Přejít na obsah


Fotka

Úpadek geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
283 odpovědí na toto téma

#181 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 21:46

...pravidelně narážíme na FI logy typu nenašli jsme, ale na místě jsme byli atd

Když mi ještě ten kačer napíše, vyfotí skrýš a tak něco, tak ho klidně nechám, ať si to zaloguje, ale když mi tenkrát dva kačeři regulerně napsali do logu, nenašli jsme, díky za keš a logovali FI, já jim to smazal a oni na mě ještě byli naštvaný, to jsem teda čubrněl.


  • 0

#182 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 12 září 2017 - 22:07

Když mi ještě ten kačer napíše, vyfotí skrýš a tak něco, tak ho klidně nechám, ať si to zaloguje, ale když mi tenkrát dva kačeři regulerně napsali do logu, nenašli jsme, díky za keš a logovali FI, já jim to smazal a oni na mě ještě byli naštvaný, to jsem teda čubrněl.

 

Tak to mne sa stalo, že mi owner vymazal DNF log. Lúštil som mysterku, šiel na domnelý finál a nenašiel som... Aj to sa stáva. Ale že mi vymaže DNF log s poznámkou, že keška na mieste je a ja som zle počítal... Asi neznáša iné logy ako FI :)


  • 1

#183 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 7:07

Když mi ještě ten kačer napíše, vyfotí skrýš a tak něco, tak ho klidně nechám, ať si to zaloguje, ale když mi tenkrát dva kačeři regulerně napsali do logu, nenašli jsme, díky za keš a logovali FI, já jim to smazal a oni na mě ještě byli naštvaný, to jsem teda čubrněl.

jojo, radši když mě nafotěj místo keše v Alpách s vysvětlením, že pod sněhem nenašli. Než že mě někdo zničí PETku kvůli tomu, že byla zamrzlá a on měl dojem, že bez podpisu v logbooku bod neuznám....


  • 0

#184 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 7:25

Jenže s tímhle opatrně. Tohle může vést právě k tomu úpadku - je to vlastně navádění k podvodnému logování... Udělá to jednou, udělá to podruhé a po chvíli to bude dělat stále :-(

 

Osobně bych povoloval fotolog jen ve výjimečných případech (čerstvě ukradená schránka, kde kačer najde třeba pozůstatky atp., nebo třeba vidí schránku, ale zrovna je tam dočasně vážná překážka). Ne, že nenajde vůbec nic ani nehledá a jen byl na místě... Už jsem viděl takový log na dlouho disablované keši, kde nic nebylo...

 

Stejně to většinou loguji jako DNF.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 13 září 2017 - 7:27

  • 4

#185 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 7:28

Když mi ještě ten kačer napíše, vyfotí skrýš a tak něco, tak ho klidně nechám, ať si to zaloguje, ...

 

OK, tak to já ti nějakou nafotím  :D


  • 1

#186 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 7:30

Jenže s tímhle opatrně. Tohle může vést právě k tomu úpadku - je to vlastně navádění k podvodnému logování... Udělá to jednou, udělá to podruhé a po chvíli to bude dělat stále :-(

 

Osobně bych povoloval fotolog jen ve výjimečných případech (čerstvě ukradená schránka, kde kačer najde třeba pozůstatky atp., nebo třeba vidí schránku, ale zrovna je tam dočasně vážná překážka). Ne, že nenajde vůbec nic ani nehledá a jen byl na místě... Už jsem viděl takový log na dlouho disablované keši, kde nic nebylo...

 

Stejně to většinou loguji jako DNF.

Sorry, takhle ne. Jedinej fotolog kterej uznám je logbbok v ruce. Ukradená schránka je jasné DNF. Stejně to mám nastavené i pro sebe.


  • 17

#187 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 8:19

Když mi ještě ten kačer napíše, vyfotí skrýš a tak něco, tak ho klidně nechám, ať si to zaloguje, 

Jo, ale ne u T5 vysoko na stromě. To chceš říct, že kdybys měl svou T5 na stromě, já přišel pod strom, vyfotil krabičku dejme tomu 15 m vysoko a zalogoval FI, nechal bys mi log? Divný ne?


  • 1

#188 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 8:39

Když mi ještě ten kačer napíše, vyfotí skrýš a tak něco, tak ho klidně nechám, ať si to zaloguje...

 

Jo, ale ne u T5 vysoko na stromě.

 

A proč by se mělo k T5 přistupovat jinak?

 

Právě proto je „uznávání“ logů na základě nějakých fotek nesmysl. Přesně jak píše Luboš: jediné, co platí, je zápis v logbooku. Šmitec, je po problémech.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#189 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 8:53

A proč by se mělo k T5 přistupovat jinak?

 

Právě proto je „uznávání“ logů na základě nějakých fotek nesmysl. Přesně jak píše Luboš: jediné, co platí, je zápis v logbooku. Šmitec, je po problémech.

Jenže celou tuto diskusi jsem začal já nakopírováním FI logu na T5. Ale jak je tady zvykem, diskuse se rozvine úplně jiným směrem. Takže proto reaguju tak, jak reaguju v předchozím příspěvku.

 

A abych tedy navázal na rozjetou diskusi, jsem ochotný akceptovat fotolog jen v případě, že je plný logbook a není se kam zapsat (foto logbooku), případně je logbook z keše ukradený (foto krabičky). Za údržbu keše je odpovědný owner.


  • 4

#190 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 9:00

Jak vidím, je tu docela rozumný přístup ownerů. Párkrát jsem se setkal s tím, že logbook byl totálně promáčený, plesnivý, zamrzlá krabička v ledu a nešlo do něj zapsat. Stačí poslat fotku, že jsem u logbooku (krabičky....) a to i v případě, že jsem musel vylézt x metrů na strom atd. Pokud by byl log smazán, nikdo nemá nárok remcat. Nebyl zapsán...... Je to jen o rozumném přístupu


  • 6

#191 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 10:19

No, FI neloguju, i když cosi jako fotolog občas majiteli posílám, spíš aby lépe viděl problém.

Dávala jsem DNF na mysterce, do které jsem se nedostala, protože byla zamčená a zámek zrezivělý tak, že se mi nepodařilo dostat se dovnitř. Jediné co zamrzelo je, že už jí nezaloguju - byla obratem vypnutá a slíbená údržba a po roce došlo na archivaci revírníkem, protože se celou dobu nic nedělo, majitel tam patrně ani nezašel. Takže bych řekla, že archiválie je stále na místě...


  • 0

#192 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 10:55

Jenže s tímhle opatrně. Tohle může vést právě k tomu úpadku - je to vlastně navádění k podvodnému logování... Udělá to jednou, udělá to podruhé a po chvíli to bude dělat stále :-(

 

Osobně bych povoloval fotolog jen ve výjimečných případech (čerstvě ukradená schránka, kde kačer najde třeba pozůstatky atp., nebo třeba vidí schránku, ale zrovna je tam dočasně vážná překážka). Ne, že nenajde vůbec nic ani nehledá a jen byl na místě... Už jsem viděl takový log na dlouho disablované keši, kde nic nebylo...

 

Stejně to většinou loguji jako DNF.

Ano, tak jsem to myslel, když bude jak říkáš čerstvě vymudlená, nevěděl to a hnal se pro ní kdovíodkud, nebo prostě tyhle případy. Když mám keš 14 dnů jasně disablovanou (protože tam není), tak to ne-e, to je přesně, jak píšou Gresaci, můžou fotit kdy a co se jim zachce, to by nemohlo fungovat a jak říkáš, vedlo by to k úpadku téměř určitě.

 

 

Jo, ale ne u T5 vysoko na stromě. To chceš říct, že kdybys měl svou T5 na stromě, já přišel pod strom, vyfotil krabičku dejme tomu 15 m vysoko a zalogoval FI, nechal bys mi log? Divný ne?

Ne. Leda bych snad viděl, žes k tý keši vylezl a nevím, nešla ti otevřít (i když to ted nevím, z jakého důvodu třeba, to prostě plácám) nebo já ted nevím co. Ale přijít pod strom, vyfotit, zalogovat, to bychom taky asi nebyli kamarádi  :D

 

A proč by se mělo k T5 přistupovat jinak?

Protože u pozemní keše vidím, poznám z fotky, že kačer došel přesně na místo keše, že u ní, resp. u skrýše byl. U T5, když to vyfotí kačer ze země, tak u keše nebyl, je od ní 10, 15, 20 metrů daleko. Ano, na souřadnicích je, ale u tý keše prostě nebyl, sice vertikálně, ale ta keš je od něj nějakej kus. U pozemní, když je u skrýše, kde by stačilo jen do ní strčit ruku a zalogovat, tak je to rozdíl. To bychom si rovnou mohli posílat pak satelitní snímky Zeměkoule s tím, že "někde tam" to je  :D

Ale ještě jednou, jak píše Roman, ono se taky musí s mírou...

Další level pak je, že kačerovi tu keš (pokud s tím samozřejmě souhlasí!!!) obnovím. A můžu logovat FI.

Tak to mne sa stalo, že mi owner vymazal DNF log. Lúštil som mysterku, šiel na domnelý finál a nenašiel som... Aj to sa stáva. Ale že mi vymaže DNF log s poznámkou, že keška na mieste je a ja som zle počítal... Asi neznáša iné logy ako FI :)

To mě byl kdysi smazán WA log!! A trumfni to  :D  :D


  • 1

#193 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 11:25

 

To mě byl kdysi smazán WA log!! A trumfni to  :D  :D

 

Mě taky! :P


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#194 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 11:28

Jo a to je podle tebe úpadek ??? Sundej z auta brouka,nalep si ho v koupelně na zrcadlo a nebudeš z toho mít deprézi !!!

Bože ty to vidíš !!!

Myslel jsem to tak, že na parkovišti lidí jako v mraveništi a u kešek nikde ani noha. A z geocachingu je geotracking. Ale na druhou stranu byl alespoň klid, keška nešla z ruky do ruky.


  • 0

#195 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 11:53

Myslel jsem to tak, že na parkovišti lidí jako v mraveništi a u kešek nikde ani noha. A z geocachingu je geotracking. Ale na druhou stranu byl alespoň klid, keška nešla z ruky do ruky.

 

No nevím, na Plumlově jsem rozhodně neměl pocit, že by u kešek nebyla ani noha. U každé keše, kterou jsme hledali, jsme několik lidí potkali. A stejně tak v Ondřejově. Tak jsi asi chodil na jiné kešky. Jediná keš, kde jsme na Plumlově nikoho nepotkali přímo u keše, byla Jizdenka. 

No a jestli si někdo dělá ze hry geotracking, to je celkem jeho problém. My na autě máme jenom ještěrku bez čísel a máme klid  :) Víc mě trápí ta spousta (zbytečných) powetrailů, virtualizace kačerů (logují pouze na internetu) a relativně malé množství nových, zajímavých keší. Pípá spousta eventů, ale keší (pokud to není série či powertrail), dost málo.


  • 3

#196 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 12:03

Nj, ale jakých eventů, jsou to hospodské nebo jen setkávací na jednom místě. Automaticky je dávám do ignor listu. Velice rád ještě vzpomínám na eventy od Otíka (Vodní bitva na Vítkově, Lidský řetěz přes Karlův most.....). Bývalo i dost eventů s tématem exkurze do zajímavé instituce....


  • 0

#197 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 12:50

To mě byl kdysi smazán WA log!! A trumfni to  :D  :D
Mě taky! :P

Se ownerovi nedivim - takový lumpy bych si taky na event nepustila! :D :D :D


  • 1

#198 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 12:54

Já nebudu jmenovat, ale tenkrát to skončilo retractem listingu kvůli hrubému porušení pravidel ze strany ownera. A to zdaleka ne prvnímu (a jak aktuálně koukám, tak ani ne poslednímu.) Ovšem v tom jsem prsty už neměl, já se tam chtěl opravdu podívat...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#199 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 13:19

Nj, ale jakých eventů, jsou to hospodské nebo jen setkávací na jednom místě.  Bývalo i dost eventů s tématem exkurze do zajímavé instituce....

Teď byl v Ostravě tento event - https://coord.info/GC7A5V8


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 13 září 2017 - 13:19

  • 0

#200 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 13:20

ale tenkrát to skončilo retractem listingu kvůli hrubému porušení pravidel ze strany ownera. .

Mám tomu rozumět tak, že když mi řekněme někdo na eventu udělá bordel, tak ho při příštím nemůžu oficiálně odmítnout?

 

To jsme to tedy dopracovali. To má stejnou logiku, jako bych usvědčeného zloděje musel příště opět pustit do bytu.

 

(Samozřejmě netvrdím, že je to tvůj případ).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama