Přejít na obsah


Fotka

Jarní Geoget 2.8.3

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
194 odpovědí na toto téma

#141 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 16:27

Co se tyce priloh, tak to jde uplne primitinvim zpusobem - pravym mysitkem na kesku v seznamu v GG - Ukazat prilohy. A jsi presne v ty slozce, kteoru potrebujes. Ze se to hned neprojevi? Neprojevi, ale funguje to ;) Teda, ono se to projevi snad jen pri pridani RTF prilohy (to je neco pro Halumu na dlouhy jarni vecery) :)


  • 0

#142 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 16:49

3) waypointy - když si dělám přípravu či luštím a přidávám waypoint, případně k němu popis či označení, musím vyjet z listingu, otevřít nabídku a vybrat přidat/upravit waypoint - okno s listingem mi zmizí z očí a už nevím, co mám v poznámkách - nešlo by dát wpt-nabídku již do okna s listingem? děláte to někdo jinak?
u vyluštěných souřadnic to není takový problém (ctrl+c a ctrl+v zvládám ;)...zatím), ale když si k tomu přidávám třeba vyluštěný hint do cmt nebo upravuji název wpt, příp. přidávám poznámky, takto  musím při kopírování vždy vyjet na seznam, rozkliknout wpt nabídku a kliknout, a když upravuji více oken, tak to i vícekrát rozklikávám ...
... s tím souvisí otázka: musí se při kliknutí na wpt-nabídku schovávat i listing, nelze mít otevřená obě okna současně? okno s wpt je malé, takže bych mohla info třeba z poznámek v klidu přepsat k wpt ;)

Asi tuším, co máš na mysli, ale pojďme si to upřesnit.
Koukáš do listingu a luštíš... Pak potřebuješ přidat WPT. Ok, klepneš v hlavním okně na ikonku přidt WPT. Ten si teď můžeš upravovat, ale problém je, pokud potřebuješ zároveň vidět listing, protože ten právě z nějaké části zmizel pod hlavním oknem GeoGetu - na jeho okno nelze kliknout a přenést ho do popředí aby se z něj daly zkopírovat nebo opsat nějaké údaje, například popisy hodnot indicií. Je to tenhle problém ?????

Tak na tento problém já používám dvě metody.
1) Vše při luštění si zapisuju do textového souboru, a to ne Word, ale Notepad - okno Notepadu může být hodně malé a je tam minimum balastu zabírajícího prostor na obrazovce. Pokud potřebuju luštění přerušit, uložím na vhodné místo a příště pokračuju. Do waypointů pak vše přenáším až z tohoto textového souboru (známé ctrl+C, ctrl+V)
2) Pokud by stačilo vidět listing tak jak je nastavený, tak se dá vymyslet takové rozložení oken na velkém monitoru že to vidíš.
3) Výše zmíněný problém lze obejít druhým spuštěním GeoGetu, z jednoho použiješ listing a z druhého okno waypointu. Snad tohle chodí v aktuální verzi, já používám o jednu zpět.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 02 duben 2014 - 16:51

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#143 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 19:39

Tak, tak prave tlacitko mysi na kesce v geoetim seznamu, a tam je hned volba na otevreni priloh. To pripadne adresar vyrobi, a v kazdem pripade ti v nem otevre standardni okno pruzkumnika. Do nej muzes pak jednoduse prilohy pretahnout odkud se ti zlibi, nebo z nej muzes poklepanim jednotlive prilohy otevirat. Zkratka vse, co ti v pocitaci pruzkumnik dovoli. Rucne nemusis vyrabet nic, ani nic nemusis rucne hledat.

 

Seznam v gegetu ukazuje stav priloh v dobe, kdy se seznam natahoval. Jinak by musel geoget neustale monitorovat obsah vsech tech adresaru, jestli mu tam v prubehu prace neco nepribylo ci neubylo. To by nebylo ekonomicke. proto se ten stav s prilohami aktualizuje jen pri urcitych prilezitostech (zmena dat na kesi), nebo kdyz si zaktualizujes zobrazeny seznam, treba pomoci CTRF+F5.


  • 0

#144 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 19:41

A co se tyce pridavani waypointu primo z listingu - je to v planu. Akorat se k tomu ne a ne dostat. ;)


  • 0

#145 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 03 duben 2014 - 14:31

Moc díky za odpovědi.

Vytvoření složky funguje - uff, to fakt pomohlo.

 

ad wpt - přesně tohle jsem myslela :) ... já postupné luštění ukládám do poznámky u konkrétní keše, pokud bych to ukládála ještě někam jinam, tak luštím jednu keš klidně 20x, protože už předchozí poznámky nenajdu

 

ad rozložení oken - mám monitor 17", tím nastavením myslíš přímo nastavení ve windows při dvojitém otevření geogetu? ... nebo to jde nastavit tak, aby dole bylo velké okno s listingem tam, kde jsem jej opustila - třeba na poznámkách - a když najedu do seznamu a otevřu wpt, uvidím okno s wpt a pod ním i listing s poznámkami?

... je mi jasné, že se překlikávání nevyhnu, ale "kliků" ;) ubyde

 

ad otevření wpt z listingu - to by bylo super, ale že bych kvůli jeho absenci zanevřela na geoget, tak to tedy ne! Když si jdu večer vymýt hlavu a začnu luštit, tak manžel už jen s legrací konstatuje, že zase smažím geoget. No jo, pro mě už to je jako závislost, bez něj už si tu přípravu neumím představit. A to jsem zatím na začátku. Moc díky.


  • 0

#146 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 16:29

ještě bych zmínil plugin OpenAttachFolder, který příslušnou funkcionalitu otevření složky s přílohami přidá i do okna listingu http://geoget.ararat...penattachfolder


  • 0

#147 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 17:21

Kdyz jsi v plnem editoru (tedy ne v te rychle odpovedi, co je pod diskuzi), tak tam mas moznost prikladat k prispevku prilohy...

 

Nicmene jak vidim, jsou to opravdu XP a s klasickym NT vzhledem. Dost fosilie... uvidime, co se da udelat.

Do klasického vzhledu jsem je nějak přepnul hned po instalaci a od té doby jsem to neřešil. To bylo v roce asi 2008, poslední XP, protože jsem nechtěl Vistu. Kdyby už tehdy byly sedmičky, bylo by to lepší. Ale s jinými okny problémy nemám. Ani s těmito, že se mi někde na okně neukáže okraj, mi vůbec nevadí.


  • 0

#148 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 03 duben 2014 - 18:38

ještě bych zmínil plugin OpenAttachFolder, který příslušnou funkcionalitu otevření složky s přílohami přidá i do okna listingu http://geoget.ararat...penattachfolder

Moc díky.

Podle všeho by měl být plugin součástí geogetu 2.8.3.740, který mám nainstalovaný, ale doteď jsem tam sponku neregistrovala ani plugin ve správci pluginů. Tak jsem si odklikla stáhnout plugin, geoget nahlásil úspěšnou instalaci a už ve správci pluginů je a sponka v listingu též. Díky, díky.


  • 0

#149 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2014 - 20:29

no ono to je trosku jinak, driv se okno s prilohami oteviralo v takovem divnem okynku kde mi neslo ani ctrl+c a ctrl+v. tenhle plugin ho otevirak v klasickym pruzkumnikovi, a to ted dela geoget taky. ale sponku v okne listingu nema - zatim. okno listingu slibuje geby uz nekolik let zasadne predelat protoze to je posledni cast geogetu ktera se od prvni verze prakticky nezmenila :)


  • 0

#150 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 8:29

Pane sef, v souvislosti s jednom z vedlejsich vlaken me napadlo, zda by bylo mozne naucit GG nahravat FN pres API? At to nemusim furt honit pres Jaru :)) Co Vy na to? :)


  • 0

#151 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 10:02

Petulinka: Ono to přes GJ nějak automatizovaně nahrávat jde ? Já to furt honím interaktivně...


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#152 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 12:04

Na araratu je na to davka co Combine. Hadej od koho :D

 

Haluma: Abych furt jenom nevotravovala, tak jsem ted do Geocaching tools strcila text s nabodenickama a GG chudacek to nejak nezvlad a z nabodenicek mam (po pouzit Reverse) rozsypanej caj. Sice mam ted GG prepnutej do ENG, ale mam pocit, ze aktualni jazyk by mu moh bejt v tomhle pripade tak nejak putna... Ale ne, ze bych hledala chyby umyslne, to fakt ne! :D


  • 0

#153 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 16:39

Nevím jestli tahle chybička byla hlášená, nepročítal jsem celé vlákno, ale byl jsem jedním kačerem upozorněn (a sám jsem vyzkoušel) na toto:

Když se klikne na ikonu mapy v okně waypointu (jakéhokoli), tak se mě otevře google mapa na souřadnicích 37°03'45.0"N 95°40'37.4"W.


  • 0

#154 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 17:59

Tak to bude mozna to, co se dneska nekdo snazil reportovat, ale nepopsal to tak, abych to pochopil. Tvuj popis je mi mnohem vic jasny. Podivam se na to, patrne to souvisi s novymi google mapami na webu.


  • 0

#155 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 18:04

Jo, to bude ono. Ovsem to napsal do spatnyho tematu (ten, co jsme ho nepochopili a neodpovedel mi na dotaz). 


  • 0

#156 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 19:31

Jo, to bude ono. Ovsem to napsal do spatnyho tematu (ten, co jsme ho nepochopili a neodpovedel mi na dotaz). 

 

Tak to jsem byl ja, dal jsem to do spatnyho vlakna http://www.geocachin...emapa/?p=465906 . Pres den jsem pracoval a k odpovedi jsem se dostal az ted. Mezitim se vse vyjasnilo

 


Tento příspěvek byl upraven od lusk665: 08 duben 2014 - 19:32

  • 0

62st - Sony Xperia X- a.Drake - GeoGet


#157 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 19:51

Uh, dělám něco špatně? Když kliknu ma mapičku u okna "Změnit waypoint", otevře se Google Maps se "špedlíkem" v Kansasu. Když to zkopíruju do Mapy.cz, je vše OK.....


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#158 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 19:52

Google zmenil mapy, takze musis pockat na novou verzi GG.


  • 0

#159 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 21:15

Google jsou troubove stejneho radu, jako u Seznamu. Je prece normalni, ze pro zmene vzhledu mapy je treba zmenit i formaty podporovanych souradnic... :blink:


  • 0

#160 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 21:31

Ty blaho, ono je to jeste lepsi - me se v tech novych google mapach nedari najit vubec zadne souradnice! Ani ty, ktere mi ta mapa sama vypise.

 

Proc jsou nove verze od googlu porad horsi a horsi?


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama