Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#181 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 0:07

Co to obracíš. Kde kdo napsal, že se nemůže uvádět zdroj? Ukážeš mi to? Ostatně zdroje uvedené máš. Odpověď na položenou otázku nebude?


  • 0

#182 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 8:40

Ja jen doufam aby se zase nezvedla vlna odporu proti podminkam fotek jako u earthek. Dokud byly na doziti tak to nikdo neresil, ale kdyz jich bude vic a vic, kdo vi.

To víš, že se zvedne. Už jen proto, aby si někteří experti mohli logovat virtuálky, kde nebyli.


  • 1

#183 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 9:25

Tady by byla příležitost se dostat s keší do chráněných oblastí, kde si militatní nejmenovaní ochranáři stěžují na fyzickou krabičku metr od značené cesty. Právě koukám na dnešní cíl výletu - Toulovcovy maštale. Jsou tam dvě keše, obě dlouhodobě disablované (i když prý v perfektním stavu). Virtuálka by to asi řešila.
Prozatím to spíše vypadá na předhánění se, kdo vymyslí větší ptákovinu na vyfocení se. Čekám, že některá z následujících virtuálek bude požadovat fotku ve stoji na hlavě s kytkou v ústech. Viděl jsem listingy mnoha virtuálek a všechny byly normální - střízlivé. Americké tradičně stručné - přijďte, zjistěte nějaké slovo které mi pošlete, přidejte fotku k logu. Maďarské zase často protáhnou přes nějakou lokalitu a výsledné heslo se často skládá z kombinace několika nalezených údajů.
  • 12

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#184 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 10:03

To víš, že se zvedne. Už jen proto, aby si někteří experti mohli logovat virtuálky, kde nebyli.



Nepatuji se na žádné "vlny odporu", spíše na rozladění ze zrušení fotek...Spousta ownerů i kačerů dodnes považuje za normální a samozřejmé- prokázat přítomnost lovce na místě fotkou a většina lidí tak činí. Podvodníci samozřejmě nikoliv, ti si mezi sebou posílají správné odpovědi...
  • 5

#185 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 12:02

Kdyz jsem si tedy procetl ten blog (a komenty), tak mam pocit ze musim vygooglit co nejsprostsi slovo v anglictine a napsat jim tam co to zase vymysleli... rozprostreni virtualek preferujici zapad pred vychodem, ameriku pred evropou, udelovani na zaklade kvality, zdravi kesi a aktivity? Kdyz ti dementi neumoznuji davat FP na eventy? Jak to potom chteji porovnavat? Kdyz ja mam 180 zalozenych eventu (a k tromu tri normalni kese s nicmoc FP) a vetsina ucastniku ze pry by mi na event FP dali moc radi.. a virtualku jsem nedostal....

 

Zajimalo by mne jestli dostal virtualku pan Taxoft, pocet eventu ma jeste o trosku vyssi, taky ma vic normalnich kesi, procento FP zrovna nevim.... :) Kdyz uz to beru jako prazske mikroklima, nebot zatim zalozene virtualky dle bookmarku jsou od lidi o ktarych jsem v zivote neslysel a kdyz si projizdim jejich ucty tak nemam ani nic odloveno....

 

No, takze za mne velky spatny. Jako skoro vse, co GS dela posledni dobou. Predpokladam, ze ti odmeneni lide jsou Firt Class a my ostatni povl... dekujeme, GS!


  • -12

#186 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 12:05

Nepatuji se na žádné "vlny odporu", spíše na rozladění ze zrušení fotek...Spousta ownerů i kačerů dodnes považuje za normální a samozřejmé- prokázat přítomnost lovce na místě fotkou a většina lidí tak činí. Podvodníci samozřejmě nikoliv, ti si mezi sebou posílají správné odpovědi...

 

Což mě ani nepřekvapuje vzhledem k tomu, od kdy kešuješ. O zrušení fotek u earthek se totiž rozhodlo dříve. Logicky, jedno následovalo druhé. Nejdřiv si lidé stěžovali na fotky, až tu podmínku fotky pro EC groundspeak zrušil. Pak se zase ozvala druhá skupina, která chtěla fotky zachovat. Tu už ale GS nevyslyšel. Přesně ve stejné režii to probíhalo i okolo podmínkových mysterek. Co se týče podmínek u virtuálek, tak hodně bude záležet, jaké budou vznikat. Jestli začnou ve velkém vznikat šílenosti (což snad nenastane, diky tomu, kdo dostal možnost je založit), tak GS může učinit nějakou změnu. Co se fotek obličeje týče, tak tam opravdu záleží na tom, kolik emailů začne proti nim chodit do groundspeaku.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 28 srpen 2017 - 12:17

  • 0

#187 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 12:54

Tady jsou guidelines pro Virtual Rewards - jedna z podmínek může být "Photos of geocacher at the location, as long as a face is not required in the photo.", tedy fotka kačera na místě, pokud není vyžadován obličej na fotce. Takže obličej ne, nějaký zbytek těla může být vyžadován. Zřejmě pouhá ruka nebo noha ve snímku bude podmínku splňovat.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#188 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 28 srpen 2017 - 13:01

Kdyz ti dementi neumoznuji davat FP na eventy? Jak to potom chteji porovnavat? Kdyz ja mam 180 zalozenych eventu (a k tromu tri normalni kese s nicmoc FP) a vetsina ucastniku ze pry by mi na event FP dali moc radi.. a virtualku jsem nedostal....


V tomto případě ti dávám jedině zapravdu! Taky jsem typ člověka co raději založí nějaký ten aspoň trochu tématický event, než, jak ostatní dávat kešku ke každému křížku v okolí domova.. pak se ale nedivte, že nějaká místa mají vícero keši na podobných souřadnicích a nejste pro založení virtuálky na tom místě, protože tohle místo přeci už kešku má, tak proč ještě, aby mělo virtuálku, když může být třeba v lese, že..

Tento příspěvek byl upraven od willy 98: 28 srpen 2017 - 13:12

  • 0

#189 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 13:11

No, takze za mne velky spatny. Jako skoro vse, co GS dela posledni dobou. Predpokladam, ze ti odmeneni lide jsou Firt Class a my ostatni povl... dekujeme, GS!


Tak to nehrej a bude to dobrý. ;) Budeš mít klid. Nikdo tě GC hrát přece nenutí. ;)

Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 28 srpen 2017 - 13:13

  • 6

#190 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 13:14

Tady jsou guidelines pro Virtual Rewards - jedna z podmínek může být "Photos of geocacher at the location, as long as a face is not required in the photo.", tedy fotka kačera na místě, pokud není vyžadován obličej na fotce. Takže obličej ne, nějaký zbytek těla může být vyžadován. Zřejmě pouhá ruka nebo noha ve snímku bude podmínku splňovat.

 

Myslím, že fotka má pouze za cíl dokazovat přítomnost na místě, a ne, že má zachycovat kačera třeba v nějakých pózách nebo při plnění nějakých podobných úkolů, jako tomu bylo u podmínkových keší. Nejsem si např. jist, zda u nové virtuálky Čtyři žárovky v Brně patří daný úkol mezi "akceptovatelné podmínky" dle odkazovaných pravidel - je tam psáno pouze "fotka kačera na místě" a ne "fotka splnění nějakého úkolu". Ale byla schválena, tak nevím...


  • 3

#191 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 13:44

To seedcorp: Také jsem virtuálku nedostal, ale že by mi to trhalo žíly? Neříkám, že to v první chvíli krapet nezamrzelo, ale ve výsledku jsem rád, že byly virtuálky distribuovány celosvětově (jestli jich mají za oceánem o tisícovku více nebo méně je mi celkem jedno) a myslím, že celá tato akce nebyla od GS špatným krokem. :)


  • 12

#192 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 14:49

Jak se mi řada kroků GS nelíbí, tak u virtuálek mám naopak příjemný pocit, že kdosi jejich oživení rozumně promyslel a stylem přidělování předešel problémům, že by se jich vyrojilo podobné neúnosné množství jako challengí.......Jen jsem očekávala, jak píše Arne1 a další před ním, že owneři virtuálky využijí pro místa, kde keš není možné uložit nebo je její odlov příliš nápadný vzhledem k zamudlenosti atd.

Právě výběr ownerů zřejmě směřoval k tomu, aby nové virtuálky měly určitou kvalitu - i vyjádření některých vybraných ownerů ukazuje, že hodně přemýšlí, jak tohle v podstatě poděkování za dosavadní tvorbu využít, aby znovu ukázali, že "umí", vytvořili něco pěkného a zajímavého pro nás ostatní a nechtějí publikovat ihned ( např. Pavel z KacikTT ), ale chtějí si dát práci s listingem a výběrem místa.

Že se ozve pár "zasloužilých kačerů", kteří se budou cítit dotčeni, že právě oni možnost založit virtuálku nedostali, bylo jasné -  seedcorp v podstatě napsal sám, že je sice pilný s pořádáním eventů ( ne každý se povede - viz. Zvíkov, kde prohlídka pivovaru zajištěna nebyla a owner....jo, ten fakt na eventu podle pravidel být nemusí a důvod neúčasti mě alespoň pobavil ), ale keše má asi tři, takže bych to brala, že sebekriticky uznal, že dostat se mezi 129 ownerů by asi nebylo spravedlivé, jenže závěr jeho úvahy je jiný než bych čekala. Je mi líto, že některé ownery nezná a nemá tak přehled, co za keše už publikovali - jsem sice kachna "z venkova", ale kupodivu některé pražské ownery znám osobně a mám alespoň přečtené listingy a logy jejich keší, něco z jejich kešek mimo Prahu mám i odloveno ( městské mě moc nebaví, radši jdu do lesa  a tak mám dojem přesně opačný než seedcorp. Podle mě tentokrát GS návrat k virtuálkám zvládl neočekávaně dobře, docela by mě i zajímalo, čí je to zásluha.  Špatná nebyla ani letní hra, vystřídat týmové týdny s individuálními považuji za dobrý nápad - kdo je solitér, měl lovy těžší než my, co jsme tak nějak průběžně "nasbírali" během let vedle keší i "přátele na profilu" a tak pro nás v týmových týdnech stačil jeden odlov a stejně jsme měli podmínky splněny 20x - 40x.  Mám příjemný pocit, že je v GS někdo kreativní a zároveň přemýšlí pár kroků dopředu.  Dovedete si představit, co by nastalo, kdyby u virtuálek nebyla tahle podle mě velice rozumná regulace? 

Ode mě má GS za léto 2x  za virtuálky a Mary Hyde palec nahoru, ale aby to nebylo nevyvážené, tak mě naštvali kolem FN, kde už se mi nenahrají z GPS komplet, ale jen ty keše které jsem si do počítače ještě při minulých staženích nenahrávala....Takže jsem přišla o stručný přehled, kdy jsem v uplynulých pěti letech kde byla a co lovila, FN byly přehledné, jenže už nejsou. Njn, změny......


  • 7

#193 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 15:02

....Takže jsem přišla o stručný přehled, kdy jsem v uplynulých pěti letech kde byla a co lovila, FN byly přehledné, jenže už nejsou. Njn, změny......

 

A proto používám notes, kam si píšu nálezy a krátké poznámky. A jsem terčem posměchu, že v době chytrých zařízení píšu tužkou do notesu.

Edit: tak to vidíte, z mobilu se mi nepovede ani vložit citace a odpověď na ni. Snad se v tom vyznáte. 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 28 srpen 2017 - 15:04

  • 1

#194 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 18:58

Kdyz jsem si tedy procetl ten blog (a komenty), tak mam pocit ze musim vygooglit co nejsprostsi slovo v anglictine a napsat jim tam co to zase vymysleli... rozprostreni virtualek preferujici zapad pred vychodem, ameriku pred evropou, udelovani na zaklade kvality, zdravi kesi a aktivity? Kdyz ti dementi neumoznuji davat FP na eventy? Jak to potom chteji porovnavat? Kdyz ja mam 180 zalozenych eventu (a k tromu tri normalni kese s nicmoc FP) a vetsina ucastniku ze pry by mi na event FP dali moc radi.. a virtualku jsem nedostal....

 

Zajimalo by mne jestli dostal virtualku pan Taxoft, pocet eventu ma jeste o trosku vyssi, taky ma vic normalnich kesi, procento FP zrovna nevim.... :) Kdyz uz to beru jako prazske mikroklima, nebot zatim zalozene virtualky dle bookmarku jsou od lidi o ktarych jsem v zivote neslysel a kdyz si projizdim jejich ucty tak nemam ani nic odloveno....

 

No, takze za mne velky spatny. Jako skoro vse, co GS dela posledni dobou. Predpokladam, ze ti odmeneni lide jsou Firt Class a my ostatni povl... dekujeme, GS!

 

No, nevim. Podle me je drtiva vetsina tvych eventu z kategorie Pivni akademie. Cim jsou tyto (podle me pseudo)eventy tak vyjimecne, zasluzne, co prinaseji objevneho a inovativniho, ze by sis zaslouzil virtualku?


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#195 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 19:50

No, nevim. Podle me je drtiva vetsina tvych eventu z kategorie Pivni akademie. Cim jsou tyto (podle me pseudo)eventy tak vyjimecne, zasluzne, co prinaseji objevneho a inovativniho, ze by sis zaslouzil virtualku?

 

No kdyz si ctu logy na mych eventech a logy na nekterych super FP obdarenych kesich, tak mam pocit ze se lide na eventu bavili sakra vice nez odlovem kese... :) Takze mne mrzi, ze nejdou davat FP...

 

A abych se priznal, tak treba ja osobne nedavam FP vubec. (Dobra, dva jsem udelil po osobnim natlaku owneru :) ) protoze to povazuji za sortovani na first class / póvl a nyní se mi tato myšlenka potvrdila. Tj GS se rozhodl na základě přidělování FP odměnovat. Kdo ted zaruci, ze majitel nejvice FP nedostane PM na cely zivot zdarma? (to pro priklad, treba prvnich 100 majitelu nejvice FP, atd...) Budeme se honit za FP? Mam misto poradani eventu rozhazovat po lese gumova zviratka? :)

 

Mam pocit ze mistnimi diskusemi se jako cervena nit vine myslenka at si kazdej hraje jak chce a je to jen hra. Tj. jak je mozne, ze se najednou znakmuje? Ja jasne, ze Gs jako majitel tehle hry si muze delat co chce... ale...


  • -1

#196 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 20:16

Koukám, že jsou lidé, které taková věc nechává klidnými a jiní jsou dosti znechucení. Chápu obě strany, já osobně jsem se dal na GC před rokem a moc toho za sebou nemám - založena jedna keš, odloveno skoro 500 keší, navštíveny dva eventy. Díky bohu jsem žádnou virtuálku neobdržel a ani se necítím něco takového zakládat. NIcméně za ten rok "hraní" mi tak trošku příjde, že se Groundspeak vzhlédl ve Facebooku a je to víc a víc vidět. Přes prázdniny "Liga přátel" teď podle všeho podle FP ("Liků") rozdává odměny - to na FB také dělají některé společnosti - vložte foto a kdo obdrží nejvíce lajků vyhraje :-(  No nevím aby za pár let nekoupil Zuckerberk i Groundspeak :-/


  • 3

#197 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 20:24

Já jsem taky rád, že mi nikdo žádnou virtuálku nedal. To bych ji pak taky musel někde založit a na přemýšlení já jsem prevít. I když možná bych se snažil být tím prvním ownerem v Severní Koreji :-)


  • 3

#198 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 20:51

Mohu P. T. čtenářstvo ubezpečit, že ani prostý počet FP, ani poměr FP/počet založených keší nemohl být jediným kritériem pro "udělení virtuálky."


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#199 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 20:58

V tuto chvíli už je publikováno nových

39 virtuálek v USA

126 virtuálek ve zbytku světa


  • 0

#200 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2017 - 21:39

No kdyz si ctu logy na mych eventech a logy na nekterych super FP obdarenych kesich, tak mam pocit ze se lide na eventu bavili sakra vice nez odlovem kese... :) Takze mne mrzi, ze nejdou davat FP...

 

A abych se priznal, tak treba ja osobne nedavam FP vubec. (Dobra, dva jsem udelil po osobnim natlaku owneru :) ) protoze to povazuji za sortovani na first class / póvl a nyní se mi tato myšlenka potvrdila. Tj GS se rozhodl na základě přidělování FP odměnovat. Kdo ted zaruci, ze majitel nejvice FP nedostane PM na cely zivot zdarma? (to pro priklad, treba prvnich 100 majitelu nejvice FP, atd...) Budeme se honit za FP? Mam misto poradani eventu rozhazovat po lese gumova zviratka? :)

 

Tohle nějak nechápu. Ne jednu stranu bys rád, kdyby kačeři hodnotili tvoje eventy FP, ale pak píšeš, že žádné FP nedáváš. PROČ?  

Chceš jen dostávat a nedávat?

Osobně bych taky rád některé eventy odměnil třeba FP, ale nejde to. Tak je alespoň přerozdělím do keší, odměním a povzbudím tak ownery k další tvorbě.

 

Tímto nechci shazovat tvoji aktivitu v případě spousty pořádaných eventů. Na žádném jsem nebyl, takže těžko můžu soudit.

Ale dle mého se GS spíše soustředil na kvalitu nikoli kvantitu. A kritérií bylo určitě víc než jen počet FP, to by pak spousta virtuálky mělo i spousta ownerů powertrailů.

 

Nicméně plakáním a nadáváním zde se NIC NEVYŘEŠÍ.

Karty byly rozdány a kdo dostal žolíka má právo ho využít a naložit dle své potřeby. Jestli je to správné nebo ne, ukáže až čas. 


  • 10





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama