obecne plati, ze info se statistikou o importu zobrazuje funkce

GeoImportEnd();

Pokud jeji vyvolani vynechas, nezobrazi se. Vedlejsim efktem, ktery muze vadit, je to, ze po nejakem dalsim importu, kde nebude okn o potlaceno, budes mit ke skutecne importovanym hodnotam prictene i ty hodnoty z potlaceneho. Toho se da vyuzit pro kumulativni informaci pro nekolik importu po sabe. Ale pokud nezobrazis vubec nikdy, muze se to promitnout na necekana mista. Pokud na konci misto drive zminene funkce zavolas

GeoImportBegin();

dojde na konci importu k vynulovani statistik bez jejich zobrazeni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#68 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 9:34

Mám dotaz, prosbu.. nedalo by se do závěrečného infa o importu přidat info o vyčerpaném API? Pokud jde o stahování nových keší, pak asi v současné době je nejefektivnější vůči API: 1\ PQ 2\ Přes GJ seznam a pak ty co schází stáhnout přes API 3\ Stahování přes Import keší
  • 0

#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 9:38

Jo, neco takoveho by tam asi byt mohlo.
  • 0

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 12:44

Tak jsem si ted nainstaloval tu novou verzi a chtel jsem vyzkouset to stahovani vlastnich logu (Found It). Ale nejak to tam nikde nemuzu najit. Kde to presne je?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#71 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 12:46

Databaze - import (psal jsem to tu ve zvlastnim vlakne, je to napsane v changelogu Geogetu, a prijde mi to i jako logicke misto.)
  • 0

#72 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 12:50

Ha, tak je pravda, ze tam jsem to vubec nehledal. Jinak jde to nejak omezit jenom na nove?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#73 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 13:21

gord napsal/a:
GeoImportEnd();
GeoImportBegin();


Dokumentace o těchto dvou funkcích zarputile mlčí. Nevrací třeba ta GeoImportEnd(); jako proměnnou řetězec obsahující GC kódy těch keší, co se nepodařilo stáhnout? To by mi značně bodlo při dalším zpracování.
Jinak se tím odstraní jenom půlka hlášek, ty Groundspeakovy tam zůstanou - takže silent mode by se hodil i tak.
  • 0
Vložený obrázek

#74 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 13:24

jake groundspeakove hlasky?
  • 0

#75 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 13:38

Dal bych screenshot, ale vyčerpal jsem dnešní limit, takže mám se stahováním utrum. Mimomochodem ty limity se počítají podle našeho času? Vyčerpal jsem ho krátce po půlnoci v domnění, že mi bude v 9:00 obnoven, a ono nic.
  • 0
Vložený obrázek

#76 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 13:52

S474N napsal/a:
Ha, tak je pravda, ze tam jsem to vubec nehledal. Jinak jde to nejak omezit jenom na nove?

Jak jsem psal níže, tak nejde. Stáhne to všechny keše v okruhu a pak GG odfiltruje ty co nejsou v databázi... ty co jsou tak aktualizuje. Takto dost málo použitelné (zbytečně plýtvá limitem)... dál používám GJ na vytvoření seznamu a co není v db stahuji přes API...
  • 0

#77 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 13:57

HaLuMa: co říkáš na ty rozhozené tisky ?
  • 0

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 13:59

bluetracer napsal/a:
Dal bych screenshot, ale vyčerpal jsem dnešní limit, takže mám se stahováním utrum.
Mimomochodem ty limity se počítají podle našeho času? Vyčerpal jsem ho krátce po půlnoci v domnění, že mi bude v 9:00 obnoven, a ono nic.


Limit si pocita sam Groundspeak a v API nikde nerika, kdy presne se ten limit zase uvolni. Takze apliakce si mohou jen odhadovat, kdy to asi tak bude. A ani k tomu odhadu nemaji dostatek informaci, treba o tom, v kolik si z limitu ukrojila nejaka jina aplikace, atd.
  • 0

#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 14:01

Arne1 napsal/a:
HaLuMa: co říkáš na ty rozhozené tisky ?


Krasne ti to tiskne. ;) Tak, mozne to je, s upgradem vyvojovych nastroju jsem musel aktualizovat i tu komponentu na zobrazovani listingu, takze se tomuze chovat jinak.

Dela ti to u vsech, nebo jen u tech, co jsou diky obrazkum moc siroke?
  • 0

#80 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 14:07

Řekl bych, že jen u některých. Neměl jsem moc času v tom bádat, chystal jsem si multi/mystery na výpravu do Blanska. Napřed jsem si myslel že se zblbnul GDI ovladač - ale bylo to i na jiných tiskárnách a taky v PDF. Pak jsem myslel že je to druhý a další tisk od startu, ale to se taky nepotvrdilo. Takže na značné části to udělalo, občas některá prošla v pořádku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama