Přejít na obsah


Fotka

Úpadek geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
283 odpovědí na toto téma

#121 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 7:29

Ohledně finálek ještě navážu na svůj předchozí příspěvek. Jeden tábor říká to, že ho zakládání keší musí bavit a když mu chodí finálkáři, tak ho to nebaví, tak je archivuje, a tím by se dalo proti finálkářům bojovat, v případě, že by se zarchivovali všechny mysterky (přeháním). Druhý tábor říká, že archivace je zbytečná, protože stejně to nepomůže a že první tábor nemá brát život tak černě a má se těšit z těch lepších věcí v životě. Tam patřím já. A vlastně je to podobné i s tím ničením keší. Měl jsem 3 keše, které mi po několik let někdo stále ničil. Mizely pravidelně. Jenže jak zjistit, zda to byl kačer nebo mudla? To nezjistím. Chtěl jsem hlavně ukázat místo, a tak jsem je vždy cestou kolem obnovil, aby z nich měli radost další kačeři... Protože zrušením bych leda potěšil toho, kdo ty keše ničil.

 

Podívej, půjdeš na výlet, bude oblačno, aprílové počasí, zmokneš, přitom uvidíš duhu, zajímavé mraky. Budeš taky celý den nadávat na to, jak jsi zmokl? Není lepší říct, že jsme sice zmokli, ale přitom i to počasí nebylo celý den jen úplně špatné, ale byly tam i pěkné chvíle...

Stejně tak určitě nejsou všechny logy od těch finálkářů, užívej si těch, kterým uděláš radost. A nehledej za každým, který odloví keš třeba ve dvojci, nebo že se s někým sveze hned finálkáře... Jsou i tací, co napíší na earthce log TFTC i když jsem se s nimi osobně na kešce viděl... Kdybych nej neviděl mám je považovat za finálkáře, kteří si někde opatřili odpovědi, protože nenapsali pořádný log?

 

A v případě, že chci bojovat s finálkáři, tak zvolím jiný způsob, než archivaci keší. Např. to, že přemístím finálku, nebo vkládáním falešných souřadnic atp. Jen mít na to čas místo tlachání na fóru:-(


  • 2

#122 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 9:25

No vidíš to, a to je to, co mě mrzí a vadí. Jsi normální člověk s jinak rozumnými názory, ale taky se navážíš do lidí, kterým finálkáři vadí, zatímco je de facto obhajuješ ("Nedivil bych se, kdyby to byl i jeden z důvodů pro finálkáře"). Mám za to, že by to mělo být naopak. Že není, je pro mě smutné zjištění.

Já třeba do šuplíku luštím a aktuálně je 36 z dříve vyluštěných keší v archivu. Nijak mě to netrápí. Luštím totiž, když mě ta šifra něčím zaujme, a proto, abych vyluštil a ne odlovil. Je jasné, že to máme každý jinak.

Jo a archivací se nevyhrožuje, ta se prostě provede.

 

Někde jsi tu psal někomu, že nechápe psaný text (rozuměj čte povrchně). Já nikde finálkáře neobhajuji. Psal jsem jen, jak to vidím já. Někdo prostě přestane kvůli hrozící archivaci luštit do šuplíků a někdo začne využívat finálky. Jestli v tom vidíš jejich obhajobu, tak už je to o finálkářské paranoii. ;)  Nicméně nikomu neubírám právo si archivovat, co se mu zlíbí. Mě tento fakt nechává už v naprostém klidu, stejně tak jako finálkáři, protože boj s nimi je jako boj s větrnými mlýny a nemíním si geocaching kazit neustálým přemýšlením o tom, kdo mou keš našel díky finálkám. To platí i o earthkách, které se tam objevují taky.

Jo a že si luštíš keše do šuplíků, i když je archivují, na tom nevidím nic špatného. To tě šlechtí. Akorát já vždy považoval za důležitý fakt, že úspěch při luštení jsem korunoval nálezem finálky, protože jen tak se mi uloží do seznamu nalezených a já si ji mohu v budoucnu vybavit. Kdybych chtěl luštit šifry bez finálky, mohl bych to dělat i bez geocachingu. Těch serverů se šiframa je plno.

 

I vzhledem k tvému dalšímu postu na mě mi přijde, že každého, kdo tu proti finálkářům nevyhlašuje křížovou výpravu, považuješ za jejich obhájce. A i díky tomu si mi jen potvrdil tu první větu z mého příspěvku, na který si reagoval. Finálkářema si prostě otravuješ geoživot víc než je zdrávo. Je to samozřejmě tvoje věc. Já se pak jen ptám, jestli ti to stojí za to tuto hru hrát, když jsou finálkáří všude, kam se podíváš.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 19 červenec 2017 - 9:35

  • 7

#123 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 9:43

Sdílení finálních souřadnic je porušením ToU odsouhlasených při registraci účtu (potvrzeno samotným GS). Naproti tomu vytvoření časově omezené keše ničemu neodporuje, pokud ta doba bude delší než 3 měsíce (konzultováno s RW).

 

Takže řešením bude zakládání keší na 3 měsíce a jeden den? To si jako vážně myslíš, že tím potrestáš finálkáře nebo že snad dokonce "vymřou"?

 

S první větou souhlasím, ale jak je už několik let vidět, tak to dotyčné nezajímá a navíc to očividně ani nezajíma GS.


  • 3

#124 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 10:02

Myslím, že nemá cenu dál diskutovat.

 

Zjištění z této debaty je jednoznačné:

Komunita je ochotna radši tolerovat finálkáře než ownery, kteří se snaží na to nějak reagovat (byť omezenými a neefektivními prostředky, které mají k dispozici). Neboť zatímco finálkář ostatní kačery nijak neovlivňuje, owner archivující svoji keš ano (boří jim bábovičky, sice ty, které sám postavil, ale stejně je to lump). Rozhodně ani není ochotna udělat gesto, kterým by finálkáře jednoznačně a bez výjimky odsoudila (proč, asi tuším). Beru na vědomí.

 

Dost často tady někdo zmiňuje heslo „Každý ať si hraje, jak chce“. Dospěl jsem k názoru, že to je asi to nejlepší, co člověk může udělat. Neohlížet se na druhé a hrát si, jak chce. Zachovám se podle toho.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#125 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 10:05

No musím říct, že konstruktivní tahle diskuze není. V hlavě se mi líhne takovej nápad. Co použít třeba "ověřovátko", které ti sdělí souřadnice finálky. Bude požadovat specifickou odpověď, která se časem může měnit? Stejně jsem postupoval u své jediné Earthky. Co mi zabrání třeba za měsíc změnit otázky? Nemám potřebu kačera nějak buzerovat, jenom chci, aby tam byl. Případné jednotlivé problémky se můžou řešit operativně.


  • 0

#126 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 10:21

Luboši, jde o to, jestli chceš ZABRÁNIT tomu, aby tu keš našel někdo, kdo si nevyluštil / neprošel, nebo jestli chceš VĚDĚT, kolik zhruba lidí to nevyluštilo / neprošlo.

 

Pokud tomu chceš zabránit, tak IMHO jediné účinné je přesouvání finálky, a to ještě jenom krátkodobě, než to tam zas někdo iniciativně napráší. Všechna ta ověřovátka a podobná udělátka mají jeden slabý bod — finální souřadnice, které se nemění (nebo se nemění tak často). Finálkáři se na ověřovátko zvysoka vykašlou, jakmile budou mít finální souřadnice, půjdou rovnou tam. Snad jedině u earthek může mít určitou účinnost měnit otázky, protože za špatnou odpověď jim můžeš log smazat. Ale mě osobně earthky moc neberou, tak o nich neuvažuju, navíc mám pocit, že těch variant otázek k tomu jevu taky bude pouze omezené množství.

 

Pomocí ověřovačů a podobných konstruktů, kam musíš nejprve zadat nějaké heslo a které pak vypíšou souřadnice, můžeš akorát zjistit s určitou přesností, kolik lidí to dává poctivě a kolik nepoctivě (ve zjednodušené formě rozdíl mezi počtem logů a počtem dotazů do ověřovače). A s touto informací pak můžeš dál nakládat. Ale rozhodně tím nikomu nezabráníš finálkařit. Aspoň podle mě.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#127 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 10:28

... IMHO jediné účinné je přesouvání finálky, a to ještě jenom krátkodobě, než to tam zas někdo iniciativně napráší. ...

 

Ještě navážu. Už jsem to tady na fóru taky někdy zmiňoval. Uvědomujete si, že pokud nebudeme brát v úvahu, že souřadnice finálky pouští RW, tak prakticky jediná možnost, jak se souřadnice dostanou finálkářům do ruky, je ta, že jim je poskytne někdo, kdo to odlovil poctivě? Nebo víte ještě o jiném způsobu (nabourání se do RW účtu neberu a počet „poctivých“ BF asi taky bude výrazně menší než počet všech finálek ve finálkářských databázích)?


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#128 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 10:37

Myslím, že nemá cenu dál diskutovat.

 

Zjištění z této debaty je jednoznačné:

Komunita je ochotna radši tolerovat finálkáře než ownery, kteří se snaží na to nějak reagovat (byť omezenými a neefektivními prostředky, které mají k dispozici). Neboť zatímco finálkář ostatní kačery nijak neovlivňuje, owner archivující svoji keš ano (boří jim bábovičky, sice ty, které sám postavil, ale stejně je to lump). Rozhodně ani není ochotna udělat gesto, kterým by finálkáře jednoznačně a bez výjimky odsoudila (proč, asi tuším). Beru na vědomí.

 

Dost často tady někdo zmiňuje heslo „Každý ať si hraje, jak chce“. Dospěl jsem k názoru, že to je asi to nejlepší, co člověk může udělat. Neohlížet se na druhé a hrát si, jak chce. Zachovám se podle toho.

 

Tvůj problém je, že si všechno bereš moc osobně a bez porozumění toho, co ti chce někdo v diskuzi říct. Ownery tu myslím nikdo neodsuzoval. Jen se nás tu dost shodlo v tom, že nástroje, které chtějí proti nim použít jsou neefektivní. Ostatně sám to zmiňuješ. Proč tedy volit neefektívní nástroje? Jáký mají pak smysl? Sám jsem kdysi ještě v Praze diskutoval na Nevinných setkáních nejčastěji s taxoftem (a čekal jsem jeho palec dolu), jak proti nim bojovat. Co se za ty roky změnilo? Bohužel nic. Naopak, je to horší, protože finálkové servery už jsou pomalu pro celou Evropu a přibyly v nich earthky, což jsem už vůbec nechápal, když jedním argumentem finálkářu je nesedět doma a být venku. Jediné, co můžete udělat je trochu a na krátkou chvíli jim znepříjemnit odlov, např. změnou souřadnic nebo zadáváním špatných souřadnic na finálky. Lubbezovo řešení u earthek je sice dobré, ale taky jen na krátkou chvíli. Není možné vymýšlet k nějaké lokalitě rozumné geologické otázky do nekonečna. Vzhledem k desítkám tisíc finálek na servrech je to ale ten neustále opakovaný boj s větrnými mlýny. Je jasné, že tak velké množství finálek tam nevložil Hansmatt nebo někdo z jeho okolí. Je to prostě masová záležitost. A s tím se člověk může jen smířit a hrát si tuto hru tak, aby ho bavila, a nebo neustále brečet, jak mu na keš chodí finálkáři. Očividně sis zvolil to druhé.


  • 2

#129 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 10:44

Ještě navážu. Už jsem to tady na fóru taky někdy zmiňoval. Uvědomujete si, že pokud nebudeme brát v úvahu, že souřadnice finálky pouští RW, tak prakticky jediná možnost, jak se souřadnice dostanou finálkářům do ruky, je ta, že jim je poskytne někdo, kdo to odlovil poctivě? Nebo víte ještě o jiném způsobu (nabourání se do RW účtu neberu a počet „poctivých“ BF asi taky bude výrazně menší než počet všech finálek ve finálkářských databázích)?

 

Ano máš pravdu. Finálky poskytne jako první poctivý nálezce, i když řada finálek uniklo při nabourání RW účtu. Dříve byly "organizované" skupiny (např. na nyxu), které se tak dělily o finálky. Nicméně pochybuji, že je to stejné (možná částečně) i dneska. Ta masovost toho jevu, kdy jdou počty do tisíců nových finálek, mě utvrzuje v tom, že se to snad stalo nějakým trendem "odlovím - dám na finálky".


  • 0

#130 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 11:21

(1) Tvůj problém je, že si všechno bereš moc osobně a bez porozumění toho, co ti chce někdo v diskuzi říct.

(2) A s tím se člověk může jen smířit

(3) a hrát si tuto hru tak, aby ho bavila,

(4) a nebo neustále brečet, jak mu na keš chodí finálkáři.

(5) Očividně sis zvolil to druhé.

 

Ad (1): Nevím, kdo nerozumí tomu, co mu chce někdo v diskuzi říct. Jinak bys nemohl psát o neefektivitě opatření. Opakovat se už ale nebudu, všechno už jsem napsal v předchozích příspěvcích.

Ad (2): Nesouhlas.

Ad (3): Souhlas.

Ad (4): Bez komentáře.

Ad (5): Mýlíš se.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#131 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 19 červenec 2017 - 11:42

A znova sa to zacyklilo...

 

Tak by ma zaujímalo koľko (v percentách) je tých "bojovníkov proti finálkárom" a koľko (v percentách) je tých finálkárov?

Či náhodou obe tieto skupiny nie sú len zanedbateľnou úchylkou. A či sa im len proste nedáva obrovský priestor (v percentách)?

 

Nechce sa mi veriť, že "bojovníci proti finálkárom" spolu s finálkármi je väčšina komunity. Ale niečo spoločné majú. Obe skupiny sú nezlomné vo svojich pohľadoch na vec.


  • 0

#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 11:42

Uz jsem to tu drive psal: spousta novych kaceru vubec nema tuseni, ze neco jako finalkovy server je necestne a nesportovni. Pominu fakt, ze nectou ToU, ale to je poruseni ze strany tech, kdo tam finalky poskytuji, ne je odtud ziskavaji.

 

Rekneme, ze kdyz hledaji nejakou kesku na webu, vybehne jim mj. i finalkovy server a oni se tam klidne registruji. Osobne jsem to u nekolika lidi zazil. Hrozne se divili, kdyz jsem jim pouziti serveru vymlouval.

 

Pro takove kacery pripady by asi bylo vhodne uvest do listingu, ze postup pres finalkove servery je necestny a komunitou pranyrovan.


  • 7

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 11:55

Luboši, jde o to, jestli chceš ZABRÁNIT tomu, aby tu keš našel někdo, kdo si nevyluštil / neprošel, nebo jestli chceš VĚDĚT, kolik zhruba lidí to nevyluštilo / neprošlo.

 

Pokud tomu chceš zabránit, tak IMHO jediné účinné je přesouvání finálky, a to ještě jenom krátkodobě, než to tam zas někdo iniciativně napráší. Všechna ta ověřovátka a podobná udělátka mají jeden slabý bod — finální souřadnice, které se nemění (nebo se nemění tak často). Finálkáři se na ověřovátko zvysoka vykašlou, jakmile budou mít finální souřadnice, půjdou rovnou tam. Snad jedině u earthek může mít určitou účinnost měnit otázky, protože za špatnou odpověď jim můžeš log smazat. Ale mě osobně earthky moc neberou, tak o nich neuvažuju, navíc mám pocit, že těch variant otázek k tomu jevu taky bude pouze omezené množství.

 

Pomocí ověřovačů a podobných konstruktů, kam musíš nejprve zadat nějaké heslo a které pak vypíšou souřadnice, můžeš akorát zjistit s určitou přesností, kolik lidí to dává poctivě a kolik nepoctivě (ve zjednodušené formě rozdíl mezi počtem logů a počtem dotazů do ověřovače). A s touto informací pak můžeš dál nakládat. Ale rozhodně tím nikomu nezabráníš finálkařit. Aspoň podle mě.

 

Mozna by slo kesku opatrit kodovym zamkem. Kod by byl v overovatku a heslo by se mohlo pravidelne menit. Ale je mi jasny, ze na vsechny myserky to stejne nepujde aplikovat. A zbydou jeste mutliny, lboxy a wiga.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#134 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 11:59

Tak by ma zaujímalo koľko (v percentách) je tých "bojovníkov proti finálkárom" a koľko (v percentách) je tých finálkárov?

Či náhodou obe tieto skupiny nie sú len zanedbateľnou úchylkou. A či sa im len proste nedáva obrovský priestor (v percentách)?

 

Nechce sa mi veriť, že "bojovníci proti finálkárom" spolu s finálkármi je väčšina komunity.

 

Jj, finálkářů je asi dvanáct a protifinálkářů asi tolik, kolik maximálně dalo palců nahoru jednomu z mých příspěvků na toto téma.

 

Naopak, je to horší, protože finálkové servery už jsou pomalu pro celou Evropu a přibyly v nich earthky


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#135 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 19 červenec 2017 - 12:31

Ja som mal skôr na mysli, že toto fórum na geocaching.cz v rôznych vláknach dáva priestor skôr negatívnym príspevkom ako iným. Stačí sa len pozrieť na Geodepresivní koutek a jeho rôzne odnože (ako napr. tento) a kolemjdoucí musí nadobudnúť pocit, že geocaching je skrz-naskrz prolhaná hra len pre podvodníkov a podobné živly. To isté platí pre rôznych "vykladačov" pravidiel čo sa smie a čo nie, čo je "legálne", "mravné" a podobne a vlastne sú pápežskejší než pápež.

 

Nechce sa mi veriť, že toto predstavuje "názorovú väčšinu" komunity. Len jednoducho o čo je ich menej o to viac sú hlasnejší...

 

Možno by sa toto nemalo volať "Úpadek geocachingu" ale "Úpadek geocaching.cz fóra".


  • -1

#136 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 12:36

Myslím, že nemá cenu dál diskutovat.

 

Zjištění z této debaty je jednoznačné:

Komunita je ochotna radši tolerovat finálkáře než ownery, kteří se snaží na to nějak reagovat (byť omezenými a neefektivními prostředky, které mají k dispozici). Neboť zatímco finálkář ostatní kačery nijak neovlivňuje, owner archivující svoji keš ano (boří jim bábovičky, sice ty, které sám postavil, ale stejně je to lump). Rozhodně ani není ochotna udělat gesto, kterým by finálkáře jednoznačně a bez výjimky odsoudila (proč, asi tuším). Beru na vědomí.

 

Dost často tady někdo zmiňuje heslo „Každý ať si hraje, jak chce“. Dospěl jsem k názoru, že to je asi to nejlepší, co člověk může udělat. Neohlížet se na druhé a hrát si, jak chce. Zachovám se podle toho.

 

Řekl bych, že spoustě lidí se spíše nelíbí názor, že archivací keší (založením keší na krátkou dobu) bojuje autor s finálkáři - to je podle mého názoru (a názoru dalších) nesmysl.

Snažíme se tebe a ostatní tu přesvědčit, abys keše nearchivoval, kvůli těm poctivým.

Bojovat se musí jinak - OSVĚTOU, PŘEMÍSŤOVÁNÍM FINÁLEK, případně ještě jinak. Ale archivací poškozuješ leda ty, co už mají poctivě vyluštěno. to si myslím alespoň já. Neříkám to, že nemáš nárok na archivaci, jen se tě snažím přesvědčit, že archivace nemá smysl, že je lepší se těšit z těch pěkných logů. 


  • 8

#137 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 12:51

Když si vezmu třeba svou keš GC47A6M. Schválně jsem se podíval na finálky - podle hledání bez přihlášení je tam uložená... Tak u 20 z 30 logů za roky 2016 a 2017 bych řekl, že ji určitě lovili poctivě. Ten zbytek mám počítat, že jsou finálkáři? Jen proto, že toho napsali méně, a nejsem schopný určit, že skutečně multinu odlovili poctivě? Jako třeba log, že v pohodě odloveno při cyklovýletě?

 

 

Když jsem teď zkoušel "analyzovat" logy tak jsem si i říkal, jestli mě někdo nemá za finálkáře, protože v některých svých lozích opisuji zážitky tak, abych něco neprozradil a pak to v logu nakonec vypadá dost divně :-).


  • 0

#138 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 13:04

Když si vezmu třeba svou keš GC47A6M. Schválně jsem se podíval na finálky - podle hledání bez přihlášení je tam uložená... Tak u 20 z 30 logů za roky 2016 a 2017 bych řekl, že ji určitě lovili poctivě. Ten zbytek mám počítat, že jsou finálkáři? Jen proto, že toho napsali méně, a nejsem schopný určit, že skutečně multinu odlovili poctivě? Jako třeba log, že v pohodě odloveno při cyklovýletě?

 

 

Když jsem teď zkoušel "analyzovat" logy tak jsem si i říkal, jestli mě někdo nemá za finálkáře, protože v některých svých lozích opisuji zážitky tak, abych něco neprozradil a pak to v logu nakonec vypadá dost divně :-).

 

Jo, pamatuji, že jeden nejmenovaný finálkař logoval stylem "uf, ta mi ale dala zabrat" i na D1 mysterkách a multinách. :lol:  Tak u toho to bylo víc než jasné. Obecně se to ale nedá říct u drtivé většiny logů. Fakt, že někdo napíše na tuctovou mysterku "díky za keš" z něho automaticky nemůžeme dělat finálkáře. Jasně na celodenní multině či mysterce to vypadá divně a podezření je na místě, ale osobně znám poctivé kačery, co je nebaví vůbec logovat online. Ti pak napíši co možná nejkratší log a o zážitky se podělí na eventech.


  • 0

#139 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 15:43

Když si vezmu třeba svou keš GC47A6M. Schválně jsem se podíval na finálky - podle hledání bez přihlášení je tam uložená... Tak u 20 z 30 logů za roky 2016 a 2017 bych řekl, že ji určitě lovili poctivě. Ten zbytek mám počítat, že jsou finálkáři? Jen proto, že toho napsali méně, a nejsem schopný určit, že skutečně multinu odlovili poctivě? Jako třeba log, že v pohodě odloveno při cyklovýletě?

 

 

Když jsem teď zkoušel "analyzovat" logy tak jsem si i říkal, jestli mě někdo nemá za finálkáře, protože v některých svých lozích opisuji zážitky tak, abych něco neprozradil a pak to v logu nakonec vypadá dost divně :-).

On owner často ví svý ;-) Jasně, vždycky se to poznat na 100% prostě NEDÁ. Ale tušit můžeš...

Hele schválně koukni na tuhle keš. Si nemůžu pomoci, ale logy před a po přesunu jsou, když si jich přečteš víc, prostě jiný (když odečtu logy z 8.5.2017, kdy to jeden vyluštil a 7 dalších k tomu přišlo jak slepí k houslím).


  • 0

#140 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2017 - 16:48

Pro takove kacery pripady by asi bylo vhodne uvest do listingu, ze postup pres finalkove servery je necestny a komunitou pranyrovan.


Jenže listingy málokdo z "mladých" čte a stejně by jim to bylo fuk.
  • -2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama