Přejít na obsah


Fotka

Jarní Geoget 2.8.3

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
194 odpovědí na toto téma

#161 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 8:44

Trochu uklízím před zahájením sezony a zjistil jsem, že ve statistikách ani v GG nemám jako nalezenou Lab cache ze Skořápek 2013. U někoho jsem to ale viděl. Poradíte prosím jak ji dostat do GG a statistik? Díky moc.


  • 0

#162 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 8:57

Staci se podivat k Halumovi na blog...


  • 0

#163 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 8:58

Ty blaho, ono je to jeste lepsi - me se v tech novych google mapach nedari najit vubec zadne souradnice! Ani ty, ktere mi ta mapa sama vypise.

 

Proc jsou nove verze od googlu porad horsi a horsi?

Kdyby jenom to. Vcera jsem se chtela na neco podivat v geogeti mape a zjistila jsem, ze Chrome presel na novou uzasnou uroven zabezpeceni, takze se mi hledani presunulo dolu a nastroje nejsou videt vubec. Nemluve o tom, ze jsem nebyla schopna kese zobrazit na mape. Potesi, co?


  • 0

#164 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:14

Mám filtr na eventy a musím pořád měnit datum založení na "today". Nedalo by se prosím do nastavení filtru dát rovnou zaškrtávací volbu datum mladší today xy dní? Chci si filtrovat eventy, které jsou dnes a do budoucna a pořád nastavovat to datum je dost nekomfortní.


Staci se podivat k Halumovi na blog...

Haluma má blog? No tak jdu hledat. Díky.


  • 0

#165 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:36

sobikovi: tady na gc.cz


  • 0

#166 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 10:52

sobikovi: tady na gc.cz

jj, už jsem našel a aplikoval. Díky :)


  • 0

#167 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 13:27

Kdyby jenom to. Vcera jsem se chtela na neco podivat v geogeti mape a zjistila jsem, ze Chrome presel na novou uzasnou uroven zabezpeceni, takze se mi hledani presunulo dolu a nastroje nejsou videt vubec. Nemluve o tom, ze jsem nebyla schopna kese zobrazit na mape. Potesi, co?

Tak zpet, nevim, co se stalo (zadnej restart PC nebyl, zavrit a otevrit chrome jsem vcera zkousela snad tisickrat), ale dneska uz mi mapa opet funguje :D


  • 0

#168 Persan

Persan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 15:27

Ahoj, snad se po nekom neopakuji, ale mam od verze 2.8.x problem s exportem do GPX (zkousel jsem PQ GPX i GeoGet GPX v2) a vysledek je stejny - zjistil jsem, ze pokud je ve jmenu ownera (polozka owner id) diakritika, nasledny import takoveho GPX skonci chybou : Soubor "xxx" nemohl být importován, protoze character "<" cannot be used in the values of attributes at 4881:31. Napr. owner id="gándhí" nove verzi nesvedci, ale pokud ho rucne zmenim na owner id="gĂĄndhĂ­" tak uz to projde. Jenze kdyz importuji nekolik desitek zaznamu, najit, ktery importu vadi, je docela problem. (Verze 2.7.9 to nedela, ta je v pohode).
  • 0

#169 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 16:10

Tak mas problem s exportem nebo importem? V prvni vete mluvis o exportu, pak o importu. Priklonim se k tomu importu, protoze u exportu mi to smysl nedava, a ptam se: kde jsi ten soubor vzal? Podle toho, co uvadis, ma chybne kodovanou cestinu. Spravne mam byt v GPX kodovani UTF-8, podle tohoto tam mas ANSI (Win-1250?).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 16 duben 2014 - 16:10

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#170 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 17:38

Prosim, uvadejte konkretni priklady. Naprikald jaka keska to dela? Jeji GC kod... at si to snadno muze kdokoliv u sebe vyzkouset! Jinak tu budeme jen neplodne teoretizovat, nebo ztracet cas hledanim nejakeho autora s diakritikou.

 

P.S. pri importu ruzne kodovani GPX souboru nemelo vadit. Spise to vypada na nejaky nesmysl v databazi a je otazka, ja se tam ten nesmysl mohl dostat.


  • 0

#171 Persan

Persan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 13:35

Tak jsem to zkoumal i s nahledem na data v databazi. Uvadim kod kesky, napr. GCHZG3.

Postup:

1. Stahnu si ji do Geogetu (do pracovni databaze). Dle poznamky autora jsem se podival do tabulky geocache - v atributu gs_ownerid je "gĂĄndhĂ­". (pokud to budete zkouset, mozna si musite doplnit rucne, napr. geojarry to tusim nedotahuje)

2. V geogetu udelam export do gpx - na prislusnem radku je :

<groundspeak:owner id="gĂĄndhĂ­"><![CDATA[gĂĄndhĂ­]]></groundspeak:owner>

3. Naimportuji zpet do geogetu do ostre databaze. 

A zde jsem zjistil, ze je ta zmena. Ve verzi 2.7.9 je v atributu gs_ownerid opet "gĂĄndhĂ­", zatimco verze 2.8.3 tam doplni gs_ownerid = "gándhí".

4. Nyni kdyz udelam export teto ostre databaze do gpx, pak uz je na prislusnem radku 

<groundspeak:owner id="gándhí"><![CDATA[gĂĄndhĂ­]]></groundspeak:owner>

a toto gpx uz zpet do geogetu nenactu - objevi se ta chyba, kterou jsem uvedl v prvnim prispevku. Tj. geoget data, ktera si vyexportuje, uz zpet nenacte. Bohuzel to nenactu ani do GSBuilderu, kterym si delam statistiky.

 

Otazka tedy zni, proc se pri importu dat z gpx chova verze 2.8.3 jinak nez 2.7.9 a zda by bylo mozne verzi 2.8.3 pripadne upravit, aby import polozku owneraid nemenil.

Dekuji za odpoved.


  • 0

#172 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 15:34

Jeste jeden dulezitej dotaz: Jakym zpusobem ty kesky stahujes?


  • 0

#173 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 15:58

nebude to podobny problem, ktery se tu nedavno resil, kdy se nakonec prislo na to, ze problem je v jednom waypointu, ktery byl importovany z Excelu a doslo tam ke zpraseni kodovani. Tehle waypoint se neaktualizoval z GPX a Live API, ale delal paseku pri exportu do gpx. A bambula uzivatel (ja) na ten export z Excelu zapomel a zburcoval zastupy vyvojaru a testeru.....


  • 0

#174 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 16:09

Mozny je cokoliv, ale prvotne me vazne zajima, JAK je keska stahovana do GG. Ted jsem to zkusila pres API a je to OK.


  • 0

#175 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 16:15

btw v gs_ownerid (v databazi) ma bejt CISLO, nikoliv nick ownera. Takze mas fakt nekde veeeelkej bordel. A logicky ti to pak dela i bordel v GPXku, ktery ma vypadat asi takle:

<groundspeak:owner id="178618"><![CDATA[gándhí]]></groundspeak:owner>

  • 0

#176 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 18:24

To jsem chtel taky rict, gsownerid ma byt cislo, proto tam neresim kodovani. Standardni zdroje dat tam to cislo maji... nebo ne?
  • 1

#177 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 21:18

Pokud vim, tak ano. Pac to bych jinak mela zmrsenou DB taky (stejne, jako sposuta dalsich). Pouzivam API a PQ....

 

Otazkou ovsem je, CIM to teda stahuje :)


  • 0

#178 Persan

Persan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2014 - 17:03

Ja myslim, ze je to uplne jedno (a navic owner id je znakova polozka). Zavazne je ale to, ze zatimco verze 2.7.9 hodnotu owner id pri importu do geogetu nemenila, verze 2.8.3 ji zmeni (prekoduje?). Domnivam se, ze bez ohledu na obsah by id melo vzdy zustat stejne jak pri exportu (coz tomu tak je), tak ale i pri importu. Na otazku, proc se zmenilo ve 2.8.3 chovani importu mi bohuzel zatim nikdo neodpovedel.

Pokud mam nejakou sanci si to opravit sam, reknete v kterem scriptu a rad to udelam. Jinak mi asi nezbude, nez bohuzel co nejdele pouzivat 2.7.9, ktera tuto chybu nema.


  • 0

#179 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2014 - 17:06

Ale to neni chyba programu! Jelikoz ownerid je i u GS CISELNA polozka, tak tam neni duvod resit nejaky kodovani. A kdyz ty predhazujes v GPXkach nebo cemkoliv jinym, spatnou informaci, tak se nemuzes divit, ze to takle blbne.

 

Takze se opet (blbe) zeptam: ODKUD beres zdroj dat? Kdyz neodpovidas na otazky ty nam, jak mame odpovidat my tobe? Kristalovou kouli opravdu nemame. 

 

Paklize provedes import z korektnich dat, tak by se to podle me melo spravit a tyhle nesmysly by tam bejt nemely.


  • 1

#180 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2014 - 17:18

Ja myslim, ze je to uplne jedno (a navic owner id je znakova polozka). Zavazne je ale to, ze zatimco verze 2.7.9 hodnotu owner id pri importu do geogetu nemenila, verze 2.8.3 ji zmeni (prekoduje?). Domnivam se, ze bez ohledu na obsah by id melo vzdy zustat stejne jak pri exportu (coz tomu tak je), tak ale i pri importu. Na otazku, proc se zmenilo ve 2.8.3 chovani importu mi bohuzel zatim nikdo neodpovedel.

Pokud mam nejakou sanci si to opravit sam, reknete v kterem scriptu a rad to udelam. Jinak mi asi nezbude, nez bohuzel co nejdele pouzivat 2.7.9, ktera tuto chybu nema.

 

Od verze 2.8 je GG Unicode. To je zasadni zmena. To je odpoved na tvoji otazku. A na tu, kterou jsi ty dostal nekolikrat (kde a jak jsi ty data sebral, jak je importujes) jsi neodpovedel. Pritom je to to nejdulezitejsi.

 

Co se tyka polozky ownerid, je lhostejno, zda je definovana jako textova nebo numericka, podstatne je, co tak GS dava. Jestlize tam dava kod uzivatele (coz ostatne vyjadruje i jmeno polozky) a nikoli jeho nick, je dost podivne, ze ty tam mas prave ten nick. Neco u tebe neni vporadku a je zbytecne to svadet na GG a jeho aktualizaci.GS jako ID pouziva leccos, ale nikdy to nebudou znaky mimo ASCII. Nejaka manipulace s UTF/ANSI je tedy u teto polozky bezpredmetna.

 

Dalsi vec je, jak se na tu polozku po importu divas. V zobrazeni GG nebo v nejakem databazovem programu, ktery si z databaze vezme jiji kodovani a zobrazi ti to na monitoru, to pri spravnem importu budou nabodenicka zobrazena jako jednoznakove znaky, ne jako UTF-8 pary znaku.

 

A u exportu se zadny export s kodovanim vystupu v polozce ID zabyvat nebude, protoze proste neni duvod.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 20 duben 2014 - 17:20

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama