Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#421 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 14:51

takže tohle je nad rámec pravidel a tudíž nepovinné?

 

Keš vznikla před tím, než to HQ upřesnilo, takže je to otázka na kolegu co ji publikoval. Je možné to takto ponechat i chtít změnu.


  • 0

#422 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 15:29

Keš vznikla před tím, než to HQ upřesnilo, takže je to otázka na kolegu co ji publikoval. Je možné to takto ponechat i chtít změnu.

Tak to se v tom už těžce ztrácím.

To znamená, že u virtuálky nesmí být žádný jiný úkol, mimo fotky z místa, jako podmínka pro zalogování?


Tento příspěvek byl upraven od Fukar: 08 listopad 2017 - 15:32

  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#423 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 18:23

Tak to se v tom už těžce ztrácím.

To znamená, že u virtuálky nesmí být žádný jiný úkol, mimo fotky z místa, jako podmínka pro zalogování?

 

To samozřejmě ne, ale ten úkol má sloužit pouze k ověření, že jsi na místě byl.


  • 0

#424 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 18:30

To samozřejmě ne, ale ten úkol má sloužit pouze k ověření, že jsi na místě byl.

Bohužel někteří owneři si to pletou s již dávno zakázanými ALR, jak je vidět


  • 0

#425 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 19:09

Keš vznikla před tím, než to HQ upřesnilo, takže je to otázka na kolegu co ji publikoval. Je možné to takto ponechat i chtít změnu.

 

Ano je to jak pise kolega. Co bylo publikovane do zprisneni pravidel, tak zustava beze zmeny. Nove uz lze uplatnit jen takovy ukol, ktery je nutny k dolozeni, ze byl kacer na miste.


  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#426 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 20:02

Ano je to jak pise kolega. Co bylo publikovane do zprisneni pravidel, tak zustava beze zmeny.

 

Ale kolega píše ještě toto: "Je možné to takto ponechat i chtít změnu".

Úplně jasno v tom tedy není...

 

Mně osobně se hodně nelíbilo, že z toho někteří udělali podmínkové keše...

Nemusím je lovit, samozřejmě - ale to je jen osobní hledisko.

Globálně není, myslím, dobré, že se všelijak přizpůsobují a erodují pravidla, to není dobré pro žádnou hru...


  • 3

#427 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 22:11

Tak já nevím.

Nejdřív jsme byli "odměněni" možností vytvoření "supr čupr" vzácné keše, i když se o to nikdo neprosil.

Za což tady i v lozích hromada ownerů dostala kartáč, protože ji udělali na místě kde přece mohli založit tradičku. A ty listingy taky nejsou nic moc. A prostě to odflákli.

Následně se nové keše v pohodě logují s fotkama z archívů. 

Tak se pár blbců ownerů rozhodlo tu odměnu pojmout malinko jinak. A jak jinak, než trochu ztížit získání bodu nějakým úkolem, splněním kterého bude jasné, že si logující alespoň přečetl listing a opravdu na místě byl až po publikaci.

Za což owneři dostávají kartáč, co si to dovolují, když už jsou úkoly dávno zakázané a v HQ kvůli tomu dokonce upravili pravidla.

Další kartáč dostanou ti owneři, kteří tuhle vzácnost radši ani neodešlou k publikaci, protože netuší, co si s tím počít.

Takže všichni vyvolení, kteří byli vybraní za svoje "zásluhy" nějakým záhadným, určitě neregulérním algoritmem, nebyli odměněni, ale potrestáni.

Alespoň se tak cítím podle názorů některých místních diskutérů.

 

Naštěstí si většina kačerů, kteří na tyto virtuálky chodí, nestěžuje a líbí se jim.

Já jsem tedy nikomu log na virtuálce nesmazal, jen jsem několik kačerů požádal, aby splnění úkolu doložili a oni si log smazali sami. Rád jim napíšu, aby si logy obnovili, protože vím, že na místě opravdu byli. Někteří si jenom nestihli, při své honibodské výpravě, přečíst žádný listing z těch 100 keší, které za den museli stihnout.

Pokud budu požádán o zrušení úkolu u své virtuálky, bude to její jasná cesta do archívu.

 

K pravidlům.

Pravidla se mají dodržovat. Pravidla mají být přesně daná a jasná před začátkem zápasu. Pravidla se neupravují ani neupřesňují o poločase.


Tento příspěvek byl upraven od Fukar: 08 listopad 2017 - 22:12

  • 13

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#428 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 22:37

Přesně tak, i my jsme byli vybráni, ale zatím vůbec netuším, co a jak vymyslet. Probíhají u nás docela zásadní změny a tak máme trochu jiné starosti a geocaching jde malinko stranou... málo času... a když to tady tak čtu, tak se skoro bojím tu virtuálku pustit do světa, protože si už živě představuju, jak nás tu roznesou na kopytech.... :-(

Takže jestli máte někdo nějaký zajímavý nápad a chuť nám pomoct vymyslet něco zajímavého, dejte nám vědět... 

 

Když vidím třeba u nás Kuks, kde jsou davy lidí, u něj buď tradička 700 m, kam se musí přes údolí a přes pole, nebo mysterka, skoro nelovitelná.

U něj spousta soch, tak třeba odlov s fotkou podle měsíce buď ctnosti / neřesti dle výběru :-).


  • 2

#429 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 22:42

Proč to formuluješ až tak pregnantně, proč "kartáč"? Koukni se na jiné servery, jaké výrazivo se tam používá v diskuzích, jak tam dochází k osobnímu napadání, případně zesměšňování  ostatních diskutujících.

 

Tady je to všechno v klidu a ve vší slušnosti. Nebo si myslíš, že nelze vyslovit nesouhlasný názor na věc?

 

Osobně mám za to, že pravidla mají být co možná nejvolnější a nejstručnější. Jenže to by museli owneři udržet na uzdě svou "nekonečnou kreativitu" a nevymýšlet za každou cenu nesmyslné podmínky k uznání logu. Ne každý je například ochotný dělat na náměstí stojku a fotit se při tom.


  • 4

#430 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2017 - 22:58

Jinak z mých odlovených virtuálek (těch původních, novou nemám ani jednu), se mi moc líbila jedna švédská - Not what you expected. A opravdu - na místě bylo něco, co bych tam neočekával. Samozřejmě nemůžu říct co, protože to by pak logovalo mnoho lidí od stolu :-)

GCGKB9

Je tam zajímavá podmínka - poslat autorovi, co jste na místě objevili. A opravdu místo je to úžasné :-).

 

Takže i u virtuálek se určitě dají vymyslet zajímavé úkoly bez nutnosti dělat ze sebe šaška...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 08 listopad 2017 - 23:02

  • 4

#431 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 0:08

Když vidím třeba u nás Kuks, kde jsou davy lidí, u něj buď tradička 700 m, kam se musí přes údolí a přes pole, nebo mysterka, skoro nelovitelná.

U něj spousta soch, tak třeba odlov s fotkou podle měsíce buď ctnosti / neřesti dle výběru :-).

Dobrý tip, Kuks je moje oblíbené místo, sice jsem tam byla jednou, ale dodnes vzpomínám, má zvláštní atmosféru... zamyslím se nad tímhle návrhem. Díky.


  • 1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#432 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 listopad 2017 - 7:03

a jih by si taky zasloužil víc než jednu krumlovskou... :-)

u nás je totiž nádherně,kam se člověk podívá.... :-)))

Už máte/máme 3 :P


  • 1

#433 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 7:24

Dobrý tip, Kuks je moje oblíbené místo, sice jsem tam byla jednou, ale dodnes vzpomínám, má zvláštní atmosféru... zamyslím se nad tímhle návrhem. Díky.

 

Myslel jsem, že jste někde ze západu Čech :-). Nečekal jsem, že byste do toho šli.

Jen jsem ve svém příspěvku zapomněl zmínit pár dalších keší, které jsou blízko Kuksu (ale buď nejsou věnované přímo Hospitalu Kuks, nebo jako moje je skoro kilometr od Kuksu :-), na tu jsem úplně zapomněl. ).


  • 0

#434 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 7:29

Na Kuksu jsem počátkem léta byl, 3 dni přímo tam, ale tu multinu nemám. Obešel jsem tradičky po okolí, místo tradičního vysedávání v hospodě po večerech. Virtuálka by se sem hodila.

A jinak, virtuálku snad každý může udělat kdekoli, kde to zná, i když je odjinud. Ta na Staromáku v Praze je tuším od Američana, nebo Angličana.


  • 0

#435 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 7:52

K pravidlům.

Pravidla se mají dodržovat. Pravidla mají být přesně daná a jasná před začátkem zápasu. Pravidla se neupravují ani neupřesňují o poločase.

 

No právě, ALR byly dávno zrušené.


  • 3

#436 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 10:51

No právě, ALR byly dávno zrušené.

Rico, díky za odpověď.

Ve wiki je ovšem tohle, a jestli to chápu dobře, jedná se pouze o fyzické keše.

 

Cache s ALR Dalším typem mystery keši byly takové, kde sice souřadnice listingu vedly standardně ke cache (přímo či jako multi přes zastávky), ale k uznání logu bylo potřeba splnit nějakou podmínku, např. přiložit nějaké foto, video, do logu napsat verš, ... Podle anglického additional logging requirements byly označované jako ALR cache. Veškeré ALR keše byly 4. 4. 2009 zrušeny, všechny podmínky uznání logu jsou nyní dobrovolné u všech fyzických keší (s výjimkou challenge cache) bez vlivu na typ keše.  

Takže je někde něco blbě. 


Tento příspěvek byl upraven od Fukar: 09 listopad 2017 - 10:52

  • 1

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#437 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 12:23

...

Takže jestli máte někdo nějaký zajímavý nápad a chuť nám pomoct vymyslet něco zajímavého, dejte nám vědět... 

 

To je jasné, severní nebo jižní pól.


  • 0

#438 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 13:00

Rico, díky za odpověď.

Ve wiki je ovšem tohle, a jestli to chápu dobře, jedná se pouze o fyzické keše.

 

Cache s ALR Dalším typem mystery keši byly takové, kde sice souřadnice listingu vedly standardně ke cache (přímo či jako multi přes zastávky), ale k uznání logu bylo potřeba splnit nějakou podmínku, např. přiložit nějaké foto, video, do logu napsat verš, ... Podle anglického additional logging requirements byly označované jako ALR cache. Veškeré ALR keše byly 4. 4. 2009 zrušeny, všechny podmínky uznání logu jsou nyní dobrovolné u všech fyzických keší (s výjimkou challenge cache) bez vlivu na typ keše.  

Takže je někde něco blbě. 

 

Úplně nevím co tu teď řešíš. Wiki je jen informační, tvoří ji lovci, ne Geocaching HQ. Takže příště prosím odkazovat na jejich pravidla. Zde to naštěstí není tak hrozné, protože i na Help Centeru se píše o tom, že pro odlov fyzických keší musí stačit zápis do logbooku s výjimkou Challengí, byť v tom trochu rozdíl v podání vidím.

 

Ale podstatná jsou zde pravidla pro Virtuálky a ta jasně hovoří o tom, že úkoly mají sloužit jen pro doložení přítomnosti na místě, což u fyzických keší dělá zápis v logbooku. Jak to totiž dopadlo s ALR když ještě byly povolené se dá dohledat, lidi prostě neznají meze. A upřímně, u Virtuálek se to začalo projevovat velmi rychle znovu.

 

Mimochodem, poznámka o změně pravidel v poločase je fajn, jenom to bude platit u jiných typů her. Protože jinak bychom museli jet podle pravidel z roku 2000, když nám jaksi žádný poločas nenastal, natož konec hry.


  • 6

#439 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 14:10

Rico, prosím, jestli jsem to správně pochopila, není tedy u virtuálek pravidly vyloučeno vyžadovat fotku / odpověď na kontrolní otázku z několika různých míst. Ani není vyloučeno vytvoření virtuální multimysterky, sledující např. nějaký příběh, pokud všechny stage budou jen viruální a pro zalogování bude vyžadována fotka / odpověď z místa, kam člověka trasa dovedla, a které je jinde než na úvodkách dané virtuálky. Je to tak?


  • 0

#440 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 14:20

Rico, prosím, jestli jsem to správně pochopila, není tedy u virtuálek pravidly vyloučeno vyžadovat fotku / odpověď na kontrolní otázku z několika různých míst. Ani není vyloučeno vytvoření virtuální multimysterky, sledující např. nějaký příběh, pokud všechny stage budou jen viruální a pro zalogování bude vyžadována fotka / odpověď z místa, kam člověka trasa dovedla, a které je jinde než na úvodkách dané virtuálky. Je to tak?

 

Ano, prozatím. HQ se to snaží sledovat a pokud by toto vedlo špatným směrem, tak se může stát, že to bude omezeno. Jen jedna poznámka, píšeš o multimysterkách, když je možné jen doložit přítomnost na místě, tak mi z toho vyhází spíše vyrtuální multina než mysterka.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama