Přejít na obsah


Fotka

Jarní Geoget 2.8.3

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
194 odpovědí na toto téma

#121 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 14:59

O co jde ? Nějak nikde nic nevidím.

Ze ty nebudes dnesni? :D Uz jsi pustil GG?


  • 1

#122 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 15:13

Nebo nepouzivas aktualni verzi.


  • 0

#123 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 16:25

HaLuMa - uhodls. A určitě víš proč ji považuju za nepoužitelnou.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#124 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 17:01

Tak to by me zajimalo, proc?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#125 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 17:27

Proc?


  • 0

#126 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:19

Máte krátkou paměť pánové....

 

 

Publikováno 18 březen 2014 - 21:29


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#127 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:22

Arne, nezlob se, ale nemuzeme si pamatovat, kdo mel kdy jakej problem s GG. A jestlize mas starou verzi GG jenom proto, ze se ti prekrejva par radku pri importu... no, nevim... 


  • 0

#128 mad2707

mad2707

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:23

Ahoj všem, Mám následující problém - při přechodu na novou verzi dojde k instalaci, která končí vytvořením nové prázdné databáze. V PC ale zůstane i stará verze, která funguje dál. Otázka: Kde lze nalézt databázi Geoget a jak ji dostat do nové verze? Podotýkám, že nikde nic necustomizuji a vše nechávám na instalačním programu, dřívější aktualizace proběhly bez problémů.


  • 0

#129 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:24

A kdepak mas GeoGet nainstalovanej? Ocividne instalujes jinam, nez mas soucasne pouzivanej datadir.


  • 0

#130 mad2707

mad2707

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:31

Tak jsem to skouknul a skutečně. Původní verze se instalovaly co C:/Programy/Geoget nová verze se nakvartýtovala do C:/ProgramFiles/Geoget. Co s tím?


  • 0

#131 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:32

Arne, nezlob se, ale nemuzeme si pamatovat, kdo mel kdy jakej problem s GG. A jestlize mas starou verzi GG jenom proto, ze se ti prekrejva par radku pri importu... no, nevim... 

On tam byl ještě bod 2) . I když má vyšší číslo, tak to neznamená že je méně důležitý. Pokud se blokují nově otvíraná okna tak to není použitelné.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#132 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:34

Pokud by predchozi verze byla na tom pocitaci opravdu nainstalovana standardnim instalatorem, pak by se aktualizace udelala presne do tehoz mista. dyz sis to tam pred tim nejak jinak nacpal, pak si musis dat alespon poprve pozor, abys aktualizaci instaloval presne tam, kam chces.

 

Nicmene nejdulezitejsi je, kde mas datove adresare tech dvou instalaci. Tam jsou vsechna data!


  • 0

#133 mad2707

mad2707

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:41

No, fungovalo to nějaké dva roky v pohodě a problémy přišly až s touhle verzí. Data jsou korektně uložena v adresáři data-gasp v každé z instalací. Dá se ten původní adresář překopírovat do nové instalace? K jednotlivým nálezům si do položky přílohy vkládám textové soubory a obrázky. Kde jsou uloženy a jak se dají převést do nové instalace?


  • 0

#134 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:43

No, a jsme doma! GASP je ten, kdo ti udelal problem! 


  • 1

#135 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 20:46

Aha, Gasp... to opravdu neni standardni instalace.

 

Vsechna data, databaze, prilohy, vsechno je v datovem adresari. Ten se ti ukazuje vpravo dole v okne geogetu, a je to neco jineho nez instalacni adresar!

 

Datove adresare muzes klidne prekopirovat jinam.


  • 0

#136 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 21:08

On tam byl ještě bod 2) . I když má vyšší číslo, tak to neznamená že je méně důležitý. Pokud se blokují nově otvíraná okna tak to není použitelné.

 

Promin, ale toto mi nepripada jako duvod k neinstalovani nove verze. Dokonce, kdybys to nenahlasil, tak si toho asi ani nevsimnu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#137 mad2707

mad2707

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 21:25

Adresáře jsem přesunul do nového uložiště na C:/Users/MaD/Appdata/Roaming/Geoget a aplikace se normálně spustila. Chvála a díky všem, kteří mi vedli ruku (v databázi mám přes 10000 krabiček, mnohé rozpracované a představa, že o ně přijdu mě děsila. Ještě jednou díky.


  • 0

#138 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 21:49

Promin, ale toto mi nepripada jako duvod k neinstalovani nove verze. Dokonce, kdybys to nenahlasil, tak si toho asi ani nevsimnu.

Promiň, ale když je místo jednoho kliknutí nutno obsah okna někam zkopírovat nebo vytisknout do PDF/XPG, výsledek otevřít, původní zavřít tak to není moc použitelné. Místo úkonu na sekundu několik úkonů na desítky sekund.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#139 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 7:11

Neni to pouzitelne? Tak jak je mozne, ze to lidi pouzivaj? Nemuzes generalizovat uplne vzdy a vsechno. Ze neco nevyhovuje tobe neznamena, ze to nikdo jiny nemuze pouzivat. Zajimalo me, proc ti to pripada nepouzitelne, kdyz ostatnim ne. Podle tebe jsi jiz drive napsal jasny duvod, mne to pripadalo jako oznameni chyby, ne jako pricina nepouzitelnosti. Je to akadamicka debata bez vysledku, nebudu v ni uz pokracovat. V dalsi verzi GG to bude upraveno.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#140 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 02 duben 2014 - 16:21

ahoj, nedávno jsem si projela prezentaci geogetu ze školení a postupně začala objevovat dříve netušené možnosti geogetu, je to velmi srozumitelně zpracované, tedy alespoň témata, do kterých jsem se odvážila, díky

 

a mám pár otázek ohleně práce s geogetem ;)

 

1) jak pracujete s přílohami, jde mi zejm. o vytváření příloh? - jakým způsobem ukládáte fotky, třeba z webu? - nevím, jestli to nedělám příliš složitě, resp. jde to udělat i jednodušeji než vytvořit složku v adresáři attache s příslušným koncovým znakem, vytvořit složku s označením keše a pak tam ukládat? popsaný postup předpokládá, že si zapamatuji konečný znak, resp. celý kod keše, mezitím hledám a když najdu co potřebuji a kliknu na nová složka, tak už většinou nevím ani koncový znak, a celý kod už vůbec nikdy... ;), takže musím stále klikat jako zběsilá ;) - je možné tuto složku vytvářet nějak automaticky a pak tam jen naje a vyhledat, a nikoli ještě vytvářet?

 

2) když to udělám jako shora, stává se mi, že se ikona přílohy neobjeví v seznamu u stavu keše, ale když na to kliknu, přílohy tam jsou uložené - pokud se připravuji třeba do zahraničí na nějaké obtížně nalezitelné keše, kterých je víc, pak nevím, které keše již přílohu mají a které ne - čím to může být?

 

3) waypointy - když si dělám přípravu či luštím a přidávám waypoint, případně k němu popis či označení, musím vyjet z listingu, otevřít nabídku a vybrat přidat/upravit waypoint - okno s listingem mi zmizí z očí a už nevím, co mám v poznámkách - nešlo by dát wpt-nabídku již do okna s listingem? děláte to někdo jinak?

u vyluštěných souřadnic to není takový problém (ctrl+c a ctrl+v zvládám ;)...zatím), ale když si k tomu přidávám třeba vyluštěný hint do cmt nebo upravuji název wpt, příp. přidávám poznámky, takto  musím při kopírování vždy vyjet na seznam, rozkliknout wpt nabídku a kliknout, a když upravuji více oken, tak to i vícekrát rozklikávám ...

... s tím souvisí otázka: musí se při kliknutí na wpt-nabídku schovávat i listing, nelze mít otevřená obě okna současně? okno s wpt je malé, takže bych mohla info třeba z poznámek v klidu přepsat k wpt ;)

 

Díky za pomoc a odpovědi. Hezký den všem.

 

t.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka