Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#221 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 11:50

Sorry, ale zdá se mi, že GS virtuálky globálně bez omezení povolit nemohl. Podle mne by hned začaly masově vznikat šílenosti nejrůznějšího druhu ... Takže měl dvě možnosti - buď nic, nebo nějaké omezení počtu. Udělal to jak to udělal... Jestli mohl vybrat jiných 4000 kačerů...? No mohl, ale pak by tady na fóru zase fňukala jiná skupina, že oni nebyli ti vyvolení, že si GS nevšimnul zrovna jejich geniality a přínosu pro hru.

 

Prostě teď byla "Akce 4000" a ostatní budou čekat, jestli na ně nepadne štěstíčko příště... :)

 

Ano, máš pravdu Eriku, úplné povolení by určitě znamenalo tohle všechno, co píšeš. Sice to neznamená, že z těch 4000 ownerů to někdo neudělá taky, ale určitě ne v tak masovém měřítku.

 

Souhlasím, že GS měl dvě možnosti. I když já jsem vymyslel ještě třetí a určitě by se našla ještě další. Ale vybral si bohužel nešťastně. Minimálně proto, že ať by výběr těch 4000 ownerů byl jakýkoliv, vždy se bude někdo z těch, kdo vybrán nebyl, cítit ukřivděný. Já mám názor, že pokud to nechci uvolnit pro všechny, tak než vybrat špatně, radši nevybírat vůbec a virtuálky nechat tam, kde doteď byly.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#222 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 12:05

Taky si k přikláním k tomu, že to bylo spíše nešťastné. Asi vzniknou zajímavé keše, ale kdyby ocenili ownery třeba tím, že jim dají PM na rok zdarma, bylo by to podle mě vhodnější. Virtuálky podobně jako webky byly až do teď exkluzivní typ keše kvůli kterému si člověk i vybíral, kde se zastaví. Teď už o tu exkluzivitu přijdou. I ten relativně malý počet znamená, že už nebudou vzácné. Podle mě je to škoda.

 

Výběr nějak udělali, jako vlastníci hry na to mají svůj názor, je to jejich právo. Ale taky bych byl pro, aby byl algoritmus veřejný.


  • 3

#223 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 12:25

Snoufík z Havl. Brodu má pěkný krabičky. Jsem rád, že je v Brodě virtuálka, nejen kvůli sobě, ale že je to zase něco novýho. Další je pak v Kutné Hoře, ta si ji určitě zaslouží.
  • 1

#224 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 12:28

Abych to ještě trochu zamotal ;)

 

Já třeba vůbec nežehrám na to, že virtuálky přestanou být tolik vzácnými. Například letterboxy a vlastně i wheriga jsou taky poměrně vzácným typem keše (i když samozřejmě méně vzácným než virtuálky), ale to souvisí s rozhodnutím ownerů. Zatímco vzácnost virtuálek je dána rozhodnutím GS, který zakázal zakládání nových a adopci existujících, takže virtuálky mohly jenom „umírat“.

 

Naopak, mně se virtuálky v zásadě líbí, umím si představit spoustu věcí, které by se s nimi daly dělat, ale to souvisí s mým nastavením, které se, jak už jsem za tu dobu, co provozuji geocaching, zjistil, dost zásadně míjí s představou většiny ostatních (včetně asi i GS samotného). Já jsem od začátku šel do geocachingu jako do platformy, která mi umožňuje získat zážitky, prožít nějaké dobrodružství, tu krabičku na konci já nikdy nepotřeboval a nepotřebuji. A věřte mi, že kdyby existovala nějaká jiná platforma, která by umožňovala vzájemné sdílení a vytváření zážitků v takové míře masovosti a kvality, jako nabízí geocaching, už bych tam byl. Ale není, resp. jsem na žádnou takovou nenarazil. Pár možností se čas od času objeví, ale jejich zaměření je jiné, především na rodiny s dětmi, co nejméně námahy a co nejvíce reklamy. Prostě nakonec ten geocaching vychází jako nejlepší varianta.

Jediné, co mi vadí, je nutnost té fyzické piksly a řešení z toho vyplývajících problémů — kolize, krádeže, zákazy, příkazy apod. Pro mě by naopak virtuálky byly požehnáním. Jenže by to opravdu musely být virtuálky bez omezení, nikoliv pouze co nejbližší náhrada fyzické krabičky tam, kde ji umístit nelze. Vy, kdo jste třeba absolvovali moje wheriga, ať už ITZ nebo třeba Baziliška, tam ty fyzické krabičky jsou jenom z povinnosti, klidně by to mohly být virtuálky, přičemž k logování by byl potřeba nějaký kód, který by to wherigo po absolvování hráči sdělilo. Podobně by mohly fungovat virtuálky pro multiny (obdoba letterboxů, ale nebyl by to letterbox, protože by tam nebyla krabička s razítkem).

 

Takhle já bych si představoval ideální využití virtuálek. Ale obávám se, že to je na hony vzdáleno nejen představám většiny kačerů, ale i samotného GS. A že by pro virtuálky stejně existovala taková omezení, že by se na to, co jsem uvedl, použít nedaly. Mě osobně to mrzí, vidím ve virtuálkách velký potenciál. Já bych to ideálně viděl tak, že „virtuálka“ by nebyl samostatný typ keše, ale vlastnost konkrétní keše. Takže by mohly být virtuálky tradičky, virtuálky multiny, virtuálky wheriga, virtuálky mysterky. Kačer by si mohl zalogovat keš buď nálezem fyzické krabičky a zápisem do logbooku jako teď, nebo zapsáním příslušného hesla do formuláře listingu (tak, aby to nebylo viditelné pro všechny), které by odlovem získal. Ale je mi jasné, že tohle je utopie.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 29 srpen 2017 - 12:29

  • -1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#225 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 12:46

Abych to ještě trochu zamotal ;)
 
 
Takhle já bych si představoval ideální využití virtuálek. Ale obávám se, že to je na hony vzdáleno nejen představám většiny kačerů, ale i samotného GS. A že by pro virtuálky stejně existovala taková omezení, že by se na to, co jsem uvedl, použít nedaly. Mě osobně to mrzí, vidím ve virtuálkách velký potenciál. Já bych to ideálně viděl tak, že „virtuálka“ by nebyl samostatný typ keše, ale vlastnost konkrétní keše. Takže by mohly být virtuálky tradičky, virtuálky multiny, virtuálky wheriga, virtuálky mysterky. Kačer by si mohl zalogovat keš buď nálezem fyzické krabičky a zápisem do logbooku jako teď, nebo zapsáním příslušného hesla do formuláře listingu (tak, aby to nebylo viditelné pro všechny), které by odlovem získal. Ale je mi jasné, že tohle je utopie.

To co píšeš je prakticky přesně charakteristika maďarského národního geocachingu.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#226 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 12:50

Já jsem kdysi něco podobného viděl na ruském geocachingu. Rusky přece jenom umím, maďarsky jenom „Erőmű“.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#227 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 12:51

Já možnost vzniku nových virtuálek vcelku vítám. Pokud by byl splněn jejich účel, tj. aby se objevily na pozoruhodných místech, kam buď nejde umístit fyzickou kešku (třeba ta Severní Korea nebo třeba i Vatikán), nebo by kvůli mudlům byl odlov komplikovaný. Někdy je odlov virtuálky jedinou šancí, jak si něco odlovit třeba při hromadném poznávacím zájezdu se skupinou mudlů, protože např. focení se u nějaké zajímavosti je běžná věc (fotku u mausolea nebo rodného domku Kim Ir-sena by určitě mohl pořídit každý účastník zájezdu). Chápu i omezení jejich počtu. A výběr zakladatelů? Dokázal bych vymyslet více špatných i ještě horších způsobů, které jsou přitom běžně používány, jako je třeba losování ze zájemců, obálková aukce či metoda "Kdo dřív přijde (přihlásí se, stoupne do fronty), ten dřív mele (zakládá)". Nebo by se dala uspořádat soutěž s danými pravidly. Jen by mne zajímalo, jestli se podobné diskuze vedou i v jiných zemích, nebo je to jen náš zvyk být se vším nespokojený.

Jinak je zajímavé, že zřejmě u nás vznikají nové virtuálky nejrychleji, takoví Rakušáci jsou hodně laxní, ještě tam žádnou novou nemají, zatímco u nás je jich už 15, přičemž dříve jsme měli oba jen po dvou. Slováci si polepšili z nuly na 2 a Poláci na 4. A Maďaři, kteří jich měli 46, ještě taky nic nového nezaložili.


  • 2

#228 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 12:57

Co jsem zběžně procházel oficiální fórum, je to tam stejné - utajený algorytmus, zneuznaní zakladatelé. Lidé jsou stejní po celém světě.

Mě výběr 1 % neuráží - lze se od nich inspirovat do další tvorby. Závist byla, je a bude vždycky.


  • 3

#229 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 13:00

Jinak je zajímavé, že zřejmě u nás vznikají nové virtuálky nejrychleji, takoví Rakušáci jsou hodně laxní, ještě tam žádnou novou nemají, zatímco u nás je jich už 15, přičemž dříve jsme měli oba jen po dvou. Slováci si polepšili z nuly na 2 a Poláci na 4. A Maďaři, kteří jich měli 46, ještě taky nic nového nezaložili.

To může být zapříčiněno i počtem, které každá země dostala:

ČR 129, Polsko 40, Rakousko a Slovensko pod 25 ks.

Tak pokud vzniklo u nás 15 = 11,6% z možných, v Polsku 4 = 10% a Slovensko je na tom taky kolem 10%

Takže skoro stejně. 


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 29 srpen 2017 - 13:29

  • 0

#230 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 13:05

Osobně si myslím, že akce je spíše na škodu, aneb mám z té akce rozpačité pocity. Z "šafránu" virtuálek udělala celkem normální kešky, které občas sklouzávají do podmínkových keší, které byly už jednou zrušeny (viz. některé brněnské)...

 

Čekal bych, že pro založení virtuálek budou vybírat ty, kteří se o své keše starají dlouhodobě a že to bude také jeden z posuzovaných atributů...

A to není úplně pravda - kolik procent je 4000 z 3 milionů ? Nula nula nic, takže běžná keš to nebude ani náhodou.

 

A starost o virtuálku je trochu jiného charakteru než starost o běžnou krabičku - nikdo jí nevymudlí, ale zase kontrola splnění podmínek si vyžádá nějaký čas u počítače.


  • 1

#231 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 14:32

Tak nova ve Svinibrodě :D


  • 1

#232 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 14:47

To, že virtuálky přestanou být vzácné (myšleno pro našince), je jasné, bez ohledu na fakt, že jich bude stále výrazně méně než fyzických keší. Tu vzácnost vztahuji na to, jaké úsilí musel kačer udělat, aby se k nějaké dostal. Tedy cestovat, dost často vykonat delší zajížďku, aby si nějakou vzácnou virtuálku nebo webku našel. Když bude v každém okrese (nejen v čr), tak to úsilí tím pádem odpadá (minimálně výrazně zjednoduší). Chápu, že kdo moc necestuje, tak pro něho to je ideální stav, kdy si za pár měsíců či let přijde na 100+ virtuálek. Já kvůli svým 400+ virtuálkám jsem musel najezdit za ty roky tisíce kilometrů navíc. Nelituji, naopak mě to bavilo si naplánovat cestu a při té přiležitosti samozřejme odlovit i jiné keše a nečekaně vidět zajímavá místa. V některých destinacích to snad tak i zůstane. Není tam moc kačerů a tak nepředpokládám, že by tam měly virtuálky ve velkém vznikat. Tam, kde je ale kačerů plno, toto skončí. To ale uvidíme, až dojde k vypuštění všech virtuálek, venku je stále jen zlomek celkového počtu. Když už tak ideální počet bych bral tak 400 virtuálek na celý svět. Tím by u nás vzniklo kolem 10 nových virtuálek - v každém kraji by mohla být nějaká. To by bohatě stačilo.

Komentáře, že by se virtuálky více hodily jinam (např. Afrika či určité oblasti Asie) a ne tam, kde je plno jiných keší, tu už zazněly. Já s těmi názory souhlasím, i když je jasné, že je to čistě na rozhodnutí ownera, kam virtuálku dá. Proto tleskám kačerovi, co dal virtuálku do Ugandy. Tam sice nebude mít takovou návštěvnost a tolik FP, jako by měl doma v Kanadě, ale určitě se může těšit na zajimavé logy. Jsem zvědav, jestli se najde nějaký český kačer.

 

Do budoucna je pak otázka, jestli GS nepřijde s něčím podobným, ať už znova s virtuálkami nebo nově s webkami. Tu dlouho uzavřenou pandořinu skříňku otevřel. Vůbec bych se nedivil, kdyby se to v pozměněné míře opakovalo.

 

No nic no, nemá cenu to víc řešit. Větší skupinu kačerů to potěšilo a je logické, že na tu skupinu GS cílil. S menšinovými názory se samozřejmě moc často nezabývá. +/- 4000 virtuálek vyjde a tak nám nezbývá než to respektovat a event. co nejrychleji odlovit, ať se zase stanou vzácnějšími. :)


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 29 srpen 2017 - 14:51

  • 2

#233 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 14:59

Franz Kafka u Národní třídy v Praze

 

GC7B9D5


  • 0

#234 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 15:13

Ano, máš pravdu Eriku, úplné povolení by určitě znamenalo tohle všechno, co píšeš. Sice to neznamená, že z těch 4000 ownerů to někdo neudělá taky, ale určitě ne v tak masovém měřítku.

 

Souhlasím, že GS měl dvě možnosti. I když já jsem vymyslel ještě třetí a určitě by se našla ještě další. Ale vybral si bohužel nešťastně. Minimálně proto, že ať by výběr těch 4000 ownerů byl jakýkoliv, vždy se bude někdo z těch, kdo vybrán nebyl, cítit ukřivděný. Já mám názor, že pokud to nechci uvolnit pro všechny, tak než vybrat špatně, radši nevybírat vůbec a virtuálky nechat tam, kde doteď byly.

A proc jako myslis ze GS vybral spatne? Ber to jako loterii. Mozna to tak probehlo, mozna ne, ale skoro to tak vypada. Vzala se mnozina lidi co si koupili los (kvalifikovali se nejakym zakladnim kriteriem ktere nezname, ale zrejme bylo dost obecne) a 4000 z nich proste vyhralo. Jakekoliv diskuze ze mel vyhrat nekdo jinej, nebo ze si to nekdo nezaslouzi, ze to ani nechce, nebo ze to neumi pouzit jsou zhruba takova blbost, jako lamentovat ze ve sportce vyhral nekdo, kdo uz je ve vate a ty prachy nepotrebuje, nebo kdo si vsadil prvne v zivote ze srandy, zatimco jini sazeji kazdy tyden, nebo ze ty prachy utrati za nesmysly. Jenze do toho je kazdymu prd, proste nekdo vyhraje, jinej ne. Ze je ten algoritmus neznamej je dobre.

 

Jinak je pravda ze pustit virtulaky bez omezeni by byl konec geocachingu. Stalo by se z toho Munzee. Jestli je lepsi je nechat vychcipat nebo jich par pridat aby zas nejaky byly nevim, skoro mi rijde ze tady bych se shodnul s k-lordem ze 400 by stacilo.

 

Nemoznost zalozit virtualku me chybela jednou. Kdyz jsem byl kdysi na tom ostrove co tam mel Jack Sparrow zakopanej ten chlast. Predstav si ze proplaves koralovejma utesama, vylodis se tam, siroko daleko zadna kes, udelat tam fyzicka pixla nejde protoze by nesla udrzovat, pritom pravdepodobnost ze si ji zivly odnesou je dost vysoka. Misto nadherny, obcas tam nekdo prijede kdo by si takovej Rum Island lognul. Jenze tenkrat uz nebyly, mrzi me to doted. Jenze pritom co dnes owneri predvadej bysme meli traily z virtualek a celej vesmir plnej bubaku. Takhle kdyz jeden z nekolika set kaceru dostane jednoho to jeste jde.


  • 11

#235 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 15:46

A proc jako myslis ze GS vybral spatne?

 

Použil jsem termín „nešťastně“, což je podle mého názoru něco trochu jiného než „špatně“ a právě proto jsem to tak formuloval. Kdybych si myslel, že GS vybral špatně, tak bych napsal „špatně“ a ne „nešťastně“.

 

 

Ber to jako loterii. ... a 4000 z nich proste vyhralo.

 

Ano, pouze potvrzuješ moje slova o tom, že to bylo nešťastné rozhodnutí. Loterie tady IMHO nemá co dělat. A to právě z těch důvodů, co jsem zmiňoval ve svém příspěvku. A ta paralela s loterií — abych se zúčastnil loterie, tak si musím koupit los a tím dám najevo, že se jí zúčastnit chci a většinou i to, že chci případně vyhrát. Svoje šance můžu taky zvýšit tím, že si těch losů koupím víc. Tady nikdo nic netušil, nikdo si žádné „losy nekupoval“ a ani neměl šanci nic ovlivnit.

 

 

skoro mi rijde ze tady bych se shodnul s k-lordem ze 400 by stacilo.

 

400 nových virtuálek na celý svět? To se pro mě limitně blíží nule a v takovém případě by bylo lepší nedělat vůbec nic. Ono z mého pohledu bylo lepší nedělat nic i tak, současná akce mi přijde nešťastná.

 

pritom co dnes owneri predvadej bysme meli traily z virtualek a celej vesmir plnej bubaku. Takhle kdyz jeden z nekolika set kaceru dostane jednoho to jeste jde.

 

Pokud se tohohle GS opravdu obává (a já věřím, že je to obava oprávněná, taky jsem to už několikrát napsal), pak by bylo lepší nechat virtuálky spát a ne dělat takovouhle hurá akci. A jak je vidět, tak se cítí dotčeni lidi po celém světě, nejenom u nás. A opět se dostáváme k tomu — nešťastné rozhodnutí.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#236 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 16:06

Použil jsem termín „nešťastně“, což je podle mého názoru něco trochu jiného než „špatně“ a právě proto jsem to tak formuloval. Kdybych si myslel, že GS vybral špatně, tak bych napsal „špatně“ a ne „nešťastně“.

 

Teď vidím, že jsem v tom příspěvku kromě „nešťastně“ opravdu použil i slovo „špatně“:

 

Ale vybral si bohužel nešťastně. ... tak než vybrat špatně, radši nevybírat vůbec ...

 

To slovo „špatně“ jsem spíš myslel v obecnější rovině výběru — než vybrat špatnou variantu, radši nevybírat vůbec.

 

Takže abych to uvedl na pravou míru: Nechci hodnotit, jestli konkrétní výběr čtyř tisícovek obdarovaných ownerů byl špatný. Za nešťastné považuji celou akci, už jen to, že k ní došlo. Ostatní argumentace zůstává v platnosti.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#237 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 16:12

Abych to ještě trochu zamotal...

 

Škoda, že ilus a netvor kromě palce dolů nenapsali, co konkrétně se jim na tom příspěvku nezdá, mohli bychom o tom třeba podiskutovat, takto je to jenom výkřik do tmy.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#238 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 18:41

 
Takže abych to uvedl na pravou míru: Nechci hodnotit, jestli konkrétní výběr čtyř tisícovek obdarovaných ownerů byl špatný. Za nešťastné považuji celou akci, už jen to, že k ní došlo. Ostatní argumentace zůstává v platnosti.

Zase se k virtuálce dostanou lovci, kteří nechtějí nebo nemohou jet do Prahy.
  • 0

#239 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 18:51

Škoda, že ilus a netvor kromě palce dolů nenapsali, co konkrétně se jim na tom příspěvku nezdá, mohli bychom o tom třeba podiskutovat, takto je to jenom výkřik do tmy.

 

GS zrušil virtuálky a jim podobné, protože to byl směr, kterým nechtěl, aby se hra ubírala. Podle mě to bylo dobré rozhodnutí. Fyzická krabička je to, co pro mě dělá geocaching geocachingem, co mě na hře baví (proto nehraju munzee, ingress, nelovím pokémony, waymarky atd.). Ani earthky mě nijak neberou. Dobrodružství spojené s wigem, luštěním zajímavé mysterky nebo procházkou považuji za přidanou hodnotu, ale moc by mi to neříkalo, nebýt krabky jako cíle. Mám tedy diametrálně odlišný názor od toho tvého, který sice respektuji, ale nesouhlasím s ním.


  • 7

#240 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2017 - 18:55

GS zrušil virtuálky a jim podobné, protože to byl směr, kterým nechtěl, aby se hra ubírala. Podle mě to bylo dobré rozhodnutí. Fyzická krabička je to, co pro mě dělá geocaching geocachingem, co mě na hře baví (proto nehraju munzee, ingress, nelovím pokémony, waymarky atd.). Ani earthky mě nijak neberou. Dobrodružství spojené s wigem, luštěním zajímavé mysterky nebo procházkou považuji za přidanou hodnotu, ale moc by mi to neříkalo, nebýt krabky jako cíle. Mám tedy diametrálně odlišný názor od toho tvého, který sice respektuji, ale nesouhlasím s ním.


Na tomhle taky něco je.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama