Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Falešná keš vedle pravé


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#61 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 14:58

ANO, logujes kazdou nalezenou kes FI ? Tak proc nelogovat NM ci NA vsude kde je potreba ?

 

Kazdy se tu ohani pravidly, ale jen temi, co se jim hodi... co treba tyhle :

 

Jeste mi chybi dohled pravidlo, ktere by to vyzadovalo. Jedine co jsem nasel je:

 

 

Whatever the container, make sure to clearly identify your cache as a geocache.

https://www.geocachi...out/hiding.aspx

 

Ja klidne tech par sekund na dalsi log obetuju, jen pak chudaci RW, po nereagovani na NM. Soucasne by asi bylo vhodne si kazdy log fotit, protoze owneri zrejme nebudou nadseni, ale nevim jak prokazu, od jake kese to je, kdyz ta kes vlastne nebude oznacena. To bych pak mel vlastne mozna logovat i DNF, protoze nevim zda jsem tu kes vlastne nasel nebo ne a jestli neloguju kvuli falesne krabicce.  :lol:


  • 2

#62 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 15:02

Přesně jak to píše mh.mail....

Tahle hra se totiž zvrhla v cosi divného, potom nevím, proč by měli autoři udržovat svoje keše, když si tam kdokoli dá kus papíru a jede se dál.

Naše keš tam byla a  byla vpořádku, o všech našich 17 keší se staráme, děláme vše podle pravidel.

Autor keše má jenom povinnosti, práva žádná nemá?

 

I v právním sporu jsou důležitá fakta. Když podepíšeš falešnou smlouvu, tak se s tebou nikdo bavit nebude.

 

A tady je fakt jednoznačný - keš nenašli, v logbooku zapsaní nejsou, všechno okolo jsou jen zbytečné řeči.

 

Už zase... Lidičky, hra není zkouška! I život má na stejnou věc různé metry. Ani soud není o "jedinéasprávné" pravdě, ale o důkazech. A existují i polehčující okolnosti, to jen tak na okraj. Že autor originální keše dopustil ve blízkosti své skrýše jinou keš, není problém hráčů. Neexistuje způsob, jak si obecně jednoznačně ověřit, že jsem našel správnou keš. Vše je o dobré víře a o rozumu. Ze strany autora i hráčů. Smazání logů je podle mne přehnané a zbytečné. Upjaté držení se pravidel nehovoří ve prospěch nadhledu na hru. O tom přeci hra není, abychom na sobě vzájemně hledali chyby vůči pravidlům. Hra má bavit a těšit, přehlížení drobných chyb k tomu patří už jen tím, že jako autor keše přiznám spoluodpovědnost za stav, který jsem dopustil...


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 23 červen 2015 - 15:09

  • 5

#63 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 15:17

Koukám, že spousta lidí ten DarkLordův rozbor situace pochopila tak, že je zrušena povinnost zapsat se do keše a že stačí někam dát kus papíru a na něj se podepsat.


  • -3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#64 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 15:20

Je škoda, že taková zřejmě pěkná keš vyvolává tolik negativních emocí. Já se nepovažuji za honiboda, ale taky bych se po nálezu schránky s popsaným logbookem bez váhání zapsal a dál bych nehledal, a taky by mě mrzelo, kdyby mi autor pak log smazal. Už jsem psal, že neodpovídající obtížnost nebo terén není nic výjimečného, a to, že schránka neopdpovídá počtu FP, je úplně vedlejší. Jednak se podoba keše mohla během let změnit, a druhak já osobně dávám FP za téma, za místo a za cestu k němu – a schránka samotná je pro mě posledních možná 10% celkového dojmu. A takových lidí je víc. Navíc už jsem našel několik keší u kapliček maskovaných do různých falešných svíček a lampiček, takže bych tady asi ani nepojal žádné podezření.

 

Nerozumím argumentu „jak by k tomu přišli ti, kteří našli tu pravou keš“. Ti jsou na tom přece líp. Přišli na zajímavé místo, něco se o něm dozvěděli a jako bonus měli navíc i hezky zpracovanou keš. Ti, kteří se nechali zmást tou falešnou keší, přišli o zážitek z hezké schránky, a teď navíc ještě přišli o svůj log. Takže tomu rozčarování rozumím. Na jejich místě bych si sice log znovu neobnovoval, ale asi by mě to znechutilo natolik, že podruhé bych pro tuhle keš nešel.

 

Stanovisko Groundspeaku se mi zdá rozumné a v souladu s tím, co jsem psal dřív: Dívat se na to s nadhledem, uznat log těm, co se v dobré víře zapsali do falešné schránky, smazat log tomu, kdo tam nesmyslně tu falešnou keš podstrčil a co nejdřív se postarat o nápravu. V minulosti jsem to u jedné své keše řešil přesně tak – a vše proběhlo v naprostém klidu. Zakladatel falešné keše si byl dobře vědom čeho se dopustil a proti smazání neprotestoval. Těch pár lidí, kteří se do falešné keše zalogovali, se o celé záležitosti ani nedozvěděli, a keš poklidně žije dál svým životem.


  • 22

#65 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 15:27

Koukám, že spousta lidí ten DarkLordův rozbor situace pochopila tak, že je zrušena povinnost zapsat se do keše a že stačí někam dát kus papíru a na něj se podepsat.

Lidi tady rádi všechno nafukují do extrému a nejraději by měli na všechno stoprocentní a neprůstřelné pravidlo. Tímhle stylem by geocaching měl brzy pravidla tloušťky tereziánského vojenského zákoníku.


  • 5

#66 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 15:54

Koukám, že spousta lidí ten DarkLordův rozbor situace pochopila tak, že je zrušena povinnost zapsat se do keše a že stačí někam dát kus papíru a na něj se podepsat.

Anooo, a hlavně u T5ětek a D/3,4,5 by to přeci bylo super, no ne? Potom jak tu kolega pořád prosazuje, se můžu ohánět tím, že většina keší neodpovídá D/T a nějaké FP... ty nejsou směrodatné.

 

Pro nás to je po 7 letech první zkušenost a už to tady zaznělo... kdybychom nebyli poctivci, tak jsme ten fake cár papíru hodili do smetí  a o čem bychom pak tady diskutovali?

 

Zkuste schválně hádat, co s tím falešným logbookem příště uděláme....??? :rolleyes:


  • 4
Kdo si hraje, nezlobí

#67 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 16:08

Zkus hadat, co pak ti opravnene rozhorceni kaceri udelaji, kdyz budou vedet, ze se zalogovali a ty upravujes realitu...

...v lepsim pripade vytahnou fotku a v horsim se ztrati logbook z prave kese (nebo cela kes). :rolleyes:


  • -5

#68 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 16:43

Blexo, promiň, ale tohle je trochu úlet. O jakém upravování reality píšeš? Myslíš tu realitu, ve které nebudou v tom jediném správném logbooku zapsaní? Tu přece owner upravovat nemusí, protože tomu tak skutečně bude. A pokud vytáhnou fotku, tak bude úplně jasné, že ownerův logbook vypadá jinak a že se tedy zapsali jinam.

 

Lidi, neblbněte. Kdo chce hrát hru, měl by dodržovat pravidla. A netahejte sem tu Groundspeakovskou odpověď ve fóru. To už je jenom důsledek toho, že si dostatečný počet křiklounů změnil tuto hru z hledání krabiček na hromadění bodů. A že GS radši volil kompromisní stanovisko a tím se částečně zpronevěřil svým vlastním pravidlům, je věc druhá. Upřímně - podobné aktivity akorát povedou k tomu, že se owneři naštvou a svoje keše zaarchivují. K čemu taky tu keš udržovat, když stačí, aby si tam kdokoliv přinesl vlastní kousek papíru, který tam někde pohodil a vesele se logoval. Fakt nechápu, k čemu ty keše vlastně ještě potřebujete.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#69 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 16:48

Tak jsem si to tam procetl cely. I kdyz sam jsem v nekterejch vecech dost nekompromisni, tak tohle bych bez vetsiho vahani pustil. Podal bych si akorat toho experta co tam podstrcil falesnou pixlu, ten by dostal pojeb soukrome i verejne u kese. Log bych mu smazal a ostatni bych nechal zit, protoze sice asi pri trose dobry vule mohli tusit ze to smrdi, ale nebyl bych schopnej rozlisit kdo skutecne logoval vedome fake a kdo logoval v dobre vire ze ma opravdovou kes. A nez bych kazil naladu tem druhejm, snesl bych ze tam zustane log tem prvnim. A to prave i s prihlednutim k tomu ze je to "jen" normalni tradicka a ne nejaka 5/5 nebo neco podobnyho. Takze i kdyz spravedlive rozhorceni owneru chapu, myslim ze prilis razantni postup nadelal vic skody nez uzitku a nasral spoustu lidi kteri si to podle vseho ani nezaslouzili.

 

Jinak na odlehceni - zlatej Jonea. Ten by zadnej fake nezakladal, jen by pohodil CWG a to by ostatnim bylo jasny ze na nej se logovat nemaj :)


  • 25

#70 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 16:57

Patřím mezi ty, kteří se omylem zalogovali v dobré víře do zde řešené nesprávné keše. Předem uvádím, že jsem si kešky stahoval do oregonu a návštěvu této keše předem neplánoval, takže jsem nestudoval kdo je autor, kolik má keška favorit bodů atd. Na místě jsem našel u země díru ve zdi, ke které byl přiložen kámen. Za kamenem něco podobného klasické filmovce v černé barvě, v tom složený papír a přede mnou dalších patnáct logů. Místo odpovídalo hintu, ta krabička vůbec nevypadala jako totální odpoad, v životě už jsem našel nebojím se říct stovky horších keší, v dobré víře jsem usoudil, že jsem nalezl keš, zalogoval se tedy a co nejrychleji zmizel, naboť na místo je vidět od hospody na křižovatce níže. Stejně tak v dobré víře zalogovali i všichni ti , které včetně mě později autor považuje za hlupáky, že nejsou schopni poznat keš difficulty 3 nebo že nejsou schopni rozpoznat, že keška ve zdi přece nemůže mít tolik FP. Sorry, já to fakt nepoznal, vzdyt i keska s velkym mnozstvim FP se muze casem zmenit, zmenit misto, podobu atd..  Jakkoli rozumím naštvání autora za tohle zdublování keše a věřím, že ta pravá keš jistě má svoji kvalitu a uznávám, že nejsem v pravém logbooku zalogovaný, tak přesto považuji smazání logu za přehnané řešení a potrestání kačerů, kteří jednali v dobré víře. Domnívám se, že to šlo řešit úplně jinak, s daleko větším nadhledem a ne mazáním logů. Spousta kačerů si např. zakládá na volbě jubilejní keše ve statistikách, takže věřím, že pokud si někdo naplánuje nějakou pěknou kešku jako třeba 1000. 5000. a najde ji a pak po měsíci mu to někdo zkazí tím, že mu smaže log předcházející, že je to k naštvání.... Navíc plno kačerů dává FP za kvalitu místa , nikoli za krabku... Pro mě zůstává celkově postoj autorů keše k této situaci velkým zklamáním a to i včetně následných vyjádření (i po doporučení reviewera uznat logy), i když vím, že někteří kačeři dokážou být agresivní.. (i já si zanadával v lese během štětské 24, když jsem zjistil proč mi byl smazán log).  Prostě pro mě mazání logů by měla být  až poslední instance pro zcela zřejmé podvodné logy.


  • 14

#71 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 17:02

Že autor originální keše dopustil ve blízkosti své skrýše jinou keš...
...že jako autor keše přiznám spoluodpovědnost za stav, který jsem dopustil...

...šla sama přes park a dopustila, že ji znásilnili...
...po znásilnění by měla přiznat, že je za tento čin spoluzodpovědná...


..přijel na víkend na chatu a zjistil, že dopustil, aby mu ji během týdne vykradli...
...jako majitel chaty by měl přiznat za krádež spoluzodpovědnost... 



 


  • 6

#72 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 17:03

Blexo, promiň, ale tohle je trochu úlet. O jakém upravování reality píšeš? Myslíš tu realitu, ve které nebudou v tom jediném správném logbooku zapsaní? Tu přece owner upravovat nemusí, protože tomu tak skutečně bude. A pokud vytáhnou fotku, tak bude úplně jasné, že ownerův logbook vypadá jinak a že se tedy zapsali jinam.

 

Lidi, neblbněte. Kdo chce hrát hru, měl by dodržovat pravidla. A netahejte sem tu Groundspeakovskou odpověď ve fóru. To už je jenom důsledek toho, že si dostatečný počet křiklounů změnil tuto hru z hledání krabiček na hromadění bodů. A že GS radši volil kompromisní stanovisko a tím se částečně zpronevěřil svým vlastním pravidlům, je věc druhá. Upřímně - podobné aktivity akorát povedou k tomu, že se owneři naštvou a svoje keše zaarchivují. K čemu taky tu keš udržovat, když stačí, aby si tam kdokoliv přinesl vlastní kousek papíru, který tam někde pohodil a vesele se logoval. Fakt nechápu, k čemu ty keše vlastně ještě potřebujete.

Nevim jako co jineho ti prijde varianta zlikvidovani a zapreni logbooku. To ze ho tam nedal owner je vedlejsi, protoze to kaceri nemuseli rozeznat. Ostatne, tak to konstatoval RW i v tomhle pripade. Co vic chces resit?

 

Edit: Ted teprve vidim, ze nebylo zmineno z ceho vychazim...

 

Jak píše tomy.22, kdybychom fake vyhodili a nic neřekli, tak by nikdo z vás neměl jak dokázat, že je někde zapsán, takže tohle všechno máme za to, že jednáme férověicon_smile_sad.gif

http://www.geocachin...2d-5b5d0777a08a


Tento příspěvek byl upraven od Blexa: 23 červen 2015 - 17:22

  • 0

#73 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 17:15

tak čtu ty obnovené logy - to jsou mrzáci :rolleyes:


  • 2

*


#74 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 17:31

I kdyz sam jsem v nekterejch vecech dost nekompromisni, tak tohle bych bez vetsiho vahani pustil. ... A to prave i s prihlednutim k tomu ze je to "jen" normalni tradicka a ne nejaka 5/5 nebo neco podobnyho.

 

Modráku, a proč by 5/5 keš měla mít jiný režim, než třeba 3/1.5 nebo 1/1? Pokud jseš pro akceptaci zápisů do falešných krabiček, pak nevidím důvod, proč by nemohl projít zápis do takového falešného logbooku u 5/5? Já přece jako lovec nemůžu tušit, jestli ta keš náhodou nespadla na zem. Nebo jestli si to T5 owner nevyložil tak, že je nutné použít nějakou speciální pomůcku, např. off-road 4x4. Anebo jestli mu třeba nehráblo a nechtěl nám ten lov usnadnit.

 

Patřím mezi ty, kteří se omylem zalogovali v dobré víře do zde řešené nesprávné keše.

 

Maline, to přece nikdo nezpochybňuje. Aspoň tedy já ne a mám pocit, že ani Kubacomáci. Problém vidím v tom, že spousta lidí bere to, že se nemůže zalogovat, jako svoji újmu, mockrát se tu objevil názor, že owneři někoho potrestali. To je pořád nářků, že už se tam nikdy nepodívám, jak je to daleko apod. Všechno tohle jednání hru pokřivuje. A klidně si říkejte, že ti lidé ošidili jenom sami sebe. Není to pravda. Oni se totiž o nic neošidili, jim šlo jenom o ten bod a toho docílili. Kdyby to tak nebylo, tak by jim přece nemohlo tak strašně vadit, že o ten bod přijdou. Pokud chtějí opravdu hrát hru, tak musí uznat, že nesplnili její základní podmínku. Svého času jsem viděl na internetu příklady zajímavých keší. Některé z nich byly postaveny na tom, že na souřadnicích bylo více falešných krabiček a jenom jedna byla ta správná. Bylo to totiž součástí té keše a tak byla navržena. Jak by to dopadlo u nás, je mi jasné - do první z krabiček by někdo vrazil kus papíru a považoval by to za hotové. Žádné hraní si, nic, jen rychlý bod a hurá dál. A víte co, mně se ty keše líbily, měly nápad.

A taky si myslím, že kategorie jako „jednání v dobré víře“ a podobné, do žádné hry nepatří. To jsou právní záležitosti v situacích, kdy je potřeba právo vymáhat i silou. Proto si myslím, že DarkLordova profesní specializace v Geocachingu spíš škodí než prospívá. Na hru není žádný právní nárok a ani nemůže být, protože to by pak už nebyla hra. Hra je založena na dobrovolném dodržování pravidel. Kdo je nedodržuje, hru kazí. Není problém udělat chybu nebo se nechat napálit a zalogovat se do špatného logbooku. Ale právě tihle by měli první projevit svou velkorysost a uznat, že tuhle keš neodlovili, ne owneři. K čemu vám ten nález je, když víte, že jste se nezapsali do správné krabičky?

 

Nevim jako co jineho ti prijde varianta zlikvidovani a zapreni logbooku. To ze ho tam nedal owner je vedlejsi, protoze to kaceri nemuseli rozeznat. Ostatne, tak to konstatoval RW i v tomhle pripade. Co vic chces resit?

 

Promiň, ale cár papíru pohozený kdesi ve škvíře není logbook, proto nemůžu nic zapřít. Ale obávám se, že na tuto věc máme každý úplně jiný názor a shoda nejspíš nebude možná, takže asi nemá cenu v této polemice pokračovat.

K tomu, co konstatoval RW, jsem se vyjadřoval výše. Myslím si, že operování s právnickými kategoriemi do her nepatří.

 

Ale samozřejmě, hrejte si to, jak chcete. Pokud najdete pochopení u RW nebo přímo u GS, tak si ty body klidně mějte. Ale pak se nedivte, až některým z ownerů těch lepších keší dojde trpělivost, přestanou nechávat se sebou orat a na ty keše se vám....


  • 10
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#75 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 17:56

tak čtu ty obnovené logy - to jsou mrzáci :rolleyes:

 

Tihle, bohužel, nám sebrali chuť k té "dobré víře", ale i přesto, že jsme tam napsali, že je nám to líto, tak to je pořád dokola jak když hrách na stěnu hází.

 

Maline, speciálně tvůj smazaný log je nám líto, jenomže když jsme je mazali, tak jsme je museli smazat všem, jinak to nešlo.

 

Znovu opakuji, že nám nikdo nedal prostor k vyjednávání.....

 

Zrovna tak je nám líto, že to odskákali i 3 Holanďani a 1 Němec.  Jenomže všichni čtyři si napsali o foto pravé keše, pochválili ji a rozešli jsme se ve shodě. Napsali nám, že až pojedou do Česka, tak navštíví i naše ostatní keše, že jim je doporučili jejich známí.

Nabídku zalogovat si keš znovu odmítli, protože ji nemají odlovenou.

 

Přitom jestli umíš číst, Maline tak jsme tam jasně napsali, že znovuobnovené logy mazat nebudeme, že to záleží na vašem svědomí, zda si ji zapíšete, nebo ne.


  • 4
Kdo si hraje, nezlobí

#76 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 18:01

ještě P.S.  tak já už nevím, co ještě máme udělat ???


  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#77 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 18:13

Modráku, a proč by 5/5 keš měla mít jiný režim, než třeba 3/1.5 nebo 1/1? Pokud jseš pro akceptaci zápisů do falešných krabiček, pak nevidím důvod, proč by nemohl projít zápis do takového falešného logbooku u 5/5? Já přece jako lovec nemůžu tušit, jestli ta keš náhodou nespadla na zem. Nebo jestli si to T5 owner nevyložil tak, že je nutné použít nějakou speciální pomůcku, např. off-road 4x4. Anebo jestli mu třeba nehráblo a nechtěl nám ten lov usnadnit. vám....

To neni ani o jinym rezimu. Je to spis o tom ze u 5/5 i uplnej ignorant musi tusit ze kdyz najde pochybnou vec na zemi za kamenem, ze neco smrdi. A mel by si o to vic overit zda loguje kes. U 3/1 skutecne nemusi na prvni pohled poznat ze je neco spatne, u 5/5 jo. To zas neblbni, takhle to je, rozdil snad vidis. Navic 5/5 se planuje a resi dopredu, takze clovek vi na co tak zhruba jde. 3/1 drajvka ve vsi se neresi. Proste jedes kolem neco je v navigaci, tak zastavis a jdes to zalogovat a jedes dal. Listing si prectes az doma. Mozna reknes ze to ma probihat jinak, ale realita ja proste takovahle.

 

Jinak jo, znam i T5 tradicku co je umyslne temer na zemi, je to takovej vtipek v Sasku. Ale to je naprosta rarita, de facto proti pravidlum, tim se nelze ohanet. No a spadla T5 na zem se taky obcas stane. Nekdo ji zaloguje, nekdo ne. Budes se divit, ale kdysi jsem nasel na zemi spadlou jednu T5 v Praze protoze pokaceli strom. Uz ji prede mnou naslo nekolik lidi, ale prekvapive ani jeden ji nezalogoval FI, dali NM nebo WN logy. Tak jsem zavolal ownerovi a povesil mu ji (po domluve) o strom vedle. Nekdy se i ty spadle loguji a bere se to jako zasah vyssi moci, zalezi jak se k tomu kdo postavi. Ale kdyz zalogujes T5 na zemi a nasledne se ukaze ze ani ne do kese, protoze ta na strome normalne visi, tak v takovym pripade se nemuzes divit kdyz ti owner smazne log a v tom pripade bych stal jednoznacne za nim.

 

Ostatne podobne to chape i DarkLord v tom svem pravne erudovanem vykladu u kese. Precti si ho. Tady s nim vcelku musim souhlasit, vidim to stejne.


  • 2

#78 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 18:23

Ostatne podobne to chape i DarkLord v tom svem pravne erudovanem vykladu u kese. Precti si ho. Tady s nim vcelku musim souhlasit, vidim to stejne.

 

Ale já ho právě četl. A myslím si, a taky jsem to už napsal, že právně erudované výklady do hry nepatří. Do žádné. Ty patří k soudu.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#79 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 19:34

Ale já ho právě četl. A myslím si, a taky jsem to už napsal, že právně erudované výklady do hry nepatří. Do žádné. Ty patří k soudu.

Erudovane vyklady mozna ne. Ale fungovani na zaklade zdravyho rozumu jo, to naopak do hry patri a to do kazde. A nejen do hry. V momente kdyz se to co ja povazuju za zdravej rozum (nekdo to muze videt jinak) shodne s vykladem reviewra podlozenym jinym backgroundem, pak mozna takovy nazor nebude uplne nesmyslny. A jsem presvedcenej ze kdyby treba malin takhle zalogoval T5 a prisel o log, ze ani necekne.


  • 0

#80 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 19:42

ještě P.S.  tak já už nevím, co ještě máme udělat ???

 

 

Nechal bych to bejt. Nechal bych kačery zalogovat. Většina podle mě tvoje vysvětlení pochopí. Jen pokud by se znova zalogoval ten, co tam pohodil druhou krabku, tak bych mu opět log smazal.


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama