Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Falešná keš vedle pravé


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#81 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 21:01

Nechal bych kačery zalogovat. 

Ale vždyť tohle přece už owneři udělali; tomu, kdo to uznal za vhodné, log umožnili. Alespoň to tak výše popisují. 


  • 0

#82 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 21:21

Zažil jsem absurdní běh pro FTF na mé blízké, dnes již mrtvé keši Kavalírka GC2772N. Když jsme se tam spolu s Barbie teamem a tytyty family přihnali, všichi jsme se nadšeně zalogovali do maskáčového igelitového pytlíku s logbookem a až později nám to začlo vrtat hlavou a o kousek vedle jsme našli tu opravdovou novou kešku. Ten pytlíček byl stařičký pozapomenutý originální americký letterbox Fresh Gerber Daisy (http://www.letterbox...sh_Gerber_Daisy) a již ten den večer byl plný zápisů od nálezců nové kešky… 


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#83 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 21:33

Znám situaci trochu naruby. Existuje ve Středních Čechách tradička a asi pět metrů od ní je finálka čtyřhvězdičkové mysterky. Lidi chodí na tu tradičku, logují se do těžké mysterky, aniž by si všimli, že je to jiná keš. :-) Přitom jsou obě pojmenované na krabicích i na logboocích.


  • 0

#84 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:04

Vážení geopřátelé,

 

moc vám všem děkujeme za příspěvky, snad to bylo užitečné k tomu, abychom si z toho všichni odnesli nějaké ponaučení. Diskuze probíhala tady veřejně i soukromě přes maily. Na závěr si dovolím překopírovat sem jeden z přijatých mailů za všechny jako příklad (snad se nebude autor zlobit). Z 28 smazaných logů nám v tomto duchu přišlo 16 mailů. Tak jsme rádi, ať už je pravidlo jakékoli, jde hlavně o morálku a čestných lidí je stále dost.

Samozřejmě, že příště bychom opět falešný logbook přiznali a nevyhodili ho, kdo hádal jinak, tak se spletl :rolleyes:

 

----- Original Message -----
Sent: Tuesday, June 23, 2015 5:57 PM
Subject: Re: [GEO] kubacom contacting Labata from Geocaching.com

 

 Ahoj,

 
děkuji za vstřícnost, jsem z Brna, tak nevím kdy do toho kraje opět zavítám. Logovat si to nebudu, protože jsem nenašel co jsem hledal, ale třeba tam někdy zase pojedu.
 
Děkuji a fandím vám.
 
Labata
 
Tímto opouštíme diskuzi.
Mějte se všichni hezky a přejeme hodně krásných krabiček a zážitků s GC
zdravíme
Lenka a Pepa kubacom

 


 

  • 3
Kdo si hraje, nezlobí

#85 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:22

... tak to je pořád dokola jak když hrách na stěnu hází ...

 

... jsme je museli smazat všem, jinak to nešlo ...

 

... Znovu opakuji, že nám nikdo nedal prostor k vyjednávání ...

 

...  tak já už nevím, co ještě máme udělat ???

 

[ironie] Je mi opravdu líto že jste MUSELI a že vám před tím nedal nikdo prostor k vyjednávání :(

Fakt je to pořád dokola... proč to k sakru nikdo nechápe ... [/ironie]

Co dělat?

Teď už je asi pozdě "brečet" nad rozlitým mlékem, ale myslím, že to zde zaznělo několikrát... pomoc by měl ZDRAVÝ rozum a vždy se tak trochu vžít do opačné role ;)

 

Jinak přeji ať vás to neodradí a podobné excesy se vám přihodí co nejméně, ale když již přihodí, že je budete brát s nadhledem.


  • 4

#86 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:22

Hmm... Přijde mi, že owner té keše stále vidí všechno jen černobíle. Tvrdit něco o morálce, že ti, co si keš zalogovali po smazání znovu, ji už nemají, je poněkud zvláštní. Vyzdvihovat ty, kteří se nechtějí dohadovat a log si neobnoví, protože srážka s blbcem je to nejhorší (ten nikdy neustoupí), to je taky docela podivný způsob vyjádření. A stále se nikde neobjevilo jméno toho, kdo byl první v tom fake logbooku, toho jste měli tahat po fórech a všude jinde, nikoliv ty ostatní. :angry: Ale taky mě pobavila reakce, že ownerům nikdo nedal prostor k vyjednávání, zatímco oni jej dali, smazali pár desítek logů s tím, že keš nikdo nenašel, aniž by se dotyčných nějak dotazovali, a ještě se za to cítí velmi dotčeně, to je to správné vyjednávání. :D 


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 24 červen 2015 - 7:26

  • 5

#87 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:39

to Novom: musíš číst všechno Dne 8.5.2015 nick ja.pan, uložil falešnou keš na místo a to bez uvědomění autora.....


  • 3

*


#88 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:42

Proč tedy nedošlo ke smazání jen jeho logu, popotahování jeho jména na fóru a ponechání zbytku logů? Proč z toho musí být tenhle cirkus, ve kterém se owner cítí stále víc a víc dotčeně?


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 24 červen 2015 - 7:42

  • 1

#89 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 8:04

Já se zalogovat do falešné keše, tak bych proti smazání logu neprotestoval. Zato dotyčného "obnovovače" bych si asi našel.


  • 4

#90 el.mak

el.mak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 9:19

Dobrý den,

 

začínám s geocachingem, snažím se nasbírat tedy zkušenosti teoretické i praktické.Tak to tu čtu, ale já se v tom nedokážu orientovat, některá slova jsou mi úplně cizí. Můžu se tedy ujistit... já si můžu zapsat keš i když jí nenajdu? Já jsem myslel, že když nenajdu tu správnou, tak tam musím znova a znova a až teprve najdu tu správnou, tak si to můžu napsat na internetu?

 

Děkuji Vám za vysvětlení.

Roman


  • 1

#91 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 9:25

Ahoj,

tady zrovna řešíme extrémní případ "falešné cache". Drtivá většina cachí by neměla mít kolem sebe jinou až do vzdálenosti 161 m. Pochopil jsi to správně. Když cache nenajdeš, loguješ tzv. DNF (did not find), nikoliv nález.


  • 0

#92 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 9:32

Na většině míst najdeš jednu keš, a to tu správnou. Když tam není nebo ji nemůžeš najít, tak dej DNF. Pokud máš podezření, že jsi zalogován ve špatné krabičce, tak napiš autorovi keše. Někdy je taková věc popsána v lozích, krabičku můžeš i vyfotit a fotku poslat ownerovi.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 24 červen 2015 - 9:33

  • 0

#93 el.mak

el.mak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 9:55

a ti lidé, co jim to smazali, tak tu správnou keš tedy našli nebo nenašli?

 

 

děkuji Vám za odpovědi

Roman


  • 0

#94 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 9:55

Ti nasli tu falesnou.
  • 0

#95 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 10:44

el.mak: v popisovaném případu došlo k tomu, že někdo dal do blízkosti skrýše další krabičku s listem papíru a zalogoval si nález. Některé kačery to zmátlo a mysleli, že našli správnou keš.
  • 0

#96 el.mak

el.mak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 12:11

Aha, já jsem si mezitím přečetl všechno v tý kešce, předtím jsem tady přehlédl ty klikací odkazy, tam je to všechno přehledné, tady už je toho moc.

Takže oni tu kešku vlastně nenašli, já jsem si nejdřív myslel, že ten kdo jim to smazal je zlý.

Proto se ptám, protože mám strach, abych něco neudělal špatně.

 

Moc Vám děkuji za pomoc, s pozdravem

Roman


  • 0

#97 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 12:14

Nemusis. V 999 pripadu z 1000 to bude naprosto OK a ten jeden se da vyresit v klidu, domluvou. Staci nepouzivat slova jako "musis", "pravo" a tak podobne.
  • 0

#98 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 12:55

Dobrý den,

 

začínám s geocachingem, snažím se nasbírat tedy zkušenosti teoretické i praktické.Tak to tu čtu, ale já se v tom nedokážu orientovat, některá slova jsou mi úplně cizí. Můžu se tedy ujistit... já si můžu zapsat keš i když jí nenajdu? Já jsem myslel, že když nenajdu tu správnou, tak tam musím znova a znova a až teprve najdu tu správnou, tak si to můžu napsat na internetu?

 

Děkuji Vám za vysvětlení.

Roman

 

Takhle to platilo celou dobu, ale teď se toho ujali právníci a dělají nám v tom trochu hokej.

 

Pokud nemůžeš keš najít, tak se třeba dá zeptat někoho, kdo ji už našel, jestli neporadí. A pokud se znáš s autorem, dá se zeptat jeho.

 

Celý tenhle problém vznikl tak, že nějaký ťulpas nenašel neobvykle ukrytou keš a tak si sám vytvořil jinou, aby se měl kam zalogovat. Jiný člověk sice keš obnovit může, ale měl by mít jistotu, že tam keš není a měl by se o tom dozvědět i autor keše.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#99 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 18:23

Platí, že v okolí 160m od keše nemůže být jiná keš. takže omyl by nastat neměl.

Zajímalo by mne, ti co obhajují mazání všem zalogovaným ve fake keši, kolik času PO nalezení keše věnují prohledávání okolí, jestli tam náhodou není jiná, pravá keš.


  • 2

#100 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 18:43

Nedá mi to a i když normálně moc nepíši, zde bych rád svůj pohled napsal.

 

Myslím, že owner by měl mít právo se rozhodnou zda logy uzná nebo ne. Je to on kdo si dává práci, aby ostatní měli co hledat. Nepranýřujme ho, těch co do toho dávají srdce a mnoho práce je pomálu :). Nechme mu to právo. Druhá věc je, že bych se u ownera přimlouval za shovívavost pro ty, kteří v dobré víře logovali do špatné schránky.

 

Co je mi trochu líto je, že pokud si spočítáte příspěvky, kde je zmíněna absolutně nepřijatelná práce onoho zakladatele falešné schránky, je jich tu jen pár. Prosím pojďme všichni v první řadě odsoudit toto jednání. Za mne je naprosto skandální, a takový člověk si zaslouží ty nepříjemné příspěvky. On svým jednáním způsobil ty další nedorozumění. Pokud by se tento hloupý příklad rozšířil, tak nevím jak to skončí :(


  • 14




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama