Přejít na obsah


Fotka

Úpadek geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
283 odpovědí na toto téma

#141 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 16:57

Ja som mal skôr na mysli, že toto fórum na geocaching.cz v rôznych vláknach dáva priestor skôr negatívnym príspevkom ako iným. Stačí sa len pozrieť na Geodepresivní koutek a jeho rôzne odnože (ako napr. tento) a kolemjdoucí musí nadobudnúť pocit, že geocaching je skrz-naskrz prolhaná hra len pre podvodníkov a podobné živly. To isté platí pre rôznych "vykladačov" pravidiel čo sa smie a čo nie, čo je "legálne", "mravné" a podobne a vlastne sú pápežskejší než pápež.

 

Nechce sa mi veriť, že toto predstavuje "názorovú väčšinu" komunity. Len jednoducho o čo je ich menej o to viac sú hlasnejší...

 

Možno by sa toto nemalo volať "Úpadek geocachingu" ale "Úpadek geocaching.cz fóra".

 

 

Proč úpadek tohoto fóra? Chtěl by jsi zde vidět jen příspěvky o tom jak je tohle suprová a čistá hra? Takhle to bohudík není a snad ani v budoucnosti nebude, protože mnozí hráči prostě fér nehrají. Finálkářů je dle mého názoru s narůstajícím počtem lidí co tuhle hru hrají stále více. Člověk,který hraje tuhle hru tak, že si zjistí finálové souřadnice a jde si jen pro keš a pak se holedbá kolik má bodů je podle mě prostý ubožák a ubožákem zůstane. A lidi, co kvůli  těmhle ubožákům archivují své keše, naprosto chápu. 


  • 0

#142 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 17:38

On owner často ví svý ;-) Jasně, vždycky se to poznat na 100% prostě NEDÁ. Ale tušit můžeš...

 

Co se nepozná z jednoho logu, se pozná z kontextu. Pokud někdo odloví za den 20 těžkých kešek, přičemž každá z nich je minimálně na půl dne, a ještě k tomu je to Němec, který přijel na 3 dny do Čech, tak si může psát co chce a těžko mu někdo uvěří poctivý odlov. Pokud někdo finálkaří 1:1 (jednu vyluštím, za to dostanu jedny další souřadnice), tak takový nemusí být poznat. A přitom jich musí být hodně, protože to jsou přesně ti, kteří plní finálkové servery - pochybuji, že echt finálkáři si půlku mysterek vyluštili sami. Takže řešením by mohla být právě osvěta směrem k drobným finálkářům - bez nich by nebyly ty obrovské databáze, které, zdá se, mají někteří k dispozici komplet.


  • 2

#143 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 17:41

Ano máš pravdu. Finálky poskytne jako první poctivý nálezce, i když řada finálek uniklo při nabourání RW účtu. Dříve byly "organizované" skupiny (např. na nyxu), které se tak dělily o finálky. Nicméně pochybuji, že je to stejné (možná částečně) i dneska. Ta masovost toho jevu, kdy jdou počty do tisíců nových finálek, mě utvrzuje v tom, že se to snad stalo nějakým trendem "odlovím - dám na finálky".

Mám nejen pocit, že finálkáři zkouší ještě jeden způsob. Prostě u keše, o kterou mají zájem, projedou podle logů ty, co ji odlovili a napíšou maily.......Přišla mi takhle žádost o souřadnice jedné nočky, která je přece jen trochu náročnější na čas a terén - tedy pro některé. Když ji zvládla taková "teta" jako já, tak by se mladí mohli taky trochu projít. B)  Proto jsem kačerovi, kterého jsem v době dotazu sotva znala podle nicku a nedovedla si ho vybavit, i když jsem ho několikrát někde na eventu potkala, napsala milou odpověď, jak je keš pěkná, zrovna po údržbě a jak mu doporučuji procházku. :D Víckrát už mi o žádné souřadnice nenapsal. ;) Co si o sobě myslíme navzájem je věc druhá, na eventech se pozdravíme a to je asi tak všechno.


  • 2

#144 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 18:16

Abych vnesla kapku optimismu do zdejší geodepresivní diskuse, ráda bych k tématu podotkla, že mě nedávno neobyčejně potěšil tento log, který mi přistál na mailu díky watchlistu. Jen tak dál, houšť a větší kapky, soudruzi!


  • -1

#145 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 18:17

Mám nejen pocit, že finálkáři zkouší ještě jeden způsob. Prostě u keše, o kterou mají zájem, projedou podle logů ty, co ji odlovili a napíšou maily.......Přišla mi takhle žádost o souřadnice jedné nočky, která je přece jen trochu náročnější na čas a terén - tedy pro některé. Když ji zvládla taková "teta" jako já, tak by se mladí mohli taky trochu projít. B)  Proto jsem kačerovi, kterého jsem v době dotazu sotva znala podle nicku a nedovedla si ho vybavit, i když jsem ho několikrát někde na eventu potkala, napsala milou odpověď, jak je keš pěkná, zrovna po údržbě a jak mu doporučuji procházku. :D Víckrát už mi o žádné souřadnice nenapsal. ;) Co si o sobě myslíme navzájem je věc druhá, na eventech se pozdravíme a to je asi tak všechno.

Jo, tohle je zajimavej moment. Me celkem bezne pisou uplne cizi lidi s prosbou o nejakou radu at uz s lustenim nebo z terenu kdyz jim to nejde. Casto proto ze jde o nejakou malo navstevovanou kes kde je ten muj log treba jedinej za dlouhou dobu. Nebo jsem jedinej kdo odlovil po presunu finalky, atd. Samozrejme jim obvykle nejak pomuzu se posunout dal, i tem naprosto cizim. Ale je docela zajimavy kolik lidi si nenapise o radu, ale rovnou o souradnice. Chtel bych odlovit kes XY, koukam zes tam nedavno byl, mohl bys mi poslat finalku? Doslo to tak daleko ze mnozi povazuji za normalni takhle natvrdo si rict cizimu cloveku o souradky. Kdyz se nezinyrujou u ciziho, celkem je asi jasny jak to bude probihat s lidma ktery osobne znaj. Tam to bude asi uplne bez zabran.

 

Na druhou stranu me prekvapila v posledni dobe jedna hodne tezka kes (nebudu psat ktera), kde je fakt hodne vyzivny lusteni a lidi se k tomu dostavaj hodne ztuha. Malokdo sam vylusti, nekdo s pomoci (ownera, ti co odlovili zrejme asi sami neradej), nekdo BF, nekdo dokonce BF s mirnou pomoci ownera atd. Logy tam pomalinku pribejvaj, ale je videt ze ti kaceri mezi sebou ty informace nenasdilej, i kdyz se evidentne mezi sebou znaji a v podstate to jsou kamosi. Evidenten tu kes berou jako osobni vyzvu a snazi se sni vyporadat jakkoliv, ale ciste. Owner tomu trochu pomaha aby to vubec nekdo odlovil, ale evidentne to zatim ma pod kontrolou. Ale ta kes drzi uz docela dlouho, mam ji na watchlistu a je perfektni cist ty sileny logy o tom jak se k tomu kdo dostal. Na ferovku to tam napisou, da se tomu verit a jsou to logy za ktery se nikdo z nich nemusi stydet. Ale to je v mensi lokalite, kde si lidi asi videj do talire a sami sebe si vazej a funguje to presne jak by melo. Bohuzel treba v Praze je to presne naopak a treba vyse uvedenou Prdlacku jsem musel z watchlistu vyhodit (i kdyz jinak jako betatester bych si ji tam drzel), protoze se to nedalo cist.

 

No a je otazka jestli by owneri nemeli tech kesi zakladat treba min, ale dat si na nich vic zalezet, snazit se je udrzet v rozumnym stavu a kdyz to nejde, tak je radsi poslat do kytek, nez to nechat vyplenit. A to je v podstate to o cem tu je rec a cim to Lubbez zacal. On evidentne dospel do stadia ze drzet kes vsem pro srandu nehodla a v momente kdy se mu to vymkne, tak ji zahubi. Ja to naprosto chapu a nemam s takovym pristupem problem. Nerikam ze to musej delat vsichni, ale prijde mi to od ownera jako normalni racionalni a korektni postup. Kdyz si moji kese nevazite, budete mit kulovy.


  • 11

#146 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 18:35

Modraku, podepisuju. To je přesně to, o čem jsem psal i já.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#147 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 19:41

Napíšu názor "naivního začátečníka". Beru geocaching jako hru. Baví mě lovit tradičky, pokud se mi podaří rozlousknout mysterka nebo projít multina, jsem nadšená. Představa, že bych si někde na webu našla souřadnice a pak si pro kešku došla jen tak, mně vůbec nebere. Vždyť je to hra, proboha, tak proč bych podváděla sama sebe? Jo, štve mě, že neumím - nebo nevím jak na ně - luštit těžký mysterky, ale je tolik jiných kešek, který můžu luštit nebo rovnou hledat. Třeba na to taky jednou přijdu, třeba ne. Na strom taky nevylezu, a nekoušu se z toho. Nechápu, proč se někdo tak šíleně honí za finálkama. Co z toho má, kromě pocitu, že není schopný na to sám přijít a musí to lousknout falešně?


  • 12

#148 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 19:44

No jo, ale já si těch keší vážím, tak proč mám tak dostat kulový ? Jak už jsem psala lubezze chápu, ale je mi to líto, byť konktétně tyto keše asi nikdy neodlovím :-(.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#149 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 20:15

Napíšu názor "naivního začátečníka". ... Nechápu, proč se někdo tak šíleně honí za finálkama. Co z toho má, kromě pocitu, že není schopný na to sám přijít a musí to lousknout falešně?


Nejsem "naivní začátečník" a věř mi, že to taky nechápu. Ti lidi samozřejmě mají své pseudoargumenty, kterými budou ostatní krmit. Možná jim sami věří, ale spíš ne. Prostě jenom vědí, že ostatní jsou na ně krátcí. Tak to dělají.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#150 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 20:16

Zapomínáte na jednu věc, kterou by mohl podrobně rozebrat sociolog, ale v podstatě je jasná i bez něj.

Jaká byla struktura hráčů kdysi a jaká je dneska? Dneska v podstatě odpovídá složení společnosti.....a máme jasno.

Jako hráč si mohu keše i společnost vybrat, ovšem jako owner? Ano, jak na keš, tak v mém případě na event, může přijít kdekdo a chovat se do URČITÉ MÍRY podle svých norem.....

Jestli se dožiju důchodu, tak fakt sepíšu humoristickou knížku a některé "takykačery" barvitě popíšu.  :D  A prosím nemám na mysli Joneu, toho osobně neznám. Naštěstí jde o hru a tak si kromě zmíněných eventů můžeme společnost každý vybrat podle svého - jenže určitá zvláštní skupinka nechápe ani tohle. :rolleyes: Opravdu je to na humoristickou knížku. Dneska už se na to dívám z nadhledu, ale byla doba, kdy mě chování některých deptalo podobně jako Mh.maila finálkáři - když jsem začala hrát, měla jsem o hráčích naprosto nereálnou, až příliš pozitivní představu, ale brzo jsem si ji zkorigovala. B)


  • 0

#151 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 20:23

Jenže listingy málokdo z "mladých" čte a stejně by jim to bylo fuk.

 

Tomu neverim. Naopak si myslim, ze mladi kaceri jsou na kese nazhaveni a budou listingy cist. Navic u mysterky ten listin precist musi snad i finalkar.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#152 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 21:49

Tomu neverim. Naopak si myslim, ze mladi kaceri jsou na kese nazhaveni a budou listingy cist. Navic u mysterky ten listin precist musi snad i finalkar.

Optimisto. U tradiček je to bída. Mám tady jednu keš, v podstatě antireklama na autoservis který podle mých zkušeností je schopen spíše uškodit než pomoct.
A v logách neustále čtu, že je to keš na nezajímavém místě a podobně. Takže ti co to odlovili naprosto nevědí co je v listingu. Když jim napíšu mejlem vysvětlení, tak neodpoví (100%).
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#153 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2017 - 6:32

Ja mluvil o novych kacerech a hlavne o mysterkach/multinach - jen o nich ma smysl mluvit v souvislosti s finalkarema, tradicky na tech serverech nejsou. Vim, ze zejmena sluzebne stari kaceri listingy tradicek ctou minimalne - a priznavam, ze  ja jej ctu casto az pri logovani. Ale to nema s finalkama nic spolecneho.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#154 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 15:17

Navštívil jsem event v Plumlově a další týden v Ondřejově. A teď musím každý den vysypávat mailovou schránku, jak mi stovky a stovky lidí logují auto. Někteří vydrží desítky minut chodit po poli a fotit jedno auto za druhým. Nevšimli si, že geocaching je hlavně o hledání kešek, ale na druhou stranu fajn, les byl skoro prázdný. :-)


  • -2

#155 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 15:37

No, popravde cos taky cekal.Vyrazit na Giga a Mega s TB na aute. Dnad mam nekde to tvoje taky vyfoceny z zeleznicniho eventu a pockej jak ho zaloguju :D
  • 1

#156 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 16:06

Já byl jak na Plumlově tak v Ondřejově a mojí Ješterky si nikdo nevšim  :angry:  Je fakt že já jsem si z Ondřejova logoval 3 auta co stály skoro vedle mě, jinak je cíleně nevyhledávám. Ale proč bychom je na autě měli, kdybychom nechtěli aby je lidi logovali, no néééé?


  • 10

#157 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 16:10

 A teď musím každý den vysypávat mailovou schránku...

Používám filtr přijatých zpráv a co nechci vidět, nevidím a nemusím chodit do popelnice


  • 4

#158 VitDLa

VitDLa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 16:26

Navštívil jsem event v Plumlově a další týden v Ondřejově. A teď musím každý den vysypávat mailovou schránku, jak mi stovky a stovky lidí logují auto. Někteří vydrží desítky minut chodit po poli a fotit jedno auto za druhým. Nevšimli si, že geocaching je hlavně o hledání kešek, ale na druhou stranu fajn, les byl skoro prázdný. :-)

 

Tak to už nebudu příště náčelníkem přes parking a nepojedu do Ondřejova :D :D :D

Jinak po Plumlově jsem již vysypal něco přes několik tisíc mailů, rovnou do koše a červené ORG tričko použiju raději na pucování bajku :)

Tož tak a jak říká kamarád; Ivan si stěžoval a včera ho ......


  • 0

#159 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 16:28

Navštívil jsem event v Plumlově a další týden v Ondřejově. A teď musím každý den vysypávat mailovou schránku, jak mi stovky a stovky lidí logují auto. Někteří vydrží desítky minut chodit po poli a fotit jedno auto za druhým. Nevšimli si, že geocaching je hlavně o hledání kešek, ale na druhou stranu fajn, les byl skoro prázdný. :-)

A proc mas na aute trackable, kdyz nechces aby ho lidi logovali? Ze ty sis to auto postavil u silnice na Pisek, ale chodili ti tam lidi? :)


  • 20

#160 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2017 - 17:12

Na finálky nechodím, ale předpokládám, že někdy se podvodný log pozná podle obsahu.
​Třeba někdo děkuje za něco, co obsahem keše není (díky za půlhodinovou procházku... a vy víte, že to je cesta nejmíň na tři hodiny).

​Nebo vidíte, že za den logoval padesát složitých keší a vy keše v okolí znáte a je naprosto nemožný dát jich za den víc než pět, protože vedou skalama a nejsou hned u sebe.

​Jinak ale co se týká boje s finálkařema, přiklánim se spíš k Romanovi_Jaromer. Přijde mi sympatičtější mazat podvodníkům logy nebo keš zamknout kódem, kterej zjistim při luštění, než rušení keší.
​Mám třeba rozluštěné keše v okolí a je mi líto, když zjistim, že už jsou v archivu:(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama