Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.2

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
235 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2015 - 15:42

To je uplne jedno, jak dlouho na to budes civet, porad tam bude ten stav az 100ms pred posledni kesi. kdyz se dlasi kes neimportuje, tak se jaksi zadny kod na prekresleni toho pocitadla nemuze zavolat. A protoze pocitadla se zvysuji az na konci importu kese, je velmi pravdepodobne, ze se ta posledni kes nestihne vypsat.


  • 0

#122 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1756 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2015 - 15:59

no a než se stáhne alespoň jedna keš, tak je tam úplně prázdné místo - nic se tam nezobrazuje
takže jestli jsem to dobře pochopil, tak by bylo potřeba nějak sladit inkrementaci keše a waypointu a jejich následné zobrazení
  • 0

#123 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2015 - 16:07

Neni potreba delat vubec nic. Je to zcela nepodstatna prkotina. Jsou to jen informativni pocitadla, aby bylo pri dlouhych operacich videt, ze to vubec neco dela. Kolik se toho doopravdy naimportovalo, je pak videt v tom dialogu po importu.


  • 4

#124 fille.n15

fille.n15

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 9:33

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně samotného geogetu. 

 

Nevím jestli to je jen u mě, nebo u všech, ale dost mě irituje svojí sklerózou.

Když si nastavím vlastní velikost okna nebo rozložení toolbarů, tak po restartu programu se vše vrátí na výchozí nastavení. Přičemž výchozí velikost okna je takový divný patvar roztažený na maximum, ale maximalizované to není. Ikony na horní liště jsou "za rohem". Dále nerozumím tomu, proč mi neustále nutí výchozí zobrazení sloupců, místo mého vlastního nastavení. Neustále to musím přepínat. A nakonec když si nastavím vlastní filtry a i vlastně předvolby rozložení sloupců a původní nepotřebné smažu, tak po restartu sice nové zůstanou, ale původní se obnoví a straší mi tam zase.

 

Dělám někde něco špatně?

 

Mám win7 x64, nejnovější geoget a nainstalovaný jako portable.

 

Díky.


  • 0
banner_profil_cs_256.png

#125 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 9:45

1. velikost a rozlozeni okna se normalne uklada pri ukonceni programu. Nevim, proc by to tobe zrovna nefungovalo.

 

2. rozlozeni sloupcu je treba v tom editoru sloupcu ulozit. Geoget standardni nahrava rozlozeni sloupcu "Vychozi", leda ze by sis k databazi pridruzil nejake jine specificke rozlozeni.

 

Pokud se ti ani jedno z toho nedari ulozit a zapamatovatm, pak mas zjevne nejaky problem s prepisovanim souboru v datovem adresare.


  • 0

#126 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 9:46

...coz by mohl byt problem, kdyz bys mel datovy adresart na nejakem miste, kde nema co delat. Treba v "Program files".


  • 0

#127 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 9:52

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně samotného geogetu. 

 

Nevím jestli to je jen u mě, nebo u všech, ale dost mě irituje svojí sklerózou.

Když si nastavím vlastní velikost okna nebo rozložení toolbarů, tak po restartu programu se vše vrátí na výchozí nastavení. Přičemž výchozí velikost okna je takový divný patvar roztažený na maximum, ale maximalizované to není. Ikony na horní liště jsou "za rohem". Dále nerozumím tomu, proč mi neustále nutí výchozí zobrazení sloupců, místo mého vlastního nastavení. Neustále to musím přepínat. A nakonec když si nastavím vlastní filtry a i vlastně předvolby rozložení sloupců a původní nepotřebné smažu, tak po restartu sice nové zůstanou, ale původní se obnoví a straší mi tam zase.

 

Dělám někde něco špatně?

 

Mám win7 x64, nejnovější geoget a nainstalovaný jako portable.

 

Díky.

 

Mne funguje vse spravne:

1. poloha a velikost okna se uklada a pouzije se pri nasledujicim spusteni GG

2. toolbary se mi ukladaji (i kdyz si pamatuji, ze driv si to nekdy pamatoval, nekdy ne)

3. pokud upravis vychozi definici sloupcu a chces ji pouzit i pozdeji, musis ji ulozit. Ke kazde databazi si muzes definovat jine rozlozeni sloupcu a jiny implicitni filtr

4. pri kazdem spusteni se kontroluje existence standardnich souboru. Pokud je sazes, obnovi se. To je proto, aby nebyl narusen beh GG


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#128 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 10:22

otazka za 100 bodu - kde mas ten geoget nainstalovany kdyz ho mas jako portable?


  • 0

#129 fille.n15

fille.n15

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 10:25

na datovem disku s plnym pristupem, na systemovem v program files opravdu ne :-)


  • 0
banner_profil_cs_256.png

#130 fille.n15

fille.n15

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 10:26

Jinak problem s ulozenim pozice okna jsem napsal blbe. To se omlouvam. Kdyz okno zmensim, tak si to pamatuje, problem ma jen s tou maximalizaci, tu si nepamatuje. A pak mi zase tlacitka skoci za roh.


  • 0
banner_profil_cs_256.png

#131 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 10:48

ne maximalizaci si to fakt nepamatuje. I kdyz udelas maximalizaci, tak to okno je porad vedeno v puvodni velikosti, a to se zapamatuje. Takze kdyz se to pak spustio znova, snazi se to tvohje rozlozeni udelane pro velke okno napasovat do toho maleho... to nemuze dopadnout dobre. Proc si to okno nezvetsis normalne? Maximalizace okna neni jeho bezny stav!


  • 0

#132 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 10:51

Proč by maximalizace nebyla běžný stav? Používám takto spoustu programů, obzvlášť na malém notebooku to ušetří pěkných pár pixelů nevykreslováním rámečků kolem oken.


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 14 April 2015 - 10:54

  • 0

#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 11:02

A minimalizovane okno usetri jeste vic!

(Pardon, tomu se neslo ubranit...)


  • 0

#134 fille.n15

fille.n15

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 11:15

Sorry, ale taky tomu nerozumim.


  • 0
banner_profil_cs_256.png

#135 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 11:52

Jinak problem s ulozenim pozice okna jsem napsal blbe. To se omlouvam. Kdyz okno zmensim, tak si to pamatuje, problem ma jen s tou maximalizaci, tu si nepamatuje. A pak mi zase tlacitka skoci za roh.

 

Pokud chceš pouštět GeoGet v maximalizovaném okně, tak je potřeba upravit nastavení zástupce na ploše nebo jak to spouštíš (Vlastnosti>Zástupce>Spustit>Maximalizované okno).


  • 0

#136 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 13:05

A to je presne ten duvod. Ten, kdo nejakou apliakci spousti, si totiz taky rika, jeslti ma byt spustena normalne, minimalizovane ci maximalizovane. Je to vule toho, kdo aplikaci spousti. At uz je to nejaky jiny program, nebo treba zastupce na plose. Oni rikaji, v jakem rezimu ma aplikace byt.

 

A proto by bylo uchylne, kdyby ten rezim zobrazeni Geoget o sve vlastni vuli menil.


  • 0

#137 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 13:15

Zajímavé, snad všechny aplikace co používám si pamatují jestli byly maximalizovány při ukončení, to si pokaždé mění spouštěcího zástupce?

Ale mě je to celkem buřt, jednou kliknout po spuštění mě nezabije, jen mi to přišlo zvláštní.


  • 2

#138 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 13:40

Mě by spíše potěšilo, kdyby si info o maximalizaci zapamatovalo okno detailu keše. Teď se každý další detail vzorne posune trochu dolu a doprava a plynule odjíždí z obrazovky.
Stejně je paráda, že řešíme takové "blbosti" a nemusíme se starat o to, kam zapadly nahrané kešky a že v exportu chybí nějaké wp, případně že program každou půlhodinu padá (co si pamatuji, tak se mi zadřel jen jednou, při procházení listingů 101 dalmatinů a podruhé to už neudělal)
  • 0

#139 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 13:41

Jestli ti prijde v poradku, ze se ti apliakce spusti maximalizovane, ackoliv ji spoustis zastupcem, ktery rika opak, pak chapu tvoje rozpaky. Me takove chovani apliakce v poradku neprijde.


  • 0

#140 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2015 - 13:53

Netuším jak je to oficiálně definováno někde ve win api nebo kde (jesli vůbec někde), ale na první stránce co jsem vygůglil byl popis nastavovátek v zástupci takto:

Normal window: Shortcut window opens the same way it was last closed.

Minimized: Shortcut window always opens minimized.

Maximized: Shortcut window always opens maximized.

Což tak nějak odpovídá tomu jak se prakticky všechny win programy odjakživa chovají. Geoget je jediná vyjímka o které vím. (a pak ještě total commander, ten na to má extra volbu v nastavení)

Netvrdím že je to správně, ale co pamatuju to tak funguje.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama