Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#161 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 14:03

To víš že jo. Waymarking je alternativa k virtuálním keším, není to náhrada. Je to jiná možnost, která v geocachingu jako takovém nehraje žádnou roli co se týče bodů, hodnocení, atd. I když je pravdou, že někteří si pletou geocaching s waymarkingem, ale to už je na jinou debatu.Jsou to zkrátkadvě odlišné věci. Virtuálky nebyly zrušeny. Je jich stále dost. Nesměli se zakládat. A ty co byly puštěny teď jsou pravděpodobně zase poslední. Je to vlastně odměna za splněný úkol. A nedají se adoptovat. 

https://www.geocachi...id=127&pgid=401
 


 


  • 0

#162 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 14:10

Tak koukam ze zatim aspon v Brne se vyskytuji 2 virtualky s napadem. :-)
  • 1

#163 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 14:16

V tom případě jinak vnímáme psaný text. Nenašel jsi, kdy byl Waymarking založen? To by vypovědělo víc. Když ti nestačí dva zdroje a dva názory.
  • 2

#164 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 14:16

Jinak, ten seznam míst není špatný. Místa jsou to určitě hezká, ale vesměs už je na těchto místech nějaká keš založená. Příkláněl bych se k tomu aby tyto nové virtuálky byly na místech kde ještě keš není. Třeba i na místech kam se musí člověk nějaký ten km dostat pěšky. Chápu odpovědi typu, tam může být tradička, ale stejně tak tam může být i virtuálka. 


  • 2

#165 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 14:20

V tom případě jinak vnímáme psaný text. Nenašel jsi, kdy byl Waymarking založen? To by vypovědělo víc. Když ti nestačí dva zdroje a dva názory.

 

Ale mě to stačí, ať si každý se svou virtuálkou naloží jak chce, o tom to není. Já tvrdím, že waymarking je samostatná hra, která virtuáky nenahradila. Kdyby tomu tak bylo, započítává se ti nalezený waimark jako bod ve tvé statistice.

A zeptám se ještě jinak, kdy byly zrušeny virtuálky? Neptám se kdy bylo zakázáno je zakládat.  ;)


  • 0

#166 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 18:44

Nadále v diskusi na téma virtual / waymark nepokračuji, jsem spokojen s jejím výsledkem.

Nějaké dojmy od novopečených zakladatelů? :)
  • 0

#167 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 19:04

Díky za odpověď. ;)


  • 0

#168 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 20:03

Bylo mi potěšením ;)


  • 0

#169 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 20:24

Od pátku jsem nebyla u počítače a tak jsem nesledovala, kolik virtuálek už je publikovaných, jen jsem něco zaslechla na eventech....a proto se zeptám, jestli už někdo postupně tvoří veřejný bookmark nebo jestli musím hledat co kde kdo vytvořil?


  • -1

#170 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 27 srpen 2017 - 20:27

a proto se zeptám, jestli už někdo postupně tvoří veřejný bookmark nebo jestli musím hledat co kde kdo vytvořil?


https://www.geocachi...px?code=BM4C7F3
Zatím nevím o jiných českých..
  • 2

#171 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 20:38

Udělal jsem bookmark českých virtuálek.


  • 7

#172 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 21:07

Udělal jsem bookmark českých virtuálek.


Pardon za palec dolu, netrefil jsem se na ten nahoru :-(
  • 0

#173 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 21:19

Od věci není ani tuten Project-GC: https://project-gc.c...e&submit=Filter


  • 1

#174 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 27 srpen 2017 - 21:39

I přesto, že se virtuálky nezakládali, je jich v provozu poměrně stále dost z dřívějších let. Já osobně neberu wikipedii jako berný bod, protože do té si může napsat kdokoliv cokoliv. 

Waymarking (čti vejmárking) je samostatný server groundspeaku kde jsou takzvané waymarky - body zájmu (definované souřadnicí, popisem a většinou i fotkou - není tam krabička nikdy!!). Dá se to připodobnit Virtuálním keším v Geocachingu. 

Waymarking nevznikl jako náhrada virtuálek, nýbrž locationless cachí. Co locationless cache, to jedna kategorie waymarků.

http://wiki.geocachi...ationless_Cache


Tento příspěvek byl upraven od Varouch: 27 srpen 2017 - 21:42

  • 3

#175 Rikitan

Rikitan

    Rikitan

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 22:08

Více se mi líbí ta Rikitanova v Bratislavě GC7B6H6 - ta je přímo luxusně provedená.

 

Fíha, díky za kompliment  :rolleyes:

Ale treba priznať, že som mal na prípravu viac času. Beriem to tak, že virtuálky, ktoré vychádzajú počas týchto prvých dní, sú jednoduchšie - lebo owneri ich pripravili za 1-2 dni. Prečo tak rýchlo, neviem, možno aby si "obsadili" lukratívne miesto (sčasti to bola aj moja motivácia, veľmi som chcel svoju virtuálku na nádvorí radnice).

Tie lepšie, zaujímavejšie kúsky vyjdú o pár týždňov, možno mesiacov. Nebojím sa, kvalita a zábava určite prídu, len ich príprava trvá dlhšie ako 1-2 dni. Tie virtuálky sa budú reťazovo inšpirovať - niekde sa objaví zaujímavý nápad a ďalší owner niečo pozmení a pozdvihne na vyššiu úroveň. Pravidlá sú pomerne voľné a kreativita sa má kam rozvinúť.

 

Jo, a najlepší owneri určite neboli vybraní losom, môžete veriť tomu, čo sa píše v blogu;)

 

We created an algorithm to identify these people based on overall cache quality and cache health.
Can you describe the algorithm?
We are not sharing the algorithm. But we can say it factors in geocaching activity, geocache quality, and geocache health. The algorithm heavily favors cache quality over quantity. 

  • 2

#176 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 23:10

I přesto, že se virtuálky nezakládali, je jich v provozu poměrně stále dost z dřívějších let. Já osobně neberu wikipedii jako berný bod, protože do té si může napsat kdokoliv cokoliv. 

Waymarking (čti vejmárking) je samostatný server groundspeaku kde jsou takzvané waymarky - body zájmu (definované souřadnicí, popisem a většinou i fotkou - není tam krabička nikdy!!). Dá se to připodobnit Virtuálním keším v Geocachingu.

 

 

 

Waymarking nevznikl jako náhrada virtuálek, nýbrž locationless cachí. Co locationless cache, to jedna kategorie waymarků.

http://wiki.geocachi...ationless_Cache

Však já psal, že waimarking není náhrada virtuálek.


  • 0

#177 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 23:12

Nechceš na to radši založit nové vlákno? Už za nás to byl offtopic.
  • 0

#178 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 23:19

Ale když už tu jedete tu jedinou pravou pravdu: https://forums.geoca...virtual-caches/
Moderátor oficiálního fóra s citací z Help centra (2015) by snad stačit mohl, ne? Jinak o locationless je link v postu #161.

Edit: briansnat (moderátor) 5.10.2015 říká: "Waymarking is a replacement for both the "locationless caches" and "virtuals""

Můžeme, prosím, zdrojovat? Ať tu nemícháme fakt a dojmy a vzpomínkami...

Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 27 srpen 2017 - 23:27

  • 1

#179 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 23:49

Kdo tvrdí, že máme pravdu? Je to podložené stejně jako tvá pravda. A na moji otázku, kdy byly zrušeny virtuálky, jsi doposud odpověď nenašel. Jinak v threadu o virtuálkách, nepovažuji debatu o virtuálkách za off topic.


  • 0

#180 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 23:58

Aha, takže zdrojovat nemůžeme a zůstáváme tak v rovině dojmů. Pak nemá smysl pokračovat, tvůj dojem ti nikdo nevezme ani nezmění.
Tím považuji téma za vyčerpané. Bylo mi potěšením a v případě další historické debaty nabízím Plumlov příští týden. Ale to již po SZ ať tu neexhibujeme.
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama