Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#241 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 19:33

ilus: Díky za vysvětlení názoru. Psal jsem to už několikrát, že jsem částečně nekompatibilní s většinovou částí kačerů, ale respektuji, že geocaching je hra především o hledání krabiček.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#242 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 19:47

Škoda, že ilus a netvor kromě palce dolů nenapsali, co konkrétně se jim na tom příspěvku nezdá, mohli bychom o tom třeba podiskutovat, takto je to jenom výkřik do tmy.

Palcem označuji příspěvky, se kterými se ztotožňuji nebo s nimi nesouhlasím. A tvoje představa ideálního geocachingu je pro mě prostě nepřijatelná.

Svůj názor k uvolnění virtuálek jsem v tomto vlákně už napsal, na dlouhou diskusi (čti handrkování) nemám čas...

 

Použil jsem termín „nešťastně“, což je podle mého názoru něco trochu jiného než „špatně“ a právě proto jsem to tak formuloval. Kdybych si myslel, že GS vybral špatně, tak bych napsal „špatně“ a ne „nešťastně“.

 

 

Teď vidím, že jsem v tom příspěvku kromě „nešťastně“ opravdu použil i slovo „špatně“:

To slovo „špatně“ jsem spíš myslel v obecnější rovině výběru — než vybrat špatnou variantu, radši nevybírat vůbec.

 

 

... a vlastně o ni ani nestojím.


  • -1

#243 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 20:02

keše s podmínkami byly už dávno zrušeny pro čím dál větší zhovadilost...a někdo toho patrně lituje - jak tohle mohlo projít schválením? https://www.geocachi...bilis-in-mobili


  • 4

#244 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 20:06

Škoda, že ilus a netvor kromě palce dolů nenapsali, co konkrétně se jim na tom příspěvku nezdá, mohli bychom o tom třeba podiskutovat, takto je to jenom výkřik do tmy.

 

Taky jsem ti teď hodil jeden palec dolů, protože právě mě přijde, že tvé příspěvky jsou jen výkřik do tmy a plácání prázdné slámy pořád dokola. Ale samozřejmě respektuji tvé právo to dělat, stejně jako oni mají právo vyjádřit názor na tvůj příspěvek.

 

Ale abych nebyl OT, tak nesouhlasím ani s k-lordem, protože 4000 na celý svět je podle mě velmi rozumné řešení toho, že po obnově Virtuálek volá komunita už dost dlouho a stále dost intenzivně. Možná ne vy, ale v globále to není zanedbatelné množství hráčů. A proto se na Geocaching HQ rozhodli to vyřešit takto. Mě to přijde přímo skvělé řešení, ti co si návrat přáli, jej dostali, ti co se báli, že to bude konec GC, tak můžou být klidní, nebude jich víc jak 4000, nejspíš jich bude míň právě díky "šťastnému" způsobu, který na HQ použili, protože ne všichni to využijou. Exkluzivita? Ta bude stále, jen tu první si člověk uloví snáz, ale abych nalovil 400, tak se musím i tak hodně snažit. Jsem zvědavý kolik lidí vyloví celé Česko, podle mě to bude jen pár bláznů a nebo to bude trvat setsakramentsky dlouho, protože spousta lidí zde nemá ani hotové okresy a to je jen 77 keší napříč republikou.

 

A upřímně, nejkritičtější hlasy zde mají ti co Virtuálku nedostali, možná je to jen náhoda, ale můj názor je, že to náhoda není.

 

Na závěr, dost se tu omílá, že to asi vybrali náhodou a že to bylo maximálně tak dle FP, ale oni napsali co bylo to hlavní: FP a Health Score. Jen nevíme v jaké kombinaci. Zda máte dobré skóre zdraví svých keší odhadnete podle toho, kolik máte na keších DNFek, jak dlouho tam visí NM logy či snad dokonce NA logy. To vše ovlivňuje skóre keše a dělá mu určité procento zdraví. To je pak číslo, se kterým se dá poměrně snadno pracovat. To je to co udělali oni, jak přesně nevím, ale taky by mě to zajímalo.

 

Za mě má za toto provedení GS palec nahoru a ano, jsem ovlivněný tím, že jsem jako Reviewer taky jednu dostal, to nepopírám.


  • 6

#245 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 20:43

keše s podmínkami byly už dávno zrušeny pro čím dál větší zhovadilost...a někdo toho patrně lituje - jak tohle mohlo projít schválením? https://www.geocachi...bilis-in-mobili

Zřejmě bylo naznáno, že se to vejde do pravidel:

Acceptable logging tasks
•Questions that can only be answered by visiting the location.
•Tasks for the finder to fulfill (for example, find five statues on the buildings around you and post the picture of the tallest one with your log).
•Photos of the location or a GPS device/smartphone at the location.
•Photos of geocacher at the location, as long as a face is not required in the photo.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 29 srpen 2017 - 20:43

  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#246 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 21:10

 

A upřímně, nejkritičtější hlasy zde mají ti co Virtuálku nedostali, možná je to jen náhoda, ale můj názor je, že to náhoda není.

 

 

To náhoda určitě není. Připouštím, že kdybych tuto exkluzivní možnost dostala, nejspíš by mi to udělalo radost a byla bych s rozhodnutím GS spokojená. A radost má jistě většina z těch 129 českých vyvolených (jak je to jinde ve světě, nevím, zahraniční fóra jsem nepročítala). Nás ostatních je ale bohužel naprostá většina. To je, co mi na postupu vadí nejvíc. Že mohou sami hráči zakládat keše, považuji za jeden ze základních pilířů geocachingu. Pokud by pokračoval trend, kdy by toto právo dostávala jen určitá skupina, zatímco z ostatních by se stali jen konzumenti, zvýšila by se asi kvalita keší a bylo by možné dávkovat ideální poměr různých typů keší, ale za cenu toho, že bude výrazně narušen charakter hry.


  • 0

#247 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 21:17

A jak děsně je nespravedlivé, že dříve mohli hráči založit keše nejrůznějších typů a my už to teď nesmíme jen proto, že jsme přišli pozdě.

Svým způsobem je fascinující sledovat, jaké ****tiny mají lidé potřebu rozrýpávat do úplného rozrýpání.


  • 4

#248 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 21:21

Použil jsem termín „nešťastně“, což je podle mého názoru něco trochu jiného než „špatně“ a právě proto jsem to tak formuloval. Kdybych si myslel, že GS vybral špatně, tak bych napsal „špatně“ a ne „nešťastně“.

 

 

Ano, pouze potvrzuješ moje slova o tom, že to bylo nešťastné rozhodnutí. Loterie tady IMHO nemá co dělat. A to právě z těch důvodů, co jsem zmiňoval ve svém příspěvku. A ta paralela s loterií — abych se zúčastnil loterie, tak si musím koupit los a tím dám najevo, že se jí zúčastnit chci a většinou i to, že chci případně vyhrát. Svoje šance můžu taky zvýšit tím, že si těch losů koupím víc. Tady nikdo nic netušil, nikdo si žádné „losy nekupoval“ a ani neměl šanci nic ovlivnit.

 

Koukam ze si v podstate v diskuzi vystacis sam se sebou a nikoho dalsiho nepotrebujes. Ja fakt nehodlam resit rozdil mezi "spatne" a "nestastne", ve kterem se evidentne ztracis i ty sam.

 

Co se tyka loterie, tak i tady placas uplny pitomosti. bezne existuji loterie do kterych se dostanes aniz bys chtel. Proste nekde dostanes los. V samosce za nakup, zanedlouho budes losy fasovat od Babise jako soucast EET, atd. Ze se dostanes do slosovani bez sveho aktivniho pricineni neni nic spatneho ani mimoradneho. Nakonec pokud se ti to nelibi, nemusis si vyhru vyzvednout. Takze pokud jsi tu virtulaku vyhral, klidne ji nech propadnout, fakt ji nemusis zakladat. Zrovna tak az vyhrajes od Babise auto, samozrejme muzes na protest proti zhovadilymu EET vyhru odmitnout. Budes mit muj obdiv, ale nic to nezmeni na tom ze jsi vyhral v loterii, i kdyz proti sve vuli. Neni ani pravda ze si muzes v loterii koupit losu vic. V nektery jo, v nektery ne. Podstata loterie je v tom nahodnem vyberu, ne v tom jak ziskas los.


  • 2

#249 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 22:46

Modraku, už jsem nechtěl tady ve vlákně reagovat, ale nedá mi to. Kdyby ses mi jenom vysmál za "nešťastně x špatně", už bych to nechal být, ale s těmi loteriemi ti to minimálně v tom příkladu s EET nesedí. To, že ti někdo vystaví účtenku, na které je FIK a BKP, příp. PKP, ještě neznamená, že můžeš něco vyhrát. K tomu je potřeba ještě tu účtenku zaregistrovat do slosování na příslušných webových stránkách, teprve pak bude ta účtenka zařazena do slosování. Takže losovat se bude jenom z těch, co o to sami projeví zájem, což je to, co jsem napsal. Takže ten příklad je špatný (chtěl jsem napsat nešťastný, ale mám v těch slovech evidentně zmatek).
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#250 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 662 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 23:40

Tak uz jsem zase v procesu a ty dve posledni stranky jsem jen preletl...

 

Jak jsem psal, nevadi mi kdo to dostal, ale samotny proces dostavani. Hadat se o to kdo a proc je sice ftipne, ale jak tu bylo uz nekolikrat zmineno neucelne, GS si muze delat co chce. Stejne jako Babis a jeho EET... v hospode se toho nakeca, ale skutek utek. Volime babise, ne, vsicki kradnu...

 

Na druhou stranu se mi to ted velmi zalibilo, nebot to znacne zjednodusilo ziskani 12 typu kesi diky gigaci a duchovi ve statlu, nemusim se drasat kamsi do .... ze. Mohli by za rok udelat to same s webkama, ne? Ty jsou ted vzacne... mne zbyva jen jedna v cr, nastesti je na ceste do asie...


  • 0

#251 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 3:45

Tak se mi zdá že v Kolíně u webky bude neplánovanỷ Mega :-) A ano, i my tudy jedem
  • 1

#252 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 5:46

Proč všichni ti, kteří si stěžují na vzácnost virtuálek, nehrají waymarking? To přece je nástupce virtuálek. A zakládat tam může taky každý, kdo má účet na geocaching.com. A ani to nezatěžuje reviewery, waymarking má své vlastní schvalovače, pro každou kategorii jiné. Proč to tedy skoro nikdo nehraje? Ono by to s virtuálkami dopadlo stejně. Až by byla na každém rohu, našli by se takoví, co by je poctivě zalogovali, aby měli spousty bodů a jiní, co by je ignorovali. Opravdu, na Karlově mostě nebo na Staromáku dožívající virtuálky chápu (i když tam jsou i fyzické keše). Nechtěl bych, aby virtuálku měla každá dopravní značka, nebo poklop od kanálu.


  • 7

#253 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 7:14

Tak

 

Modraku, už jsem nechtěl tady ve vlákně reagovat, ale nedá mi to. Kdyby ses mi jenom vysmál za "nešťastně x špatně", už bych to nechal být, ale s těmi loteriemi ti to minimálně v tom příkladu s EET nesedí. To, že ti někdo vystaví účtenku, na které je FIK a BKP, příp. PKP, ještě neznamená, že můžeš něco vyhrát. K tomu je potřeba ještě tu účtenku zaregistrovat do slosování na příslušných webových stránkách, teprve pak bude ta účtenka zařazena do slosování. Takže losovat se bude jenom z těch, co o to sami projeví zájem, což je to, co jsem napsal. Takže ten příklad je špatný (chtěl jsem napsat nešťastný, ale mám v těch slovech evidentně zmatek).

Tak si treba zajdi nekdy na fotbal. O prestavce se ti muze stat ze vyvolaj tvoje cislo sedadla ze jsi neco vyhral. Pocinaje kopem na branu s ligovym brankarem a konce klubovym dresem.


  • 2

#254 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 8:35

Více se mi líbí ta Rikitanova v Bratislavě GC7B6H6 - ta je přímo luxusně provedená.

Mě se taky líbí. Teda z části. Ten úkol, co tam je jako dvojka - najdi letopočet a zjisti, co bylo v té době ve tvém městě mi přijde super. V kombinaci s dalími úkoly. I to vymysli jméno. Ale v kombinaci s dalšími úlohami to u mě ztrácí. 

 

Jinak nechápu, že někomu se nelíbí tato virtuálka nebo tak. Že Sv. Vít je dost turistickej a tak. Jako jo, je, ale kdo z vás (především pražáků) byl kdy naposledy na hradě? Já teda z Prahy nejsu, ale naposledy jsem tam byla jako děcko (takže nějakých 12 let zpět cca). Jasně, nepohybuju se po Praze (když už tam přijedu) jako turista. Na druhou stranu - spousta kačerů (zvlášť těch zahraničních) se dostane do Prahy i v rámci nějakého zájezdu a je ráda, že může mít nějakou keš. My jako "domorodci" nebo "přespolní" tomu moc nerozumíme, příjde nám to o ničem, ale toho turistu to třeba potěší. Každý lovíme pro něco jiného - někdo pro navštívená místa, někdo pro zajímavé úkoly, výzvy. Proto jsou různé keše, jak typem, tak obtížností/terénem. A stejně tak každý zakládá pro určitou cílovku - někdo pro turisty, jiný pro ty co rádi adrenalin a tak. Vždyť stejně jako tu hloupou T5 za abrákem můžeš hodit na ignore list danou virtuálku :) 

 

Jinak trochu mě zaráží, že zatím nepípla žádná virtuálka v Rakousku. 


  • 0

#255 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 8:48

Proč útočíš? Než instalovali bezpečnostní rámy, procházel jsem se Hradem jen tak několikrát do měsíce, třeba cestou z práce. A až je odinstalují, zase se procházet budu. To ale nemá žádnou souvislost s tím, že nevítám další keše do už tak přehuštěného prostoru.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#256 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:15

Poslední moje reakce k této věci.

 

Ale abych nebyl OT, tak nesouhlasím ani s k-lordem, protože 4000 na celý svět je podle mě velmi rozumné řešení toho, že po obnově Virtuálek volá komunita už dost dlouho a stále dost intenzivně. Možná ne vy, ale v globále to není zanedbatelné množství hráčů. A proto se na Geocaching HQ rozhodli to vyřešit takto. Mě to přijde přímo skvělé řešení, ti co si návrat přáli, jej dostali, ti co se báli, že to bude konec GC, tak můžou být klidní, nebude jich víc jak 4000, nejspíš jich bude míň právě díky "šťastnému" způsobu, který na HQ použili, protože ne všichni to využijou. Exkluzivita? Ta bude stále, jen tu první si člověk uloví snáz, ale abych nalovil 400, tak se musím i tak hodně snažit. Jsem zvědavý kolik lidí vyloví celé Česko, podle mě to bude jen pár bláznů a nebo to bude trvat setsakramentsky dlouho, protože spousta lidí zde nemá ani hotové okresy a to je jen 77 keší napříč republikou.

 

A upřímně, nejkritičtější hlasy zde mají ti co Virtuálku nedostali, možná je to jen náhoda, ale můj názor je, že to náhoda není.

 

Ano, náhoda to není, prostě když se mi to nelíbí, tak napíšu svůj názor. Očividně si ale myslíš, že jde o závist. Nevím, jak v jiných případech, ale u mě těžko, když se mi obecně tento GS nápad moc nelibí. Ale budiž, stalo se a tak si mi nespokojení musíme zvyknout. Ostatně nesouhlas jsem vyjádřil i u jiných změn, které GS provedl, např. zrušení fotky u EC, zrušení řetězení eventů, založení geocaching challenge, které už ale byly zrušeny a další případy. I v těchto případech jsme si museli všichni, kteří s tím nesouhlasili, zvyknout. Opravdu závist v mých příspěvcích nehledej.

 

S tím odlovem všech to samozřejmě nebude už tak žhavé. Je to logické. Čím více keší je, tím se méně lidí snaží o odlov všech. Když u nás byly dvě + 1 archivovaná, ale stále lovitelná, tak se na ně plánovaly výlety. Zejména na tu na Ruprechtickém špičáku. Prostě hodně kačerů chtělo mít všechny 3. Stejně tak by určitě chtělo všech 10, event. 20, ale chtít všech +/-130? Nějaký blázen se možná najde (třeba jako ti, co si najednou odlovili všechny keše pro některé geopuzzle) , ale obecně, proč? +/- 130 je už prostě moc na to, aby si hodně lidí říkalo, chci mít všechny.

 

Co se ztráty exkluzivity virtuálek týče, tak 4000 keší je prostě moc. A to hlavně z toho důvodu, že rozhodně to nebude rozvrstveno po celém světě. Tipnul bych si, že až 90% virtuálek bude evropsko-severoamerických. Ostatně GS psal, že svoji virtuálku dostanou kačeři ze 63 zemí. To není ani polovina všech zemí světa (je to zhruba třetina). Nedivím se, že kačeři z některých asijských zemí se cítí, že je GS odpískal. Měl jedinečnou možnost pomoci těmto kačerům, kteří se ve svých zemích snaží geocaching pozvednout. Místo toho GS zase ukázal, že jsou pro něho nezajímaví. Chápu, že GS je firma a tak potřebuje hlavně motivovat k hraní lidi ze S. Ameriky a Evropy, ale Asie by pro ně mohla být taky potenciál, o který ale očividně nestojí. Když to v některých exotických zemích nezačnou zakládat kačeři z Evropy a USA, tak novou někde vůbec žádnou virtuálku prostě neuvidíme.

 

 

Teď už je sice pozdě na nějaké kdyby, ale měli jste tu možnost dostat vy, revieweři (současní i bývalí) jako poděkování za práci a bohatě by ten počet stačil. Spokojeno, myslím, by v tomto případě bylo více lidí než teď.

 

Jinak mě docela překvapilo, jak někteří kačeři z ciziny reaguji na to, že nejsou v top 1% nejlepších ownerů. V Nizozemí už proti tomu hromadně protestuji disablovaním keší. To už je sice trochu moc, ale holt jsou tam asi kačeři citlivější na "nespravedlnost". Ale taky si zvyknou. :)


  • 6

#257 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:22

 

Jinak mě docela překvapilo, jak někteří kačeři z ciziny reaguji na to, že nejsou v top 1% nejlepších ownerů. V Nizozemí už proti tomu hromadně protestuji disablovaním keší. To už je sice trochu moc, ale holt jsou tam asi kačeři citlivější na "nespravedlnost". Ale taky si zvyknou. :)

 

Snad se tím trochu přehodnotí hodně rozšířené mínění, jaký jsme kverulantský národ. :-)


  • 6

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#258 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:24


Za mě má za toto provedení GS palec nahoru a ano, jsem ovlivněný tím, že jsem jako Reviewer taky jednu dostal, to nepopírám.

Jen takovej technickej dotaz. Dostal jsi virtualku k uctu reviewra, nebo ke svemu osobnimu? Tedy ma ji Rico, nebo marram? Vzhledem k tomu ze nejdou adoptovat, tak kdybych byl v tehle situaci, prisla by mi lepsi na mem osobnim uctu ktery mi zustane i v duchodu, nez na tom urednim.


  • 0

#259 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:28

Spíše pro zajímavost a pobavení z oficiálního GS fóra:

 

Predict.png

 

No, nebyl to špatný odhad...


  • 2

#260 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:30

Všimla jsem si včera, že po třech publikovaných již má také Austrálie a myslím i Čína. Asi dvě jsou v Jihoafrické republice. Po jedné pak Japonsko a Nový Zéland + ta africká na Nilu. Jednou je tam i Turecko a jinak už jen Evropa, Kanada a US. To je fak docela škoda, že to zatím míjí zejména jižní polokouli a Asii + Oceánii jako takovou. Ani Amíci zatím neobsadili jejich zámořská uzemí, Aljašku, Hawaj :(


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 30 srpen 2017 - 10:08

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama