Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.6.4


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
164 odpovědí na toto téma

#81 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 14:25

Potrebuju radu, bo uz nevim kudy dal :) Mam v databazi X kesi a nahravam je do navigace jako POIky. Mam makro od Qnika, to predhodi POIloaderu .csv soubor a z nej nasledne vypadne soubor pro navigaci. Jenze posledni dobou POIloader spadne s errorem. Zjistil jsem ze ho shodi nejaka kes. Jenze nedokazu prijit na to ktera. Pokusem jsem zjistil, ze problem dela nejaka prazska mystery, nebo multina. Takze jsem zacal jsem pridavat kese podle vzdalenosti od referencniho bodu, pekne po kilometru, pak export, spustit POI loader a kdyz bylo vsechno v poradku, tak jsem pridal kese z okruhu o kilometr vetsi. Skoncil jsem na 9 km. Takze jsem si myslel, ze kes je nekde v prstenci mezi 8 a 9 km. Takze jsem pro lepsi prehled odmazal kese blizsi nez 7,9 km a znova spustil export. Pocital jsem, ze problemova kes v seznamu zustala. Jenze vse probehlo bez problemu, export se povedl a ja jsem zase na zacatku. Nevim kde je problem. Pokud exportuji celou databazi, tak skonci chybou a smitec. Nemate nekdo napad jak najit chybu? :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#82 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 14:37

Zkus jeden pokus. Otevři ten GPX soubor, co posíláš POIloadru, nejdřív jen webovým prohlížečem. Stačí ho myší přetáhnout do otevřeného okna prohlížeče. Protože GPX je vlastně XML, zobrazí se jako formátovaný text. Al pokud je tam chyba, zobrazí to jen část a napíše to, kde ta chyba je. Je to další hledání, ale už je čeho se chytit. Ovšem může se stát, že to nenajde nic a POIloader zase spadne. Mě tohle dělala jedna mysterka, co byla tzv. Bez listingu, ale přesto tam byla nějaká chyba. Opravil jsem to tak, že jsem ji z databáze GG smazal a stáhnul ji znova. Ale tento postup mi poradil Medwyn přes teamwiever.
  • 0

#83 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 14:40

No ale ja POI loaderu predhazuji .csv soubor, ne GPX. Nicmene jsem pokusne nasadil zalohu z 2.3 a tam se chyba nezobrazila, POI loader nespadl. Tak ted nejak vykoumat co je v nove databazi navic a dela tam bordel.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 14:46

Tak to nevím, já tomu POIloadru předhazuju GPX, ani jsem nevěděl, že csv bere. Pokud vím, tak csv bývá texťák, comma separeted values, tj. na jedné řádce jeden záznam, položky oddělené čárkou, nebo spíš nějakým dohodnutým znakem. Co je to v tomo případě, nevím. To csv vyrábíš z geogetu? Zkus vzít celou databázi, prohnat ji přes makro POIgarmin, výslednou složku s GPX prožeň přes POIloader a uvidíš jestli taky spadne. A pokud jo, tak už máš předtříděno na tradičky, multiny, disable, archive, atd. A to jedno problematické GPX pak zkus tím webovým prohlížečem. Pokud vše projde, máš špatně to csv. Pokud ne, máš špatně jednu keš. EDIT: než jsem dopsal dodatek, Haluma napsal krátce totéž.
  • 0

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 14:49

Otazka je, jestli ti ten skript generuje opravdu sparvne CSV. Proc to vlastne nedelas pres GPX?
  • 0

#86 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2012 - 15:45

Nasadil jsem zalohu z 2.3, znovu naimportoval chybejici kese a chyba se neprojevila. Nechapu, nerozumim :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#87 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2012 - 18:52

Tak jsme zkoušeli GeoGet na Windows 8 Consumer, a funguje parádně.. Narozdíl od developerů už jede i GeoJarry :)
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#88 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 20:54

Tak nevim, jestli je chyba u me nebo je to "globalni", ale kdyz kliknu pravym na kes v seznamu a chci ji Zobrazit na mapě, tak to hodi do map souradnice ve formatu "loc:49d54m29.340N 015d23m8.520E" a mapy to odmitaj sbastit...
  • 0

#89 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 20:56

petulinka1: U me naprosto bez problemu, mapy funguji.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#90 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 21:00

taky jsem to ted zkusil, a chodi to v poradku, vcetne waypointu. (ty souradnice jsou v tomto tvaru schvalne.)
  • 0

#91 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 21:05

tak nevim, kde je chyba :(me to mapy proste nevezmou a musim z toho umazat ten "loc" aby to fachalo :( EDIT: tak to vezmou, ale az kdyz dam "vyhledat"... to driv nebejvalo :D
  • 0

#92 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 21:22

Zajímavé. Mě je to bere rovnou. Ale naopak, nezobrazí mi je to rovnou při prokliku z GS stránek. Tam musím dávat ještě to Vyhledat. Je to totéž, jak jsme mohutně chtěli, aby smazali to loc před souřadnicemi, až to mělo úspěch a opravdu to smazali. A teď Mapy.cz nebo GS zase něco aktualizovali......
  • 0

#93 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2012 - 17:49

Možná malá prosbička za nás Waymarkáře.... Nemohl by jsi do další verze přidat nové ikonky pro skupiny? Už tam máme zase dost prázdných políček a udělalo by nám to radost. Díky předem. :D
  • 0

#94 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 9:45

Dotázek:
Bojuju s vlastnictvím keší (potřeboval bych okopat možná něco dělám blbě)

Když mám keš kterou jsem dělal já a je tam owner DrakMrak tak je vše OK
v DB:
author = DrakMrak
gs_ownerid = moje

Když dám sebe a dceru tak se mi keš v gg nepřiřadí
v DB:
author = DrakMrak, eDracek
gs_ownerid = moje (listing jsem tvořil já)


OK nastavím si v setingu gg "DrakMrak, eDracek" a už jsou tam i keše jako DrakMrak i keše s eDrackem ale zase se mi u keší i mých které odlovil eDraček objevil nález ale já je nenalezl já je vytvořil a slečna dcera si je chtěla odlovit :-) (neb prostě moje keše nemá a ani neví kde jsou) takže tudy cesta taky nevede ??

někde asi dělám chybu ale fakt nevím ale už od začátku je v tom detekování ownera něco nějak divně a nebo sem to nepochopil mohl bych nějakou nakopávku ??
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#95 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 20:04

Tvuj pripad je principielne v poradku, jen je asi v GG chyba ve vyhodnocovani te carky. (zkus tam dat v listingu treba "DrakMrak a eDracek", a melo by to chodit tak, jak ocekavas. Pokud v nastaveni Geogetu zadas "DrakMrak, eDracek", tak to znamena, ze se budou oznacovat nalezy a vlastni kesky u obou jmen najednou, takze se to pak chova tak, jak jsi popsal.
  • 0

#96 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 20:22

HaLuMa napsal/a:
Tvuj pripad je principielne v poradku, jen je asi v GG chyba ve vyhodnocovani te carky. (zkus tam dat v listingu treba "DrakMrak a eDracek", a melo by to chodit tak, jak ocekavas.

Pokud v nastaveni Geogetu zadas "DrakMrak, eDracek", tak to znamena, ze se budou oznacovat nalezy a vlastni kesky u obou jmen najednou, takze se to pak chova tak, jak jsi popsal.

moc dík za info du to prubnout :-) tu druhou část sem tušil ale vyhodit tu čárku v listingu mě nenapadlo dík moc :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#97 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 20:38

Bingo dík moc ještě jednou :-) už se to všechno chová jak má B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#98 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:40

Dneska jsem stahnul nove prichozi PQ a kdyz jsem se chtel podivat na detaily nekterych kesi, tak jsem objevil neuplny listing. Viz priloha. Neni to u vsech kesi, jen u vybranych. Mohl by nekdo prosim vyzkouset, jestli se to deje i jinde, nebo jen na mem pc?
Jedna se o kese GC3E61R a GC3EJ5V
Vložený obrázek
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#99 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 17:04

U mě dobrý. Ted stažené a listingy mám kompletní. Zkus přes API pod položkou "Aktualizovat kešky" stáhnout listingy znova.
  • 0

#100 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 17:08

Nepomohlo :) Pro Gebyho: zkosusim betu, nevim jestli by to mohlo mit vliv na funkci :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama