Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6081 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 19:58

Někteří učitelé zavalují své žáky domácími úkoly, jako by se nechumelilo.

Přidám jeden příklad ze života:

V Kauflandu dnes měli likér Jägermeister 0,5 litru za 369 Kč.

Kolik tam dnes stála láhev stejného liguérre o obsahu 0,7 litru?

Řešení trojčlenkou:

0,5 l ............................. 369 Kč

0,7 l..................................x   Kč

--------------------------------------------

x = 369 * 0,7/0,5 =       Kč

 

Výsledek:  249 Kč   Stiskni levé tlačítko myši a najeď kurzorem na Výsledek  249  Kč.

Poučení: šedivá je školská teorie... :) .


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 06 květen 2020 - 20:48

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#6082 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2020 - 20:22

A z toho plyne, ze si jdu Jaggera nalit :)
  • 2

#6083 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2020 - 0:09

Už na přelomu února a března jsem připravil listing velmi jednoduché kešky relativně blízko HC, leč neměl jsem keš, takže na publikaci nedošlo. Na jednu stranu dobře, alespoň bude prostor listing přepracovat, protože jsem se rozhodl jej pojmout trochu jinak, respektive jej rozšířit o nějaké zajímavější povídání (i pro těch pár čtenárů listingů mi ta práce za to stojí a navíc mě to baví).


Hmm, ze dvou odstavců je po rozšíření skoro celá stránka A4 textu. A přitom jsem vlastně skoro nic nenapsal... Radši už to pošlu k publikaci. :P :D

Dvě kešky tedy dokončeny, rozpracovaných věcí zbývá celá řada a já? Já si namísto zpracování něčeho, k čemu už mám dávno podklady, zajedu zaměřit úplně jiné nové místo pro další možnou keš, kterou nevím, zdali někdy dodělám. :ph34r:


  • 0

#6084 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 14:46

Tak už nám tady druhý den řádi Rico, doufám, že je Sopdet v pořádku :) .


  • 0

#6085 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 17:12

Jen mi přijde, jak občas nakouknu na FB, že se tam začátečníci špatně orientují a mají problém cokoli najít. Najde se pár dobrodějů, co vytrvale pomáhají odkazy sem na geowiki, kde je všechno podstatné přehledně. (...)

 
Nechtělo se mi odpovídat ve vedlejším vlákně, protože by to vůbec nesouviselo s tématem. Jak tak sleduji dotazy a diskuse v různých skupinách na Facebooku, přijde mi, že někteří lidé mnohdy v životě neslyšeli o Googlu, protože jinak si někdy ty otázky nedokáži vysvětlit. Nedávno mě třeba zarazil dotaz na dřevěná kolečka v keších. Kdyby dotyčný zadal do Googlu spojení "dřevěná kolečka geocaching", tak hned jeden z prvních odkazů vede na GeoWiki, ale i řada dalších odkazů kolem pojednává o CWG. Co vede dotyčného k tomu, aby přidal příspěvek na Facebooku, který musí on napsat, někdo jej musí přečíst a pak na něj ještě odpovědět (tj. anabáze ideálně na pár minut, mnohdy však více), namísto použití vyhledávání a k odpovědi se dostat v řádu nižších desítek vteřin? Jasně, každý někdy hledáme radu dotazem na ostatní, to nekritizuji. Jen mi přijde, že některé začátečnické dotazy by vůbec nemusely být položeny, jelikož odpovědi na ně jsou už dávno napsány. Mimochodem, i já občas přidám odkaz na GeoWiki k nějakému dotazu nebo slovní odpověď, je-li dotaz nějak relevantní a mám zrovna čas.


  • 3

#6086 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 17:52

Proč by ztráceli několik sekund SVÉHO času, když můžou zaměstnat ostatní, aby jim totéž vyhledali, přečetli a přežvejkali do stručné odpovědi...jejich čas je přece drahý.

A pak ti ještě za ten odkaz vynadají.

 

Ale spíš tohle patři do [geo]deprese.


  • 2

#6087 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 18:35

...hlavne by u toho museli myslet!


  • 2

#6088 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2020 - 17:26

Mysleni boli :)
(obcas i mne)
  • 2

#6089 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2020 - 23:04

Tak hlavně, myslící lidé jsou nebezpeční!!!


  • 1

#6090 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2020 - 9:09

Fakt je, že kolikrát se k něčemu "vygůglí" naprosto protichůdné odpovědi, na netu je plno nesmyslů, takže na druhou stranu je v některých případech nejlepší se zeptat někoho důvěryhodného a popř. dostat odkaz na správný zdroj.
Jako příklad z gc je výměna CWG, kde jsou stále dohady kolem způsobu výměny - když si začátečník přečte vlákno na FB, kde se hádají ti, co ho chtějí měnit jen za CWG a ti, co ho berou jako cokoliv jiného na výměnu, je zmatený. Málokdy se ve vlákně objeví někdo rozumný, kdo mu vysvětlí, že výměna by hlavně měla být fér, u CWG se stále bere hodnota 10 Kč a mělo by se nejlépe vyměňovat opět za další CWG, obzvlášť pokud jde o směnárny nebo o to owner v listingu žádá. V běžné keši výměnou za něco v hodnotě min. desetikačky pravidla neporuší, ale části kačerů radost neudělá.
Takže díky za osvětu Kulíškovi, drvotovi a dalším, kteří navádí na správné odkazy. Ono kolikrát vyhledávání vyhodí tolik výsledků, že se jimi prokousat....
Další skupina jsou lidi, kterým víc vyhovuje "výklad" než si něco nastudovat sami. Každý jsme jiný....
Také jsem se v minulosti ptala třeba kolem Projektu - než celý prolézat, v začátcích pomohlo třemi slovy popsat cestu, kde ve "stromě" najdu. Kolikrát dotazy druhých člověka nasměrují k něčemu, co zatím nepoužíval a usnadní mu to život.
Navíc pořád je lepší se zeptat na totéž -
viz. situace kolem TB, GC - než dělat v terénu blbosti.
  • 4

#6091 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2020 - 1:53

Vzdycky me fascinovalo, jak nekteri lide pisi prispevky v tyhle "pozdni/brzke" hodiny. Nu a konecne se mi to taky postestilo.
  • 1

#6092 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2020 - 6:12

Vzdycky me fascinovalo, jak nekteri lide pisi prispevky v tyhle "pozdni/brzke" hodiny. Nu a konecne se mi to taky postestilo.

Tos pařil anebo nemůžeš spát :)?


  • 0

#6093 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2020 - 19:45

Nejak se nam doma nechtelo spat ;)
  • 0

#6094 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2020 - 21:20

Jooo, docela mi teď vyhovuje, když nemusím každý den vstávat kolem sedmé, což je pro mě utrpení. Luxusní byl v tomhle směru rok, kdy jsem nechodil do školy a brigádil jsem až odpoledne. To jsem v podstatě po celou dobu fungoval v režimu, kdy jsem chodil spát ve dvě, ve tři, vstal v devět, deset a naprosto mi to vyhovovalo. Prostě sova. Jít spát před půlnocí je pro mě často problém. Takže jak já ti rozumím... :D


  • 2

#6095 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 9:17

Jooo, docela mi teď vyhovuje, když nemusím každý den vstávat kolem sedmé, což je pro mě utrpení. Luxusní byl v tomhle směru rok, kdy jsem nechodil do školy a brigádil jsem až odpoledne. To jsem v podstatě po celou dobu fungoval v režimu, kdy jsem chodil spát ve dvě, ve tři, vstal v devět, deset a naprosto mi to vyhovovalo. Prostě sova. Jít spát před půlnocí je pro mě často problém. Takže jak já ti rozumím... :D

Pockej Mirku, o vstavani v deset se tu nemluvi :D To ze okolo sedme rano prijde mladej, ze uz se mu nechce spat,  to teprve ocenis casem. Proste jsme si se zenou udelali po dlouhe dobe pekny vecer a protahli to. Myslim, ze uz to dlouho nebudeme opakovat. Vcera vecer jsme sli spat hned jak mlade usnulo, protoze jsme byli hodne oddelani a deficit spanku byl znat.


  • 1

#6096 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 9:19

Ale mam Georadost, protoze vcera vysla po dvou letech lenosti to dodelat dalsi moje kes.

 

Trochu me to nakoplo, ze bych dodelal i tu co mam rozdelanou uz skoro 4 roky. 


  • 0

#6097 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 9:30

Jooo, docela mi teď vyhovuje, když nemusím každý den vstávat kolem sedmé, což je pro mě utrpení. Luxusní byl v tomhle směru rok, kdy jsem nechodil do školy a brigádil jsem až odpoledne. To jsem v podstatě po celou dobu fungoval v režimu, kdy jsem chodil spát ve dvě, ve tři, vstal v devět, deset a naprosto mi to vyhovovalo. Prostě sova. Jít spát před půlnocí je pro mě často problém. Takže jak já ti rozumím... :D

 

Jo, to teprve počkej, až tě budou děti budit o půl 6. :-)

To se pak lehce přeorientuješ a budeš chodit spát nejdéle v 11. ;-).

 

Docela mě štve, že chtějí uzákonit celoroční zimní čas... Bojím se, že kvůli světlu budou kluci vstávat ještě o hodinu dříve :-(((


  • 1

#6098 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 10:12

Budím se o páté. Pokud by byl celoroční zimní čas, tak jedině za předpokladu, že by bylo možné chodit do práce od pěti. A pokud vím, tak celoroční zimní čas chtějí nějací "vědci" a lidí se nikdo neptal, jinak by většina lidí chtěla celoroční letní nebo střídat.


  • 0

#6099 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 10:13

já žiju v domnění, že naopak chtějí jen letní čas, podle hlasování, které o tom proběhlo


  • 0

#6100 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 10:46

Lidi chtějí většinou letní, ale najednou se objevilo pár "odborníků", co argumentují pro zimní a některé vlády na to slyší. :-( Nakolik jsou argumenty pravdivé je otázka.

Co bude stejně nerozhodneme my jako ČR, ale buď Německo s Francií nebo oficiálně EU. :-( Njn, byla jsem divná, když jsem tam proti většině nechtěla.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama