Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.2

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
235 odpovědí na toto téma

#141 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 13:58

Ty blaho, tolik ztraceneho casu kvuli takove hovadine? Zasnu.


  • 2

#142 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 14:05

Pokud to povede k vylepšení, beru to jako dobře investované dvě minuty ;)


  • 1

#143 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 17:23

Mě by spíše potěšilo, kdyby si info o maximalizaci zapamatovalo okno detailu keše. Teď se každý další detail vzorne posune trochu dolu a doprava a plynule odjíždí z obrazovky.

 

A jak by sis predstavoval, ze by se to melo chovat? Vzij se do situace, kdy najednou otevres treba deset listingu. Kam chces ta okna poskladat?


  • 0

#144 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 17:50

A jak by sis predstavoval, ze by se to melo chovat? Vzij se do situace, kdy najednou otevres treba deset listingu. Kam chces ta okna poskladat?

Poskládala by se normálně na sebe a přepínal bych si je dole na panelu, tak jako to dělám se všemi aplikacemi, které používám maximalizované...

Tohle by se mi taky líbilo - aby se okno listingu otevíralo maximalizované.


  • 0

#145 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 17:57

Poskládala by se normálně na sebe a přepínal bych si je dole na panelu, tak jako to dělám se všemi aplikacemi, které používám maximalizované...

Tohle by se mi taky líbilo - aby se okno listingu otevíralo maximalizované.

 

Uprimne doufam, ze na realizaci takoveho pozadavku nikdy nedojde. Ty znas nejaky program, ktery otvira sva dcerina okna v maximalizovanem stavu?


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#146 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 18:06

Uprimne doufam, ze na realizaci takoveho pozadavku nikdy nedojde. Ty znas nejaky program, ktery otvira sva dcerina okna v maximalizovanem stavu?

Já tady nechci prudit, jenom když se tady o tom rozběhla debata, tak jsem se zapojil. Ani nevím, jestli aplikace, které používám (word, excel, powerpoint, internet, atd.) mají nějaká "dceřinná" okna. Ale dá se říct, že v 99% si aplikace maximalizuji (a ony si to asi pamatují). Samozřejmě to asi záleží na velikosti monitorů apod. Ale první, co udělám s listingem, který se mi otevře tak, že pravý dolní roh je mimo obrazovku, je to, že ho maximalizuji - abych viděl to, co je mimo obrazovku.

Howgh - jenom názor uživatele...


  • 0

#147 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 18:34

Pozici toho otevreneho okna si urcuji windows samy. Budes psat takoveto veci i Microsoftu?


  • 0

#148 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 18:56

Pozici toho otevreneho okna si urcuji windows samy. Budes psat takoveto veci i Microsoftu?

Microsoftu nic psát nebudu. Jsem průměrný uživatel počítače s malým monitorem a nikdy se mi nestalo, že by se mi word nebo excel otevřel tak, aby bylo něco mimo obrazovku (že změní velikost to ano). Možná je to tím, že nemá dceřiná okna. Myslel jsem, že tady vás zajímá, jak s programem pracují ostatní. Proto jsem taky podpořil názor uživatele "vkvkvk", který o tom začal psát.


  • 0

#149 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 19:06

Vychozi chovani dcerinnych oken ve windows je to, ze se oteviraji tak, aby z kazdeho byl kousek videt. proto je to postupne posouva dolu a doprava tak dlouho, dokud je z okna videt dostatecna cast na to, abys mohl okno mysi uchopit a presunout kam chces.Takto se Windows chovaji pekne dlouho, ja si to pamatuji uz ve verzi 3.1.


  • 2

#150 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 19:18

Nemáš mít náhodou BAN ?

 

Zrovna jsi tu položil spoustu zbytečných otázek do odborného vlákna !!!!

 

 

Jistě, BAN na nick shamanek3 udělen. Stále si stojím za tímto:  http://www.geocachin...px-čr/?p=496255

 

Prosím ostatní, aby v případě potřeby, vyjádřit se k mému rozhodnutí použili SZ. Toto vlákno ať slouží k čemu má.


  • 0

#151 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 19:38

A jak by sis predstavoval, ze by se to melo chovat? Vzij se do situace, kdy najednou otevres treba deset listingu. Kam chces ta okna poskladat?

  • V případě, že je naposledy okno s listingem otevřeno v okně (tak jako nyní), tak se další okna musí samozřejmě otvírat tak jako nyní. To je očekávané chování. Cokoliv jiného by byl chaos.
  • Druhou variantou je, že si okno jednoho listingu maximalizuji. Potom je (dle mého úsudku) logické, aby se další okno listingu otevřelo automaticky maximalizované.

Zdůvodnění: Můj obvyklá postup: V GG si otevřu listing a maximalizuji jej, abych viděl co nejvíc. Klávesou Esc jej zavřu (možná trošku  nestandardní, ale příjemnější než Alt+F4). Otevřu další listing, maximalizuji...pokračuji až do úplného zvládnutí.

 

Jen drobná poznámka k tomu, že programy neotvírají svá další okna maximalizovaná: Webové prohlížeče jsou-li maximalizované, tak pomocí Shift+klepnutí na odkaz otevře další okno též maximalizované.

 

Je to jen taková maličkost, ale potěší. (Tohle je citát z jednoho vtipu, který říkala moje maminka - uvádím jej níže)

 

Manžel stále předhazuje manželce: "Sousedka vždy připraví sousedovi teplou večeři. Je to maličkost, ale potěší."

"Sousedka má vždy na stole kytičku. Je to maličkost, ale potěší."

Další skvělé vlastnosti sousedky si jistě domyslíte a zakončíte větou: "Je to maličkost, ale potěší."

Jednou přijde manžel domů, manželka je usměvavá, spokojená a říká: "Soused ho má o centimetr delší než ty. Je to maličkost, ale POTĚŠÍ"

 

Dost jsme to zde otvíráním oken vytapetovali. Proto navrhuji okna opustit, ať si to HaLuMa udělá podle svých představ.

Znáte někdo klávesovou zkratku na maximalizaci okna?

 

Vašek


  • 2

#152 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 19:48

Jen drobná poznámka k tomu, že programy neotvírají svá další okna maximalizovaná: Webové prohlížeče jsou-li maximalizované, tak pomocí Shift+klepnutí na odkaz otevře další okno též maximalizované.

 

 

Jo tento priklad jsem ocekaval. Ale proto jsem mluvil o dcerinych oknech a ne o jinych instancich tehoz programu. Pokud bys mel jeste v zasobe prohlec a jeho zalozky, ze jsou taky pres cele okno (i pokud je maximalizovane), tak zalozky jsou take dost jiny pripad.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#153 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 19:58

Jo tento priklad jsem ocekaval. Ale proto jsem mluvil o dcerinych oknech a ne o jinych instancich tehoz programu. Pokud bys mel jeste v zasobe prohlec a jeho zalozky, ze jsou taky pres cele okno (i pokud je maximalizovane), tak zalozky jsou take dost jiny pripad.

Dobře tak Outlook 2010 (si i ostatní verze): Měj ho v normálním okně, otevři zprávu, tu maximalizuj. Zprávu zavři a otevři znovu nějakou zprávu. Bude maximalizovaná.


  • 0

#154 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 20:49

Tohle by se mi taky líbilo - aby se okno listingu otevíralo maximalizované.


Jen to ne. Na 4K monitoru ci velkem monitoru 21:9 by to bylo neštěstí, řádky dlouhe pul metru by se nedaly cist.
  • 2

#155 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 8:07

Také bych se přimlouval, aby existovala možnost otevřít GG v maximalizovaném okně. Beru to jako méně příjemnou vlastnost, abych po každém spuštění klikl na ikonku zvětšit. Bohužel GG si nezapamatuje pozici okna při ukončení (Win7 64bit).


  • 1

#156 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 8:22

Mne si GG velikost i polohu pamatuje na vsech pocitacich, kde jej mam nebo jsem to zkousel. (Pokud chces maximalizovany GG, nastav si to v zastupci. Tato informace tu uz padla.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#157 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 8:53

Gord: díky, v záplavě různých "postřehů" jsem to přehlédl. Změnil jsem si nastavení na všech počítačích, kde spouštím GG. Zajímavé je, že mi to dělá jen GG, ostatní používaný SW si to "pamatuje", ale těžko říct, čím by to mohlo být.


  • 0

#158 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 12:09

I to tu Haluma vysvetloval. GG si pamatuje polohu a velikost okna, ale ignoruje stav minimalizovano/maximalizovano.

 

<rypnuti (a uz toho necham)>Kdyz uz jsme u toho, tak ti, co tu tvrdi, ze se jim kazdy program spousti s posledni velikosti okna, pokud jej ukoncite minimalizovany, tak pri dalsim spusteni se nezobrazi okno aplikace, ale je cela jen minimalizovana? Pokud ne, tak to chovani neni prilis konzistentni - jednou si pamatuje stav (maximalizovany) a podruhe ne (minimalizovany). GG se chova konzistentne - alespon mne to tak pripada. :) Ignoruje tyto stavy vzdy.</rypnuti>


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#159 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 12:28

I to tu Haluma vysvetloval. GG si pamatuje polohu a velikost okna, ale ignoruje stav minimalizovano/maximalizovano.

Tak jsem výjimka, u mě si nepamatuje. Ale to už teď nevadí, přes vlastnosti zástupce otevírám maximalizované okno, čili už se mi nestane, že se otevře část mimo zobrazení monitoru - např. spodní řádek s počtem keší nebo naopak horní řádek, kde je možnost kliknout právě na tu maximalizaci. Monitor mám přitom stále se stejným rozlišením. Je to spíše kosmetická záležitost, dá se s tím žít (i když se špatně vysvětluje začátečníkům).


  • 0

#160 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 17:19

Téměř všechny programy ve Windows, které znám, si pamatují velikost okna a případný stav maximalizováno. Geoget si pamatuje pouze velikost okna, což mi sice přijde zvláštní, avšak není nejmenší problém nastavit si v zástupci otevírání do maximalizace, takže v tom nevidím problém.

Ohledně zachovávání případné maximalizace u dceřiných oken už to tak jednoznačně necítím. Některé aplikace se tak, pravda, chovají, ale v případě Geogetu by to mně osobně moc užitečné nepřišlo. Pokud už si maximalizuji okno s listingem, je to proto, abych viděl bez nutnosti posuvu obrázek, který se do okna nevejde. Nemyslím, že bych pak chtěl mít maximalizovaný i následně otevíraný listing.


  • 1
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama