Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#141 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 10:29

Az se vrátím z dovči můžu zkusit kolik skousne v gpx. Me teď ani nenapadlo používat gpx kdyz gsak ma export do GPS přímo ve formatu ggz.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#142 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 10:34

HaLuMa napsal/a:Je jiste dobra zprava, ze to zvladne tolik kesi v GPX. Opravdu to zvladne i tolik waypointu? Jak je tam nahravas, mas je v tom samem GPX jako kese, nebo ve zvlastnim souboru?


Jsou v jednom GPX souboru, keše i waypointy. Počet mi oznámil exportní nástroj (těch cca 31000 keší a 34000 waypointů), ale stejně jako u keší, nepřepočítával jsem je. Když jsem se teď na ně ale zaměřil, tak jsou jen v okruhu "centra" exportu, takže oregon zřejmě dodržuje ten pětitisícový limit. Keše mi ukazuje po celé republice, waypointy ale ne.
  • 0
Berda

#143 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 12:09

Rovnez bezne pouzivam export cele CR v jednom GPX. Narozdil od GGZ je to spolehlivejsi. GGZ se chova obcas hodne nepredvidatelne (kese se zobrazuji jen cca v okruhu 150km (mapa i seznam kesi), ale nekdy vypadne nejaky segment i v ramci tohoto okruhu). Nevyhoda GPX je samozrejme daleko vetsi soubor a pomalejsi otevirani seznamu kesi. Limit u waypointu jsem ovsem nezkoumal, tam pouzivam POI.
  • 0

#144 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2013 - 17:32

mikeant napsal/a:
Tak jsem na vážkách, jestli koupit Oregon 650t, nebo počkat na Monterru... Cenový rozdíl podle Garminu je jen 100$


Já bych počkal minimálně do doby než vychytají FW blbnoucího kompasu. Já už jsem na 90% rozhodnut ho vrátit (mám ještě 8 dnů čas). Ten kompas většinou funguje dobře, zvlášť když vypnu satelity, ale místy je jako zatuhlý a ukazuje kam chce. Přitom mám pořád vedle něj O550 a ten je v klidu a sever je na sever. Nechce se mi vozit klas. kompas a rovnat dle něj navigaci, když se zblázní. Co kdyby to přece jen byla chyba HW součástky, kterou třeba za půl roku zamění. Nechce se mi pak někde dohadovat v servisu. Taky nechápu proč měnili pouzdro přístroje -u starších Oregonů bylo zavírání na kovový dvojháček rozhodně spolehlivější než obrtlík, který býval v Etrexech a je teď v O600/650. Zátka USB dost překouká a snadno se vydloubne omylem a rovněž více zapuštěný displej nebyl od věci. Ale kvůli tomu bych to rozhodně nevracel. Vše ostatní je znatelně lepší než dřívější Oregony.
  • 0

#145 Drummer_CZ

Drummer_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 8:38

Už někdo z majitelů O6x0 zkusil nový firmware 3.10 ? Mělo by to "zlepšit" kompas. Osobně mě pobavilo, že zatím nepoužitelný kompas prezentují v dalším FW jako jeho vylepšení :-) Peníze mám zatím stále v šuplíku a čekám až tahle krabka uzraje nebo jí něco nahradí ... Za ideál by jsem považoval O650 s anténou jako má GPSMAP 62S. To by nemělo chybu.
  • 0

#146 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 12:20

Kompas ve verzi 3.10 opravdu funguje lépe. Navíc konečně opravili filtry v češtině. Protože je od teď čeština konečně použitelná, tak jsem nachystal poněkud kulturnější překlad, než je ta hrůza od Garminu. Taky je tam opraven problém se směry N,E,W,S při ukládáni waypointu, tím že se nepřekladájí.

Čeština pro Oregon 6xx:
www.gczl.cz/Download/Oregon_6xx_cestina.zip
  • 0

#147 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 17:49

Musím rovněž potvrdit, že komaps s novým FW funguje, takže si asi O600 nechám.
  • 0

#148 zz-som

zz-som

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 21:16

Takže já si ho kolegové, i přes negativní reakce koupil a jen žasnu, jak jste podle mého zaslepení (to není to správné slovo....možná spíš předpojatí proti tomuto přístroji. Na silnice vyznávám TomTomy s nic lepšího podle mne není. Na smartphonech mi jelo cokoliv (Locus, Googlemapy, a další route programy. Ale smartphone je pro skutečné hledání nanic a kór když ho chci vozit i na kole. To podle mne nejde (výdrž baterek, déšť, ovladatelnost...). No a tak jsem koupil Garmina. Od první chvíle mi padl do ruky a jeho robusnost a fígle mne zaujaly. Třeba pomlouvané otevírání deklíku je perfektní. Zaměřil jsem se na přesnost - ta u mne kolíše mezi 2-5m. Těch 5m je když sedím v autě a Garmina mám na klíně. Podle kompasu jsem kličkoval asi 2km a naprosto spolehlivě. Večer při návratu se mi Garmin kous a baterky musely ven. Ale to se skoro nedivím. Celý den jsem mu nastavoval profily a přepínal a přepínal. Takže shrnu: V mém garminu je přesnost 2-5m Mám v něm 32GB micro SD a na ní 4,2GB map 5 souborů POI bodů (největší má 202MB s cca 60000body) 5 souborů GPX z nichž největší má 278MB a v něm je 37452 kešek. Jen při prvním zapnutí to cca minutu načítá a pak vše OK. Kešky jsem dnes lovil v KM, Přerově, Ostravě a Českém Těšíně. Všude se zobrazovaly OK. Jo a celý ten den na jedny originální AKU. Klekly až v autě cestou zpět. Za mne tedy naprostá spokojenost.
  • 0

#149 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 23:19

Po uprgradu na 3.10 a upravené češtině ( diky) jsem teď také spokojen. A k Oregonu 550 bych uz se nevracel. Navíc další FW určitě vlastnosti ještě vylepší.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#150 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2013 - 17:52

Možná se bude někomu hodit: Když se klepne jednou na displeji s mapou do šipky vlevo nahoře (ukazuje sever) otočí se mapa severem nahoru natvrdo, při druhém klepnutí se pův. funkce vrátí a točí se k severu podle jak stojíte.
  • 0

#151 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2013 - 18:04

Konečně jsem si krátce omrkla O6x0 u kačera, co jsem potkala v sobotu na K.O.P.R.u u musím říct, že se mi moc líbil display - proti O450 vypadá mnohem lepší. Jen zapuštění se mi zdálo hodně malé, schválně jsme dali obě GPS na porovnání vedle sebe - určitě bych použila na ochranu fólii. Ale měnit GPS po roce by bylo trochu brzo...
  • 0

#152 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2013 - 19:21

bedabeda napsal/a:
Možná se bude někomu hodit: Když se klepne jednou na displeji s mapou do šipky vlevo nahoře (ukazuje sever) otočí se mapa severem nahoru natvrdo, při druhém klepnutí se pův. funkce vrátí a točí se k severu podle jak stojíte.

takhle to funguje už od nejstarších oregonů.
  • 0

#153 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 10:24

Skleba napsal/a:
Po uprgradu na 3.10 a upravené češtině ( diky) jsem teď také spokojen. A k Oregonu 550 bych uz se nevracel. Navíc další FW určitě vlastnosti ještě vylepší.


Asi taky udělám update jelikož ta nová verze fw opravuje chybu ve filtrech keší, kterou nefungovaly správně v jiném jazyce než v AJ. Nemá už někdo testnuto jak je to s navigací na souřadnice?
  • 0

#154 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 11:23

zvedavkanocni napsal/a:
...určitě bych použila na ochranu fólii...

Sehnal jsem jí od jednoho kačera na Aukru a koukal jsem mám ji už pěkně porejpanou :). Někdo zde na fóru dával odkaz na video s "crash testem" O600 a vydrží toho hodně.
  • 0

#155 satanovo_dite

satanovo_dite

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 20:38

drowned napsal/a:

zvedavkanocni napsal/a:
...určitě bych použila na ochranu fólii...

Sehnal jsem jí od jednoho kačera na Aukru a koukal jsem mám ji už pěkně porejpanou :). Někdo zde na fóru dával odkaz na video s "crash testem" O600 a vydrží toho hodně.



Řekl bych dokonce, že vydrží víc než 450, sice jsem byl ze začátku hodně skeptickej,ale poté co se s ní kolega vyboural na kole a navigace letěla několik metrů, pak dopadla na asfalt, po kterým ještě kus jela a zakončila svou cestu ve štěrku u silnice a nikde ani škrábnutí tak jsem změnil názor.
  • 0
Dakota 20 PRO + Galaxy S apl. Geocaching

#156 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2013 - 15:25

Mám dotaz ohledně diakritiky, mám GPS nastavenou na češtinu ale otravují mě české znaky jako čšř apod. např. při psaní poznámky při nálezu kešky Kdysi na Coloradu se to dalo řešit jinou sadou klávesnice. Někdo z českých kačerů tak upravil. Jde toto vyřešit nějak i na Oregonu 600? Díky
  • 0

#157 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2013 - 11:26

Tak dneska jsem si u Garminů vyzvednul nové akumulátory, neboť po měsíci používání vydržely cca 4 hodiny provozu, což mi přišlo málo. Tak jsem je přeměřil, a místo 2000mAh měl jeden 1800 a druhý pouhých 1000 mAh. Holt čínskej šmejd.
  • 0

#158 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 8:17

recenze na O600 - http://www.svetoutdo...in-oregon-600t/


pokud to tu již bylo tak se omlouvám
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#159 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2013 - 12:54

Bohužel jsem se nic zajímavého nedozvěděl... Asi je to jeho první navigace.
  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#160 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 21:30

Chci se zeptat majitelů 600/650 jestli se jim po updatu firmwaru, tak jako mě, keše z gpxka vytvořeném v geogetu nepřesouvají na finalové souřadnice (vyluštěné mysterky)? Mě se akorát zobrazí waypointy původních pozic keší, ale keše s ikonami truhliček vůbec. Zkoušel jsem nastavení exportního pluginu pro garminy a ani ťuk... nebo kde je zakopaný pes?
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama