Přejít na obsah


Fotka

kdy si zalogovat earthcache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#61 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 11:36

S více možnými odpověďmi na jednu otázku, které nejsou uvedené v listingu ani na místě, si owner vůbec koleduje o pozornost a zásah reviewera, obzvláště, když bazíruje pouze na jedné z možných odpovědí.

No. Predstav si treba ze se owner zepta jestli je Zeme kulata, nebo placata, at to zjistis pozorovanim na miste EC. Nekdo odpovi ze je placata, nekdo ze je kulata. A pak prijde jeste taxoft, ktery si nekde vygooglil tu jedinou spravnou teorii, ze Zeme je duta a my jsme zevnitr koule. Owner mu to neuzna a reviewer aby to chudak rozsoudil :P

 

Kdysi podobny spor o odpovedi u EC dokonce skoncil upalenim kacera Giordana Bruna, kdyz se nemohli dohodnout :(


  • 2

#62 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 11:43

A nechtěli by jste raději jít ven si odlovit nějakou tu krabičku? No joooo, venku je zima, tak všichni budou v tepel u PC .... :)


  • 0

#63 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 11:50

S více možnými odpověďmi na jednu otázku, které nejsou uvedené v listingu ani na místě, si owner vůbec koleduje o pozornost a zásah reviewera, obzvláště, když bazíruje pouze na jedné z možných odpovědí.

Takové případy nejsou neobvyklé (v cizině spíše časté), většinou ale autor v případě z jeho pohledu nesprávné odpovědi ji buď uzná a podá jen vysvětlení nebo výjimečně požaduje reparát.


  • 0

#64 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 11:53

A nechtěli by jste raději jít ven si odlovit nějakou tu krabičku? No joooo, venku je zima, tak všichni budou v tepel u PC .... :)

I z tepla u počítače se dá odlovit nějaká vzdálená earthcache :D


  • 0

#65 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 11:55

I z tepla u počítače se dá odlovit nějaká vzdálená earthcache :D

 

No, někteří tak loví bohužel i nevirtuální typy. Třeba odnesené archivky. :-(


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#66 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 13:18

I z tepla u počítače se dá odlovit nějaká vzdálená earthcache :D

 

To víš, že se dá podvádět, ale k čemu? Pokud se opravdu najdou jedinci, kteří si potřebují dokazovat, jak jsou dobrý podvodem a snaží se tak získat uznání okolí, tak je to smutné, ale pořád lepší než by v noci stříkali sprayem po domech nebo třeba přepadávám dětí na ulici. Pokud někdo ventiluje své mindráky podvodným logování a tím si zvyšuje ego - asi je to lepší než aby dělal výše jmenované.


  • 4

#67 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 16:45

Kdysi podobny spor o odpovedi u EC dokonce skoncil upalenim kacera Giordana Bruna, kdyz se nemohli dohodnout :(

Jojo, a dovoluju si připomenout, že navíc dotčnej kačer byl z našeho řádu, takže z duchovního pohleduvzato, něco jako přímej předek :D

 

A nechtěli by jste raději jít ven si odlovit nějakou tu krabičku? No joooo, venku je zima, tak všichni budou v tepel u PC .... :)

Náhodou, já jela včera 80km na kole a bylo to perfektní!

 

Zajímavý je, že dosud nikdo nezmínil jinou věc: Podle pravidel je, domnívám se, podmínkou logování EC zaslání odpovědí. Nikde se nepíše, že se musí nutně jednat o správné odpovědi. Pokud kačer udělá v nějaké odpovědi chybu, zvlášť právě v takové, která se nedá přímo vyčíst na infotabuli nebo vygúglit, ale vyžaduje vlastní úsudek, má vůbec owner právo mu ten log smazat?


  • 0

#68 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 18:14

Pokud kačer udělá v nějaké odpovědi chybu, zvlášť právě v takové, která se nedá přímo vyčíst na infotabuli nebo vygúglit, ale vyžaduje vlastní úsudek, má vůbec owner právo mu ten log smazat?


Tohle by mě taky zajímalo! Nejvíc na to narážíme třeba u určování barvy skály. Já vždycky vidím jinou, než můj muž.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#69 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 20:02

No jo spousta chlapů je barvoslepejch. Jednou mě pobavil kamarád při sběru jahod, když si stěžoval, že jsou ty jahody maskovaný a mají přesně stejnou barvu jako to listí.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#70 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 21:50

Vady být můžou...

Navíc ženy a muži mají prý fakt jiné vidění barev. Teda aspoň nám to tvrdili minulý pondělí ve škole :D Čímž by se vysvětloval problém Alf Ganfu.


  • 0

#71 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 22:02

Meruňková nebo lososová skála prostě neexistují!


  • 4

#72 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 22:04

To zní hodně blbě, co? :D Navíc by se to dalo i špatně vysvětlit :D Ačkoliv teda skálu ani z meruněk ani z lososů jsem ještě nepotkal :D


  • 0

#73 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 22:12

To zní hodně blbě, co? :D Navíc by se to dalo i špatně vysvětlit :D Ačkoliv teda skálu ani z meruněk ani z lososů jsem ještě nepotkal :D

No já teda nevim, kdo chce v odpovědích furt nějaký barvy skal, a ještě vysvětlovat, proč není jedna jako druhá. A to bez infotabule, prosím!!! :D


  • 1

#74 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 22:20

No jo spousta chlapů je barvoslepejch. Jednou mě pobavil kamarád při sběru jahod, když si stěžoval, že jsou ty jahody maskovaný a mají přesně stejnou barvu jako to listí.


To je normální, malý červený mrchy jsou v zeleni nedobře vidět :)
  • 0

#75 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 22:51

Jedna věc je schopnost barvy vidět a rozpoznávat, druhá je dávat jim debilní jména.
  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#76 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 23:00

To zní hodně blbě, co? :D Navíc by se to dalo i špatně vysvětlit :D Ačkoliv teda skálu ani z meruněk ani z lososů jsem ještě nepotkal :D


Skála obsahující fosilní lososy určitě někde bude.
  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#77 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2016 - 23:49

Vady být můžou...

Navíc ženy a muži mají prý fakt jiné vidění barev. Teda aspoň nám to tvrdili minulý pondělí ve škole :D Čímž by se vysvětloval problém Alf Ganfu.

Tím se vysvětluje zelená x zelenkavá :D .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 30 listopad 2016 - 23:50

  • 2

#78 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 1:35

No já teda nevim, kdo chce v odpovědích furt nějaký barvy skal, a ještě vysvětlovat, proč není jedna jako druhá. A to bez infotabule, prosím!!!

Ovšem já se spokojim s barvami typu zelená, hnědá, červená apod. Nepotřebuju odpovědi typu merunková a lososová. A i kačeři si vystačí s "normálními" barvami, ještě jsem si schválně ted několik odpovědí zase projel, jestli jsem na něco nezapomněl. 

A taky přihodim jednu k dobru: 

Otázka: Zamyslete se nad tím, proč je zbarvení obou skalek/výchozů jiné.

Odpověď:
* ááá čas na filozofování... 
- protože to tak chtěl bůh?
- protože je v jedné víc železa a v druhé víc břidlice?
- aby nebyla nuda?

 

Jinak si nějak moc vtipné odpovědi na mé EC nevybavuji.


  • 1

#79 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 7:03

Co je za problémy s barvami? Každý IT kačer přece ví, že je to např. #FFDEAD (Navajo white). Je takový problém, nosit na EC vytištěnou tabulku (na kalibrované tiskárně) a kalibrovanou baterku s bílým světlem 6000K, aby nedocházelo ke změnám odstínů? A pozor, tu tabulku ne na lesklém papíře, horniny lesklé nebývají a pak se to jeví jinak. Nejlepší by byl přímo měřák na kalibraci monitorů pro grafická studia. Problém je, když je skála flekatá, to by se muselo průměrovat z větší plochy.


  • 4

#80 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 7:09

Jedna věc je schopnost barvy vidět a rozpoznávat, druhá je dávat jim debilní jména.

 

To mi připomíná: ".., dámy, broskvová je vodka, nikoliv barva." :D


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama