Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#441 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 14:27

Rico: díky za odpověď, ona ta hranice, co je ještě multina, a co už patří mezi mysterky, není někdy úplně ostrá, chtěla jsem si to pískoviště vymezit co nejobecněji, abych na ty bábovičky měla dost prostoru :D. Tak jen doufám, že než vytáhnu kyblíček, tak HQ nevymyslí 10 dalších pravidel a omezení. Díky moc!


  • 2

#442 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 19:02

Rico: díky za odpověď, ona ta hranice, co je ještě multina, a co už patří mezi mysterky, není někdy úplně ostrá, chtěla jsem si to pískoviště vymezit co nejobecněji, abych na ty bábovičky měla dost prostoru :D. Tak jen doufám, že než vytáhnu kyblíček, tak HQ nevymyslí 10 dalších pravidel a omezení. Díky moc!

Po hodně dlouhé době sem něco píšu a po hodně dlouhé době jsem speciálně kvůli tomuhle tématu sem vůbec vlezl. Ta hranice mezi splněním podmínek a pocitem "opovržení vzácným dare" .... no to je dilema. Na jednu stranu vyprdnout se na nabídku založit tuto keš mně přijde jako .... ehm .... neslušné, na druhou stranu pokud jsem omezován ze všech stran, prostě se mně do toho nechce. Je to jako cpát hladovému koprovku, ze které se mu dělá šoufl a mít přitom v batohu deset řízků .... Na druhou stranu virtuálka která mně v ČR chybí je právě ta, která mě protáhne po nějaké parádní trase třeba Národním parkem (samozřejmě po vyznačených trasách že ...), má třeba x km a já se musím fotit třeba i na 10-ti místech. Nebo už taková je? A jak píšeš .... Až vytáhneš kyblíček, tak se v žádném případě nestane, že by se v poločase ohýbala pravidla jak píšeš. A proč? Protože Rico píše, že v poločase se pravidla nemění a já mu důvěřuji  ;)  Jako úvodní hvizd zápasu samozřejmě beru přidělení nových virtuálek, zápas trvá rok že  ;)  Takže neboj, hezky si počkej a pak pusť do světa parádní virtuálku třeba s těma 10-ti stagema a krásnou přírodou. Sice naštveš x lidí, co si jí nebudou moc lognout od stolu, ale hodně dalším uděláš radost. Za mě osobně .... Já nechávám lidi ať si moje keše logujou jak chtěj. Dělám GC především pro radost druhým a pokud jim udělá radost logovat keše od stolu .... proč ne. Jejich radost, moje radost  ;)


  • 2
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#443 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 20:24

Já nechávám lidi ať si moje keše logujou jak chtěj.

 

Sorry, porušuješ tím pravidla (povinnosti ownera) a tím nějakou měrou přispíváš k znehodnocování hry... Asi Ti to ale vůbec nedochází...


  • 2

#444 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2017 - 20:41

Sorry, porušuješ tím pravidla (povinnosti ownera) a tím nějakou měrou přispíváš k znehodnocování hry... Asi Ti to ale vůbec nedochází...

Jako že jim mám ty logy mazat? Nebo je tahat po fórech? Sorry, ale nepotřebuji nikoho vychovávat a honit si tím "syndrom malého pinďoura". Jako owner se snažím o co nejhezčí , jak já říkám "jiné" keše. Ty mně osobně dělají radost. Jsme přece dospělí lidé a je to jen o svědomí každého hráče, jak to hraje. Mým hlavním přáním je, aby se lidi GC bavili a měli z něj radost. Toť vše. A pokud někomu udělá radost, že mně napíše do logu, že ten a onen hráč není v logbooku a mám mu smazat log .... no tak hold musím plnit povinnost ownera a smazat mu log no. Před tím mu ale napíšu, že jako sorry. Ale většinou si to ti hráči smažou sami. A dohromady jestli jsem to udělal ....2x? 3x? Ani nevím. 

A co se týká znehodnocování hry.... To už mně kdysi vysvětlil Poník, jako že si toho kluka nesmírně vážím, že tahle hra už je "morálně" znehodnocena samotnými hráči a jako takovou jí buď to budu hrát, nebo ji opustím jako to udělal kdysi on. A až za pár let jsem ho pochopil. Hraju dál a smířil jsem se s tím. Jací jsou lidé, taková je hra.  ;)


  • 14
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#445 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 10 listopad 2017 - 9:28

No právě, ALR byly dávno zrušené.

 

Právě proto mi uniká, proč u virtuálek toto neplatí i zpětně, když u všech ostatních keší to zpětně platí :-)


Tento příspěvek byl upraven od Chasseur.cz: 10 listopad 2017 - 9:30

  • 5

#446 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 13:21

Právě proto mi uniká, proč u virtuálek toto neplatí i zpětně, když u všech ostatních keší to zpětně platí :-)

Zřejmě to neplatí ani dopředně...když se další ALR virtuálky publikují:

https://coord.info/GC7B8F9

 

...Aby Vám byl log uznán, vyfoťte se na mostě Vy nebo Váše zařízení GPS či telefon a to tak, aby byl vidět provoz na dálnici – podmínkou ale je vyfotografovat zrovna projíždějící autobus. Je jedno, zda bude na fotografii vidět zezadu či zepředu, rovněž tak v libovolném směru, ale na fotografii musí být rozeznatelný ( hlavně u těch focených za šera či za tmy). Log který nesplní tuto podmínku bude smazán. 

 

Tak jak to teda doopravdy je?


  • 0

#447 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 13 listopad 2017 - 15:04

Zřejmě to neplatí ani dopředně...když se další ALR virtuálky publikují...

 

Tak jak to teda doopravdy je?

 

Koukám, že keš je už retractována, tak bych řekl, že se jednalo jen o omyl nebo nějaké drobné přehlédnutí  :)


  • 0

#448 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 16:47

Už jsem tam chtěl jet...
  • 0

#449 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 20:40

Pokud někdo pojedete na virtuálku "23 okrsků Vídně" tak už budete mít snazší situaci, ode dneška jsou nové polygony Rakouska a mají doplněné rozdělení Vídně na okrsky.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#450 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2017 - 22:46

Jako že jim mám ty logy mazat? Nebo je tahat po fórech? Sorry, ale nepotřebuji nikoho vychovávat a honit si tím "syndrom malého pinďoura". Jako owner se snažím o co nejhezčí , jak já říkám "jiné" keše. Ty mně osobně dělají radost. Jsme přece dospělí lidé a je to jen o svědomí každého hráče, jak to hraje. Mým hlavním přáním je, aby se lidi GC bavili a měli z něj radost. Toť vše. A pokud někomu udělá radost, že mně napíše do logu, že ten a onen hráč není v logbooku a mám mu smazat log .... no tak hold musím plnit povinnost ownera a smazat mu log no. Před tím mu ale napíšu, že jako sorry. Ale většinou si to ti hráči smažou sami. A dohromady jestli jsem to udělal ....2x? 3x? Ani nevím. 

A co se týká znehodnocování hry.... To už mně kdysi vysvětlil Poník, jako že si toho kluka nesmírně vážím, že tahle hra už je "morálně" znehodnocena samotnými hráči a jako takovou jí buď to budu hrát, nebo ji opustím jako to udělal kdysi on. A až za pár let jsem ho pochopil. Hraju dál a smířil jsem se s tím. Jací jsou lidé, taková je hra.  ;)

 

Zacházíš do demagogie a manipulace, protože po žádných fórech netřeba nikoho tahat, nic takového jsem nepsal. Ani netřeba "vychovávat" (jak to máš s pinďourem je tvoje věc a taky zbytečné sem tahat). Potřeba je pouze dodržovat pravidla, nic víc. K tomu se v pozici ownera zavazuješ při založení keše, zcela dobrovolně. Místo toho tuto jednoduchou povinnost zaobaluješ do tuny subjektivních výmluv... Že je hra už stejně zkažená, je taky jen účelový žvást, omlouvající sama sebe. Je to jak jezdit po silnici jako dobytek, protože "se stejně tak jezdí" (například...). Prostě jako owner máš povinnosti, to se nedá nic dělat.

 

Tady je příklad zásahu reviewera, když to jeden owner hrál tak nějak jako ty. Jde o keš na legendárním místě, velmi těžko dosažitelném pochodem 2-3 dny aljašskou divočinou. S brodem řeky, při kterém už jedna turistka zahynula (hlavní hrdina dotyčného příběhu zase zahynul, protože se brodit neodvážil). Místo, kam se málokdo dostane víckrát za život. Desítky lidí byly odtud zachraňovány. Keška, kterou by si každý rád zalogoval, když už na místě byl. Owner vstřícně nabízel log i bez nálezu a na to reviewer reaguje...


  • 1

#451 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 6:29

Ty jo, to jsem vubec netusil, ze Alexuv bus tam stale je. Parada, Diky
  • 0

#452 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 6:50

Já už viděl fotologů... A dokonce i v listingu to bylo. Keš na pláži a v listingu Pokud keš náhodou  nebude na místě, vyfoťte se na pláži a přiložte fotku. V chorvatštině to bylo pro Čechy ještě zajímavější ... sliknite se na plaži... Nešel jsem tam, ta zacházka cca 300m mi za to nestála. A ani netuším, jestli tam krabička opravdu je nebo byla. Jasně že FI bez zápisu je porušení pravidel. Ale je rozdíl, jestli owner uzná log někomu, kdo tam prokazatelně byl a hledal na správném místě, nebo když to někdo loguje od stolu.


  • 0

#453 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 7:04

Zacházíš do demagogie a manipulace, protože po žádných fórech netřeba nikoho tahat, nic takového jsem nepsal. Ani netřeba "vychovávat" (jak to máš s pinďourem je tvoje věc a taky zbytečné sem tahat). Potřeba je pouze dodržovat pravidla, nic víc. K tomu se v pozici ownera zavazuješ při založení keše, zcela dobrovolně. Místo toho tuto jednoduchou povinnost zaobaluješ do tuny subjektivních výmluv... Že je hra už stejně zkažená, je taky jen účelový žvást, omlouvající sama sebe. Je to jak jezdit po silnici jako dobytek, protože "se stejně tak jezdí" (například...). Prostě jako owner máš povinnosti, to se nedá nic dělat.

 

Tady je příklad zásahu reviewera, když to jeden owner hrál tak nějak jako ty. Jde o keš na legendárním místě, velmi těžko dosažitelném pochodem 2-3 dny aljašskou divočinou. S brodem řeky, při kterém už jedna turistka zahynula (hlavní hrdina dotyčného příběhu zase zahynul, protože se brodit neodvážil). Místo, kam se málokdo dostane víckrát za život. Desítky lidí byly odtud zachraňovány. Keška, kterou by si každý rád zalogoval, když už na místě byl. Owner vstřícně nabízel log i bez nálezu a na to reviewer reaguje...

 

Já už viděl fotologů... A dokonce i v listingu to bylo. Keš na pláži a v listingu Pokud keš náhodou  nebude na místě, vyfoťte se na pláži a přiložte fotku. V chorvatštině to bylo pro Čechy ještě zajímavější ... sliknite se na plaži... Nešel jsem tam, ta zacházka cca 300m mi za to nestála. A ani netuším, jestli tam krabička opravdu je nebo byla. Jasně že FI bez zápisu je porušení pravidel. Ale je rozdíl, jestli owner uzná log někomu, kdo tam prokazatelně byl a hledal na správném místě, nebo když to někdo loguje od stolu.

Přesně tak ... Znovu opakuji (a hodně mě pobavilo jak pan moralista demagogií vyvrací údajnou demagogii ;) ) ... že NAŠTĚSTÍ! pro hodně lidí je stále ještě důvod dělat GC pro radost druhým a né proto, aby si honili své ego a někoho vychovávali. Na to jsem si pořídil kupu dětí. GC dělám a stále budu dělat jen proto, abych udělal druhým lidem radost. A až mně budou pravidla tak svazovat, že mně budou nařizovat, abych druhé lidi dusil, honil si na nich ego a ponižoval je různými desítkami mailů .... třeba ať mně ještě napíšou k EC toto a toto a že moje odpověď není dostatečná a přitom tam mam x fotek mého ksichtu z místa ..... Tak to si vážení Zmijovkáři tuhle hru strčte za klobouk, protože toto už není zábava ale buzerace. 

Lidi jsou prostě různí a měnit životní filozofii kvůli pravidlům a srovnávat "TO ŽE NĚKDO CHCE DĚLAT DRUHÝM V ŽIVOTĚ RADOST S TÍM, ŽE NĚKDO JEZDÍ PO SILNICI JAKO PRASE .... NO COMMENT" 

Takže přátelé přeji vám všem mnoho hezkých zážitků s GC, nenechte si kazit svoji radost .... To je tak jediné co se dá na to říct. Já končím, dále již nesleduji toto téma. Třeba zase za pár let .... Pápá  :D  :D  :D


  • 4
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#454 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 8:09

 Jasně že FI bez zápisu je porušení pravidel. Ale je rozdíl, jestli owner uzná log někomu, kdo tam prokazatelně byl a hledal na správném místě, nebo když to někdo loguje od stolu.

 

Ano, pravidla se smějí porušovat. O tom, kam až se smí zajít, rozhoduji já! Co dovolím já, je v pořádku, kdo zajde dál, tomu usekneme ruce.

Sorry, ale jakmile dovolíš porušování pravidel, není žádná instance, která rozhodne, kam až se smí zajít.

GC je o umístění krabičky ownerem a hledání kačery. K tomu být prokazatelně na správném místě slouží jiné hry.


  • 6

#455 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 8:23

Je zajímavé, jaká polemika se strhne okolo naprosto jasného pravidla, které zní: není zápis v LB, není FI. A ještě zajímavější je sledovat, jak si mnozí tohle, opět naprosto jasné pravidlo, vysvětlují.

 

A jen tak mimochodem jsme v threadu o virtuálkách, takže i můj příspěvek je úplně mimo.


  • 2

#456 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 12:59

U mysterek jde často spíše o luštění jak o zápis, již jsem nechal FI někomu kdo sice vyluštil ale nevylezl si k ní, protože vyluštění je více, jak to, že někdo sice keš doleze zapsat, ale souřadnice má bůh ví odkud. A ten člověk o to nežádal, to jsem mu navrhl já, když jsem si všiml jeho WN, protože dle mě nárok na bod měl.

 

A stejně tak se to stalo mě jednou, tradička v dost hnusném terénu, vylezu po čtyřech nahoru a keš tam není, poslal jsem fotku, zda jsem hledal správně a hodil DNF, owner sám napsal, že si to můžu lognout. A já osobně s tím problém nemám ani v jednom případě, protože to jsou dva extrémy (náročné luštění, nebo náročný terén kam se člověk nedostane jen tak).

 

Stačí si říct proč jste tu keš dělali, chtěli jste lidem ukázat místo, způsob šifrování, obojí, nebo prostě sbíráte podpisy a za 30 let budete pořádat aukci?

 

... Něco jiného jsou ale dobře dostupné keše ve městě, tam chápu, že není problém dojít kdykoliv znovu (na jednu takovou na Floru chodím namátkou už rok, vždy je pryč...)


  • -4

#457 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 16:43

... Něco jiného jsou ale dobře dostupné keše ve městě, tam chápu, že není problém dojít kdykoliv znovu (na jednu takovou na Floru chodím namátkou už rok, vždy je pryč...)

 

To je taky relativní. Kdy je keš ještě "dobře dostupná"? V srpnu jsem lovil keš v Edinburghu, nenašel jsem. O pár dní později, když už jsem byl doma, mi owner napsal, že tam opravdu není a můžu si ji zalogovat jako nalezenou. To jsem samozřejmě neudělal, i když se tam dost možná už nikdy nedostanu. Ale pro někoho místního je pořád "dobře dostupná". Tak kde je ta hranice? A stejně to vidím i u kešek v "dost hnusném terénu". Prostě musím počítat s možností, že tam ta keška nebude, a jestli o ni stojím, tak se tam budu muset někdy vrátit...


  • 2

#458 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 16:56

Já myslel, že se zde mají řešit virtuálky !!


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#459 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 17:06

Ano, toto vlákno bylo, je a bude určeno virtuálkám. :)


  • 0

#460 asdf

asdf

    grafomanský troll

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2017 - 18:41

 

 

To je taky relativní. Kdy je keš ještě "dobře dostupná"? V srpnu jsem lovil keš v Edinburghu, nenašel jsem. O pár dní později, když už jsem byl doma, mi owner napsal, že tam opravdu není a můžu si ji zalogovat jako nalezenou. To jsem samozřejmě neudělal, i když se tam dost možná už nikdy nedostanu. Ale pro někoho místního je pořád "dobře dostupná". Tak kde je ta hranice? A stejně to vidím i u kešek v "dost hnusném terénu". Prostě musím počítat s možností, že tam ta keška nebude, a jestli o ni stojím, tak se tam budu muset někdy vrátit...

 

 

Ta hranice je tam, kde určí owner, pokud jsi nečetl pozorně. Ano, pokud by přijel kačer z daleka, měl vyluštěno (což se u mě pozná) a prokázal se fotkou na místě, tak mu to uznám, splnil vše co chci - luštil a navštívil místo. Přijde finálkář, vyfotí se ale nemá vyluštěno? Smůla. A věřte, že jsou finálkaři co klidně vezmou někde kolující špatné souřadnice a napíšou mi, že to nenašli, jestli to uznám... 

 

Stejně tak to platí i pro virtuálky, chce owner nějaký specifický úkol? Je to jeho keš... když vám ty pravidla vadí, tak přece tu keš nemusíte přece lovit nebo nedej bože jí nahlašovat...

 

Někteří se mám pocit z těch pravidel brzo poserou, chce to trochu více používat selský rozum a lidskost. Ale pokud je někdo autista, že má na striktní dodržování pravidel papír, tak v tom případně se omlouvám a chápu, že máte bytostný problém s tím, že někde je na zdi křivě pověšený obraz nebo v LB chybí zápis z doby DNF :)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama