Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.8

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
184 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2017 - 11:51

Nepřipadá.

Ale je to věc, která už je tam rozbitá hodně verzí zpátky, reklamoval jsem to už kdysi i tady a nechci to připomínat při každé další verzi znovu...

 

To je hrozne hezke, akorat ja to taky kdysi opravil, a chodilo mi to. Ze to zase z nejakeho duvodu nefunguje, neznamena, ze jsem na to celou dobu prdel. Podivam se na to tedy znova.


  • 0

#122 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2017 - 18:33

Tak vam nevim... zkousim tu aktualizovat kesky z gc.live jak pominuty, ale zadna nesmyslna procenta nikde nevidim. :blink: 

 

Takže znova... co přesně děláte, a jak přesně to vypadá?


  • 0

#123 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2017 - 18:55

Tak třeba já si zobrazím seznam 9000 kešek, všechny je vyberu pak pravým tlačítkem myši dám "Aktualizovat kešky..." a je jedno jestli základní nebo full a začne se stahovat, vidím obrazovku http://geoget.kreteni.eu/10.gif
kde je, že stahuje 49/49 kešek (nevím proč tam není 50) a nahoře v záhlaví vidím # 2%
po chvíli stahování to vypadá takto http://geoget.kreteni.eu/11.gif
kde je že se stahuje 649/50 kešek a nahoře v záhlaví vidím # 1200%
takže to že je vybráno 9000 kešek, které se mají stáhnout, není nikde vidět, pouze se ukazuje kolik kešek se stáhlo od začátku stahování a v tom záhlaví narůstají nesmyslná procenta
  • 0

#124 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2017 - 19:50

Tak třeba já si zobrazím seznam 9000 kešek, všechny je vyberu pak pravým tlačítkem myši dám "Aktualizovat kešky..." a je jedno jestli základní nebo full a začne se stahovat, vidím obrazovku http://geoget.kreteni.eu/10.gif
kde je, že stahuje 49/49 kešek (nevím proč tam není 50) a nahoře v záhlaví vidím # 2%
po chvíli stahování to vypadá takto http://geoget.kreteni.eu/11.gif
kde je že se stahuje 649/50 kešek a nahoře v záhlaví vidím # 1200%
takže to že je vybráno 9000 kešek, které se mají stáhnout, není nikde vidět, pouze se ukazuje kolik kešek se stáhlo od začátku stahování a v tom záhlaví narůstají nesmyslná procenta

prakticky stejný postup, prakticky stejný výsledek - vybráno 180 keší, aktualizace full:

 

https://1drv.ms/i/s!...z6LRUMkZizohdb6

 

procenta se evidentně počítají z jedné dávky místo z celého výběru, je tam patrně jiná proměnná ve vzorci


  • 0

#125 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 16:19

Aha, jasny! Dochazelo tam k nechtenemu nulovani maximalni hodnoty, takze proto se to takto divne chovalo. opraveno.

 

A taky jsem opravil to falesne ukoncene stahovani gc.live kesi, pokud gc.live server vynechal prilis mnoho kesi v odpovedi na dotaz.


  • 1

#126 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 16:29

K záloze DB: Asi by stálo za úvahu umožnit výběr adresáře, kam se má DB zálohovat. Byly by to 2 mouchy jednou ranou:

- Zvýšení bezpečnosti. Kopie by mohly být na jiném fyzickém disku. (Kdy jste si naposled DB někam překopírovali? Já asi před rokem:(. )

- Úspora místa na rychlém disku

 

Jo, to ma smysl, poznamenal jsem si.

jen lide s prenosnou instalaci si na to budou muset dat pozor.


  • 0

#127 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2017 - 20:25

Arne, ted jsem se v tom ztratil. Jak to teda je? Datovy adresar se samotnou databazi mas na jinem disku, ale na systemovem disku musi i tak byt dostatek mista?

Bylo to na tom prťavém notebooku několik etap.

1)Napřed jsem kompletní GeoGet i s datama nahrál na C: a vyzkoušel.
2)Když to při importu zhavarovalo, tak jsem to celé přenesl na D: (cca 50G volna) a znovu zkusil odtamtud.
3)Výsledek stejný, tak jsem uvolnil nějaký prostor na C: a zkusil znovu.
4)Zhavarovalo to později.
Takže, transakční soubor se sice dělá v datadiru, ale na volném prostoru na C: to stejně závisí.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#128 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 15:21

Nešlo by při stahování pouze logů ke keškám i počítat, kolikátá keška se už stáhla? Teď se ukazuje jen GC kód aktuálně stahovaný kešky a tím, jak se před časem zhoršili limity, tak to teď trvá dlouho a není dost dobrý přehled o stavu stahování.


On tam ten progressbar dokonce i byl... akorat jsem ho omylem prepatlaval tim GC kodem s poctem stahnutych logu, takze se zase vzdycky schoval. Tak jsem to zacal psat trochu jinam, takze se progressbar zviditelnil.


  • 0

#129 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 17:34

Ještě mě napadlo jedno vylepšení - když se stahují logy ke keškám, tak pokud se narazí na retractnutou kešku, tak se stahování zastaví a čeká se na uživatelovo odklepnutí chybové hlášky - nešlo by zařídit, aby se tyhle chyby automaticky ignorovaly, aby se stahování nezastavilo a aby pokračovalo dál.
  • 0

#130 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 17:45

Jak ta chyba vypada a jaky ma kod? Nebo nejaky priklad, at si to muzu vyzkouset?
  • 0

#131 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 18:03

Chyba je to tahle:
GetGeocacheLogsByCacheCode [124] This cache hasn't been published yet. You are unable to retrieve logs from unpublished caches.
a lze si to vyzkoušet např na keši GC5FFQ3
  • 0

#132 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 18:27

OK, udelano.


  • 1

#133 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2017 - 18:30

Děkuji.
  • 0

#134 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 18:16

Občas když spouštím GG, tak se objeví nějaká chyba viz přiložený log
  • 0

#135 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 16:45

Drobná chybička:

Geocaching nástroje, když vložím text s diakritikou a chci ho vypsat pozpátku, tak z diakritiky udělá nějaké unikodové nesmysly.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#136 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 17:06

To už jsem tu psal http://www.geocachin...e-3#entry529662
  • 0

#137 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 17:27

Aha, asi to nějak zapadlo
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#138 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2017 - 12:49

Ještě bych měl prosbu, jestli by nešlo ignorovat (a tedy dál pokračovat bez zastavení na této chybě) chybu "GetGeocacheStatus [122] Unable to retrieve Caches to check their status." když dám "Aktualizovat stav" při výběru více keší, pro které se má stav aktualizovat. Lze vyzkoušet např. s keší GC119
  • 0

#139 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2017 - 14:56

A ještě jedna prosba - hrozně dlouho trvá odebrání kešek ze seznamu podle ggt souboru.
V databází mám cca 116000 kešek, když si načtu 10000 kešek podle ggt souboru, tak se mi zobrazí za 4,5 vteřiny.
Když si však zobrazím všechny kešky a těchto 10000 kešek v ggt souboru chci odebrat, tak to trvá 40 vteřin - tedy skoro 10x tak dlouho, přitom odstranění ze seznamu by podle mě mělo trvat mnohem kratší dobu než načtení kešek z databáze, neboť se to odebírá v paměti na rozdíl od načítání, které se dělá z databáze na disku, kdy to vyhledání potřebných dat je "pomalé".

EDIT: ještě dodám, že když se těch 10000 kešek v seznamu všech vybere ručně, tak je jejich odstranění prakticky okamžité - odhaduji, že je to necelá vteřina

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 05 únor 2017 - 19:38

  • 0

#140 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2017 - 18:17

A další prosba o vylepšení - jestli by Geoget nemohl po skončení některých zdlouhavých operací zapípat, že už je hotovo. Mám na mysli operace jako "Aktualizovat stav", "Aktualizovat kešky", "Stáhnout logy" z menu Databáze, pak asi vše z podmenu "Import" a pak otevření seznamu, přidání a odebrání ze seznamu z menu "Seznam"
Já už jsem tu před časem napsal návod, jak zapípat ve skriptu http://www.geocachin...utí-ve-skriptu/
ale u těch standardních funkcí mi to docela chybí
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama