Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

a:Drake 5.13/5.14 - Josef

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#141 mpik

mpik

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:28

Aha, tak jsem zkoušel asi rozchodit něco, s čím jsou potíže. To jsem netušil. Jak píšu, je to mé první setkání s Androidem.

Kopírování přes Commander mi v podstatě vyhovuje, zpětnou aktualizaci zatím nepotřebuju. Předpokládám, že to budu používat příležitostně, když budu bez Garmina a že změny, vyluštěné souřadnice, poznámky, stažení nových, budu dělat pořád na PC.

Ale jestli to půjde aktualizovat přes Combine, budu radši. Jen nevím, co s tou knihovnou, ta je popsána pro vývojáře a nevím, jestli tam popsaný Combine je ten, co používám, nebo něco jiného. Ale to večer zkusím.

Jen otázka pro znalce. Nedá se nějak udělat z MTP normální Mass storage? Bez toho, aby člověk musel být systémovým programátorem? Připadá mi to zase jako cesta někam, co jen znepříjemní práci. Nebo nedá se nějak přidat písmeno k té jednotce? Jako třeba používám NetDrive pro práci s WebDAV, kde normálně vzdálenou složku vidím pod písmenem?

• 0

#142 HaLuMa

HaLuMa

Autor Geogetu

• Members
  • PipPipPip
  • 12 088 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:47

MTP a Massstorage je opravdu neco uplne jineho, a navzajem nekompatibilni. Mass-storage znamena, ze se cela pamet z telefonu odpoji, a pripoji se misto toho k pocitaci. Pocitac ma nad celou pameti moc, a pristupem k jednotlivym sektorum na disku/flash si muze s tim pametovym mediem delat co chce. treba i zformatovat na libovolny soborovy system.

Oproti tomu MTP je pristup na urovni souboru. Nejblizsi analogie je pristup pomoci FTP. Takze pamet zustava neustale pripojena k telefonu, telefon s ni muze neustale pracovat, ale navic pomoci nejake aplikace muzes prenaset soubory dovnitr a ven. Nemuzes si ani rict, ze chces treba zmenit jeden sektor uprostred nejakeho souboru. Muzes si jen stahnout nebo uploadovat soubor jako celek.

Pro techniky.. je to proste rozdil mezi blokovym a souborovym pristupem. :-)

Proto se v mobilech to mass-storage prestalo pouzivat a preslo se vyhradne na MTP.

• 0

#143 HaLuMa

HaLuMa

Autor Geogetu

• Members
  • PipPipPip
  • 12 088 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 9:51

Jinak existuji ruzne software, ktere ti porikmo, nebo nejakymi obezlickami nasimuluji to pismenko disku s obsahem vytahnutym z MTP. ale nic kloudneho free jsem nenasel, a nakonec si rikam, jeslti si kvuli tomu plevelit pocitac? To combine to s tou Gordovou MTP knihovnou zvladne bez cehokoliv nestandardniho.

At to mas tak ci onak, stejne jednou musis nastavit nejakou cestu jako cil kopirovani. To se udela jen jednou, a pak je to jedno. Co na tom, jeslti je to MTP cesta, nebo nejaka cesta s pismenkem?

• 0

#144 mpik

mpik

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 10:29

V pořádku, jen to teď nevyzkouším, ale doma večer budu asi moudřejší. Opravdu je nejlepší něco nastavit, zjistit že to funguje a pak to klidně zapomenout.

• 0

#145 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 12:16

Pouzivat aDrakeSync na kopirovani databaze do telefonu je trochu zbytecnost, ne? Ten plugin je urcen pro opacny smer a i to jen s vyhradami.

Námitka: jak pro koho. :) Kdo v terénu si do aDrake přidává poznámky ke keším, vytváří nové waypointy / edituje waypointy (např. vypočítané finálky multin), přidává tagy (např. bonusová čísla), ten opačný směr využije k přenesení těchto dat do Geogetu a je to docela dobře funkční. Musím dodat, že u mě s použitím FTP.

• 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

#146 gord

gord

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7 306 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 12:28

Prave ten smer je s vyhradami. Uz jsem to psal nekolikrat - plugin mate svym jmenem, protoze se nejedna o synchronizaci, ale o zkopirovani cele kese z telefonu (import do GPX) do databaze GG (export z GPX) . Takze pokud jsi mezitim v GG neco u kese upravil, prijdes o to tou synchronizaci. Ale nechme toho, to je spis namet na upravu ADS.

• 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

#147 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 222 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 13:08

Ano, s tímhle počítám. Typicky před lovem kopíruju db do telefonu a potom vzápětí přenáším změny zpět, takže v Geogetu žádné změny neudělám, o které bych tak mohl přijít. Hlídám si to.

Třeba jednou bude skutečný synchronizátor, ale zatím jsem se přizpůsobil chování aDrakeSync.

• 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama