Přejít na obsah


Fotka

Co je to žabičkování?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#61 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2014 - 23:33

Češi jsou mistři v obcházení zákonů a pravidel, při jakýchkoli činnostech, a geocaching tudíž není výjimkou. Žabičkování je jen jedna z mnoha dalších oj********. Jednou tu hru sami hráči pohřbí a ani k tomu nebudou potřebovat Groundspeak.

 

Myslím si, že si ty přesunuté keše zaslouží naflákat NA logy. Ale nikdy jsem na v současnosti propíraných trailech nebyl, už jsem se k tomu vyjádřil mockrát, a nechci, aby to vyznělo, že strkám čumák tam kam nemám a hraju si na spasitele světa a že plácám pořád dokola. Jen bych byl rád, kdyby revieweři zachytili, že se děje opravdu něco nesprávného, do očí bijícího a mohli by k tomu vyjádřit méně laxní stanovisko než DLR. A nebo potrvdit, že to bylo to poslední, co k tomu bylo a bude řečeno, aspoň budu vědět, že tu už jen planě brečíme. Kolikrát člověk smutní z toho, co se děje všude kolem nás, ale ví, co je správně a co ne aspoň na papíře, když ne v realitě. Žabičkování je špatné a bylo by dobře vědět, že je aspoň na papíře špatné, a ne, že to má požehnání shůry.

 

Ty argumenty, které tu padají, jsou podle mne zdrcující a teď při půlnoci, když se zastánci těchhle metod jistě již vrátili ze svých výprav, tak by se tu již jistě mohli vyjádřit. Éh, mám sílící pocit, že jim musíme být přinejmenším k smíchu, v horším případě jim je to úplně lhostejné.


  • 10

#62 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 7:03

... Polovina popsaného logbooku jsou razítka, samolepky a nicky. Zbytek jsou zkratky jako například PK, OB, SL a další. Jak by měl owner zjišťovat co znamená která zkratka a kdo by mu těch X hodin strávených nad kontrolou 100+ logbooků zaplatil?

...

Tady bych odpověděl jen to, že je to tvůj problém, jak logy zkontroluješ. Já své keše kontroluju pravidelně, pravidelně několik logů mažu a pravidelně jsem nazýván buznou.


  • 14

#63 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 7:45

Souhlasím se Smrkem. Je zvláštní,že zakládat stovky krabiček to jo, ale kontrolovat logy to už ne.
  • 12

#64 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 7:50

Souhlasím se Smrkem. Je zvláštní,že zakládat stovky krabiček to jo, ale kontrolovat logy to už ne.

Protože normální owner založí pouze takový počet keší, které je schopen "obhospodařovat". Blázni zakládají mamutí projekty, o které se starat nezvládnou a pak jen hledají výmluvy, proč by to neměli dělat, nebo dokonce (jako Tiskar94, viz. jeho předchozí post) uvažují o tom, že by jim za údržbu měl někdo platit.


  • 15

#65 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 7:54

Protože normální owner založí pouze takový počet keší, které je schopen "obhospodařovat". Blázni zakládají mamutí projekty, o které se starat nezvládnou a pak jen hledají výmluvy, proč by to neměli dělat, nebo dokonce (jako Tiskar94, viz. jeho předchozí post) uvažují o tom, že by jim za údržbu měl někdo platit.

Jj tak jsem to myslel.
  • 0

#66 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 8:54

Protože normální owner založí pouze takový počet keší, které je schopen "obhospodařovat". Blázni zakládají mamutí projekty, o které se starat nezvládnou a pak jen hledají výmluvy, proč by to neměli dělat, nebo dokonce (jako Tiskar94, viz. jeho předchozí post) uvažují o tom, že by jim za údržbu měl někdo platit.

 

Aplikováním výše uvedeného získáme poučku, že striktním vyžadováním údržby keší ze strany ownerů se zbavíme nesmyslných powertrailů. Jdeme na to, ne...?!?


  • 11

#67 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 9:00

Češi jsou mistři v obcházení zákonů a pravidel, při jakýchkoli činnostech, a geocaching tudíž není výjimkou. Žabičkování je jen jedna z mnoha dalších oj********. Jednou tu hru sami hráči pohřbí a ani k tomu nebudou potřebovat Groundspeak.

 

Tak tahle věta je tak naprosto přesná, až z toho mrazí - gygante, uhodil jsi hřebík na hlavičku.

Někteří "hráči" kopou geocachingu ten hrob opravdu dosti usilovně ....

Zkuste si na tuto větu vzpomenout tak za 3 - 5 let.


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#68 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 9:16

Zkuste si na tuto větu vzpomenout tak za 3 - 5 let.

 

... pokud ještě budete "hrát" ;)


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#69 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:17

Pohled na mapu naznačuje, že powertraily jsou takové zhoubné bujení geocachingu. Se všemi důsledky...  :(


  • 14

#70 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:20

Jak podle mapy poznáš Power Trail ?


  • -2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#71 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:49

Jak podle mapy poznáš Power Trail ?

 

Na první pohled ! ;)


  • 13
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#72 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 10:52

Ale no tak, Arne1. Když se podívám na mapu a tam uvidím dlouhého „hada“ z tradiček, který věrně kopíruje silnici, co to asi je? „Náhodný shluk spolu naprosto nesouvisejících keší různých ownerů, prostě to tak vyšlo?“ To asi ne. Takové náhodě nikdo nevěří ani u „hezkých“ SPZ natož tady.


  • 10
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#73 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 11:20

Ale no tak, Arne1. Když se podívám na mapu a tam uvidím dlouhého „hada“ z tradiček, který věrně kopíruje silnici, co to asi je? „Náhodný shluk spolu naprosto nesouvisejících keší různých ownerů, prostě to tak vyšlo?“ To asi ne. Takové náhodě nikdo nevěří ani u „hezkých“ SPZ natož tady.

Tak tohle je snad nejlepší definice PT co jsem viděl. S tím nelze než souhlasit.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#74 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 13:04

A která, Arne? "Dlouhý had" anebo "náhodný shluk nesouvisejících"? :P


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#75 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 15:57

Problém ale pak je najít v PWT některé keše, které PWT nepatří a mohou to být třeba i pěkné tradičky na zajímavých místech :-( Ty pak už na té mapě z toho powertrailu nepoznáš.


  • 7

#76 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 18:06

Problém ale pak je najít v PWT některé keše, které PWT nepatří a mohou to být třeba i pěkné tradičky na zajímavých místech :-( Ty pak už na té mapě z toho powertrailu nepoznáš.

 

Ač se mi tyto PWT moc nelíbí, tak ono to má i opačný efekt. Od té doby, co se v trojúhelníku Pha - HK - Liberec uvolnila ta zhovadilost, tak je na mé tradičce celkem provoz...


  • 0

Taddeo.png


#77 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 18:18

A menší provoz na ostatních keších, takže chodím liduprázdnými lesy :-)


  • 9

#78 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 19:05

Tak tahle věta je tak naprosto přesná, až z toho mrazí - gygante, uhodil jsi hřebík na hlavičku.

Někteří "hráči" kopou geocachingu ten hrob opravdu dosti usilovně ....

Zkuste si na tuto větu vzpomenout tak za 3 - 5 let.

 

Ale z hlediska narušování zásad trempingu je to takhle v pořádku, ne ?

Keše nejsou v lese, nenarušují žádné osady .....


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#79 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 19:08

No a co tedy podpořit Kapsův návrh viz tohle vlákno.

Ať si můžeme ty PWt aspoň jednoduše vyfiltrovat.


  • 3

#80 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2014 - 20:10

Mě tak napadlo, co kdybych žabičkoval i jinde než na powertrailu? Třeba v Praze je keš na každém rohu, než dojdu k další, tak se pěkně zapíšu, uložím ji na místo další keše, než dojdu zase k další, mám zalogováno... 

 

To už se asi děje, před měsícem mi přišel tento log:

 

Log:
Díky za keš. Věž se nám moc líbila. Keš je oproti jiným úplně opačná. Plná, skoro se nedá zavřít a zadruhé, ne plný logbook, ale naopak dokonce dva logbooky. Ten jeden je tam očividně nějakým roztržitým kačerem přinesen omylem z keše Amerika http://www.geocachin...7c-4eafbd902d8b , ale protože jsme viděli, že se do něj někdo i dnes zalogoval, nechali jsme je tam oba. :-)

 

(akorát škoda, že dotyčný kačer neinfomoval ani mne, ani ownera postižené keše a musel to udělat kolega, který našel keš jako další ....)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka