Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#261 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:35

Jen takovej technickej dotaz. Dostal jsi virtualku k uctu reviewra, nebo ke svemu osobnimu? Tedy ma ji Rico, nebo marram? Vzhledem k tomu ze nejdou adoptovat, tak kdybych byl v tehle situaci, prisla by mi lepsi na mem osobnim uctu ktery mi zustane i v duchodu, nez na tom urednim.

 

Dobrovolníci ji dostali na hráčský účet, jak je možné vidět u Tobiase / Chasseura.cz.


  • 1

#262 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:35

Teď už je sice pozdě na nějaké kdyby, ale měli jste tu možnost dostat vy, revieweři (současní i bývalí) jako poděkování za práci a bohatě by ten počet stačil. Spokojeno, myslím, by v tomto případě bylo více lidí než teď.

Tak s timhle naprosto souhlasim. Kdyby to dostali jen revs tak by pocet byl rozumnej a nikdo by ani necek. Byla by to stylova odmena za odvedene sluzby ktera navic GS nic nestoji a pritom ma docela slusnou hodnotu.


  • 10

#263 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:52

...

 

Co se ztráty exkluzivity virtuálek týče, tak 4000 keší je prostě moc. A to hlavně z toho důvodu, že rozhodně to nebude rozvrstveno po celém světě. Tipnul bych si, že až 90% virtuálek bude evropsko-severoamerických. Ostatně GS psal, že svoji virtuálku dostanou kačeři ze 63 zemí. To není ani polovina všech zemí světa (je to zhruba třetina). Nedivím se, že kačeři z některých asijských zemí se cítí, že je GS odpískal. Měl jedinečnou možnost pomoci těmto kačerům, kteří se ve svých zemích snaží geocaching pozvednout. Místo toho GS zase ukázal, že jsou pro něho nezajímaví. Chápu, že GS je firma a tak potřebuje hlavně motivovat k hraní lidi ze S. Ameriky a Evropy, ale Asie by pro ně mohla být taky potenciál, o který ale očividně nestojí. Když to v některých exotických zemích nezačnou zakládat kačeři z Evropy a USA, tak novou někde vůbec žádnou virtuálku prostě neuvidíme.

 

...

Na základě svého tipu vyvozuješ důsledky. Ty by bylo lepší vyvozovat z faktů. Třeba Groundspeak zveřejní, o které země jde.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#264 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 9:53

Všimla jsem si včera, že po třech publikovaných již má také Austrálie a myslím i Čína. Asi dvě jsou v Jihoafrické republice. Po jedné pak Japonsko a Nový Zéland + ta africká na Nilu. Jednou je tam i Turecko a jinak už jen Evropa, Kanada a US. To je fak docela škoda, že to zatím míjí, zejména jižní polokouli a Asii + Oceánii jako takovou. Ani Amíci zatím neobsadili jejich zámořská uzemí, Aljašku, Hawaj :(

Ja bych to tak cerne nevidel. Ty co piply rovnou jsou od tech co to chtej mit hned venku a zas tak moc o tom asi nepremejslej. Ty co pujdou pozdejc bych ocekaval ze budou s vetsim rozmyslem a zajimavejsi. Publikovat ji za barakem umi kazdej na pockani. Doufam ze ten zbytek si to sysli pro poradnou prilezitost. Kdybych ji mel ja, tak by zarucene nepipla v Praze druhej den. Nechal bych si to az zas pojedu na ten rumovej ostrov, nebo neco takovyho, pripadne bych nejakou akci kvuli tomu naplanoval. Misto by mel owner navstivit, coz za barakem udela hned, ale na jinym kontinente treba za pul roku. Takze myslim ze je duvod se domnivat ze ty pozdejsi pujdou kdovi kam a nemusej bejt v miste HC ownera. Ostatne od toho jsou virtualky, za barakem si muze zalozit tradicku.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 30 srpen 2017 - 9:55

  • 2

#265 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:09

Ja bych to tak cerne nevidel. Ty co piply rovnou jsou od tech co to chtej mit hned venku a zas tak moc o tom asi nepremejslej. Ty co pujdou pozdejc bych ocekaval ze budou s vetsim rozmyslem a zajimavejsi. Publikovat ji za barakem umi kazdej na pockani. Doufam ze ten zbytek si to sysli pro poradnou prilezitost. Kdybych ji mel ja, tak by zarucene nepipla v Praze druhej den. Nechal bych si to az zas pojedu na ten rumovej ostrov, nebo neco takovyho, pripadne bych nejakou akci kvuli tomu naplanoval. Misto by mel owner navstivit, coz za barakem udela hned, ale na jinym kontinente treba za pul roku. Takze myslim ze je duvod se domnivat ze ty pozdejsi pujdou kdovi kam a nemusej bejt v miste HC ownera. Ostatne od toho jsou virtualky, za barakem si muze zalozit tradicku.

 

K tomu jen malé doplnění. Revieweři o této možnosti věděli nějaký čas dopředu, takže měli možnost si své Virtuálky promyslet. Ovšem důležitá informace je, že na publikaci je jen jeden rok, kdo si ji nenechá do 24.8.2018 publikovat, tomu ji systém automaticky archivuje, takže na nějaké čekání, že se dostanu na zapomenutý ostrov moc není čas.


  • 0

#266 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:09

Akorát že máš v pravidlech napsáno, že podporují GS podporuje virtuálky v místě HC... I když to není striktně přikázáno.


  • 0

#267 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:10

To Modrak: jj, kdybych měla tu možnost tak momentálně také dumám nad nmapou a plánuji kam bych se v zimě vydala abych splnila podmínku návštěvy nejdéle 3 měsíce před publikací ;)


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 30 srpen 2017 - 10:12

  • 0

#268 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:20

Tak opravdu naposledy.

 

Na základě svého tipu vyvozuješ důsledky. Ty by bylo lepší vyvozovat z faktů. Třeba Groundspeak zveřejní, o které země jde.

 

Tak zaprvé, to slovo tipnul bylo myšleno čistě na 90%, jestli jich bude 95 nebo 80, už nehraje roli. Źe to bude vysoké číslo není tip, ale vyvození toho, jak GS popsal, že bude rozdávat ty možnosti. (1% kačeru ze zemí kde je 100+ kačerů, zbytek zemí se veme dohromady) Jestli ti jde matematika nebude pro tebe problém k tomu dojít. Ostatně poměr zatím publikovaných virtuálek (resp. bydliště ownera) to jen potvrzuje. A jak už jsem psal, bude to 63 zemí. Opět zjisti si na googlu, kolik je celkem zemí na světě a dojdeš k tomu, že s více jak stovkou zemí GS nepočítá. Ano, někde nejsou žádní kačeři, tak je logické, že tam nikdo nic ani nemůže dostat, ale někde kačeři jsou, ale je jich hodně málo.

 

Za druhé, nečti jen místní forum a zkus i zahraniční. Se pak dozvíš, že třeba z takové Malajsie zatím nikdo nic nedostal. A ti tam opravdu neřeší, jestli ten nebo ten je lepší owner, ale že prostě nemusí mít vůbec nic. Je to logické, moc kačerů tam není - navíc často jsou to cizinci s dlouhodobým pobytem. A jestli už se rozdělilo všech 4000 listingů, tak tam nikdo nic ani nedostane. To je totiž jediná neznámá, jestli už udělování skončilo nebo ne. Jestli ne, tak stále je tu šance, že z toho zbytku zemí se štěstí usměje na někoho odtamtud.

 

Tento komentář se samozřejmě týká udělování virtuálek místním kačerům. Něco jiného je, že v těchto zemích mohou publikovat své virtuálky cizinci. A já doufám, že se jich najde hodně.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 30 srpen 2017 - 10:24

  • 1

#269 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 10:22

Na závěr, dost se tu omílá, že to asi vybrali náhodou a že to bylo maximálně tak dle FP, ale oni napsali co bylo to hlavní: FP a Health Score. Jen nevíme v jaké kombinaci. Zda máte dobré skóre zdraví svých keší odhadnete podle toho, kolik máte na keších DNFek, jak dlouho tam visí NM logy či snad dokonce NA logy. To vše ovlivňuje skóre keše a dělá mu určité procento zdraví. To je pak číslo, se kterým se dá poměrně snadno pracovat. To je to co udělali oni, jak přesně nevím, ale taky by mě to zajímalo.

 

Ono ten počet DNF a NM logů pak podporuje ty, co mají pár založených a nezakládají dlouho, nebo své keše brzy archivují... Proto se už ani nedivím, že pár z těch, co to dostali mají pár kešek a ne moc starých. Ono stačí pár zlodějů, pár "vtipálků" s NA logy na eventech), či dlouhodobé disable na keších kvůli nepřístupnosti část roku a to health skóre může být hodně špatné, i když kešku obnovíte třeba 20x. 

Jsem docela zvědavý, jestli dostali "virtuální poctu" i ti, co si jich nejvíce vážím jako autorů keší tady u nás v kraji, nebo právě kvůli podobným věcem byli vyřazeni (právě kvůli tomu, že třeba někteří se stali terči zlodějů a zakládají kešky už hodně dlouho)...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 30 srpen 2017 - 10:23

  • 7

#270 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 11:10

Tak v Ostravě už je tež virtuálka - http://www.geocachin...tace-levitation

A dostal ji kačer, který ma založené 3 kanálovky, kde nasbíral téměř všechny svoje FP (248FP na 2146 nalezů) a pak 3 keše o ničem. Přitom jsou tu mnohem lepší kandidáti na tuto odměnu.


Tento příspěvek byl upraven od Frenkonix: 30 srpen 2017 - 11:11

  • 2

#271 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 11:18

Ono ten počet DNF a NM logů pak podporuje ty, co mají pár založených a nezakládají dlouho, nebo své keše brzy archivují... Proto se už ani nedivím, že pár z těch, co to dostali mají pár kešek a ne moc starých. Ono stačí pár zlodějů, pár "vtipálků" s NA logy na eventech), či dlouhodobé disable na keších kvůli nepřístupnosti část roku a to health skóre může být hodně špatné, i když kešku obnovíte třeba 20x. 

Jsem docela zvědavý, jestli dostali "virtuální poctu" i ti, co si jich nejvíce vážím jako autorů keší tady u nás v kraji, nebo právě kvůli podobným věcem byli vyřazeni (právě kvůli tomu, že třeba někteří se stali terči zlodějů a zakládají kešky už hodně dlouho)...

Romane, přesně tak. Řada TOP autorů odměnu nemá. Celkový seznam ownerů k dispozici samozřejmě nemám, ale stačí se zeptat kamarádů/známých zda jim přišlo, že.... Mě z toho vychází, že prostě stačilo mít na keších pár NM logů nebo disablů a máš dle "algoritmu" GS, který použili, prostě smůlu....U lidí, kteří mají hodně založených keší, to je logické; tempo ničení keší je v současnosti neuvěřitelné oproti dřívějším dobám - navíc NM logy a NA logy jsou často neoprávněné (neznalost hráčů k čemu je vlastně použít). Takže se tímto způsobem rozdávání virtuálek dostalo na některé ownery "ve druhé řadě". Že to řada lidí pochopila jako kopanec do zadku naprosto chápu.....O nějaké závisti mezi ownery nemůže být řeč.  Pak je tu další rovina věci - někteří tu virtuálku ani nechtějí (nestojí o to jednoduše a ani si nepřáli obnovu virtual keší); naopak ti, co by virtuálku opravdu moc rádi měli a brojili za jejich obnovu, možnost vůbec nedostali....


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 30 srpen 2017 - 11:44

  • 2

#272 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 11:19

Tak v Ostravě už je tež virtuálka


Zajímavý je ten druhý log, v Brodě se trošku řešilo, jestli je první ten, kdo nejrychleji zveřejnil fotky, protože nějak nešly přidat k logu.
  • 0

#273 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 15:26

Tak další je v Životicích. https://www.geocachi...otice-princezna


  • 0

#274 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 15:32

Tak zrovna jsme v Dansku, pobliz letiste v Kodani.A jak se nam hodi virtualka sest dni stara :) Ja osobne tohle vitam :)
  • 1

#275 05Martinku

05Martinku

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 16:57

Trošku OFF-TOPIC

No mohli by konečně udělat waymarking nějak smysluplný. Udělat mu aplikaci, možná ukázání všech WM na mapě... Takhle se v tom nedá vyznat a proto to nikdo nehraje...


  • 3

#276 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 18:02

Fyzická krabička je to, co pro mě dělá geocaching geocachingem, co mě na hře baví (proto nehraju munzee, ingress, nelovím pokémony, waymarky atd.). Ani earthky mě nijak neberou. Dobrodružství spojené s wigem, luštěním zajímavé mysterky nebo procházkou považuji za přidanou hodnotu, ale moc by mi to neříkalo, nebýt krabky jako cíle. Mám tedy diametrálně odlišný názor od toho tvého, který sice respektuji, ale nesouhlasím s ním.

 

Dneska jsem defacto náhodou narazil v Praze na virtuálku u Franze Kafky. Tak jsem si řek, co se mnou ten odlov udělá. Připravil si foťák,  zaměřil, cvakl fotku a čekal, co to se bude dít. Nic, neudělalo to se mnou nic... :o . Asi si ji ani nezaloguju. Jen jsem si vzpomněl na tohle:

 

www.youtube.com/watch?v=HFGyQNKH7TY

 

;)


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 30 srpen 2017 - 18:04

  • -1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#277 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 18:36

Souhlasím s Modrákem, že je potřeba rozmyslet místo a proč tam virtuálku založit. Rok je myslím dost dlouhá doba na to si vše dobře promyslet a možná i se poradit.

Já dostal 2 kódy a opravdu je nechci jen tak promrhat, takže to chvilku potrvá.


  • 2

#278 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 19:24

 

Já dostal 2 kódy a opravdu je nechci jen tak promrhat, takže to chvilku potrvá.

 

2 kódy?


  • 0

#279 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 19:43

Petře, tady akorát dostaneš sekec, proč ty dva a jiný nula. :-)
Odvážně jsi vylezl s kůží na tento trh!


Souhlasím s Modrákem, že je potřeba rozmyslet místo a proč tam virtuálku založit. Rok je myslím dost dlouhá doba na to si vše dobře promyslet a možná i se poradit.
Já dostal 2 kódy a opravdu je nechci jen tak promrhat, takže to chvilku potrvá.


  • 0

#280 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2017 - 19:44

Souhlasím s Modrákem, že je potřeba rozmyslet místo a proč tam virtuálku založit. Rok je myslím dost dlouhá doba na to si vše dobře promyslet a možná i se poradit.

Já dostal 2 kódy a opravdu je nechci jen tak promrhat, takže to chvilku potrvá.

2 kody :o Tak to je masakr. To zacina vypadat ze to fakt neni algoritmus, ale losovani s vracenim do osudi. Zajimavy. V kazdym pripade tady jsou evidentne 2 kody v dobrych rukou krale Miroslava :)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama