Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.8

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
184 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 10:55

Musim proverit, jestli je chyba v programu, nebo v datech. Ale na to fakt nebyl jeste vubec cas.


  • 0

#82 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 15:51

To Haluma:
To nevadí, statistiky si můžu opravit později.
Ale jestli je to něco co se bude opravovat.


  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 16:19

No jo, ja su blbé! Chybu jsem tam udělal já.


  • 1

#84 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2016 - 16:46

No jo, ja su blbé! Chybu jsem tam udělal já.

Tak s tou první větou bych si dovolil nesouhlasit.


  • 2

#85 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2016 - 15:00

Mám tady chybu v editoru polygonů.
Když je na začátku komentářový řádek určující jméno polygonu, tak po uložení editace se ztratí ten zavináč říkající že následuje platné jméno polygonu.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#86 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 11:28

Ahoj všichni, a hodně úspěchů do roku 2017  :) .

 

A hlásím se s jedním (pravděpodobně triviálním) dotazem.

 

Po delší době jsem zkusil udělat aktualizaci GeoGetu, a objevila se mi chybová hláška,

která hlásí : "Vámi zvolená jednotka nebo cesta UNC neexistuje nebo není dostupná"

mohl bych poprosit o radu co s tím?

GG spouštím roky z externího disku, nic jsem nikde neměnil, neopravoval, nepřeinstaloval, GG se normálně spustil, vše se načetlo, ...

díky moc


  • 0

#87 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 12:35

viz toto a nasledujici odpovedi, zejmena toto.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 leden 2017 - 12:38

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#88 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 12:47

jeste doplnim - rozhodne jsi neco menit musel!

Tato chybova hlaska se totiz objevi souhrou nasledujicih okolnosti:

 

- kdysi jsi mel datovy adresar na nejakem disku s nejakym pismenkem.

- ted jsi pustil Geoget, ale datovy adresar lezi na disku s jinym pismenkem nez kdysi.

- a zaroven to stare pismenko odpovida nejakemu soucasnemu vymenitelnemu disku/flashce/pametove karte, ktera ale neni do pocitace zrovna vlozena.

 

odstraneni tech *.cache souboru z datoveho adresare pomuze. V pristi verzi to bude osetreno.


  • 0

#89 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 13:34

Díky moc za rady - neměnil jsem opravdu nic, ale pc namapoval externí disk pod jiným písmenem. (původní písmeno aktuálně namapované není)

Byl jsem přesvědčen, že nikde není absolutní cesta, zejména když se aktualizace spustila z běžícího GG.

 

Zkusil jsem vymazat i ty *.cache soubory, ale nepomohlo to.

Hláška vyskakuje pořád stejná.

 

ini soubory jsem procházel už před posláním dotazu.

v geogetboot.ini je : datadir=.\data-gasp (podle rady kdysi v pradávnu :-)  )

  • 0

#90 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 16:12

Dobre... v tom pripade upresni... kdy se ta hlaska objevi? A nepise se na ni, ktera cesta se dozaduje?


  • 0

#91 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 16:50

Hláška se objeví ve chvíli, kdy spustím aktualizaci GG, je jedno jestli přímo z GG nebo z adresáře kam se aktualizační soubor naimportoval.

Potvrdím jazyk instalace, součásti k nainstalování (neměním předdefinované), provedení dalších úloh (nic nezaškrtávám, instalační režim Normální), spustím "Instalovat" na posledním "Průvodci" a vyskočí hláška - zkusil jsem připojit PrtScr, tak snad tam bude...

 

 

Ještě doplním, že v minulosti jsem pracoval z disku připojeného k různým pc, pojmenování disku bylo taky různé, ale problémy nenastaly.

Přiložené miniatury

  • hlaska.png

Tento příspěvek byl upraven od KIM-PA: 02 leden 2017 - 17:01

  • 0

#92 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 17:22

To opravdu vymazani *.case souboru pomoct nemohlo. Ja to chapal tak, ze nejde pracovat s daty, ne ze nejde aktualizovat GG. V tom pripade bych zkusil v registrech upravit instalacni cestu GG (asi HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\Folders).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#93 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 17:26

aha, omlouvám se za nepřesné popsání situace.

Zkusím se na tuhle variantu zítra podívat, a uvidím, jestli najdu kde mám změnu udělat :-)

díky moc


  • 0

#94 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 18:17

Po delší době jsem zkusil udělat aktualizaci GeoGetu, a objevila se mi chybová hláška,

která hlásí : "Vámi zvolená jednotka nebo cesta UNC neexistuje nebo není dostupná"

mohl bych poprosit o radu co s tím?

GG spouštím roky z externího disku, nic jsem nikde neměnil, neopravoval, nepřeinstaloval, GG se normálně spustil, vše se načetlo, ...

díky moc

 

Myslim, ze tentokrat je to nepochopeni moje chyba. V podstate to tam pises (prvni tucna cast). Jenze ja se spis chytil te druhe zvyrznene casti.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#95 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2017 - 18:25

Jo, to je chyba v instalatoru, kdy si i v rezimu instalace na prenosny disk lokalne zapamatuje cestu, kam se instalovalo. V dalsi verzi uz to delat nebude, uz to mam opravene.


  • 0

#96 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2017 - 8:36

Aha, rozumím.

Mohu poprosit o radu, jestli dokážu tu zapamatovanou instalační cestu někde opravit?

díky moc


  • 0

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2017 - 8:38

Gord ti to vcera v 17:22 psal... ;)


  • 0

#98 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2017 - 10:10

Tak jsem nakonec zvolil opačnou cestu :-) - donutil jsem externí disk, aby se hlásil vždy původním písmenem, tak to snad udrží :-)

 

díky moc všem za pomoc


  • 1

#99 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2017 - 17:52

Oživuji problém, který jsem ventiloval před několika měsíci, ale HaLuMa netušil příčinu. Šlo o to, že GeOget havaroval na podivné SQL chybě při importu velkého GPX souboru. Přitom GPX soubor byl v naprostém pořádku, databáze taky.
Mezitím to alespoň u mne přestalo dělat, podvědomě jsem to spojoval s novým systémovým diskem který jsem musel pořídit aby se někam vešly geogetí databáze (a hlavně jejich nepotřebné zálohy). Takže dříve bylo pár jednotek Giga volna, teď tam mám 25 a to jsou tam věci které v případě potřeby mohou zase putovat na druhý disk.
Jenže včera přišel geokolega, který si k normálnímu notebooku pořídil ještě takové miniaturní prtě. Má to čtyřjádro (ale líný Atom). Ale hlavní problém je systémový SSD - nějakých 30G, momentálně mu zbývá něco málo přes 5G. Takže jsem si řekl, že alespoň na nějakou dobu by to GeoGet mohlo snést. Po přenesení GeoGetu a jeho databází zbylo cca 3.6G volna. V této situaci jsem mu tam chtěl nahrát větší aktualizaci (cca 25000 keší, 450MB). A chyba je opět zde. Někde při importu mezi 16000-17000. Zkusil jsem ten GPX soubor zpět na svém počítači - samozřejmě bez problémů. Zkusil jsem odmazat jednu archivní databázi, takže přibylo cca 3/4 Giga - a hle, výskyt chyby se posunul na cca 22000. Takže podle mne chyba závisí na velikosti volného prostoru na systémovém disku.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#100 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2017 - 18:37

Mě se s novou verzí 2.9.8 zase vrátil problém s prodlevou při kopírování přes schránku - zkontroloval jsem sledování schránky a opravdu ho mám vypnuté.

a pak bych se připomněl se staršími návrhy na vylepšení:

Publikováno 01 červenec 2016 - 9:48
A ještě mě napadlo jedno drobné vylepšení - když si připravuji multiny a vytvářím finální waypointy do kterých vkládám vzorečky pro výpočet finálních souřadnic v a:Drake, tak by se mi hodilo tlačítko, které by vynulovalo souřadnice daného waypointu - přece jenom vymazávat ty čtyři políčka se souřadnicemi je trochu otrava. Zde mi prostě vadí, že GG si dopředu domýšlí nějaké souřadnice nového waypointu, byl bych radši, kdyby políčka byla prázdná a vyplnila se třeba až vložením ze schránky. Já jsem se zatím nesetkal s tím, že by tyto "výchozí" domyšlené souřadnice někdy souhlasili s těmi, které u waypointu chci mít, takže je buď mažu, aby byly nulové, nebo je přepisuji obsahem schránky.

Publikováno 14 červenec 2016 - 12:43
Nešlo by nějak jednoduše vymazávat obsah oken v "Geocaching nástojích" pro text - tady totiž nefunguje CTRL-A na výběr všeho, aby se to dalo pak jedním DEL smazat a musí se to ručně vybrat a rolovat pře všechny řádky, což v případě Cesara je dost zdlouhavý, zvlášť když potřebuji tím prohnat osm různých šifer a mít jistotu, že se mi nepomíchají v tom okně výsledků

Publikováno 03 září 2016 - 21:01
Nešlo by při stahování pouze logů ke keškám i počítat, kolikátá keška se už stáhla? Teď se ukazuje jen GC kód aktuálně stahovaný kešky a tím, jak se před časem zhoršili limity, tak to teď trvá dlouho a není dost dobrý přehled o stavu stahování.

a přidám nový návrh:
V okně si zobrazím a vyberu seznam kešek, které chci všechny zaktualizovat. Protože na začátku jsou nejstarší kešky, které jsou retractnuté, tak se mi stahování hned na nich ukončí, neboť server nevrátil žádnou kešku, a na další kešky, které by se už daly zaktualizovat, nedojde. Myslím si, že když mám nějaké kešky v seznamu vybrány, tak by se stahování mělo provést pro celý výběr a né ho bezmyšlenkovitě ukončit po prvním neúspěšném stažení.

A stejný případ nastane i když si to stahování nastavím přes Combine ve kterém si načtu pomocí SQL kešky, které chci zaktualizovat a následné stahování se také ihned ukončí, když prvních 50 kešek je retractnutých
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama