Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
676 odpovědí na toto téma

#581 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:04

Okolo díry s konektorem je oboustranně lepící páska, takže trochu násilí je potřeba. Konektor je letovaný na slaboučký ohebný tištěný spoj, navíc je smd, takže plošky malinké. Důležité bylo pořádně přiletovat ten plech. Ten jsem měl úplně utržený.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#582 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:06

krtci_hledaci napsal/a:
Prosimte, jak jsi ten USB konektor rozebral ? Ja povolil ty 2 sroubky a vytahl ten plast se 2 pruzinkama co drzi ten konektor, ale jak se dostanu ke kontaktum toho konektoru ? To je do toho plastu oregona nejak prilepene ? Diky


Jsou tam dve oboustrane samolepky, jedna je okolo mechaniky konektoru a soucasne plni funkci tesneni, dela takovy O kouzek okolo konektoru. Tu se snaz neposkodit. Druha je na ohebnem plosnem spoji.

Napred povol ty 2 sroubky, pak odlep ten 8-mi pinovy ohebny konektor od plastoveho spalicku. Pak vysun ten plastovy spalicek co drzi ty dva sroubky. Pak muzes opatrne odlepit zbytek od krabicky. To co je dole pod ohebnym spojem je ta obostranna samolepka co tesni konektor pred vodou.

Takze zhora dolu:
- Plastovy spalicek
- pritlacna desticka
- ohebny spoj
- oboustrana samolepka
- krabicka

Přiložené miniatury

  • p6140344.jpg

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#583 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:11

Diky za fotku. Takze se mam snazit pacit tesne u toho plastu ? Diky
  • 0

#584 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:13

Uz jsem dopsal postup k te fotce, tak si to precti.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#585 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:16

Mno, tak to jste mě tedy nepotěšili - po návratu minulou neděli se mi O450 přesně stejně nedařilo a nedařilo připojit, vyzkoušela jsem různé kabely, různá USB, vyndala kartu, vyměnila baterie a stále několik dní nic - logovala jsem bez FN a horší bylo, že jsem si nemohla stáhnout další PQ na další víkend. Nějaké vypínání a zapínání na kabelu nešlo. Čtvrtý den se Oregon najednou chytil jako jindy..... Podle toho, co tu čtu, tak mám buď urychleně hledat kutila s pájkou nebo .... ? Mám GPS něco málo přes rok - nerada bych se od Garminů doslechla, ať si pořídím jinou. Už se asi 2x stalo, že se nechtěla s počítačem kamarádit, spíš jsem si myslela, že je to počítačem, ale není - foťák se stejným kabelem a USB připojí napoprvé, takže je to jasně v GPS.
  • 0

#586 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:23

zvedavkanocni napsal/a:
Mno, tak to jste mě tedy nepotěšili -...

No od toho tu nejsem. Zel je to cinovy mor a ten znaji polarnici a opravari varhan velmi dobre, bohuzel ekologove, co ovlivnuji zakony a taktez zakonodarci ho neznaji. Jedinne reseni jak zabranit cinovemu moru, je drzet zarizeni trvale v teplote vyssi nez 18°C. A tak nenoste GPSku ven a drzte ji trvale pri pokojove teplote, pak budete v pohode :D :D :D.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#587 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:27

No ja byl prave ze v ve vysokych tatrach a tam bylo mistama kolem nuly :-( Konektor jsem prave rozebral a spatne pripajeny nevypada. Kazdopadne zitra ho ve skole poradne propajim. Mimochodem, samolepka co tesni konektor se mistama potrhala, tak dam jinou samolepici. Nevite, zda tento konektor je stejny jako maji v GME ? http://gme.cz/usb-ko...-f-smd-p832-177
  • 0

#588 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:30

Koukam ze je bohuzel jiny. Nevite kde maji stejny ?
  • 0

#589 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:32

Rozhodně není a náhradu jsem nikde nesehnal. V oregonu je přímý, sehnat se dají s nožičkama 90°. Jedině zkusit sehnat origo celý tenhle díl, ale na netu jsem taky nenašel a servis jsem nezkoušel.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#590 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 23:14

Solim napsal/a:
Jedinne reseni jak zabranit cinovemu moru, je drzet zarizeni trvale v teplote vyssi nez 18°C. A tak nenoste GPSku ven a drzte ji trvale pri pokojove teplote, pak budete v pohode :D :D :D.


Jo, asi jsem ji neměla brát minulý týden na ME do Prahy a před tím celou zimu ven, měla zůstat hezky v teploučku doma a měla jsem vytáhnout buzolu.:D:D:D
Ale vážně, jestli je to se spoji takhle, tak se divím, že někomu fungují navigace i 5let - každou chvíli čtu, co má kdo schovaného po šuplíkách. Kdy se vlastně změnilo v GPS pájení? Je nějaký přehled, které řady jsou odolnější a které poruchovější? Myslela jsem si, že mi O450 pár let vydrží ( možná i do důchodu) a už tomu moc nevěřím.
  • 0

#591 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 23:24

Je to smernice RoHS. Zde http://cs.wikipedia.org/wiki/RoHS

Bohuzel.
  • 0

#592 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 6:51

Tak zrovna tento druh poruchy nemá, s největší pravděpodobností, nic společného s materiálem pájky. Měl jsem to pod mikroskopem a spoje byly krásně lesklé a hladké. Je to o blbé konstrukci a mechanickém namáhání. Hodně často jezdím autem s navigací v držáku, s kabelem zastrčeným v navigaci. Všechno se to klepe, kabel je opřený o palubovku. Prostě mechanické namáhání. Když jsem viděl, jak ten konektor vlastně drží na tom pružném pásku, tak se vůbec nedivím, že se tam udělaly studeňáky. 2 miniaturní letované spoje na stranách a přiletované signálové kontakty. Nic víc. A to všechno na pružném spoji a přilepené pružnou oboustranně lepící páskou. Soudruzi z NDR prostě udělali chybu.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#593 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 8:21

Tak jsem to rozebral, propajel a uz to jede. Kazdopadne to jako studenak nevypadalo. Mimochodem pajelo se to dost blbe. Hned u tech pajecich plosek je plast.
  • 0

#594 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 9:23

Tak uvidime jak dlouho to vydrzi.
  • 0

#595 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 22:10

zvedavkanocni napsal/a:

Myslela jsem si, že mi O450 pár let vydrží ( možná i do důchodu) a už tomu moc nevěřím.


To jsem si původně myslel taky. Ale už si to nemyslím, protože je jisté, že když ho aktivně využívám, vydrží sice hodně, ale ne do nekonečna. Každý výrobek, i ten sebe lepší, v sobě má nějaké "kurvítko" (to není sprosté slovo, ale terminus technicus), které způsobí, že po skončení záruční lhůty přístroj odejde do věčných lovišť. U Oregonu to je konektor, závada, kterou tady popisujete. Už minimálně rok v něm mám špatný kontakt. Je to jednak asi mechanické opotřebení. Jednak ale také to, že ochranná guma je vytahaná a neplní svoji funkci. Za špatného počasí se prostě občas nějaká voda dovnitř dostane. Třeba jako onehdá v zimě, kdy mi to sníh vyzkratoval, což se projevilo různými divnými hláškami o nepodporovaném příslušenství a přepnutím do testovacího režimu.
Kromě toho už nefunguje dobře vypínací tlačítko a před několika dny jsem objevil díru v ochranné gumě na tomto tlačítku.

Přístroj mám něco přes tři roky, ulovil jsem s ním skoro tři tisíce kešek a pomalu se začínám smiřovat s tím, že mě brzy opustí. Asi už vím, čím si příští rok udělám radost k hranatým kulatinám... B)
  • 0

#596 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 22:21

Bude to GPS nebo mobil? Skoro už přemýšlím, že zkusím lovit a mobilem.
  • 0

#597 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 22:29

S mobilem už lovit můžu. A taky s ním občas lovím, když náhodou nemám oregano u sebe. Ale taky to má svoje limity. Dávám přednost navigaci. Uvidím, s čím příští rok výrobci vylezou na trh, a podle toho se rozhodnu.
  • 0

#598 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 5:58

Lovit s mobilem je mozne, ale limitem je vydrz baterii a cim dal horsi GPS co vyrobci do mobilu davaji -navic mnohdy bez kompasu coz lov taky neusnadni. Ve meste to problem nebyva, ale v lese zacina byt lov s novymi mobily ........
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#599 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 7:32

Ja bych lovit s mobilem nechtel. Oregon ma vyhodu ze nevadi kdyz ho pohodite na zem, polozite do vlhke travy/hliny atd. Proste vice vydrzi.
  • 0

#600 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 7:57

Pajast napsal/a:
Kromě toho už nefunguje dobře vypínací tlačítko a před několika dny jsem objevil díru v ochranné gumě na tomto tlačítku.

Přístroj mám něco přes tři roky, ulovil jsem s ním skoro tři tisíce kešek a pomalu se začínám smiřovat s tím, že mě brzy opustí. Asi už vím, čím si příští rok udělám radost k hranatým kulatinám... B)


Ma O300 6 let a kvuli teto dire jsem uz jednou kryt vymenil, ale i v tom "novem" uz mam zase diru. Ono je to totiz udelane tak, aby se to opravdu pouzivanim utrhlo.

1. Dira, kterou ta guma s tlacitkem prekryva, ma ostre hrany a mackanim vlastne tu gumu pres hranu strihas.
2. Tlacitko, ktere doseda na mikrospinac, ma prumer asi 2 mm a je pomerne mekke, takze se o ten mikrospinac spoleklive ten konec roztrepi, takze musis pak mackat na to tlacitko vic a vic tu gumu strihas ...

Ted jsem si to opravil tak, ze jsem udelal nove tlacitko jako valecek o 1 mm mensi nez prumer diry a o mene nez milimetr pod hranou te diry, kdyz dosedne na mikrospinac. Tento valecek jsem prilepil na kus duse a ten kus duse jsem pak prilepil na GPS. Funguje mi to ted na lehky dotyk a diru prekryva masivni guma, ktera neco vydrzi. Pravda, neni to zadna krasa, ale 1700,- Kc (ktere by oprava stala podle servisu Picodasu) me to rozhodne nestalo. Stara duse z kola = 0,- Kc, kus silonoveho valecku = 0,- Kc, nejake lepidlo jsem take doma mel a pak jen asi hidinka piplacky.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama