Přejít na obsah


Fotka

Rastrová mapa celé ČR

garmin firmware

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
496 odpovědí na toto téma

#401 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2013 - 22:10

Hezka detektivni prace :-) Mam v navigaci 32GB Class 10 a po přesnunu map na kartu se zrychlil start z 37 vteřin na 25 vteřin... Protože se mi s navigací ještě nechtělo nic dělat, mám tam ještě verzi 3.10...
  • 0

#402 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2013 - 22:34

Ja som mal sice mapu na pamatovej karte aj doteraz, ale skusil som tam dat class 10 kartu. Vysledok: zo zaciatku, teda po zapnuti navigacie, chvilu trva, kym sa nacitavanie mapy rozbehne, ale po chvilku je rychlejsia ako pri predchadzajucej karte. Spustenie pristroja s novym nahratym gpx som zatial neskusal a ani cestu navigaciu.
  • 0

#403 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2013 - 22:50

Teoreticke patrani pokracuje. Edit: napsal jsem to zmatecne, napisu to uplne jinak: Pri maximalni hodinove frekvenci 52MHz by mel mit ten MMC chip teoretickou maximalni rychlost 52MB/s. On ale tak rychly neni, zvlada pouze 16MB/s. Takze pokud bych predpokladal, ze maximalni frekvence pro tu interni MMC kartu bude zaroven i maximalni frekvence pro SD kartu, pak tam sance pro rychlou SD kartu je, i kdyz ta SD karta pouziva rozhrani s polovicnim mnozstvi bitu. (tedy pri 52MHz dokaze prenest jen 26MB/s) Takze prostor pro to, aby byla karta rychlejsi nez interni pamet, tam doopravdy je, zvlast kdyz to pravdepodobne nebezi na maximalni mozne frekvenci...
  • 0

#404 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 13:41

Tak to vypadá že Garmin zapracoval a nový fw přece jen něco vylepší, právě jsem se vrátil z Děčína a celou cestu autem tam i zpět mi etrex 30 spolehlivě a bez záseků překresloval mapy (vypnuté stínování, detail na největší, zoom 200m) a to jsem ani po upgrade fw nevytvořil nový profil jak u minulé verze fw někdo radil, jen jsem provedl reset nastavení. Uvidíme co bude dál, jsem zvědav na další pátrání v oblasti SD karet :)
  • 0
Garmin Etrex 30 + Topo Czech Pro 2013

#405 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 27 srpen 2013 - 15:02

Jak vám chodí navigování po silnicích. Mě to v neděli blblo (už jsem zde psal). Nemohlo to často přepočítávat z důvodu, že jsem měl možné vypnuté zamknutí na silnici ? Navigace si tak mohla myslet, že jsem sjel z vypočítané trasy. Nebo se mýlím ?
  • 0

#406 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2013 - 21:15

Tak prvni dojem pri zmene za rychlejsi kartu - nejdrive se mi to zdalo zhruba stejne rychle jako driv, ale pak sjem si vsiml, ze mam zapnute vsechny mapy. Kdyz sjem vsechny povypinal a nechal jen Topo Pro, zacalo byt zrychleni ihned patrne.

Jeste jsem nic presne nemeril ani neporovnaval, jen jsem chtel dat informaci, ze opravdu rychlejsi karta pomaha! Budu to zkoumat.
  • 0

#407 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:55

Njn, takhle to vypadá, když se někdo neumí podívat i do jiných témat :P

Už jsem to sem dával v den kdy to vyšlo ;)

P.S. Pro příště - s každou novou verzí FW se tu snažíme zakládat fungl nové téma, aby se pak dalo diskutovat pouze k té příslušné verzi. Kdyby tu bylo všechno pohromadě, tak se v tom hodně brzy už nikdo nevyzná...
  • 0

#408 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 11:17

Ahoj, promin to druhe tema mne minulo a soupnul jsem to tak k tomuhle fw. A hlavne az ted jsem objevil kde to uz odeslany vymazat. Smazu se.
  • 0

#409 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 12:44

V pohodě, konkrétně mně se omlouvat nemusíš, na tohle téma si soukromé nároky fakt nedělám ;)
  • 0

#410 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 13:09

Dobře, tak teď když víme že je to s rychlejší kartou lepší, může mi teda někdo říct jak vlastně rychlou kartu mám koupit? Co jsem to študoval na netu tak karty s class 10 jedou se čtením od 10MB/s až někam k 95MB/s a možná i víš. Jen nechci koupit zbytečně moc rychlou kartu za hodně peněz. Předem díky za odpověď.
  • 0
Garmin Etrex 30 + Topo Czech Pro 2013

#411 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 13:19

Jeste nebyl cas pro poradne testy, mam tu pripravene ctyri ruzne karty na provereni. ;) Nicmene moje puvodni karta, ktera byla v baleni s GPSkou (2GB, bez oznaceni tridy) mi v notebooku dava 15MB/s cteni, 2.6MB/s zapis. Dulezite je pro nas asi cteni. Nepozorval jsem zadny rozdil v rychlosti, kdyz jsem zkousel tuto kartu vs. vnitrni pamet. (ktera ma teoreticke maximum take na 16MB/s). Poridil jsem si nakonec (vicemene nahodou - obchod zblbnul objednavku) take toho drive zmineneho Kingstona Class 10 16GB. Ten mi v tom notebooku dava pri cteni 22MB/s, a zvyseni rychlosti je v GPSce na prvni pohled patrny. (nicmene ta karta by podle testu na internetu mela davat neco mezi 30-40MB/s... asi moje ctecka vic nevymackne) Kde to ma rychlostni strop, to netusim, nemam rychlejsi kartu. ;)
  • 0

#412 tremor1

tremor1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 13:35

Díky za reakci, já teda jěště počkám na další reakce a testy. Nicméně v etrexu používám kartu class 4, takže zrychlení by mělo být asi hodně znatelné. Uvidíme, nechám se překvapit:)
  • 0
Garmin Etrex 30 + Topo Czech Pro 2013

#413 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 13:42

Ja asi definitívne s testovaním končím, už ma nebaví ako nekonzistentne sa to občas chová, a viac času nastavovať to na úplne identické podmienky nemám. Spomínate si na moju poslednú tabuľku časov štartu?

osnica napsal/a:2.80 - 0:40
2.87 - 1:45
2.90 - 1:35
3.00 - 1:53
3.10 - 0:46
3.20 - 0:42


Povedal som si teda že skúsim potestovať aj tú kartu. Ale najskôr preverím štart - pre istotu. A tu zrazu, s FW 3.20 už neštartoval 0:42 ale 1:05 - pritom sa nemenili žiadne súbory. Teda aspoň cez PC nie, viď neskôr. Skrátka tá istá konfigurácia ako predtým.

Takže robím zmazanie GPX kešiek - nasledovný štart - rovné 4 minúty. Opakovaný štart, 1:38. Milé.

Zmažem GeocachePhotos. Štart 1:20. Ešte stále viac než predtým aj s keškami. Nakoniec som zistil, že som zabudol zmazať tracklog. Bol tam cca 64kB veľký Current.gpx. Po resete trip computra a tracklogu (priamo z GPS) už štartovalo krásnych 21 sekúnd (bez kešiek - len mapy).

Skúsil som teda presunúť mapy na kartu. Je to SanDisk Ultra 16GB - UHS Speed Class 1 resp. Class 10. Štart takto trval o 3 sekundy kratšie (18 sekúnd). Pri prezeraní mapy som ale rozdiely nebadal - SK TOPO 3 v oboch prípadoch pri zoome 120m prekresľuje u mňa tak 3-4 sekundy (presun do bielej zóny, čakanie na vykreslenie mapy aj názvov ulíc). Ak tam rozdiel bol, nebadal som ho.

Pre zaujímavosť som ešte zmeral rýchlosť karty cez CrystalDiskMark v externej USB 3.0 čítačke Kingston. Výsledky:

Sekvenčný test: čítanie 45.98 MB/s zápis: 11.36 MB/s
Náhodný (512k bloky): 42.26 MB/s zápis: 11.22 MB/s
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#414 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 14:03

https://www.google.c...Ll9XPTg&cad=rja ukazuje zajimave vysledky sekvenciho cteni u nekolika karet. Rozdil mezi Cass4 az Class16 je minimalni a nekdy je nizsi Class lepsi nez vyssi. Uznavam, jedna se o sekvencni cteni, coz u cteni mapy vubec nemusi byt pravda, ale stejne ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#415 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 14:16

Jarous1 napsal/a:
konkrétně mně se omlouvat nemusíš...


Možná ne, ale cítím že slušnost to je. A příště budu lépe koukat ;)
  • 0

#416 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 7:59

jeste k rychlostem karet - muj soukromy odhad je, ze eTrex vymackne ze SD karty maximalne 25MB/s. Vychazim z maximalni frekvence pro tu interni MMC kartu 52MHz. Kdyby tataz frekvence byla maximalni i pro SD kartu, pak by ta maximalni rychlost vychazela prave na 25MB/s. Nepredpokladam totiz, ze by to umelo DDR. ;) Ale je to ciste jen odhad! Nemam to jak overit.
  • 0

#417 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 13:56

tak sjem provedl mereni rychlosti vykreslovani mapy na FW 2.80, a jsem z toho tumpachovej, ze jsem to radeji dvakrat zopakoval. Stara karta i nova rychla karta... a vychazi mi to uplne stejne! :o (co jsem mel pred tim nastavene jinak, ze mi to tak neprislo? nebo ze by placebo?)
  • 0

#418 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2013 - 14:03

Aha, uz to asi mam... centrum Prahy a nejaka okrajova cast (ktera spise odpovida Nokiakove videu) se v rychlosti dost lisi. Takze zkusim testy zopakovat, az se chytnu nekde jinde.
  • 0

#419 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 30 srpen 2013 - 18:13

Nedalo mi to a po pokusech s routováním ve 3.10 jsem opět povýšil na 3.20 Takže mám pár naměřených časů. Tábor-Vsetín - Atlas czech 2013 3.10 0:58 3.20 0:48 Start 3.10 25s 3.20 17s Dnes se mi stalo, že když jsem několikrát neuposlech výzvu k odbočení, tak se asi na.rala a naskočila černá obrazovka s Logem Garmin a musel jsem vyndat baterky. Pok už zase celou dobu v poho. To několikanásobný přepočítávání je myslím způsobeno tím, že než vypočte, tak už jsem úplně někde jinde a začne znovu.
  • 0

#420 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2013 - 19:52

Tak jsem taky aktualizoval a po precteni nekterych prispevku jsem vymenil 8GB kartu class 4 za class 10. Vysledky nemerim stopkama ale bohuzel musim konstatovat, ze subjektivne nevidim zadny rozdil v rychlosti pri pouzivani. Jen pro poradek, navigaci pouzivam jen na hledani a jako cyklocomputer v Praze i mimo ni. Abych jen nekritizoval a jak uz jsem i nekde psal, pro moje potreby je rychlost dostacujici a nestezuju si.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, firmware

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama