Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.6


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
115 odpovědí na toto téma

#61 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 14:37

Z jiného soudku, právě jsem se naštval na rozsypanou cachemapu. Vzhledem k tomu, že HaLuMa tvrdí, že jemu to tiskne bez problémů jsem si řekl, že zkusím nastavit jiný prohlížeč. Ale jak ? Když tam nastavím Operu nebo Chrome, tak se mi cachemapa nějak zobrazí, ovšem bez keší a chybí prvky pro přepínání typu mapy, hledání polohy a další. Takže předpoklaádám, že jsou zapotřebí nějaké tajné parametry, jenže kde je nějak pohromadě najít ?
  • 0

#62 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 14:38

Arne1 napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

Arne1 napsal/a:
1) a co záložní databáze ? Něco jako GeoGet.20130429.db3 ? Nebo jsi takový hazardér že máš zálohy vypnuté ?

Záložní databáze se právě taky jevily jako prázdné.


ce je to "jevily prázdné" ? Mám to chápat tak, že velikost jejich souborů se limitně blížila nule ?

Nee, že když jsem na ně přepla v geogetu, tak mi to psalo, že databáze je prázdná. Přiznám, že v souborech jsem nehrabala. Tam jsem byla naposledy tehdy, když jsem instalovala geoget na jinej počítač. Ale já jsem teď těch cca 30 chybějících nálezů dotáhla znova, to neni katastrofa, jen chci vědět, co jsem to provedla, aby se to nestalo zas.
  • 0

#63 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 15:22

Jacka_dominikanka napsal/a:

Arne1 napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

Arne1 napsal/a:
1) a co záložní databáze ? Něco jako GeoGet.20130429.db3 ? Nebo jsi takový hazardér že máš zálohy vypnuté ?

Záložní databáze se právě taky jevily jako prázdné.


ce je to "jevily prázdné" ? Mám to chápat tak, že velikost jejich souborů se limitně blížila nule ?

Nee, že když jsem na ně přepla v geogetu, tak mi to psalo, že databáze je prázdná. Přiznám, že v souborech jsem nehrabala. Tam jsem byla naposledy tehdy, když jsem instalovala geoget na jinej počítač. Ale já jsem teď těch cca 30 chybějících nálezů dotáhla znova, to neni katastrofa, jen chci vědět, co jsem to provedla, aby se to nestalo zas.


To bys sis musela přečíst i další řádky které jsem napsal, ne jenom ten první.
  • 0

#64 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 16:21

Scháním starší verzi dejme tomu verze 2.7.0 až verze 2.7.1 pokud by jste ji někdo měl tak bych nepohrdnul odkazem na stažení díky.
  • 0

#65 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 16:50

Proc je, proboha, shanis?
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 16:59

Jacka_dominikanka napsal/a:
Dívala jsem se na ostatní uložené databáze a jevily se jako prázdné, dokonce i ty, které by prázdné být neměly. Po asi třetím restartu programu se databáze načetla, ale chybí v ní keše za posledních 14 dní. Nevíte, prosím, čím je to způsobeno?


Tohle opravdu Geoget neumi, aby se takto choval. Takze co mas na cpocitaci, co ti do toho muze kecat? Nejaky cloud, jako Dropbox?
  • 0

#67 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 17:28

HaLuMa napsal/a:
Tohle opravdu Geoget neumi, aby se takto choval. Takze co mas na cpocitaci, co ti do toho muze kecat? Nejaky cloud, jako Dropbox?

To slovo neznám, není neslušný? :D
Ale ty ostatní databáze, co jsem tam měla, třeba keše z nějaký oblasti apod, se už zas načítají. Po vypnutí geogetu a delším odpočinku :D. Ale fakt před tim to hlásilo, že seznam keší je prázdný, i po několikerém F5. A těch cca 30 posledních keší zmizelo z databáze Geoget, což je zřejmě ta výchozí.
  • 0

#68 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 18:22

Arne1 napsal/a:
Z jiného soudku, právě jsem se naštval na rozsypanou cachemapu. Vzhledem k tomu, že HaLuMa tvrdí, že jemu to tiskne bez problémů jsem si řekl, že zkusím nastavit jiný prohlížeč. Ale jak ? Když tam nastavím Operu nebo Chrome, tak se mi cachemapa nějak zobrazí, ovšem bez keší a chybí prvky pro přepínání typu mapy, hledání polohy a další. Takže předpoklaádám, že jsou zapotřebí nějaké tajné parametry, jenže kde je nějak pohromadě najít ?


Ty parametry jsou tak tajne, ze se tu docela pravidelne na ne objevuje odkaz - rekneme jednou mesicne. Sam jsem ho sem psal minimalne 3 x.

GG je tam dava normalne sam, ale pokud uz mas browser spusteny, tak je tam pochopitelne doplnit jiz nejde. Takze si je dej k zastupci, kterym je spoustis, a pak to bude v pohode vzdy.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#69 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 19:05

gord napsal/a:

Arne1 napsal/a:
Z jiného soudku, právě jsem se naštval na rozsypanou cachemapu. Vzhledem k tomu, že HaLuMa tvrdí, že jemu to tiskne bez problémů jsem si řekl, že zkusím nastavit jiný prohlížeč. Ale jak ? Když tam nastavím Operu nebo Chrome, tak se mi cachemapa nějak zobrazí, ovšem bez keší a chybí prvky pro přepínání typu mapy, hledání polohy a další. Takže předpoklaádám, že jsou zapotřebí nějaké tajné parametry, jenže kde je nějak pohromadě najít ?


Ty parametry jsou tak tajne, ze se tu docela pravidelne na ne objevuje odkaz - rekneme jednou mesicne. Sam jsem ho sem psal minimalne 3 x.

GG je tam dava normalne sam, ale pokud uz mas browser spusteny, tak je tam pochopitelne doplnit jiz nejde. Takze si je dej k zastupci, kterym je spoustis, a pak to bude v pohode vzdy.

No když se to hledá takto, tak tam v dokumentaci něco je. Já to ale hledal kolem konfigurace GoGetu - tj. Nástroje / Nastavení / Nastavení / ... - a tam o nějaké úpravě nastavení prohlížečů není ani slovo.
A jestli to dobře chápu, tak je to v podstatě beznadějné co se týká Chrome, protože na XP už mne (a asi spoustu jiných) Google donutil si do IE nainstalovat plugin Chrome, takže proces "chrome.exe" mám teď spuštěný vždy když mám spuštěný IE.
Já už to vyřešil tím, že jsem si do GeoGetu nainstaloval další plugin - FireFoxPortable. A zdá se, že s tímto jediným Cachemapa opravdu funguje okamžitě a bez problémů.
  • 0

#70 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 19:13

Jacka_dominikanka napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Tohle opravdu Geoget neumi, aby se takto choval. Takze co mas na cpocitaci, co ti do toho muze kecat? Nejaky cloud, jako Dropbox?

To slovo neznám, není neslušný? :D
Ale ty ostatní databáze, co jsem tam měla, třeba keše z nějaký oblasti apod, se už zas načítají. Po vypnutí geogetu a delším odpočinku :D. Ale fakt před tim to hlásilo, že seznam keší je prázdný, i po několikerém F5. A těch cca 30 posledních keší zmizelo z databáze Geoget, což je zřejmě ta výchozí.

To vypadá, že máš docela hokej v databázích. Opravdu nechápu, proč by měl běžný uživatel mít více jak jednu databázi (keší). Já mám pro běžnou práci taky jednu, v ní asi 100 tisíc keší z Česka a okolních zemí. A pak mám nějaké archivní abych se mohl podívat jak nějaký listing vypadal například před rokem (když se třebas mezitím změnil vzoreček pro výpočet finálky). A do terénu si z toho vždycky vyexportuju zajímavé oblasti, ale to jen proto abych v PDA nezaplácl skoro giga na paměťové kartě databází.
  • 0

#71 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 19:15

HaLuMa napsal/a:
Proc je, proboha, shanis?

OT: Mám taky kolegu, který se náruživě vrtá v počítačích s Pentiem I a starších. :P On ale neloví keše :D
  • 0

#72 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 19:24

Arne1 napsal/a:
To vypadá, že máš docela hokej v databázích. Opravdu nechápu, proč by měl běžný uživatel mít více jak jednu databázi (keší). Já mám pro běžnou práci taky jednu, v ní asi 100 tisíc keší z Česka a okolních zemí. A pak mám nějaké archivní abych se mohl podívat jak nějaký listing vypadal například před rokem (když se třebas mezitím změnil vzoreček pro výpočet finálky). A do terénu si z toho vždycky vyexportuju zajímavé oblasti, ale to jen proto abych v PDA nezaplácl skoro giga na paměťové kartě databází.

Ani ne. Dosud jsem používala GeoGet pouze ke generování statistik, takže jsem měla jen jednu databázi, a to sice odlovené keše. Tuto databázi si nepřeju aktualizovat z důvodu zachování D/T kombinace a dalších atributů každé keše, jak je měla v době, kdy jsem ji lovila. Nedávno jsem ale dostala chuť se s programem seznámit trochu víc, a tak jsem zkoušela například stažení keší v nějaké lokalitě nebo podél nějaké trasy apod. Z pochopitelných důvodů jsem si tím nemínila zasekat základní databázi. Před týdnem jsem pak byla na nějakém semináři v jižních Čechách, kde jsem neměla přístup na net, tak jsem si cvičně udělala databázi keší v okolí a zkoušela v pauzách mezi programem lovit podle toho. Má to výhodu, že teď, když se do těch končin třeba pár let nepodívám,můžu celou databázi klidně jedním kliknutím smazat. Nevím, co je na tomto postupu divnýho.
  • 0

#73 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 19:32

Arne1 napsal/a:
A jestli to dobře chápu, tak je to v podstatě beznadějné co se týká Chrome, protože na XP už mne (a asi spoustu jiných) Google donutil si do IE nainstalovat plugin Chrome, takže proces "chrome.exe" mám teď spuštěný vždy když mám spuštěný IE.
Já už to vyřešil tím, že jsem si do GeoGetu nainstaloval další plugin - FireFoxPortable. A zdá se, že s tímto jediným Cachemapa opravdu funguje okamžitě a bez problémů.


Chapes to spatne. I Chrome je tam popsan - bod nad Operou.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#74 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 19:46

HaLuMa napsal/a:
Proc je, proboha, shanis?

Ta starší verze by ještě neměla mít omezení pro BM ve formě stažení pouze 3 keši s úplnými informacemi. Viz topic http://goo.gl/Jwjfg ve kterém se o tom diskutuje.
  • 0

#75 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 20:01

David F-M napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Proc je, proboha, shanis?

Ta starší verze by ještě neměla mít omezení pro BM ve formě stažení pouze 3 keši s úplnými informacemi. Viz topic http://goo.gl/Jwjfg ve kterém se o tom diskutuje.


To ti starší verze GG nevyřeší. Není to omezení programu, ale služby Geocaching Live a hlídá si to Groundspeak na svých serverech.
To, že jednu dobu byl limit 15 minut byla nejspíš jejich chyba, kdy se na ostrý server dostalo nastavení z testovacího.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#76 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 21:33

gord napsal/a:

Arne1 napsal/a:
A jestli to dobře chápu, tak je to v podstatě beznadějné co se týká Chrome, protože na XP už mne (a asi spoustu jiných) Google donutil si do IE nainstalovat plugin Chrome, takže proces "chrome.exe" mám teď spuštěný vždy když mám spuštěný IE.
Já už to vyřešil tím, že jsem si do GeoGetu nainstaloval další plugin - FireFoxPortable. A zdá se, že s tímto jediným Cachemapa opravdu funguje okamžitě a bez problémů.


Chapes to spatne. I Chrome je tam popsan - bod nad Operou.


Vím že je tam popsán. Ale taky je napsáno že Chrome (a tedy defakto i IE) nesmí být spuštěn. Takže bych musel do řádku pro spuštění prohlížeče v nastavení GeoGetu přidat onen parametr a stejně by to vyngovalo jen když by se nic jiného nedělalo. Dost iluzorní představa že by člověk při spuštění GG nemohl mít spuštěn prohlížeč Internetu.
  • 0

#77 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 22:12

Já jsem si dal spouštění Chromu na ikonu a ten odkaz na ikoně jsem si doplnil tím parametrem. Takže vždy když jsem spouštěl prohlížeč ikonou, se mi spustil s tím --allow-file-access-from-files. Budu to muset udělat znovu, přešel jsem z CoolNova (Chromium) na čisté Chrome. Pochopitelně to nefunguje, když spustím prohlížeč jinak. Kliknutím na odkaz v poště, na soubor HTML uložený někde na disku, atd. Ale to jsou detaily. Prohlížeč mám spuštěný skoro pořád.
  • 0

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 22:25

David F-M napsal/a:
Ta starší verze by ještě neměla mít omezení pro BM ve formě stažení pouze 3 keši s úplnými informacemi. Viz topic http://goo.gl/Jwjfg ve kterém se o tom diskutuje.


Jak uz napsal Ludek, v tom ti jakakoliv stasi verze nijak nepomuze! Zadny takovy limit v Geogetu neni, jsou to limity na serveru Geocaching Live. V Geogetu nejsou ani ty limitni hodnoty, i ty se nacitaji z Geocaching Live.

Takze pokud jde o to, tak starsi verzi GG opravdu neshanej. A velmi doporucuji pouzivat vzdy aktualni verzi!
  • 0

#79 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 22:50

mpik napsal/a:
Já jsem si dal spouštění Chromu na ikonu a ten odkaz na ikoně jsem si doplnil tím parametrem. Takže vždy když jsem spouštěl prohlížeč ikonou, se mi spustil s tím --allow-file-access-from-files. Budu to muset udělat znovu, přešel jsem z CoolNova (Chromium) na čisté Chrome.
Pochopitelně to nefunguje, když spustím prohlížeč jinak. Kliknutím na odkaz v poště, na soubor HTML uložený někde na disku, atd. Ale to jsou detaily. Prohlížeč mám spuštěný skoro pořád.

ASi by se pak mělo dát spuštění Chrome do programů co se spouštějí po přihlášení. A nezapomenout v případě nutnosti sestřelit prohlížeč to tak znovu nastartovat. Tak to mi ten portable Firefox v podadresáři GG připadá jednodušší. Možná by to sneslo i nějaký ještě jednodušší prohlížeč, snad Safari nebo Comodo ???
  • 0

#80 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2013 - 6:08

Portable chrome i firefox mám na externím disku. Už jsem to použil v případě, že na cizím PC byl jen paranoidně nastavený IEXP. Nenapadlo mě, že by se portable instalace dala použít i pro řešení problémů s cachemapou, ale řešení by to určitě bylo dobré. Jinak mimochodem - portable byly dřív všechny programy. Než se začaly používat registry windows. A myslím, že je dokonce výhoda mít všechno na jednom místě (program, knihovny, nastavení, data) a netrousit to všude po systému. Ale systémový programátor nejsem, ten postup má asi taky svoje výhody.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka