Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 14:31

Pokud to tam nahravas jako GPX, pak tam to omezeni stale je. kese tam ale muzes nahrat v novem formatu GGZ, kde je to udajne bez limitu.

GGZ muzes vygenerovat ze skupiny GPX treba timto udelatkem:http://geoget.ararat...doku.php/ggzgen
  • 0

#122 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 14:40

Já tam nahrál keše ve formátu GPX, něco kolem 31000 kusů a se žádným omezením jsem se nesetkal-export mi udělal nějakých 31000 keší a asi 33000 waypointů a oregon s tím neměl problém.
  • 0
Berda

#123 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 14:50

HaLuMa napsal/a:
Pokud to tam nahravas jako GPX, pak tam to omezeni stale je. kese tam ale muzes nahrat v novem formatu GGZ, kde je to udajne bez limitu.

GGZ muzes vygenerovat ze skupiny GPX treba timto udelatkem:http://geoget.ararat...doku.php/ggzgen


Tak to by bylo super, ne ze bych mel neco proti POI, ale hrozne mi vadi, ze pres POI nejde logovat. A bude taky do GGZ nejake exportni makro primo z Geogetu?
Ale obecne nejvic bych byl nadseny, kdyby tam slo proste zkopirovat celou geogeti db3 :-)
  • 0

#124 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 15:02

V tuto chvili primy export neplanuji. Lze pouzit stavajici exporty do GPX a ty nasledne zkonvertovat vyse uvedenym udelatkem. Pomoci Combine se to da cele zapracovat i do jedne davky a udelat to vsechno najednou, trebas i s nakopirovanim do GPS.
  • 0

#125 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 16:58

berda napsal/a:
Já tam nahrál keše ve formátu GPX, něco kolem 31000 kusů a se žádným omezením jsem se nesetkal-export mi udělal nějakých 31000 keší a asi 33000 waypointů a oregon s tím neměl problém.

To je podivné - jak jsi zjistil, že s tím oregon neměl problém? Fungovávalo to tak, že se sice ten GPX soubor do GPSky nahraje, ale oregon zobrazí jen těch 2/3/5 tis. keší...A v oregonu není nikde vidět celkový počet keší ..
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#126 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 19:45

Máš pravdu, nikde to napsané není. Říkejme tomu empirický výzkum. Exportoval jsem neodlovené CZ keše v okolí svých HC (řekněme N50 E15) s limitem 50000 kusů, lovil jsem bez problémů a "mezer" v okolí Brna, Prahy a vidím na mapě keše na Ostravsku a u Chebu. Buď je to velká klika, že se tohle všechno vešlo do limitu dou/pěti tisíc keší a nebo šestistovka opravdu bez obtíží zobrazí z GPX všechno. Fyzický důkaz ale nemám... ;)
  • 0
Berda

#127 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 0:06

Sice ji nemám, ale myslím, že to bylo tak, že šestistovky mají omezení na 5000 keší na GPX, ale těch GPX tam v adresáři můžeš mít kolik chceš, tudíž to je celkem neomezené... Ale možná to funguje i s jefním větším gpx.
  • 0

#128 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 6:20

No, myslím, že tady je to řečeno jasně. Limit je čtyři miliony keší, zjevně nerozlišeno, v jakém formátu jsou nahrány, klidně pak i v jednom GPX... Ostatně GGZ je stejně jen "zazipované" GPX, není tam pak důvod, proč by měl být limit pro oba formáty různý.
  • 0
Berda

#129 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 7:04

Tak jsem na vážkách, jestli koupit Oregon 650t, nebo počkat na Monterru... Cenový rozdíl podle Garminu je jen 100$
  • 0

#130 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 7:46

berda napsal/a:
No, myslím, že tady je to řečeno jasně. Limit je čtyři miliony keší, zjevně nerozlišeno, v jakém formátu jsou nahrány, klidně pak i v jednom GPX... Ostatně GGZ je stejně jen "zazipované" GPX, není tam pak důvod, proč by měl být limit pro oba formáty různý.


Tak tam to jasne recene neni! Je u toho takova drobna poznamka, ze je to jen pro OpenCaching, a GGZ je uvadene prave jako Opencachingovy format. Takze porad neni jasne, kolik toho sezere jen v prostem GPX.

A GGZ neni jen zazipovane GPX! Ta GPX uvnitr jsou upravena tak, aby se s nimi dalo rychle pracovat. Ale hlavni podstatou GGZ je index. A clovek si rika, ze kdyby to zvladalo ctyri miliony kesi v prostem GPX, tak proc by vubec uvadeli ten novy GGZ format?
  • 0

#131 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:18

HaLuMa napsal/a:
Tak tam to jasne recene neni! Je u toho takova drobna poznamka, ze je to jen pro OpenCaching, a GGZ je uvadene prave jako Opencachingovy format. Takze porad neni jasne, kolik toho sezere jen v prostem GPX.


Tam se někde píše o GGZ formátu? Nevšiml jsem si, asi čteš mezi řádky... Ale možná je to mojí špatnou angličtinou.

HaLuMa napsal/a:A GGZ neni jen zazipovane GPX! Ta GPX uvnitr jsou upravena tak, aby se s nimi dalo rychle pracovat. Ale hlavni podstatou GGZ je index.


Máš pravdu, GGZ je zazipované GPX s indexovým souborem. Takže opačně, kromě indexového souboru, který jsem skutečně pominul, je to jen zazipované GPX.

HaLuMa napsal/a:
A clovek si rika, ze kdyby to zvladalo ctyri miliony kesi v prostem GPX, tak proc by vubec uvadeli ten novy GGZ format?


A člověk si odpovídá: kvůli velikosti souboru? Že kompresí GPX do GGZ se ušetří místo? Například?
  • 0
Berda

#132 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:19

Ano, ctu mezi radky, opiram se o vsechny dokumenty Garminu, ktere jsem ohledne toho Oregonu cetl. Ne jen o jeden zkratkovity vycet.
  • 0

#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:21

berda napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
A clovek si rika, ze kdyby to zvladalo ctyri miliony kesi v prostem GPX, tak proc by vubec uvadeli ten novy GGZ format?

A člověk si odpovídá: kvůli velikosti souboru? Že kompresí GPX do GGZ se ušetří místo? Například?


To ti ale nedava logiku. Kdyby to bylo jen kvuli tomu, tak by se vubec nemuseli obtezovat s tim indexovym souborem.
  • 0

#134 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:26

HaLuMa napsal/a:

berda napsal/a:
A člověk si odpovídá: kvůli velikosti souboru? Že kompresí GPX do GGZ se ušetří místo? Například?


To ti ale nedava logiku. Kdyby to bylo jen kvuli tomu, tak by se vubec nemuseli obtezovat s tim indexovym souborem.


Já ale neříkám, že to může být jediný důvod (to kouzelné slůvko Například, všiml sis?). Může to být optimalizace pro rychlejší práci s velkým množstvím záznamů, to jsem přeci nikde nepopřel. Nikde jsem neřekl, že práce s GPX s až čtyřmi miliony záznamů je rychlejší nebo stejně rychlá jako práce s až čtyřmi miliony záznamů ve formátu GGZ. Jen jsem řekl, že limit pro GPX je podle jejich stránek až 4000000 keší, nic víc. Jestli je to pro tebe rudý šátek přes oči, zapomněl sis vzít pilulku nebo co je vlastně důvodem tvého arogantního vykřikování (podle projevu plného vykřičníků), to netuším.

HaLuMa napsal/a:
Ano, ctu mezi radky, opiram se o vsechny dokumenty Garminu, ktere jsem ohledne toho Oregonu cetl. Ne jen o jeden zkratkovity vycet.


Tak dej odkaz, ať se taky můžeme opřít...
  • 0
Berda

#135 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:42

berda napsal/a:
Jestli je to pro tebe rudý šátek přes oči, zapomněl sis vzít pilulku nebo co je vlastně důvodem tvého arogantního vykřikování (podle projevu plného vykřičníků), to netuším.


vubec netusim oc se hadate a je mi to sumak, ale zastanu se HaLuMy...
Kolik jsi napocital vykricniku v prispevcich od HaLuMy celkem v celem vlakne??
  • 0

#136 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:46

berda napsal/a:
Jen jsem řekl, že limit pro GPX je podle jejich stránek až 4000000 keší, nic víc. Jestli je to pro tebe rudý šátek přes oči, zapomněl sis vzít pilulku nebo co je vlastně důvodem tvého arogantního vykřikování (podle projevu plného vykřičníků), to netuším.


Ne, na te jejich strance neni napsano, ze v GPX muze byt az ctyri miliony kesi. To je jen tva spatna interpretace. Precti si to znovu. Mluvi se o geokesich, ne o GPX! Neni tam zminka o formatu. Naopak, je tam poznamka, ze ty ctyri miliony kesi plati jen pro opencaching. Proc tam vubec tu poznamku davali? Asi v tom bude nejaky hacek, ze?

A jinak se uklidni, a nauc se slusne diskutovat. Ne kazdy, ktery s tebou nesouhlasi, musi byt hned rozzureny debil.

HaLuMa napsal/a:
Ano, ctu mezi radky, opiram se o vsechny dokumenty Garminu, ktere jsem ohledne toho Oregonu cetl. Ne jen o jeden zkratkovity vycet.

berda napsal/a:
Tak dej odkaz, ať se taky můžeme opřít...


Vse tu bylo kdysi v diskuzich odkazano, ale fakt ti ty odkazy, pul roku stare, nebudu hledat. Ja te presvedcovat opravdu nepotrebuji. Jen koriguji tva verejna prohlaseni.
  • 0

#137 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:47

ja05 napsal/a:Kolik jsi napocital vykricniku v prispevcich od Halumy celkem v celem foru??


14831. Chceš si to přepočítat? :)
  • 0
Berda

#138 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 8:56

HaLuMa napsal/a:
Ne, na te jejich strance neni napsano, ze v GPX muze byt az ctyri miliony kesi. ... Neni tam zminka o formatu.


No, právě, není tam zmínka o formátu. Může to tedy být jak tvoje verze, tak i moje.

HaLuMa napsal/a:Proc tam vubec tu poznamku davali? Asi v tom bude nejaky hacek, ze?


O háčku tam ale nic není, takže opět mezi řádky.

HaLuMa napsal/a:
A jinak se uklidni, a nauc se slusne diskutovat. Ne kazdy, ktery s tebou nesouhlasi, musi byt hned rozzureny debil.


Platí pro oba, že ano... :)

HaLuMa napsal/a:Vse tu bylo kdysi v diskuzich odkazano, ale fakt ti ty odkazy, pul roku stare, nebudu hledat.


Škoda, však by stačil jen ten jeden, kde jsou limity (a jejich případné háčky) popsány, nic víc, nic míň.

HaLuMa napsal/a:Ja te presvedcovat opravdu nepotrebuji. Jen koriguji tva verejna prohlaseni.


Já zase nepotřebuju být přesvědčován. Mám jej a vím, že přes třicet tisíc keší v GPX formátu není pro tento oregon problém, včetně waypointů; to bylo ostatně moje první veřejné prohlášení, se kterým můžeš nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co s tím můžeš dělat. Prostě tam jsou a přístroj s nimi umí pracovat. Limity jsem nezkoušel, 4 miliony keší v databázích nemám a zkoušet importovat ten cca milion se mi nějak nechce, to se přiznávám... :)
  • 0
Berda

#139 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 9:34

berda napsal/a:

HaLuMa napsal/a:Proc tam vubec tu poznamku davali? Asi v tom bude nejaky hacek, ze?

O háčku tam ale nic není, takže opět mezi řádky.


Jasne, zadny hacek tam neni a tu poznamku tam napsali jen tak, pro srandu kralikum. Stejne jako si jen tak, aby se asi nenudili, vymysleli novy format ukladani geokesi. Sice by stacilo jen pridat rozzipovani a umet tak zpracovavat jiz davno existuijici zazipované GPX, ale to by bylo moc malé intelektuální cvičení. Je treba to udelat sloziteji! A to cele jen tak, kdyz to vlastne vubec neni potreba?

Nejak se mi to nezda, tomu opravdu nemohu uverit.

HaLuMa napsal/a:
A jinak se uklidni, a nauc se slusne diskutovat. Ne kazdy, ktery s tebou nesouhlasi, musi byt hned rozzureny debil.

berda napsal/a:
Platí pro oba, že ano... :)

Nikoliv. Plati pouze pro tebe, ja tu o prasku nic nepsal.

berda napsal/a:
Já zase nepotřebuju být přesvědčován. Mám jej a vím, že přes třicet tisíc keší v GPX formátu není pro tento oregon problém, včetně waypointů; to bylo ostatně moje první veřejné prohlášení, se kterým můžeš nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co s tím můžeš dělat.


Skoda, protoze s tim jsem nikdy nepolemizoval. Ja jen rozporuji to, ze tvrdis, ze je to na te strance preci jasne napsane, kdyz to tam vubec jasne napsane neni.

Je jiste dobra zprava, ze to zvladne tolik kesi v GPX. Opravdu to zvladne i tolik waypointu? Jak je tam nahravas, mas je v tom samem GPX jako kese, nebo ve zvlastnim souboru?
  • 0

#140 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 10:19

@berda - trochu labilní, ne? Možná by bylo lepší, kdybys kontaktoval Garmin a oni by ti to řekli přímo, tak jak jsem to udělal já. Takže pro GPX je limit 4.000 a pro GGZ je 4.000.000. To že to skousne o něco víc (keší) v GPX je v podstatě chyba na kterou není radno spoléhat (může být eliminována v novém FW). Na větší balík keší se má použít nový formát GGZ. To platí i pro GC, jelikož Garmin preferuje OC a tomu i přizpůsobuje nové GPS.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama