Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6 - mapy?

android

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

Anketa: Mapy v a:Drake (81 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jakou mapu používáš (chceš používat)?

  1. Vektorovou (MapsForge) (56 hlasy [26.92%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 26.92%

  2. Open Street Map (OSM) (28 hlasy [13.46%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 13.46%

  3. Google základní (7 hlasy [3.37%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.37%

  4. Google letecká (21 hlasy [10.10%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 10.10%

  5. Mapy.cz základní (16 hlasy [7.69%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 7.69%

  6. Mapy.cz turistická (46 hlasy [22.12%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 22.12%

  7. Mapy.cz letecká (27 hlasy [12.98%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 12.98%

  8. Jiná (můžeš specifikovat v textu příspěvku v diskuzi) (7 hlasy [3.37%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.37%

Připravuješ si rastrové offline mapy předem?

  1. Ano (33 hlasy [40.74%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 40.74%

  2. Ne, načítám je online v trénu (20 hlasy [24.69%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 24.69%

  3. Nevím / je mi to jedno (4 hlasy [4.94%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 4.94%

  4. Rastrové mapy nepoužívám (24 hlasy [29.63%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 29.63%

Jak ukládáš rastrové mapy?

  1. Do filesystému (spousta souborů ve složkách) (3 hlasy [3.70%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.70%

  2. Do databáze (jeden velký soubor) (29 hlasy [35.80%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 35.80%

  3. Nevím / je mi to jedno (23 hlasy [28.40%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 28.40%

  4. Rastrové mapy nepoužívám (26 hlasy [32.10%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 32.10%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 20:09

Znáte tu historku, jak pánovi kapal ve sklepě kohoutek, tak si zavolal instalatéra? Ten konstatoval, že v celém domě jsou staré olověné trubky a měly by se vyměnit. Tak se do toho dali. Jak vytrhávali trubky ze zdí, zjistili, že mají hliníkové elektrické kabely a že by se měla předělat elektroinstalace. A dál si to domyslete.

 

Trochu podobně to vypadá s a:Drake - ve vektorové mapě ujíždějí ikonky, což je dané tím, že mapsforge mapa byla připojená k vlastní mapě s vrstvou ikon a s vývojem mapsforge se to maličko rozešlo. Tak jsem začal chystat novou vrstvu s ikonami pro mapsforge. A když už se to předělává, proč vlastně nepoužít stejnou knihovnu i pro ostatní mapy a celou logiku neotočit, že?

 

A tak zvolna bourám dům a stavím ho znova. Nějaký čas to ještě zabere a výsledek dostane nové hlavní číslo verze.

 

Abych neplýtval energií, rád bych znal vaše mapové preference. Proto budu rád, když mi vyplníte krátký dotazník v úvodu vlákna. Samozřejmě můžete připsat i další názory či nápady do běžných příspěvků.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 10 říjen 2016 - 20:12

  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 20:17

Máš to tam. Rád přispěju s testováním apod. (určitě nebudu sám). Hlavně to udělej nezávisle - ať není ovlivněn stávající a:Drake 5, kterým lovíme. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 21:00

Základ jsou Speirsovy OSM mapy, občas se hodí (detail) fotomapa online - a je mi celkem jedno, která (google/mapy.cz). Kdyby se při přizoomování pod určitý limit, pokud jsou dostupná data online, přeplo na fotomapu, taky by to možná nebylo špatné. 


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 10 říjen 2016 - 21:26

  • 1

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2016 - 21:15

První otázka - chápu to jako že první odpověď je pro offline mapy a vše ostatní pro online. Nebo snad je možné umět mapy.cz offline ?

Třetí otázka - to souvisí s dotazem, na který jsem kdysi nedostal odpověď. A sice - jaké formáty to díky použitým knihovnám vlastně zvládá ?
Bitmapy ve spoustě malých souborů jsem kdysi zkusil ještě na PocketDrake, ale nebylo to použitelné pro časové i prostorové nároky. V SQL databázi to není špatné, ale špatně se s tím manipuluje. Docela si mi líbí, že Locus podporuje formát určený pro Trekbudy - kachle sloučené do souboru typu .tar - to by mohlo jít rozumně modifikovat bez nutnosti nového generování přes MOBAC.

Už historicky jsem zaměřený na offline režim. Sice mám teď za pár korun dost velký datový limit, ale nemám zájem na svých zvycích cokoliv měnit, protože jsem velmi často na výletech v zahraničí a platit za online přístup k mapám se mi opravdu nechce.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 6:56

Nejoblíbenější mám mapy z osm.paws.cz a denně blahořečím autorovi za dobrý počin. Občas bych rád využil mapy a fotomapy ze seznamu. Kdyby byla možnost využít i mapy SamrtMaps, které mám koupené, bylo by to super. Vím že jsou licencované, ale třeba takový Locus je využít umí. 


  • 2

#6 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 8:33

U mě: vše offline, v terénu jsem bez spojení, resp. na čemsi co mi šnečím tempem vyčerpá data na týden stažením dvou tří listingů :)

 

typ map: samozřejmě z osm.paws.cz, potom ortofoto připravené předem a pak pár dalších map, vše předem připravené z domova.

 

Co se formátu týká, po zkušenostech z Locusu bych velmi uvítala možnost načítání map ve formátu gemf, které konvertuji ze sqlitedb map pomocí gemftools. Nevím jak jinde, ale v tom Locusu fungují mnohem lépe než ta samá mapa ve sqlitedb co se odezvy a patrně i náročnosti na pamět týče. Rozdíl je zřetelný jak na mém mobilu dědečkovi (extrémní), tak i na novém stroji (stále ještě dost znatelný) co používá neteř. To je ale už jen takové to přání nad rámec běžného...

 

P.S. Mapy.cz lze dostat do mobilu online (víceméně jsou ty odkazy i tady na fóru v jiných vláknech), a nakešovat je předem, nebo je připravit přes mobac. Ani jedno z toho není zcela košer, ale funguje. Přímo přes současný a:Drake si nejsem jistá, Locus to umí pokud se mu pomůže uživatelským zdrojem map. 


  • 0

#7 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 8:49

K mapy.cz offline - já nesmím ani naznačovat, ale kdo se podívá na nastavení map v GeoGetu, asi si dokáže poradit.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 11:03

První otázka - chápu to jako že první odpověď je pro offline mapy a vše ostatní pro online. Nebo snad je možné umět mapy.cz offline ?

Třetí otázka - to souvisí s dotazem, na který jsem kdysi nedostal odpověď. A sice - jaké formáty to díky použitým knihovnám vlastně zvládá ?
Bitmapy ve spoustě malých souborů jsem kdysi zkusil ještě na PocketDrake, ale nebylo to použitelné pro časové i prostorové nároky. V SQL databázi to není špatné, ale špatně se s tím manipuluje. Docela si mi líbí, že Locus podporuje formát určený pro Trekbudy - kachle sloučené do souboru typu .tar - to by mohlo jít rozumně modifikovat bez nutnosti nového generování přes MOBAC.

Už historicky jsem zaměřený na offline režim. Sice mám teď za pár korun dost velký datový limit, ale nemám zájem na svých zvycích cokoliv měnit, protože jsem velmi často na výletech v zahraničí a platit za online přístup k mapám se mi opravdu nechce.

 

Mám chvilku, tak ještě podrobněji k Arneho dotazům:

1. Vektorové mapy jsou offline z principu, ostatní jsou on-line, automaticky s ukládají a takto uložené dlaždice jsou pak už dostupné offline. Můžeš si je pomocí vhodných nástrojů stáhnout předem. Viz http://adrake.cz/doku.php?id=mapa_tech nebo http://adrake.cz/dok...:doc#zdroje_map

 

2. Viz výše, podporu jiných formátů neplánuju, spíš zůstane jen sqlite databáze pro rastrové a mapsforge pro vektorové mapy.

 

Vzhledem ke stále rostoucí kvalitě OSM mi přijde, že to je ten správný směr a ostatní časem nebudou třeba, řekněme s výjimkou leteckých snímků.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 11:14

Tak to vidim i ja. Normalni mapovy podklad mam offline vektorovou OSM v turistickem provedeni od Speirse. Kdyz potrebuji neco jineho, tak detail ortomapy, kteoru taham online.

 

Mimochodem, tady by se docela hodila funkce, kdy by se ukazala ta ortomapa pouze z databaze, aniz by se to snazilo kamkoliv sahat online. Az kdyz bych zjistil, ze potrebny kousek mapy offline nemam, tak ze bych nejakym cudlikem po ruce rekl: "ted mi jednorazove stahni/aktualizuj tehle par dlazdic".

 

Turisticka mapa.cz se hodi jen doplnkova, aby si clovek mohl porovnat OSM s jinou mapou. To se hodi nam, co zaroven s geocachingem tu OSM mapu i editujeme...


  • 4

#10 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 11:23

Já bych byl vděčný za turistickou mapy.cz s body zájmu. Pro mě nic lepšího není. Když doma plánuju, vždy na nich...
  • 1

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 11:43

body zajmu tam davaji az javascriptem, ty nejsou soucasti mapovych podkladu. To uz neokecas tim, ze si to tam zlotrily uzivatel sam nastavil...


  • 0

#12 Masa_cz

Masa_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2016 - 20:30

Ve starem aDraku jsem pouzival spokojene vektorovou mapsForge, fungovalo to skvele. Po prechodu na petku doslo ale k tomu, ze mi to s tou vektorovou silene pada, opravdu skoro az tak, ze to defakto nejde pouzivat. Muze za to asi vylozene to vykreslovani vektorovy mapy, po precvaknuti na bitmapovy to padat prestane. V sestce bych teda hrozne rad mel nepadajici vykreslovani vektorovych map  :)  Akorat se bojim, aby to nedopadlo tak, ze mi tam zacne padat i ta birmapova  :rolleyes:


  • 1

#13 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2016 - 12:12

Dovoluji si připomenout anketu na začátku vlákna, kdyby se ještě někdo chtěl vyjádřit.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#14 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2016 - 21:48

Byla by hezka fukcnost pro sqlite mapy jako ma Locus - vice .sqlite db v jednom adresari se chova jako 1 mapa.
Je to dobry zpusob jak se vyporadat s omezenim velikosti souboru..
  • 2

#15 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2016 - 9:01

Vzhledem k narůstající kvalitě vektorové OSM a pozvolnému ústupu rastrových map mi implementace této funkčnosti nepřijde jako dobře investovaný čas.


  • 2

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2016 - 9:51

... az na ty ortomapy.


  • 1

#17 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2016 - 19:38

... az na ty topograficke mapy.

OK, OSM je lepsi a lepsi, ale zatim prece jen:

 

http://geoportal.cuz...747-7378887.PNG

http://www.openstree...4.6399&layers=C

 

tj, stejne misto, prvni odkaz tisk ze ZM10, druhy  OSM..


  • 1

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2016 - 21:05

Takhle ta OSM nevypada... vypada takhle: https://openstreetma...4.6421&layers=k

 

Jiste, v OSM neni vsechno...zatim. Ale kdyz mi OSM rika, ze je nekde pesina, zatimco ZM10 zpevnena cesta, tak bych veril te OSM, protoze narozdil od prastarych dat v ZM10, v OSM nekdo tu cestu realne prosel a oklasifikoval. Asi zarusta, ale na to v ZM10 nikdy neprijdou, protoze nikdy nedostanou do terenu takove mnozstvi lidi. A jak je videt na kusych OSM datech v te oblasti, nekdo to tam opravdu prochazi a postupne zakresluje podle skutecnosti.


  • 1

#19 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2016 - 9:44

Takhle ta OSM nevypada... vypada takhle: https://openstreetma...4.6421&layers=k

 

Osobně využívám OSM čím dál tím víc, ale pár věcí v ní krutě chybí. Nejvíc skutečný tvar terénu, který je k dispozici jinde. Ano, jsem vděčná za vrstevnice které se tam přidávají, ale data po 20 metrech v určitých místech nejsou to pravé a občas je to o ústa. V souvislosti s tím chybí také zakreslení strží, protože mapeři OSM se většinou soustředí na cesty. Osobně jsem to vyřešila stažením samotného stínování terénu, které má geoportál a kdyby se mi podařilo stáhnout jen jejich vrstevnice ze ZM, bylo by to ideální. Takhle se na to v neznámém terénu vždycky dívám předem.

 

Do OSM to, co projdu poctivě zakresluji včetně strží a jiných významných terénních útvarů, ale moc nás takových nebude. A o jiné cestě jak to do OSM legálně dostat, než to osobně projít, u terénních dat nevím.


  • 0

#20 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2016 - 9:52

Ale aspoň že nás pár je. :) Taky to dělám, kromě cest kdeco jiného, i ty strže - před nedávnem jsem si v Chřibech obešel po hraně celý lom, abych ho pak mohl zakreslit. Geokolega už si zvyknul, že nejdu přímo ke keši nebo od keše se slovy "jen to tady trochu zmapuju". ;)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama