Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Falešná keš vedle pravé


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#101 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 19:00

Ahojte, není to úplně případ falešné keše, ale mě se stalo:

Našel jsem "normální tradičku", byl tam logbook se zápisy, odpovídala nápověda a prostě všechno. Přesně na souřadnicích. 

Po zalogování na netu mi autor log bez vysvětlení smazal. Několikrát jsem znovu zalogoval a několikrát mě autor log smazal. Na poněkolikeré dotazování mi napsal, že jsem našel jinou keš, takže mi nález nemůže uznat...

 

Po konzultaci s reviewerem vyšlo najevo, že autor zrušil svou tradičku a udělal z ní finálku multiny. Naprosto stejnou, na stejném místě. Ale mě to napsat nemohl...  Pak jsem tedy zalogoval multinu a byl klid:-)))

 

 

Mohla by tedy nastat i situace kdy je keš blízko nějaké archiválie, která tam zůstala.  A mohlo by dojít také k záměně:-)


  • 0

#102 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 22:48

.....

 

Zrovna tak je nám líto, že to odskákali i 3 Holanďani a 1 Němec.  Jenomže všichni čtyři si napsali o foto pravé keše, pochválili ji a rozešli jsme se ve shodě. Napsali nám, že až pojedou do Česka, tak navštíví i naše ostatní keše, že jim je doporučili jejich známí.

Nabídku zalogovat si keš znovu odmítli, protože ji nemají odlovenou.

 

.....

 

Nad tímhle byste se měli, vy všichni vychcaní čecháčkové, zamyslet. Ale podle vašich reakcí na to asi ani nemáte...


  • 1

#103 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 23:03

Jestli je provedení schránky pěkný, tak si počkají, až zase pojedou okolo. Taky jsem si mohl u jedné kešky zalogovat náhradní krabičku, ale originál prý stojí za to.

Edit: ale tohle je jiný případ.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 24 červen 2015 - 23:24

  • 0

#104 astr443

astr443

    Peter

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 13:24

Ja som zažil niečo podobné v Santiagu. Hľadal som jednu cache, ale na mieste bola aj "konkurenčná" krabička z francúzskeho projektu "cists". (Dovtedy som nevedel, že niečo také existuje.) Samozrejme som našiel tú francúzsku, v dobrej viere zalogoval do logbooku a tešil sa z desiateho bodu v Chile. Až doma, keď som logoval na webe, tak som zistil, že som asi nenašiel to čo som mal. Kontaktoval som teda ownerku, poslal jej fotku toho čo som našiel a ona mi potvrdila, že to nie je jej cache. Takže som zalogoval DNF. Samozrejme ma to mrzelo, lebo to mohla byť moja najvzdialenejšia cache od HC. Ale ešte viac by ma to mrzelo, ak by som ju najprv zalogoval (za bod) a potom by mi ownerka log zmazala (kvôli štatistikám). Aj keď táto ownerka nebola taká zásadová a log by mi nemazala. Sám za seba však chcem hrať poctivo a nemohol by som tú cache zalogovať s pocitom, že som ju vlastne nenašiel. Bola to cache GC4Z568 a dnes je už v archíve, ale zdá sa, že tú správnu cache našlo len pár jedincov...

 

Edit: Tu je odkaz na ten francúzsky projekt - http://www.cistes.net

- a podľa ich mapky ich je v ČR ešte 28 aktívnych, tak pozor :-)


Tento příspěvek byl upraven od astr443: 25 červen 2015 - 13:31

  • 6

#105 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:08


Edit: Tu je odkaz na ten francúzsky projekt - http://www.cistes.net

- a podľa ich mapky ich je v ČR ešte 28 aktívnych, tak pozor :-)

Teda, to jsou věci!


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 25 červen 2015 - 20:08

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#106 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 20:54

Taky jsem na to koukal jako blázen, o ničem takovém jsem dosud neslyšel.


  • 0

#107 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 7:25

Edit: Tu je odkaz na ten francúzsky projekt - http://www.cistes.net

- a podľa ich mapky ich je v ČR ešte 28 aktívnych, tak pozor :-)

Jestli je jedna z nich na Čertově stěně, tak jsem měl také čest ji nalézt. Původně prý byly dokonce v jednom úkrytu s tou "naší" z GC.com, teď jsou asi 5m od sebe. Tak jsem si pro tuto keš musel dvakrát :-) Od těch dob se dívám, zda mám v ruce tu správnou keš,  ikdyž je to těžké, řada keší nemá vůbec žádné označení.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 26 červen 2015 - 8:04

  • 0

#108 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 8:26

Díky za upozornění, na Šumavu snad pojedu a žabožroutsky neumím, takže jsem nepochopil, o co jde, jen že jde o něco podobného geocachingu.


  • 0

#109 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 8:48

Díky za upozornění, na Šumavu snad pojedu a žabožroutsky neumím, takže jsem nepochopil, o co jde, jen že jde o něco podobného geocachingu.

Kupodivu se to dá přepnout do angličtiny.


  • 0

#110 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 9:31

No jo, v Krumlově jedna zřejmě čeká na FTF. Ale registrovat se kvůli tomu nebudu.


  • 0

#111 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 9:57

Hmm, hlavně pozor ve Francii,tam jich je spousta.

110 tisíc těchto a 130 tisíc normálních kešek. To už je zdatná konkurence!


  • 0

#112 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 10:15

A tohleto nějak fungovalo? Nevíte o tom něco?

http://dekmanie.blog.cz

Asi šlo o nějakou dětskou záležitost.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 26 červen 2015 - 10:25

  • 0

#113 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 10:55

Hmm, dobrý nápad... Dobrý popis...

"přiveť....", "chibí"....

 

Všechny odkazy skoro stejné a registrace nefunguje. Ještě klika, že se tohle neuchytilo.


  • 3

#114 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2015 - 11:25

Hmm, dobrý nápad... Dobrý popis...

"přiveť....", "chibí"....

 

Všechny odkazy skoro stejné a registrace nefunguje. Ještě klika, že se tohle neuchytilo.

a vtipnýu je, že dole na stránce je "kam dál" a pod tím se ukazuje reklama a mně se ukázala reklama se záchodovou mísou .-) 


  • 3

#115 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 11:35

Také se podělím o názor:

 

Je-li znám nick toho, kdo založil falešnou keš, smazal bych jeho log (nesplnil podmínku pro zalogování se - nenalezl keš).

 

Ostatní logy bych nechal (smazání logů by nebylo fér vůči kačerům, kteří zalogovali svůj found it v dobré víře, že nalezli správnou keš - jako hledač bych nepočítal s tím, že na míste může být více schránek než ta, kterou založil owner).S

 

Edit: samozřejmě ale, jako owner, máš právo smazat i logy těch, kdo se zalogovali do falešné schránky, byť to bylo v jejich dobré víře = nesplnili podmínku pro zalogování se - nenalezli "oficiální" schránku, tudíž nejsou zapsání v jejím papírovém logbooku.


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 29 červen 2015 - 11:41

  • 3

#116 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 18:38

Mno ono se ti taky může stát, že owmer podle neznámého klíče si promaže ty logy a někoho smaže a někoho nechá. Fér, nefér. :)


  • -4

#117 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2015 - 13:44

To bude tam u nás nějaká epidemie ;(!

http://coord.info/GC565PE

Poslední čtyři nálezci nejsou zapsáni v logbooku, který byl naprosto suchý a nepomačkaný (byl nadepsán fixem, který by se i při náznaku vlhka rozpil - a fix rozpitý nebyl)...

Já samozřejmě nikomu nic mazat nebudu, protože mě osobně by ani ve snu nenapadlo, že pokud najdu něco, co aspoň připomíná keš a logbook, že bych měla hledat ještě něco dalšího.
  • 6

#118 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2015 - 16:04

Mě se to stalo u mojich krabek už vícekrát a vím jak to ve většině případů vzniká : někdo nemůže najít krabku nebo nemá čas jí hledat tak prostě má u sebe něco do toho se zaloguje a někam to tam položí hlavně že je bodík :)


  • 2

#119 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2015 - 18:27

Mě se to stalo u mojich krabek už vícekrát a vím jak to ve většině případů vzniká : někdo nemůže najít krabku nebo nemá čas jí hledat tak prostě má u sebe něco do toho se zaloguje a někam to tam položí hlavně že je bodík :)


To má patentováno jeden pán, do logu připíše i aktuální teplotu...
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#120 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2015 - 18:38

Ja som zažil niečo podobné v Santiagu. Hľadal som jednu cache, ale na mieste bola aj "konkurenčná" krabička z francúzskeho projektu "cists". (Dovtedy som nevedel, že niečo také existuje.) Samozrejme som našiel tú francúzsku, v dobrej viere zalogoval do logbooku a tešil sa z desiateho bodu v Chile. Až doma, keď som logoval na webe, tak som zistil, že som asi nenašiel to čo som mal. Kontaktoval som teda ownerku, poslal jej fotku toho čo som našiel a ona mi potvrdila, že to nie je jej cache. Takže som zalogoval DNF. Samozrejme ma to mrzelo, lebo to mohla byť moja najvzdialenejšia cache od HC. Ale ešte viac by ma to mrzelo, ak by som ju najprv zalogoval (za bod) a potom by mi ownerka log zmazala (kvôli štatistikám). Aj keď táto ownerka nebola taká zásadová a log by mi nemazala. Sám za seba však chcem hrať poctivo a nemohol by som tú cache zalogovať s pocitom, že som ju vlastne nenašiel. Bola to cache GC4Z568 a dnes je už v archíve, ale zdá sa, že tú správnu cache našlo len pár jedincov...

 

Edit: Tu je odkaz na ten francúzsky projekt - http://www.cistes.net

- a podľa ich mapky ich je v ČR ešte 28 aktívnych, tak pozor :-)

Já jsem sem chtěla přihodit něco podobného z Verony. Nahoře na hradě je schovaná tradička. Tak si to tam pěkně obcházíme, hint samozřejmě nesouhlasí, souřadnice se vzhledem k rekonstrukci hradu nedávno změnily, ale nakonec se nám podaří v dlouhé cihlové zdi najít skleničku s logbookem. Žádný popis, nic. Ale což, Italové ty krabičky mají takové jaké je mají... :)  Stejně mi to nedalo a měla jsem správné tušení, že GC krabička to není a byla to právě zmíněná "cists".  Druhý den jsme měli možnost  se tam vrátit a hledat tu pravou. Nenápadně si tu zeď zase obcházíme a nějaký pokuřující stavbyvedoucí nám ukazuje, že jestli to něco hledáme (očividně nevěděl jak se to jmenuje), tak je to tam a tam. Pak jsme našli tu pravou krabičku. Měli jsme štěstí, že nám zbyl čas na další hledání a že mě intuice nezklamala. Jinak by mě případné smazání logu asi moc nepotěšilo, ale dělám to kvůli místům a ne kvůli bodům.

 

Každopádně, kdybych měla mít smazané všechny logy u "krabiček", u kterých jsem si nebyla jistá, zda jsou přímo od ownera, tak mám cca o čtvrtinu bodů méně. 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama