Přejít na obsah


Fotka

GSAK vs. GeoGet

geoget gsak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 20:33

Geogeti filozofie neni ve skutecnosti nikterak ojedinela, jak by se mohlo na prvni pohled zdat.

...

 

Geoget nedela nic jineho, nez s cim se vsichni bezne setkavate! Problem je spise v tom, ze je treba si to uvedomit.

 

Ano, na vim, rozumim a rovnez mi chovani GG pripada jasne a srozumitene. Ale proslo mi rukama mnoho lidi (treba na skolenich, ale i mimo ne) a zkusenost mi rika, ze s tim ma mnoho lidi problem. Nevylucuji, ze mnoho z nich jsou uzivatele GSAKu. Pripada mi vsak korektni na to upozornit.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 21:02

V GSAKu je také možné mít více databází a libovolně mezi nimi přepínat. A ukládat si do nich cokoliv, takže tam mám gordovy zastávky MHD nebo jím zmiňované ŘOPíky a kupodivu i geodetické body.

 

Když jsem já s geocachingem začínal, tak jsem vyzkoušel oba dva programy. Tehdy byly oba jen v angličtině a ona zmiňovaná filozofie práce s databází mi u GeoGetu prostě nesedla. S nastavením filtrů v GeoGetu ostatně bojuji při občasných experimentech pořád  :)

Jsou to sice databázové programy, ale narozdíl od zmiňovaného googlu a podobných systémů pracují s úzce specifickými daty (body). S různými seznamy souřadnic pracuji hodně často a vyhovuje mi, když rovnou vidím všechno. Ale je to asi hlavně otázka zvyku...

 

Mě se líp pracuje s GSAKem (za ty roky už mám svůj zaběhlý styl práce a vytvořil jsem si i pár pomocných maker).

GeoGet má výhodu v tom, že se s autorem v případě problémů domluvíš (GSAK tvoří někdo z Austrálie a třeba já na cizí jazyky moc nejsem), je přizpůsobený některým lokálním specifikům v ČR a má jedinečnou podporu pro stahování Waymarků (i když mi přijde, že se o ně moc lidí nezajímá. Ne že bych se tomu vzhledem k tomu jak funguje příslušný server divil...)

 

Moje rada se ti asi líbit nebude, ale chce to vyzkoušet oba dva. Načti si do obou stejná data (přes PQ nebo API) a pak si zkus něco vyfiltrovat a podobně. Budeš tomu muset věnovat trochu času, ale hodina nebo dvě by neměly být zase tak hrozné. Ono pokud u geocachingu vydržíš déle, tak těch hodin můžou být za chvíli i desítky  ;)


  • 1

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 21:13


  • databázový program s unikátní technikou typu "sedím na plné databázi a koukám na prázdný seznam", která je zároveň jednou největších výhod programu a zároveň způsobuje nepochopení

Ono to nemusí být pravda. Můžeš si definovat jakýkoli filtr, který se načte při spuštění. Mě to nezdržuje, tak si při spuštění nechávám načíst všechny nalezené a seřazené podle data nálezu. Asi to trošku degraduje tu geniální myšlenku, ale mě to tak vyhovuje.


  • 0

#24 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 21:16

Jako postarší samouk IT nepolíben jsem vyzkoušel všechny 3 programy.

GSAK spustil, zkusil co umí a šel dál. Je to prostě program.

GG jsem musel věnovat o něco víc času, než jsem si ho tak nějak přizpůsobil, osahal a trochu prozkoumal. Pak už nebyl důvod něco měnit a dodnes není.

MoZiGo jsem jen zkusil, ale když už makal GG, nebyl důvod se šťourat v něčem jiném. Měl jen smůlu, že byl až třetí.

Už dávno nejsem objektivní :)  a doba taky pokročila, bez vyzkoušení to asi nepůjde, přeju šťastnou ruku.


  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 21:37

Na základní obsluhu GG potřebuješ umět naplnit databázi, vyfiltrovat si výstup a vyexportovat ho pro GPSku.

 

Jestli jsi PM, tak získávání dat není problém, PQ a přímé načítání dat.

 

Filtrování zobrazených se dá ladit postupně.

 

Export je snadný a nakonfiguruješ si ho jednou. Pak se jen používá.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 21:39

Ono to nemusí být pravda. Můžeš si definovat jakýkoli filtr, který se načte při spuštění. Mě to nezdržuje, tak si při spuštění nechávám načíst všechny nalezené a seřazené podle data nálezu. Asi to trošku degraduje tu geniální myšlenku, ale mě to tak vyhovuje.

 

Máš pravdu. Hned 2x... :)  

  1. Do seznamu můžeš při spuštění (přepnutí databáze) načíst keše podle filtru. Bez ohledu na to, zda je budeš pak potřebovat. Prostě jen pro pocit, že máš něco před sebou.
  2. Degraduje to onu geniální myšlenku. Pravdou je, že minimálně poslední nálezy je šikovné mít stále na očích. Řeším to tak, že mám udělaný filtr "Found last week", který je nastavený jako výchozí. Zároveň v nastavení GeoGetu mám zvoleno, aby po startu "Nedělal nic". Tak držím myšlenku a na jeden klik (nebo F5) mám před sebou poslední nálezy.

  • 0

#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2015 - 23:17

Ber to ještě z jiné strany.

Co používají zkušenější kačeři ve tvém okolí, s kým můžeš eventuálně práci s programem konzultovat ?

S kým si budeš eventuálně vyměňovat data ? Ona ta výměna dat mezi těmito dvěma programy není úplně jednoduchá a bezeztrátová. 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#28 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 2:51

Mne uprimne prijdou vsechny programy zbytecne, stahnu si proste pq sireho koli mista, ktere mne zajima, at uz vse, kdyz jedu na dyl, nebo jen tradicky+earth+webcamy (filtr na aktivni kese je soucasti Grounspeakovskeho vyhledavani) a tak kdyz jedu jen na skok. To, co mi prijde nacpu na dva kliky do Oregonu a jdu. Hotovo bazar. Co clovek potrebuje dalsiho?


  • 2

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 6:50

Taky nemám pocit, že něco z toho potřebuju. Vyberu si místo, kam pojedu na výlet, stáhnu přes PQ všechny keše v okruhu deseti kilometrů kromě mysterek. Pak se podívám zvlášť na mysterky a těch několik málo, které se mi podaří vyluštit, si do navigace nahraju přímo.


  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 7:13

Jo, dá se všechno. I lovit bez navigace a mysterky si luštit do sešitu.

Výhodou databázového řešení je, že se jednak obchází CHYBA Garminů - když nahraju jednu keš v několika GPX (tj. i v několika PQ), vidím jen tu první. Jinak je řešením jedině všechno smazat a znovu si nechat poslat nové PQ. Další výhodou je možnost kdykoli si něco dopsat - doplnit vyluštěné, klidně i další zajímavý bod v okolí, atd. A je to tam nafurt. Hodně mysterek jsem si kdysi vyluštil a pak to ztratil. No a pak je výhoda pro hračičky - statistiky. Jak pro sebe, tak do profilu. A nemalou výhodou je i množství různě optimalizovaných exportů, kde se např. dostal hint i do eTrex Legenda, nebo dlouhý listing do starého Oregona. Dá se to očistit od blbostí, takže se mi zobrazoval i totálně HTML zprasený listing, který po přímém stažení nešel. Další výhodou, že je to jediný slušný způsob, jak dělat waymarking - na oficiálních stránkách není ani slušná mapa, ale postahovat WM se do GG dají a pak lze využít jeho mapu. Další výhodou je, že se to dá použít i pro evidenci čehokoli jiného, než keší. Bunkrů, turistických známek, zajímavých míst - a to se všemi možnostmi - poznámky jako listing, přílohy, export do navigace, atd.

Prostě - kdo to nepotřebuje, obejde se bez toho snadno. Kdo si na to zvykne, pozná výhody a většinou už by neměnil.


  • 2

#31 bayern1932

bayern1932

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 8:19

Rozumim ti, ale obavam se, ze rozhodnuti bude na tobe.

 

Nejake plusy a minusy tu padly. Ke geogetu bych mohl dodat jeste to, ze muze udrzovat jakekoli zemepisne body:

 

- waymarky, geospy, munzee (pokud zustanem u navigacnich her)

- existuje databaze ropiku, triangulacnich bodu, mist s turistickymi znamkami

- ja mam databazi zastavek MHD, ...

- zalezi opravdu jen na tobe

 

Databazi muzes mit nekolik a volne mezi nimi prepinat. Je otazka, zda to budes potrebovat, ale moznost to je. A myslim, ze ani GSAK ani MoZiGo to neumoznuji.

V GSAKu samozřejmě můžeš mít těch databází taky obrovské množství, a můžeš mezi nimi elementy libovolně přesouvat (velmi silný nástroj).

JInak souhlasím s většinovým názorem této diskuze - oba programy jsou skvělé a dělají v podstatě totéž. Každý to ale dělá jinak a záleží jen na uživateli, co mu vyhovuje víc. Výhody a nevýhody už byly uvedeny.

Já jsem začínal před pár lety s GSAKem, během té doby jsem zkoušel GeoGet asi 3x, ale u GSAKU jsem zůstal.

Rozdíl mezi nimi je asi jako rozdíl mezi Coca Colou a Pepsi Colou :-)

 

PS: K tomu opakovanému placení za GSAK. Je pravda, že pro instalaci verze 8 byla vyžadována další platba. Šlo ale o zcela zásadní změny v programu, přidání API ohromným způsobem rozšířilo možnosti GSAKu. A kdo nechtěl, mohl zůstat u verze 7 a nemusel platiti nic dalšího.


  • 0

#32 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 8:33

Osobně používám geoget, který je i zde na fóru nejrozšířenější.

Dle mě (možná protože jsem si zvykl) je jednoduchý a neobsahuje spousty zbytečností což je zároveň vlastně i největší nedostatek... protože musíš doinstalovat pluginy a spoléhat, že ten který potřebuješ existuje, nebo nadchneš někoho do té míry že jej napíše (pokud to samozřejmě neumíš sám - v tom případě asi nejlepší volba)... s jeho databází umí pracovat (nebo ji alespoň načíst) některé mobilní aplikace ;)

Používal jsem (a občas na překlad listingu použiji) MoZiGo (Který je tu myslím neprávem opomíjen), který se mi zpočátku zdál stejně nepřehledný jako Geoget, ale měl tam spousty nastavení a funkcí což mě tak trochu odradilo a pak jsem byl již zvyklý na geoget. Pravdou je, že některé funkce jinde nenajdeš (třeba ten zmíněný překlad) a má dle mě pěkně zpracované návody ve formě videí.

Někdo tu psal že autor geogetu svižně reaguje na požadavky. myslím že to (co si pamatuji) se dá říct i o autorovi MoZiGo. Naopak funkci (sám napíše?) a zakomponuje do programu kdežto u GG je to mnohdy o tom pliginu který musí někdo vytvořit.

Zářným příkladem právě onen překlad listingu. Kdysi se to probíralo zde na fóru a funkce se v jednou objevila po kratší době v druhem není dodnes a to tu od té doby byla již nejméně jedna další diskuse na toto téma... Myslím ale že jsou víceméně srovnatelné a záleží na co si zvykneš ;)

Toliko asi k těmto dvěma. GSAK jsem bohužel používal na úplném začátku a již si nepamatuji.... vzhledem k tomu že jej ale nepoužívám, tak mě asi něco odradilo, ale jak jsem již psal, každému m§že vyhovovat něco jiného a co by mohlo tobě, to asi nikdo neporadí :(

Nejlepší volba je, jak tu někdo už psal, vzít stejnou množinu keší (PQ) a s tou si prostě vyzkoušet práci ve všech (osobní zkušenost je bohužel nepřenositelná)... Rozhodně to stojí za tu "trochu" času na víc... vždyť s tím softem pak budeš pracovat velmi často a měsíce, roky...  Takže pokud nezvolíš optimálně, stejně ten čas tomu budeš věnovat ale v mnohem větší míře.


Tento příspěvek byl upraven od Hojší: 20 leden 2015 - 8:35

  • 0

#33 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 8:40

Taky nemám pocit, že něco z toho potřebuju. Vyberu si místo, kam pojedu na výlet, stáhnu přes PQ všechny keše v okruhu deseti kilometrů kromě mysterek. Pak se podívám zvlášť na mysterky a těch několik málo, které se mi podaří vyluštit, si do navigace nahraju přímo.

 

A ty si neluštíš zajímavé mysterky jen tak, do šuplíku? Já občas padnu na něco, co mně zaujme, tak si to vyluštím a hned uložím do Geogetu. Jednou, až se dostanu do příslušných míst, hned vidím, že tu mám vyluštěno a mohu si odlovit (a jen se modlím, aby autor souřadnice za ten rok nezměnil :) )


  • 0

#34 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 8:46

A ty si neluštíš zajímavé mysterky jen tak, do šuplíku? Já občas padnu na něco, co mně zaujme, tak si to vyluštím a hned uložím do Geogetu. Jednou, až se dostanu do příslušných míst, hned vidím, že tu mám vyluštěno a mohu si odlovit (a jen se modlím, aby autor souřadnice za ten rok nezměnil :) )


:-) a na toto máme plugin, který ti oznámí že od okamžiku kdy sis tu finálku uložil se změnil listing :-)
Pak nezbývá než se kouknout na uložené indicie nebo postupy (samozřejmě v poznámce GeoGetu) a přepočítat.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 20 leden 2015 - 8:47

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 9:15

K tomu, jestli jsou takoveto programy potreba... co myslite, ze plati?

  1. Autori tech programu jsou naprosti cvoci, co venuji svuj cas vyvoji neceho, co vubec neni potreba.
  2. Ty programy opravdu k necemu jsou, jen na to nekteri zatim jen neprisli.

Jak jsem nedavno nekomu vysvetloval na Facebooku, programatori jsou tvorove lini. (proto programuji, aby za ne pocitace neco udelaly!) A lini lide nevenuji svuj cas jen tak nejake zbytecnosti, ktera nema zadny smysl.


  • 3

#36 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 9:25

Díky všem za odpovědi (i mailové) i za budoucí postřehy. C:Geo mi vyhovuje pro vlastní hledání. Jen je problém v tom, že když jedu např na víkend do nějaké lokality a mám vyluštěné mysterky, tak s C:Geo nejsme schopen nijak blíž naplánovat trasu (alespoň já to na telefonu udělat neumím) - stále řeším formou ručně psaných dat u mysterek a multinek. Všechna data (např. poznámky a finálky) v c:geo mi zmizely při reinstalaci na jiný telefon, protože tato data jsou zjevně vázaná na HW nikoliv na userid.

Chápu tyto podpůrné programy jako nástroje jednak na "hraní" se statistikama odlovených keší (např. nyní challenge keš ABECEDA), údržba vyřešených finálek (např. občas potřebuji keš navštívit opakovaně třeba kvůli nějakému speciálnímu TB nebo tak) a hlavně jako nástroj na přípravu výletů. Trošku jsme naivně doufal, že z příspěvků se vyprofiluje jeden z nich jako favorit. Pochopitelně jsem se díval na web stránky (tam každý chváli to svoje) a různá fóra (tam se zase řeší už taková úroveň, že jsme tak nějak mimo), taky si samo můžu nainstalovat oba (což jsem už udělal). Nicméně mám obavu, že k tomu abych se naučil ten soft používat tak jak potřebuji, musím do toho vrazit dost času (nemám tady kolem nikoho, kdo s tím funguje) metodou "tak jak by to mohlo fungovat + pokus omyl". Chtěl jsem se vyhnout tomu učit se oba, nebo se naučit něco, co nakonec nebudu používat, protože to nebude fungovat tak jak potřebuji. A času je tak málo...

Já teda nevím jestli je to co jsi v c:geo hledal, ale u mysterek a multin si můžu ke keši dopsat vlastní souřadnice jaké chci..a můžu tam i dokonce zatrhnout že je to jako final location  a anviguje mě to na bod který jsem si uložil. Jediná nevýhoda je, že je na mapě nevidím se změnenými souřadnicemi ale s původními...až když keš rozkliknu tak mi to na mapě udělá ten novej final point...


  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 9:38

No jo, jenze na planovani vyletu potrebuji pohodlne videt (tedy ne na male obrazovce mobilu, ale na velkem monitoru pocitace) mapu jakou chci a kdykoliv si prepnu do vhodnejsich mapovych pokladu (orto, mapy.cz, OSM,...). A na teto mape vidim vsechny kese, vidim i vsechny finalky, aniz bych musel neco rozklikavat, vidim i vsechny waypointy, abych videl treba kudy vede nejaka multina, atd. Chci si do teto mapy cmarat, merit vzdalenosti, a podobne kejkle. Chci si tu mapu treba i vytisknout, abych se s ni mohl treba podelit s prateli, nebo si do ni pak v terenu cmarat... je toho spousta!


  • 3

#38 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 9:46

No jo, jenze na planovani vyletu potrebuji pohodlne videt (tedy ne na male obrazovce mobilu, ale na velkem monitoru pocitace) mapu jakou chci a kdykoliv si prepnu do vhodnejsich mapovych pokladu (orto, mapy.cz, OSM,...). A na teto mape vidim vsechny kese, vidim i vsechny finalky, aniz bych musel neco rozklikavat, vidim i vsechny waypointy, abych videl treba kudy vede nejaka multina, atd. Chci si do teto mapy cmarat, merit vzdalenosti, a podobne kejkle. Chci si tu mapu treba i vytisknout, abych se s ni mohl treba podelit s prateli, nebo si do ni pak v terenu cmarat... je toho spousta!

Aha, to jsem netušil. Já zatím Geoget také nezkoušel ale co píšeš tak o tom si můžu nechat v c:geo jenom zdát :lol:


  • 0

#39 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 9:56

GSAK jsem neřešil kvuli ceně. GG jsem jednou spustil, nepochopil a jel dál v excelu. Pak jsem měl ale nějakou volnou chvíli a zaplacený PM a tak jsem se ke GG vrátil a už ho nepustil. 

  • zdarma (i když pravidelně posílám na vánoce nějaký ten bakšiš)
  • databáze!!
  • DATABÁZE - SQLite - v jednom souboru. 
  • do db se dá přistupovat přímo přes SQL konzoli - statistiky, challenege checkery, prostě co zrovna člověka napadne
  • db soubor nahraju do mobilu a v a:drake mám celou republiku, vč "žlutých a modrých tradiček"
  • mínusem je určitě nutnost pochopení filozofie práce s programem
  • mapové podklady s kešemi, filtry a kreslítky
  • český support
  • extrakty s českými specifiky (turistické známky, řopíky, atd)
  • tagy
  • pro mě jako Iťáka je plusem rozšiřitelnost přes SQL (různé specifické dotazy) a Packal

Neříkám, že GSAK nebo MoZiGo nemají nějakou z výše uvedených vlastností, ale celé toto téma je trochu ve stylu Sparta nebo Slávie (nebo Baník)


  • 1

#40 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 10:00

Osobne pouzivam Geoget kvuliva dobre spolupraci s Locusem - Jednou za par dni zkopiruju do telefonu celou databazi a mam kese v CR prakticky aktualni a tam kde mam i vcetne finalek.   Nevim, zda ten plugin pro GSAk je dale vyvijen nebo usnul v te puvodni verzi, kdy neumi automaticky nacist finalky.

Co se C:gea tyce urcite si muzes z Geogetu vyexportovat GPX a to nacist do C:gea. Stejne tak si muzes stazenou kes v c:geu ulozit a pridat k ni vlastni WP.  Osobne mam c:geo jen jako doplnek na pripadne zjisteni kdo z kamaradu ma kes odlovenou. Pomalost hledani a zobrazovani c:gea je dana jeho stylem prace - stahuj vse a pak to trid, coz je v mistech s mizernym netem vrazedna kombinace (zejmena ve chvili, kdy je tam listing plny fotek). Ale zase diky tomu bez problemu funguje i pro BM.


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, gsak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka