Přejít na obsah


Fotka

Co je to žabičkování?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#41 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 14:22

OK, tohle vyjádření mi stačí k posouzení serióznosti firmy U tiskaře. Nikdy si tam nic neobjednám...

Člověk ví co dělá = neseriózní firma? Zajímavý způsob uvažování.

 

Pokud tohle tvrdí zrovna tato osoba, tak to neber příliš vážně. Už toho nažvanil spoustu, bohužel ze sebe dělá něco víc jen proto, že si z GS objednal pár věcí, které přeprodává dál ostatním.

Nažvanil? Konkrétní příklad, prosím?
Tohle vážně není o nějakém přeprodeji věcí. Vím že se zase musím opakovat, jestli to nebude tím že se do mě tady navážíš úplně pokaždé. Narozdíl od tebe stojím za nemalým počtem geocachingových projektů a o geocaching se zajímám "trochu" víc než ostatní. Proto je dost možné a stává se, že toho i víc než ostatní vím. Někdo to chápe a nemá s tím problém, jiný holt nevěří nebo závidí a tak chápu, že rytí je pro někoho lepší než si něco ověřit...


  • -6

#42 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 14:40

Ale vůbec ne, Tiskaři. Zajímavý je naopak tvůj způsob uvažování. Hele, že přesně znáš zákoutí reklamační smlouvy a díry v uzavřené dohodě, a že jseš je schopen aktivně plně využít, svědčí o tvých schopnostech, ale vůbec ne o tvé serióznosti.


  • 11

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#43 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 14:55

Ale vůbec ne, Tiskaři. Zajímavý je naopak tvůj způsob uvažování. Hele, že přesně znáš zákoutí reklamační smlouvy a díry v uzavřené dohodě, a že jseš je schopen aktivně plně využít, svědčí o tvých schopnostech, ale vůbec ne o tvé serióznosti.

Na to jsi, prosímtě, přišel kde? Všechny reklamace co kdy přišly byly vyřízeny ku prosěchu a spokojenosti zákazníků; že bych tam měl nějaké díry které bych k tomu všemu ještě aktivně využíval pro obírání zákazníků, to slyším poprvé a je to naprostá lež. To mi spíše připadá, že nějaký z obchodů nabízejících držáky na petkeše po dvacce nemůže přenést že já je nabízím po 3,50 a vypouští jakési fámy o neseriózní firmě...


  • -4

#44 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 15:13

Ó nikoli, vycházím z logiky: není mu zatěžko používat při lovu keší diskutabilní metody, tak mu je zřejmě nebude zatěžko používat i pří obchodování. :)


  • 3

#45 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 15:14

Přesně tak, já si onehdy koupil 20 deka držáku Petkeši, z Pešti a byla to lahůdka.

Hlavně aby byly čerstvé.


  • 0

*


#46 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 15:26

Co je to žabičkování? No, asi jak pro koho. Pro mě je to už jiná hra ....  :unsure:


  • 18
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#47 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 15:46

Ó nikoli, vycházím z logiky: není mu zatěžko používat při lovu keší diskutabilní metody, tak mu je zřejmě nebude zatěžko používat i pří obchodování. :)

Jo tak, no v tom případě jsem vinen už dávno, bo pro některé ekology je diskutabilní dávat plastovou pixlu do pařezu v lese :D.


  • 0

#48 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 16:13

Otevřít, rozmotat logbook, zalogovat, zamotat, zavřít  - vše v autě během přesunu na další keš. Není přece čas se zdržovat. Není už lepší rovnou zůstat doma?

Nebyl čas, ptát se, kdo je kdo… https://www.youtube....h?v=EtB3yX6o5Hs


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#49 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 18:53

Říkal jsem že sem psát nebudu, ale dobrá. Pojďme si to tedy vzít tak, jak mi to tu naskákalo:

Pokud to chceš vědět ty, tak určitě nebudeš mít problém s tím napsat přímo na Groundspeak a zeptat se tam. Myslím, že bys za uplynulé roky už měl vědět že než něco udělám, tak si o tom nejdřív něco najdu a teprve jsem-li si jist správností mého počínání, konám tak. Takže k příspěvku výše - odlovili jsme tímto způsobem už víc trailů, ale stojím si za tím že se nejedná o žádný prasácký způsob a o opaku mě přesvědčí pouze e-mail od Groundspeaku, kde bude psáno že se od minula cosi změnilo a to co jsem psal již neplatí. Že od tebe takový e-mail někdy uvidím ale silně pochybuji.

 

Bez nějaký zbytečných invektiv - stále mi tu chybí jakýkoli odkaz, citace či cokoli jiného, co by odkazovalo na zmíněné "žabičkování".

 

Ano, dá se např. dohledat "moving logbooks" či "moving caches" na oficiálním fóru GS. Nicméně stále se jedná o pouhé plkání jako tady, rozuměj diskuze zda je to nebo není vhodné logování na PWT. Ve většině případů se toto chování odsuzuje jako nevhodné. Případně se to nazývá jako nepsané pravidlo nebo se zmiňuje, že to někteří vlastníci keší tolerují (ovšem stále na úrovni diskuze na fóru)

 

Nedohledal jsem však nic, co by oficiálně říkalo, že je to tak OK (jen to, že se to toleruje, bohužel)


  • 4

Taddeo.png


#50 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 19:31

Člověk ví co dělá = neseriózní firma? Zajímavý způsob uvažování.

 

Nažvanil? Konkrétní příklad, prosím?
Tohle vážně není o nějakém přeprodeji věcí. Vím že se zase musím opakovat, jestli to nebude tím že se do mě tady navážíš úplně pokaždé. Narozdíl od tebe stojím za nemalým počtem geocachingových projektů a o geocaching se zajímám "trochu" víc než ostatní. Proto je dost možné a stává se, že toho i víc než ostatní vím. Někdo to chápe a nemá s tím problém, jiný holt nevěří nebo závidí a tak chápu, že rytí je pro někoho lepší než si něco ověřit...

 

No asi takto - pro mne je nalezení cache a možnost jejího zalogování na internetu podmíněno zápisem v logbooku této konkrétní cache. Tak je to i popsáno v pravidlech GS. A proto je mi úplně jedno kolika projekty se oháníš, žabičkování já osobně nazývám "prasárnou", protože to podle mne prasárna je. A dle oficiálních pravidel GS se i jedná o jejich porušení, protože na to, abych mohl zalogovat jednu konkrétní cache, musím být v jejím logbooku zapsaný. Což při prasárně zvané žabičkování není z podstaty možné.
 


  • 22

#51 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 19:41

Tiskaři, tebe si přeji potkat.... Hádej proč....


  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#52 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 21:08

Tohle vážně není o nějakém přeprodeji věcí. Vím že se zase musím opakovat, jestli to nebude tím že se do mě tady navážíš úplně pokaždé. Narozdíl od tebe stojím za nemalým počtem geocachingových projektů a o geocaching se zajímám "trochu" víc než ostatní. Proto je dost možné a stává se, že toho i víc než ostatní vím. Někdo to chápe a nemá s tím problém, jiný holt nevěří nebo závidí a tak chápu, že rytí je pro někoho lepší než si něco ověřit...

 

Něco tu smrdí...

 

To abych si pamatoval, kdybychom se někde potkali (což celkem vylučuju), že mám před tebou chodit v předklonu, když jsi něco VÍC...


  • 0

#53 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 21:23

Nějak mi to nedalo a ještě jsem sáhl na http://www.geocaching.com/guide/ a zde je citace:

 

"When you find the cache, sign the logbook and return it to the cache. You can take an item from the cache if you like - just make sure to leave something of equal or greater value in its place. When you are finished, put the cache back exactly as you found it, even if you think you see a better spot for it. Finally, visit the cache page to log your find and share your experience with others."

 

Volný překlad zvýrazněné části: "Když jsi hotov, vrať cache zpět, přesně na místo kde byla (tak jak jsi ji našel) a to i když si myslíš, že je zde lepší skrýš."

 

Dovolil bych si požádat obhájce "žabičkování" (např. Tiskar94) o stejnou oficiální citaci, která ale naopak legalizuje diskutovaný způsob odlovu.

 

EDIT:

A ještě jedna citace ze stejného zdroje:

"Please do not move a cache from its original location. If you feel that the cache may not be located in the correct location, please email the cache owner directly or post a log on the cache listing page, notifying the owner of your concern. Cache owners are responsible for maintaining their cache placements."


Tento příspěvek byl upraven od sadmanwholikesblues: 03 listopad 2014 - 21:25

  • 26

#54 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 21:54

Taky mi smysl uniká. Koukal jsem na logy u keše #001 a tam na to nadává nebo má nelichotivé poznámky snad víc kačerů než tady. A jestli to třeba Ottík projel sám normálně za 13 hodin, o jak velkou úsporu času se jedná u žabičkování v 5 lidech? Pokud jde o časový rekord, není lepší jiný "alternativní způsob lovu", třeba 2 auta proti sobě? Vlak nikomu neujede, jsou v autě, volno plánované na celý den. Nebo je to prostě jen cool?

Nemohl by někdo ze Žabičkářů přispět k objasnění? Dotaz bez ironie, prostě mi to jen hlava nebere. Díky.


  • 0

#55 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 21:56

Tiskaři, tebe si přeji potkat.... Hádej proč....

Já už to tady napsal a byl jsem smazán.

On má hoch s touto hrou dlouhodobé problémy a tenkrát opravdu chybělo málo, aby mu to bylo důsledně vysvětleno.

 

*****

 

No a s tím, co zde vykopíroval sadman... Jak se k tomu postaví naši nejpapežtější revírníci? Nebo toto platí pro celý svět a v našich českých pravidlech toto bude povoleno? Skoro si občas říkám, jestli ten tiskař nedělá revírníka furt, protože to co nám (s GS) tvoříte není normální.

BTW: je někde v originál pravidlech napsáno, že ty platí pro celý svět mimo ČR, která se řídí reviewer.cz? 


  • 2

#56 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 22:04

No a s tím, co zde vykopíroval sadman... Jak se k tomu postaví naši nejpapežtější revírníci?

 

Podle vyjádření DLR je k tomu staví tak, jak mohou - čili cache musí schválit, pokud neobsahuje chyby proti pravidlům a to návod na podvod v listingu evidentně není. Něco jiného ale je, pokud cache někdo nahlásí k archivaci z důvodu přemístění. Pak už páky na řešení mají.


  • 0

#57 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 23:02

Takže vlastně klasika a normální Kocourkouv  :rolleyes:


  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#58 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 23:08

Takže vlastně klasika a normální Kocourkouv  :rolleyes:

 

Jsme v ČR, ne :D ? Čili abych to parafrázoval, je to s literou zákona, ale proti jeho duchu, proti jeho smyslu...


  • 0

Taddeo.png


#59 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 23:14

Lidi, mějte rozum. Kdyby šlo trestat za to, že "se může", anebo "že to přece všichni věděj", tak je nás většina vykastrovanejch.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#60 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 23:33

Asi to k trailům patří. Druhá věc je, že je to zmíněno v listingu. Ale neznamená to, že každý, kdo si to přečte, bude tímhle způsobem lovit. Je to i o lovcích.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka