Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#141 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 22:28

Nápad s těmi místy se mi líbí, ale třeba v Lednici jsme byli před měsícem a v přímo v areálu už je snad 10 keší, které podle všeho fungují. Proč tam proboha házet ještě virtuálku?

Totéž Sněžka, na které je tradička a earthka + tradička na polské straně...


Tento příspěvek byl upraven od carodejka_s.r.o.: 26 srpen 2017 - 22:30

  • 5

#142 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 22:38

Taky mám pocit, že ten výběr míst v tabulce je nerozumný. Třeba Liberecký kraj - Panská skála je earthka a Valdštejna se týkají už dvě stávající keše.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 26 srpen 2017 - 22:38

  • 1

#143 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 22:43

Taky mám pocit, že ten výběr míst v tabulce je nerozumný. Třeba Liberecký kraj - Panská skála je earthka a Valdštejna se týkají už dvě stávající keše.

 

Zrovna jsme to tu řešili, že Valdštejn už má mysterku, úplně jsem zapomněla na tu mutinu. A zase házet do přeplněného Hruboskalska další kešku... zbytečnost.


  • 1

#144 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2017 - 23:28

Krásných míst je u nás skutečně spousta, tak přidejte nějaká zajímavá do seznamu. I já sám se rád dozvím o něčem "neobjeveném". :)



(P.S. Třeba by taková virtuálka obstála i v Chonětíně - pouze pro zasvěcené...)
  • 1

#145 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 199 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 0:59

Jsem tedy zatím z těch nových českých virtuálek trochu zklamaný. Všechny na místech, kudy proudí stovky a tisíce turistů tak jako tak, neukazují nic nového. Loket. Luční bouda. Centrum Prahy. Karlovy Vary. Centrum Plzně. Centrum Olomouce. Všechny obsypaný jinýma kešema, které upozorňují na tatáž místa. Jedno laciný "FP oslíčku, otřes se" vedle druhýho.

 

Dalo by se "vzácnosti" ikonky využít a přivést turisty na venkov, k technickým památkám, do přírody (třeba jeden z nejkrásnějších výhledů do krajiny, který mi utkvěl, byl výhled na údolí Ohře z Himlštejna) - každý jistě má nějaký krásný zážitek z netuctového místa. Proč propagovat pořád to samé dokola. Orlické hory, Jeseníky, Slavkovský les, Novohradky,... by si zasloužily pozornosti. Nebo přidat zážitek - návštěvu Rudického propadání třeba.

 

PS - Teď jsem koukal na Slovensko: Prešovská virtuálka je taky o "velmi opomíjeném" objektu, Bratislavská mi přijde výrazně lepší (i když je v také v centru běžné pozornosti), není zadarmo a donutí návštěvníka se objektem keše naplno zabývat, nejde jen o tupé vyfocení se během vteřiny jako u všech ostatních.


  • 8

#146 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 8:01

Ted jsem si vzpomnel na jednu dobrou virtualku z Toronta, kterou dam jako jeden dobry napad (podle mne). Kacer mel na historicke budove najit text, ktery byl docela dobre skryty ale stale byl soucasti architektonickych prvku stavby. Na minutu ta virtualka nebyla, spis naopak. Nicmene z nekolika torontskych virtualek mi jako jedina utkvela v pameti. To jen kdyby nekdo potreboval inspiraci - jak donutit kacera aby si (kdyz uz) pamatku (v centru mesta) prohledl poradne a neproletel kolem ni jen na par vterin.
  • 1

#147 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 8:29

Určitě máš na mysli GC6069 "The Old City Hall Message", která má opravdu nápad a myšlenku (ale není úplně triviální, člověku to chvilku trvá).

Mně přijdou místa v pořádku - dřív byly virtuálky náhradou tam, kde nešlo uložit fyzickou schránku. Udělat z ní celodenní multinu končící uprostřed trampského kampu (byť by ty milatantní trampy od "Roverů" trefil šlak) je jen lákání naň ikonku ducha. Ale nechť si každý oceněný vybere sám jak svou odměnu využije - zasloužili si ji :)
  • 1

#148 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 8:43

Nevíte, podle jakého klíče se určilo kdo virtuálku založit může a kdo ne?


  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#149 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 27 srpen 2017 - 8:54

No nevim... na druhou stranu mi přijde, že je lepší, založit virtuálku, tam kde se kese dost často kradou a navíc virtuálka vydrží skoro napořád. Přijde mi tedy lepší ji umístit na nějaké místo s vícero kesemi (historické, kulturní atd.) Než že si ji udělá nekdo před barákem, ať se fotí s jeho domem...


P.S.: ty další zajímavá místa podle vás přeci můžete přidat ;)

Tento příspěvek byl upraven od willy 98: 27 srpen 2017 - 9:20

  • 1

#150 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 9:01

To máš pravdu, dokud se místo nezmění, funguje taková keš i bez ownera.
Owner to nehraje nebo ho přestane bavit kontrolovat to množství odpovědí, tudíž nikomu nepřijde negativní odpověď....


...virtuálka vydrží skoro napořád...


  • 0

#151 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 27 srpen 2017 - 9:09

Owner to nehraje nebo ho přestane bavit kontrolovat to množství odpovědí, tudíž nikomu nepřijde negativní odpověď....



Když si to vezmu podle toho, když jsem začínal s GC, tak si říkám super, tenhle typ kešky je jen vyfoť se u toho a toho, protože jiné místo široko daleko není. Přijde mi docela divné, že se musí zodpovídat ještě milion otázek. Pak už se v zásadě může říct, že je to skoro obdoba Earthky. Což je škoda, když na druhou stranu earthka nesmí požadovat fotografii, ale zde u tohoto typu je to pravidlo.
Dobře, zjistit nějaké historické prvky beru, jako, že hráč na tom místě v tom datu opravdu byl, ale dělat z toho multinu, mysterku nebo kombinaci s earthkou mi přijde kravina. A jako prvotní cíl bych bral fotografii na daném místě.
  • 2

#152 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 9:30

Když si to vezmu podle toho, když jsem začínal s GC, tak si říkám super, tenhle typ kešky je jen vyfoť se u toho a toho, protože jiné místo široko daleko není. Přijde mi docela divné, že se musí zodpovídat ještě milion otázek. Pak už se v zásadě může říct, že je to skoro obdoba Earthky. Což je škoda, když na druhou stranu earthka nesmí požadovat fotografii, ale zde u tohoto typu je to pravidlo.
Dobře, zjistit nějaké historické prvky beru, jako, že hráč na tom místě v tom datu opravdu byl, ale dělat z toho multinu, mysterku nebo kombinaci s earthkou mi přijde kravina. A jako prvotní cíl bych bral fotografii na daném místě.

Čistě na focení máš waymarky.
Multinové virtuálky nejsou vůbec neobvyklé, co si pamatuju tak v Budapešti je minimálně jedna. V USA jsou virtuálky i s vysokým terénem předpokládající dvoudenní výpravu do hor.
  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#153 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 9:35

Nevíte, podle jakého klíče se určilo kdo virtuálku založit může a kdo ne?


Podle me je to hlavne los. Pak zrejme nekdo kouknul, jestli to nepadlo vylozene na nevhodneho kandidata a pripadne se losovalo dal. Nikde se nepise, ze je to za odmenu. Neni duvod, aby byl nekdo mrzuty a na druhou stranu to nekoho povznaselo nad ostatni. Takova mala vyhra v loterii, ktere s zucastnili jen PM a s rozumnym pristupem ke hre.
  • 4

#154 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 10:55

Waymarky vznikly jako náhrada virtuálek, tedy ano, virtualkaa byla něco jako waymark. On ten grandfathered type nadělá spoustu problémů, co?
  • 1

#155 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 11:51

Waymarky určitě nevznikly jako náhrada virtuálek. Jsou tu už hodně přes deset let.


  • 0

#156 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 12:30

Virtuálky skončily 2005. Nejsme časově v rozporu.

Edit: viz geowiki http://wiki.geocachi...wiki/Waymarking i tetička Wiki https://cs.m.wikiped...wiki/Waymarking

Citace: "Waymarking (čti vejmárking) je vedle geocachingu další projekt společnosti Groundspeak, který je provozován na internetové adrese www.waymarking.com. Projekt nahrazuje dnes již nepodporované virtuální cache."

Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 27 srpen 2017 - 12:54

  • 1

#157 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 13:04

Myslím, že to byl i jeden z argumentů GS, že místo virtuálek jsou waymarky.

Co se týká umístění virtuálek, já se přimlouvám za jednoduchost (max, 30 minut) a umístění někde v turistických centrech měst, kde je údržba keší značně složitá, musí se dávat malé keše aby se daly dobře schovat, to znamená malé logbooky, to znamená že se do nich nevejde moc logů atd...

A stejně se pořád kradou, takže když člověk někam na chvíli přijede, tak nemá jistotu, že ji najde.


  • 2

#158 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 13:39

I přesto, že se virtuálky nezakládali, je jich v provozu poměrně stále dost z dřívějších let. Já osobně neberu wikipedii jako berný bod, protože do té si může napsat kdokoliv cokoliv. 

Waymarking (čti vejmárking) je samostatný server groundspeaku kde jsou takzvané waymarky - body zájmu (definované souřadnicí, popisem a většinou i fotkou - není tam krabička nikdy!!). Dá se to připodobnit Virtuálním keším v Geocachingu. 


  • 0

#159 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 13:42

To je v pořádku, ale jistě tedy najdeš pevný zdroj potvrzující tvoje tvrzení. Není to přeci jen tvůj dojem, ne?
  • 0

#160 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2017 - 13:51

Tohle je mimochodem také zajímavé: http://www.geocachin...-waymarkingcom/
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama